Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

ben 1. dilatörle (4 var) 2 kere denedim, ikisinde de sadece 2 santim girebildim, daha ileri gidemedim henüz.
tekrar muma mi dönsem diye düsünüyorum, yoksa dilatörle devam mi edeyim?
mumla 5 santim kadar girmisti, ama tabi daha inceydi. ben sadece aksamlari yatmadan önce deniyorum.
tüm gün calistigimdan baska firsatim olmuyor, sabah kalkarken de cok zor geliyor hazirlanip yapmak :bbo:

hayır bozulmaz ...kafandna at bunu cunku serceyel baslıyoruz ıyıce acılsın genslesın dıye...korkma kendıen guven basarıcam de ..ve sabırlı ol serceyı yaptın dıye hemen deneme yapma bekle ozleyın azcık bırbırınızıŞeniz
sonra ısaret parmagını yap ama sabırlı olman gerek ve duzenlı egzersız dualarım sneınle

Merhaba arkadaşlar...bende vajinusmus problemini yaklaşık 1 yıl yaşadım..hatta evliliğimin 6.ayında kk sayesinde parmak ve mum egzersizleri yaparak ilk ilişkimi yaşadım.ama ilk ilişkiyle kaldım tekrar başa döndü yani.parmak egzersizlerini çok rahat yapabiliyordum ama p..ss denemesinde başarılı olamadım hiç.ancak mum egzersizi yapıp uyuşturduğum zaman girebiliyordum ilişkiye..tabi buda zamanla canımı sıkmaya başladı..ve en sonuda geçtiğimiz temmuz ayında doktora gittim..vve tek seansta bitti.yaklaşık 1 ay oldu yeneli.ve ben çok rahat ilişki yaşayabiliyorum.sadece ilk giriş esnasında biraz tuhaf oluyorum.yani nasıl anlatayım böle biraz çok azcık zorlanıyorum ama kesinlikle bu acı felan değil...hatta her pozisyonda çok rahatım...ki ben asla yapamam diyordum.doktora gittiğimde bile çok umutsuzdum..olmayacak diyordum...işin ilginç yanı doktorda farklı bişey yapmadı....hala şaşkının 1 sene yapmadığım denemediğim şey kalmadı ama başarılı olamadım ..ve birden bu kabus bitti...allah hepinizi bu dertten kurtarır işallah.ama inanın bana ben yaparsam herkes yapar diyen biriydim..ve şuan bundan kurtuldum.allah kimseye yaşatmasın...

kullandigin mumun kalinlligi ne kadardi ?

3 boy aparatım var, klasik mum orta boy ve penis kalınlığında.klasik ve orta bıyda gel gitde yapabiliyorum.p..s kalınlığındakini ise sadece bir kere girdim ardından deneme yaptık genişlemiştir umuduyla.değişik bi heyecandı ıkınmayı unuttum nasıl yapılıyodu filan oldum.akşama tekrar deneyeceğim.ramazan geldiği için akşamları egzersiz yapma alışkanlığı kazanmam lazım

doktor nasıl bir tedavi uyguladı canım?

doktor nasıl bir tedavi uyguladı canım?

canım aslında çok farklı birşey yapmadı...doktor çok tatlı,güleryüzlü samimi bi bayandı.önce eşimle ve benle konuştu..sonra muayene odasına alıp o koltuğa oturttu..işte bacaklarımı nasıl açmam gerektiğini gösterdi vss derken kalçadan başlayarak anestol pomad sürdü..ama o bölgenin tümüne sürdü.sonra parmaklarıyla egzersiz yaptı 1-2-3 derken ultrason cihazı oluyor onunla vajinaya baktı..ve kendisi sargı bezleriyle penise benzer bir aparat yapmış.hatta ondan daha kalın diyebilirim.bu aparatı benim vajinama yerleştirdi ve 1 saat beklememi istedi bu şekilde..ve o şekilde eve gittik..evde 1 saat dolduktan sonra aparatı çıkardım ve eşimle birlikte oldum..ama ben zaten mumla egzersiz yaptıktan sonrada eşimle birlikte olabildiğim için çokta şaşırmadım.hatta şunu bile dedim nasılsa yarın tekrar denediğimde olmayacak.çünkü doktor aparatı 1 kere 1 saat kullanıyorsun ondan sonra kesinlikle kullanma demişti.bende kullanmadım zaten.doktor bize anestol ve okeyin kayganlaştırıcı jelini verdi.10 birleşme boyunca anestolu kalçadan başlayarak o bölgenin tümüne sürmemi ve kayganlaştırıcıyı kullanmamı söyledi.3 defa dediğini yaptım ama kesinlikle egzersiz yapmadım...direk penis denemesi yaptık.sadece ilk denediğimde biraz zorlandım ama eşim ısrarcı davrandı:)3 defa böle oldu 4 de plansız bi anda eşimle yakınlaştık krem felan yoktu sadece tam birleşme esnasında kayganlaştırıcı kullandı eşim ve baktık bi sorun yok oluyor.ondan sonrada doktorun dediği krem uygulamasını bida hiç yapmadık...hatta dün farklı pozisyonlarda denedik ve hiç sorun olmadı hepsini yapabiliyorum..korkmuyorum titremiyorum kasmıyorum kendimi hepsi bianda gitti.daha 3 hafta oldu..yani 3 haftadır ilişki yaşıyorum eşimle .bu arada doktorun verdiği kayganlaştırıcı çok iyi bi ürün.daha önce gleitgel kullandım ama ondan çok daha iyi ve hesaplı bi ürün.16 liraya koca bi tüp alıyosun ve uzun bi sürede yeter diie düşünüyorum..tavsiye ederim...

