Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

benim eşim artık bana hiç yaklaşmıyor.sanırım oda bıktı 2 parmak kalınlığındaki mumu yarısına kadar alabiliyorum ama deneme yapamadık.oooff ömrümü yedin vaji ömrümü...

Canım zaten hemen deneme yapma
sonra hüsrana ugrarsın
maden şu an ki mumu alıyorsun biraz daha ugraş tamamen al
ardındanda P....kalınlıgnda bir mum daha hazırla
ve onu dene bak göreceksin o zaman p...yi de sorunsuzca alacaksın
biraz daha sabret.....
bak o zaman eşin yaklaştıkca sen kaçacaksın zemuszemus

aynen benim eşmde yaklaşmıyor daha doğrusu denemek yapmıyor :KK43:

canımmmm.........
sen hele bi kendine güven önce
onlar ne yapsın
her seferinde bize güvenip olacak diye yaklaşıyorlar olmayıncada üzülüyorlar
sen önce egzersizlerde son aşamaya kadar bi gel bir süre dene bak sende alışacaksın
sonra eşinde olduguna inanacak
ve kurtulacaksın bu illetten...........

canımmmm.........
sen hele bi kendine güven önce
onlar ne yapsın
her seferinde bize güvenip olacak diye yaklaşıyorlar olmayıncada üzülüyorlar
sen önce egzersizlerde son aşamaya kadar bi gel bir süre dene bak sende alışacaksın
sonra eşinde olduguna inanacak
ve kurtulacaksın bu illetten...........

ya helpless ya p... kalınlığında zannettiğim aparat aslında daha kalınmış
düşünebiliyomusun ya onu bile alabiliyorum ama ondan ince olanp... alamıyorum
bilmiyorum ne olacak benle beraber kayıt olanlar çoktan yendi eskilerden bi ben kaldım mafoldumben

arkadaşlar merhaba,
bu illeti yendikten sonra bende elimden geldiğince yardım edecem diye söz vermiştim kendime ama uzun zamandır giremiyorum yatılı misafirim var bu yüzden çok üzülüyorum.sanırım okullar açılana kadar hep dolu olacağım ama aklım hep burda. şimdi fırsat buldum bi bakıyım dedim.

yeni arkadaşlar gelmiş hepiniz hoşgeldiniz umarım en kısa zamanda sizde başaracaksınız.bende burdaki arkadaşlar sayesinde yendim allah hepsinden razı olsun.
dualarım sizlerle.....

bilmiyorum ne olacak benle beraber kayıt olanlar çoktan yendi eskilerden bi ben kaldım mafoldumben

canım hiç karamsarlığa düşme,benim yaklaşık on ay sürdü başarmam.
ama ben aksattım egzersizleri,araya çok şey girdi.hastalık,kavga küslük ve daha bir sürü şey .birde ben aileme çok yakınım,genelde beraberiz,egzersizler aksıyordu böylelikle..
ama son iki ay çok sıkı yaptım egzersizleri ve başardım.
bu arada inan bana p....s mumdan çok kolay mış,arkadaşlar hep söylerdi pek anlam veremezdim ama inan öyle .ben altta olan pozisyonla başardım sende öyle dene.

egzersiz yaptığını düşün ve yavaş yavaş almaya çalış inan bana sandığından çok kolay,sadece inan gevşemeye çalış ve derin derin nefes alarak yap..

canım hiç karamsarlığa düşme,benim yaklaşık on ay sürdü başarmam.
ama ben aksattım egzersizleri,araya çok şey girdi.hastalık,kavga küslük ve daha bir sürü şey .birde ben aileme çok yakınım,genelde beraberiz,egzersizler aksıyordu böylelikle..
ama son iki ay çok sıkı yaptım egzersizleri ve başardım.
bu arada inan bana p....s mumdan çok kolay mış,arkadaşlar hep söylerdi pek anlam veremezdim ama inan öyle .ben altta olan pozisyonla başardım sende öyle dene.

egzersiz yaptığını düşün ve yavaş yavaş almaya çalış inan bana sandığından çok kolay,sadece inan gevşemeye çalış ve derin derin nefes alarak yap..

geçmiş olsun cnm ne mutlu sana

Canımmm yaaa çok iyi bi noktadasın aslında hallettin
olması gereken tüm egzersizleri yaptın p...
neden olmuyor anlam veremiyorum
çok kasıyorsun kendini
eşinle denerken kendini motive etmeye çalış
sanki p...degilde mumla deniyorsun

Iyi aksamlar arkadaslar, ancak firsat buldum yazmaya. dün gece dilatörle ilk kez denedim. bunlar 4 boy ve en kücük boyu 2 santim kadar girdi. daha önce bir mumla 5 santim kadar girebilmistim, ama 2 ay falan oluyor. aradaki zamandan mi yoksa dilatörün kullandigim mumdan biraz daha kalin olmasindan mi bilmiyorum, neden sadece 2 cm girdi.

dün basladim bugün devam, en azindan her aksam yatmadan önce denicem ve her gün burada bildiricem gelismeleri - yoksa aksatirim diye korkuyorum. en kisa zamanda yenmek istiyorum. herkes bebek icin soruyor..:sinifsinif: 2 yillik evliyim ve 31 yasindayim, 2 yildir daha istemiyoruz diye atlatiyordum ama artik ne diyecegimi bilemiyorum..

