Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bu arada ben hiç emla falan sürmedim,uyuştursun diye.Sadece arko gibi,bebe yağı gibi şeyler kullanarak yaptım herşeyi.Emla sürsem nasıl olur bilmem,kremle yaptıktan sonra kremi bırakınca yine aynı hisse kapılır mıyım.Sonuçta bu beyinde biten bişey ya onuda düşünüyorum.Ne yapacağım ben?

Birde sormak istediğim bişey var,arkadaşlar.Sormak ayıp geliyo biraz ama...eşini bunun dışında farklı yollarla tatmin edebilen var mı?Elle yada oral yolla?Ben bunuda yapamıyorum,acaba bende mi bir sorun var diye düşünüyorum,yani bu durum bana itici geliyo.Eşime göre bunlar benim düşüncelerimde oluşturduğum tabular.Yalnız mıyım,yoksa benim gibi olanlar var mı bilmek istedim sadece.Bu tabuları nasıl yıkabilirim?bir fikri olan var mı?Beni bilgilendirin ne olur?

derincim adetliyken ilşkinin kefareti var biliyosundur.
Allah Resulu buyuruyor:

"Karısıyla hayız halinde, adetin ilk günlerinde ilişkide bulunursa bir dinar, son günlerinde bulunursa yarım dinar sadaka verir." (Nesai, Taharet 182, (1, 153)
Görüldüğü gibi âdetli eşi ile cinsel ilişkiyi Allah yasaklamıştır ve bu yasağın haram kılma anlamına geldiği söylenmiştir. Her şeye rağmen şeytana uyar ve bu çirkin haramı işlerse, ikisi de isteyerek yapmışsa ikisi de günah işlemiş olur. Ikisinin de pişmanlık duyup tevbe etmesi ve istigfar etmesi gerekir. Hz. Ebûbekir Efendimize birisi bunu sormuş ve: "Istigfar et (bağışlanma dile) ve bir daha da yapma" cevabını almıştır. Biri istemeden diğeri onu zorlayarak yapmışlarsa, sadece zorlayan günahkâr olur. Işin fetvâ açısından hükmü budur. Ancak bir veya yarım dinar (bir dînar, yaklaşık 4.5 gr. altın demektir) sadaka vermesi müstehap (hoş ve daha temizleyici) bir davranış olur.
a.s.

Merhabalar hanimlar,
Ben yeni üyeyim..ve vajinismus hastasiyim..
Suan vajinismus tedeavisi görüyorum ve doktorum bana 2 parmak egzersizi verdi..
Site sayesinde emlayla tanistim ve onunla yapiyorum.. Fakat doktorum bana bunu hic söylemedi , umarim olagani etkilemez..
Birde 2 parmak yapanlara sesleniyorum , sizde dilimli dilimli kaslardan geciyor musunuz icerideyken ? ben yanlis yerde miyim diye tereddüt ediyorum ( esim sacmalama (abes olacak ama )baska delik mi var diyor ?? ama yine de siz deneyim sahiplilere sorayim dedim.. sizlerde dilimli kaslari hissediyor musunuz ?
bir de bu ödev bitince sirada ne var ?? eyvahedigeldismile

merhaba ....hosgeldın demek 2 parmaktasın bence cok az kalmıs evet o dıklımlı kaslar herkezde var ..dogru yoldasın...
sımdı tahmınen aparat verıcektır sana ...bence sabret az kaldı basarıcaksın

herkese hayırlı ramazanlar. Allah hepimize bu mübarek ay dolayisiyla hayırlar vesile etsin dertlerimizden kurtarsin daha iyi bir kul olmamiz için yardim etsin inşallah :Saruboceq:

hoşgeldin derinciim özlettin kendini

egzersizleri tamamlamadan penis deneyip devamini getirememen normal. egzersizi her gün düzenli olarak yaparsan gelişme olucaktir. egzersize odaklanman lazim. durumun çok kötü değil. emlayla da dene istersen onla da yapamazsan en baştan egzersizlere başlarsin.

penisi popo yönüne doğru ittir ıkınarak üstüne oturmaya çaliş emla krem kullan madem egzersiz yapamadiğini düşünüyosun. başaramazsan altta dene yine başaramazsan egzresize dön bence.

bildiğim kadariyla kuranda geçen sadece arka taraftan birleşme olmasinin bir de kadin adetliyken yapmanin uygun olmadiği. bunlar da haram ya da deil fikrim yok. okumak lazim. ama diğer şeylerle ilgil isanirim net bii yazmamiş (oral) gibi. O yüzden bence işin sadece dini açisindan bakarsan toplum dayatmalari aman ayipti bilmem neleri geçerek için daha çok rahatliycaktir. O senin eşin ve bunlari yapmanda bir sakinca yok. Ne Allah katinda ne tplum içinde. Bunlari yapmanin normal olduğunu kendine söylee söyleye eşine sevgiyle yaklaşarak biraz çaba sarfet. Bilinçaltinin seni yönetmesine izin verme. Eşin hakli bunlar sadece senin tabularin.

zamanla o kismi hissetmemeye başlicksin kaslarin alişicak. Emla dersen bence geçişlerde yani bir parmak denerken bir iki gün sonrasinda emlasiz devm sonra 2 parmak denerken bir iki gün snra yine emlasiz devam et. ORaya iki parmagin girdiğini gördün sonuçta emlaya gerek yok. Kendini ona aliştirmamaya çaliş.