haklısın arkadaşım bende burdaki arkadaşlarla tanışmasaydı yeniden denemiyecektim ama artık sonuna kadar varım dedim daha başlayamadım .ama parmak fikri aklıma geldikçe canım acıyo nasıl yapcam bilemiyorum.beni ençok korkutan o işte...

Selam kızlar sonunda eve geldim...
Birşey sorucam bilgisi olan varsa yanıtlayabilir mi?
Ben doğum kontrol hapı kullanıyorum. Malumunuz 21 günde bir 7 günlük ara veriliyor. Biz dün adetli olduğum halde eşimle ilişkiye girdik. Adetliyken hamile kalma söz konusu mudur? Bir de bu hapı kullanmadığımız 7 günde de hap koruyuculuğunu sürdürüyor mu?

selam evet o esnada hap koruyo korkmana sebep yok ama sana tavsiyem adetliyken ilişkiye girmek enfeksiyon riskini yükseltiyor dikkatli ol canım...

canim dilatorler arasinda gecis yapmak icin ilkinde cok rahat git gel hareketi yapmn lazim onemli olan 2 3 4 az az almak degil. sindire sindire rahatl rahat yapabilmen. ilk dilatirden devam et. o gecemedigin yerde poponu bacaklarini kontrol et sikmismisin diye sekize kadar sayip nefes al 8 e kadar say ver. verirken ittir. zamanla olur ustune dusersen merak etme acilicak orasi zamanla

bence penis kalinligindakiy;e her gun egzersiz yaparsan bir haftaya kalmaz cozersin

anestolu vajina icine de suruyo musun peki ?

selam evet o esnada hap koruyo korkmana sebep yok ama sana tavsiyem adetliyken ilişkiye girmek enfeksiyon riskini yükseltiyor dikkatli ol canım...

Cevabın için sağol canım...
Adetliyken ilişki asla yapmayacağım birşeydi ama eşimin ısrarlarına dayanamadım. Yaklaşık 2 haftadır yapmamıştık mecburen oldu...
Dini açıdan çok kötü, enfeksiyon açısından da öyle farkındayım

Csnım bunun farkında olman iyi Allaha dua et en büyük affedici biliyorsun.
Enfeksiyon konusunda evet sakıncalı ama inşallah bir sorun çıkmaz:)
Eşinide okadar zaman kendinden mahrum bırakma delikafadulden

Csnım bunun farkında olman iyi Allaha dua et en büyük affedici biliyorsun.
Enfeksiyon konusunda evet sakıncalı ama inşallah bir sorun çıkmaz:)
Eşinide okadar zaman kendinden mahrum bırakma delikafadulden

Oldu işte napalım...
Mecburen mahrum bıraktım, onun memlekete gittik, yola çıktık, köyde kaldık, adet oldum derken yapamadık :)

merhaba kızlar 2 parmakta hala zorlanıyorum mum denemesini de eşim yapmamı istemiyor napıcam bilmiyorum ayref sen hangi doktora gittin özelden yazarmısın bu arada ben bembeyazev o üyeliğim iptal ettim arkadaşlar sevgiler....

neyse canım bikereden bişey olmaz ama rabbim bizim sağlığımız için haram etmiş takma kafama ....

bende ilerliyemiyorumki..biktim aslinda..yoruldumda..ayni durumdayiz yani..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…