Allah hepimizin yardimcisi olsun ve burda yenipte vajililere yardimci olanlardan da razi olsun. hepinize iyi geceler - iyiki varsiniz olumunekankayizsmile

vajiyi tarihe gömdüm. 2. deneme de tamam çok şükür... :nazar: Allahın izniyle bir daha çıkamayacak oradan! :eek:klava:

verdikleri bilgilerle,cevaplarla bana destek olan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler...

özellikle Zerr,ece111 ve bahar07 :) a.s.

sizleri seviyorum... opuyorumnanaktan

yenip gitmek yok,şimdi sıra diğer arkadaşlarda. kaydirigubbakcemile5

bakalım güzel haberi kim verecek en önce ? :1rolleyes:

TEBRİKLEER :lepi:: :hooray:
Ne mutlu,ne güzel bir haber,çok sevindim yaa.Darısı başımıza inşallah...

Arkadaşlar benim bu siteyi takip etmem 15 aya dayanıyor evlenmeden önce sürekli okuyordum acaba benim başıma da gelir mi diyordum ve evlendim başıma geldi ya fazla okuyup kendime kuruntu yaptım yada neoldu bilmiyorum. Kısacası evlendiğim 13 ayı geçti geçen ay yıldönümüzde artık yeter dedik ve kadın doğumcuya randevu aldık. Daha öncesinde siteyi takip etmeme rağmen parmak egzersizlerini hayatta yapamam diyrdum yani denemiyordm bile. Dra gititğimizde dr muayene etmek istediğini söyledi sadece bakacam normal mi diye dedi. ve bakarken ben hiç anlamadan dr parmağınla egzersiz yapıyormus megersem 3 boğumuda almışım içime ama hiç hissetmedim. Daha sonra vaginal ultrasonla bile kontrol etti neyse ki sorun çıkmadı tabi ben drun parmağı girince ve en önemlisi vaginal ultrason aleti girince çok sevindim. Oraya birşeyin girmiş olması beni çok mutlu etti ve inancım tekrar geri gelmişti dr 1 ay egzersiz yapın dedi sonra yenmiş olarak bekliyorum sizi dedi. biz 7 temmuzda egzersizlere başladık. ilk parmak egzersizi yapamadıam en ince mumdan kalına doğru ilerledim. Emla hiç kullanmamıstım sadece gleitgelen kayganlaştırıcı kullanıyordum. En son penis aparatına geldiğimde regl girdi araya. Ve 2 gece önce reglim bitince tekrar denemeye başladım. Penis kalınlığındaki mumu biraz zorda olsa aldım. 1 hafta ara biraz zorlamıstı.
Sonra geldik dün geceyee:) tekrar mum denemelerimi yaptım ama kafama koymustum p.. denemesini bu akşam yapacaktım. Sonra evde emla krem vardı bi onuda süreyim dedim ilk denememde olumsuz bişey olursa geri plana atmaısn beni olumsuz etkilemesin diye çok az emla sürdüm muma tekrar denemeye devam ettim ve sonra p. denemesine geçtik deliği bulmam abartmıyorum yarım saatı buldu. Biliyorsunuzki aynasız yapamıyorum illa aynada görecem aynayı ayarlyıorum bacaklarım uyuşuyor neyse zar zor deliği buldum ve ....
Bu kadaR yazının sonunda ne oldu diye merak ediyorsunuz ve evet dün akşam
BAŞARDIMMMMMMMMMM
ve hiç acı duymadımmm. Tabi biraz endişe kaldı şimdi bende. Daha önce parmak egzersizine başlamadan önce ben sadece vagina ağzına bir tüp emla sürmüştüm öyle deneyecektik ve hiç uyuşturmamıstı. Dün gece emla sürmemin sebebide bakayım uyusturacakmı dedim. Yani hiç acı duymamamın sebebi emla kullandığımdan dolayı mıdır bilmiyorum. Ama içimde varlıgını hissettim tamamen uyusturmus olsaydı onu da hissetmezdim Neyse lafın kısası galiba bu sorun bitti tabi ben bikaç kere daha sorunsuz şekilde yapmadan kendimi tamamen yenmiş kabul etmiyorum:)