Son düzenleme:
bildiğim kadariyla kuranda geçen sadece arka taraftan birleşme olmasinin bir de kadin adetliyken yapmanin uygun olmadiği. bunlar da haram ya da deil fikrim yok. okumak lazim. ama diğer şeylerle ilgil isanirim net bii yazmamiş (oral) gibi. O yüzden bence işin sadece dini açisindan bakarsan toplum dayatmalari aman ayipti bilmem neleri geçerek için daha çok rahatliycaktir. O senin eşin ve bunlari yapmanda bir sakinca yok. Ne Allah katinda ne tplum içinde. Bunlari yapmanin normal olduğunu kendine söylee söyleye eşine sevgiyle yaklaşarak biraz çaba sarfet. Bilinçaltinin seni yönetmesine izin verme. Eşin hakli bunlar sadece senin tabularin.

ece 111 verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Deneyeceğim ve başaracağım Allah ın izniyle.Dediğin gibi önce üstte,daha sonra altta olmayı deneyeceğim,eğer olmazsa egzersizlere bakacağım mecburen.Emlanın etkisi olabilir belkide.Diğer konu hakkındada kendimi bilgisiz hissediyordum,yapamam gibi geliyodu,içimi rahatlattın.Vajililerin hepsi mi benim gibi acaba diye düşünüyordum.Onuda deneyeceğim.Çok sağol

merhaba hayırlı ramazanlar öncelikle hiç ayıp falan yok inan ben hiç birşeyi eşimle bile konuşamıyodum ama burdaki arkadaşların samimiyeti benimde açılmama sbep oldu ben 17 senedir vajinusmusum ilk iki sene denedik olmayınca bizde uğrşmadık yani her şekilde eşini memenun edebilirsin biz sürtünme yoluyla yapıyorduk eşim diyor önemli değil sonuç önemli her iki şekildede tatmin oluyoruz ama buraya geldim arkadaşlarla ntanıştım başarıcam dedim şimdi bana o kadar korkunç gelmiyo allahım inşallah bu ramazının su yüzü hürmetine dualarımızı kabul etsin hepimizi mutlu sona erdirsin aminnnnnnnnnnnn....

merhaba arkadaşlar..umarım bana da yardımcı olursunuz.. evleneli bir buçuk ay olacak yakında..hala ilişkiye giremedik.ilk gece eşimin dediğine göre sadece vajinan girişinde durmuş.ama ben korkunç bi acı hissettim.tamamen psikolojik yani.o gece başka bi denenmemiz olmadı.ertesi gün balayına gittik zaten. düğün öncesi bir çok problem yaşamıştık ve o ilk gece yaşadığımızı o sıkıntılara verdik.eşim balayında hiç ısrarcı olmadı,ben zaten korkuyordum..güzelce tatilimizi yapalım o ne zaman olsa olur dedikk..balayı sonrası da adet dönemim geldi..böylece 2 haftamız geçti.bu arada o ilk geceden sonra hiç bi denememiz olmadı.ben internetten parmak egzersizi felan duydum.duyar duymaz denedim.hiç bir kayganlaştırıcı,jel kullanmadan orta parmağımı oraya götürdüm.ve çok şaşırtıcı şekilde hepsini içime aldım..o günden sonra eşimle denemelerde bulunduk..ilk denemede p...sin baş kısmının girdiğini söyledi eşim.sonraki denemelerimizde daha da ilerledik..ama sanki bi duvara çarpıyoruz.acı da çekmiyorum.sadece tedirginlik,dolgunluk hissi..bu arada hiç kanama da olmadı..acaba zarı geçtik mi?? yoksa daha mı ilerde? nefes egzersizleri ve kegel egzersizleri hakkında bilgi verir misiniz? nasıl bir yol izlemem gerek..doktora da henüz gitmedim..

Amiiiiin,cümlemizi erdirsin inşallah.Verdiğin bilgiler için çok sağol.

Arkadaslar öncelikle Ramazan ayiniz mübarek olsun. insallah bu ayda yaptigimiz dualarla hepimiz bu dertten kurtuluruz.
Gecen yazmistim ya oldu gibi diye, o günden beri esime birseyler oldu, yanima yaklasmiyor. ne yapmam lazim bir anlamda veremiyorum.mafoldumbenmafoldumben

kızlar hepinize merhaba..burada yazılanları okuyunca kendimi tuhaf hissediyorum.hemen hemen herkes penisi biraz da olsa içine alabilmiş ,ben bir kez bile alamadım.acaba diyorum eşime izin versem bi baksam acıyacak mı denemedigim için bilemiyorum belki de hiç acımayacak.ben baştan vermişim hükmü evet p...s vajinaya girerse kesin acır diye denemedim ki nerden biliyorum degil mi?
orası o kadar küçük ki nasıl olacak ya uffff .....

merhaba ece cevabın için teşekkürler..sanırım ben erteliyorum hep hergün egzersiz yapmıyorum ara ara ondan zorlanıyorum,inşallah kurtuluruz bu hastalıktan..herkese hayırlı ramazanlar..ben bembeyaz ev..üyeliğim iptal olmuş o mail adresimi pek kullanmıyordum şimdi nasıl açtırıcam bilmiyorum kızlar bilen varsa yardım edebilirmi..sevgiler...

Canım bence hiç p....deneme
zaten bir kere olmamış sen hiç alamamaktan bahsediyorsun
zaten en büyük sorunda o degil mi
tkr olmazsa daha çok üzüleceksin
bu seferde eşlerin tepkiside degişiyor
ayrıca vajinismus demek başta olmayacak diye hükmü giydirip
beyine gönderilen olumsuz sinyallerden geçiyor
p...deneyerek kendini daha çok yıpratmaktansa
bir an önce parmak egzersizlerine başla hızlı bi şekilde ilerlersen
zaten en erken 1 haftada yenersin inş......

arkadaşlar günaydın hepinize
özelden soru soran arkadaşlar var bana ama ben yeni olduğum için özel mesaj gönderemiyorum. burdan yardımc olabileceğim bir konu varsa seve seve yardım ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…