Allah tüm bu sorunu yaşayan herkese yarıdm etsin. Başardıktan sonra hepimiz için dua ettim hepinize çok teşekkür ederim. Beni bir nevi doktorun haricinde gaza getiren siz oldunuz :enbuyukkk: :enbuyukkk:

slm arkadaşlar
yeni gelenler olmuş hoşgeldiniz inş en kısa zamanda hepiniz bu illetten kurtulursunuz
tabiki de biraz azimle ve sabırla yapılan egzersizlerle...kaydirigubbakcemile2

mutlu_umutsuz tebrik ederim
çok güzel bi haber
inş saglıklı bi şekilde kucagına alırsın
darısı tüm isteyenlere olsun inş :Saruboceq:

mona roza tebrik ederim senide
darısı tüm arkadaşlara olsun
herşey beyinde başlıyor ve egzersizlerle son buluyor :lepi:

Hoşbulduka.s.,iyi dileklerin için teşekkür ederim.Amiiin inşallah kurtuluruz yaa,ben ve diğer tüm arkadaşlar dualarım hepimiz için
.
Mutlu_umutsuzu çok tebrik ediyorum.:sm_cool:KK70:arısı tüm bebiş isteyen arkadaşlarımızın başına inşallah

Arkadaşlar benim bu siteyi takip etmem 15 aya dayanıyor evlenmeden önce sürekli okuyordum acaba benim başıma da gelir mi diyordum ve evlendim başıma geldi ya fazla okuyup kendime kuruntu yaptım yada neoldu bilmiyorum. Kısacası evlendiğim 13 ayı geçti geçen ay yıldönümüzde artık yeter dedik ve kadın doğumcuya randevu aldık. Daha öncesinde siteyi takip etmeme rağmen parmak egzersizlerini hayatta yapamam diyrdum yani denemiyordm bile. Dra gititğimizde dr muayene etmek istediğini söyledi sadece bakacam normal mi diye dedi. ve bakarken ben hiç anlamadan dr parmağınla egzersiz yapıyormus megersem 3 boğumuda almışım içime ama hiç hissetmedim. Daha sonra vaginal ultrasonla bile kontrol etti neyse ki sorun çıkmadı tabi ben drun parmağı girince ve en önemlisi vaginal ultrason aleti girince çok sevindim. Oraya birşeyin girmiş olması beni çok mutlu etti ve inancım tekrar geri gelmişti dr 1 ay egzersiz yapın dedi sonra yenmiş olarak bekliyorum sizi dedi. biz 7 temmuzda egzersizlere başladık. ilk parmak egzersizi yapamadıam en ince mumdan kalına doğru ilerledim. Emla hiç kullanmamıstım sadece gleitgelen kayganlaştırıcı kullanıyordum. En son penis aparatına geldiğimde regl girdi araya. Ve 2 gece önce reglim bitince tekrar denemeye başladım. Penis kalınlığındaki mumu biraz zorda olsa aldım. 1 hafta ara biraz zorlamıstı.
Sonra geldik dün geceyee:) tekrar mum denemelerimi yaptım ama kafama koymustum p.. denemesini bu akşam yapacaktım. Sonra evde emla krem vardı bi onuda süreyim dedim ilk denememde olumsuz bişey olursa geri plana atmaısn beni olumsuz etkilemesin diye çok az emla sürdüm muma tekrar denemeye devam ettim ve sonra p. denemesine geçtik deliği bulmam abartmıyorum yarım saatı buldu. Biliyorsunuzki aynasız yapamıyorum illa aynada görecem aynayı ayarlyıorum bacaklarım uyuşuyor neyse zar zor deliği buldum ve ....
Bu kadaR yazının sonunda ne oldu diye merak ediyorsunuz ve evet dün akşam
BAŞARDIMMMMMMMMMM
ve hiç acı duymadımmm. Tabi biraz endişe kaldı şimdi bende. Daha önce parmak egzersizine başlamadan önce ben sadece vagina ağzına bir tüp emla sürmüştüm öyle deneyecektik ve hiç uyuşturmamıstı. Dün gece emla sürmemin sebebide bakayım uyusturacakmı dedim. Yani hiç acı duymamamın sebebi emla kullandığımdan dolayı mıdır bilmiyorum. Ama içimde varlıgını hissettim tamamen uyusturmus olsaydı onu da hissetmezdim Neyse lafın kısası galiba bu sorun bitti tabi ben bikaç kere daha sorunsuz şekilde yapmadan kendimi tamamen yenmiş kabul etmiyorum:)

Allah tüm bu sorunu yaşayan herkese yarıdm etsin. Başardıktan sonra hepimiz için dua ettim hepinize çok teşekkür ederim. Beni bir nevi doktorun haricinde gaza getiren siz oldunuz :enbuyukkk: :enbuyukkk:

Çok tebrik ederim canım:lepi:.Bence sen bu işi halletmişsin.Denemeleri ara vermeden yaparsan daha iyi olur bence.İnşallah denemelerini sorunsuz bir şekilde halledersin,senin adına çok mutlu oldum.Allahım inşallah iyi haberler vermeni nasip etsin.Ama dediğim gibi bu iş artık senin için tamamdır.Darısı başımıza inşallah.

X