Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canım ne istersen diye bilirsin 35 yaşındayım inanın desteklerinizi görünce hüngür hüngür ağladım bu konuyu birine anlatmak çok güzel içimde dağ gibi büyümüştü psikolojim sıfırdı ama inanın sizin sayenizde çok ümitlendim bu bile benim için büyük bir adım
o zman hemen baslıyoruz egzersızlere ...ılk dokunmalarla basla ..kendıne kurallar ky hrgun duzenlı olarak..egzersız ypıcam de ..zamanı kedın ayarla ne kadar sure yapacagını ...serec parmakla bır dene lutfen ....gor bak basraıcaksın...nefesle kendını rahatlat ...serce gırmeye baslayınca eger kasılırsan parmagını cekmeden nefes egzersızız yap..bundna boyle basarmadan kurtulamazsın bızdenkaydirigubbakcemile

aypar, buradaki arkadaşların desteği başka bir yerde yok. lütfen onların dediklerini uygula, değişimi göreceksin ve başaracaksın inan bana....

Son düzenleme:
kural 1: umudun hep olsun asla yapamam deme bende senin durumundaydım burdan okudukça cesaret aldım hiç elelyemezken bi dodktorun önerisyle önce kulak çöpüyle denedim sonra onun ilerlediğini görünce cesaret geldi parmak ve mum aşamasına geçtim ve başardım ama anladım ki önce buna çok inanıcaksın pes etmiceksin..burdaki arkadaşların başarı hikayelerini okumak da çok etkili oldu..herşeyden önce burda birbirlerinni anlayan yardım etmek isteyen aynı dertlere sevinçlere sahip ve bir o kadar da güzel yürekli insanların varlığı sonsuz güç veriyor......hadi şimdi lütfen bu korkuyu umutsuzluğu bir kenara at ve yendiden başla canım

ya parmak diyolar daha okurken bile acıyo sanki ama 2 gündür nefes ve kasma egzersizi yapıyorum eşim cesaretime şaşırdı.başarcam inşallah beni okuyup destek olduğunuz için çok teşekkürler...zemuszemus

OKUDUKLARIMA INANAMIYOURM...GERCEKYENMI...TEBRIK EDEIRM CANIM BENIM..NE KADAR GUZEL BIR DUYGU ...IHSALHHH KUCAGINADA ALIRSIN SAGLIKLA BEBEGINI..
KIZLARR YENI KATILAN ARKADASLAR BU ARKADASIMIZ ISMINDND EANLADIGINIZ GIBI COK UMUTSUZ BI VAKAYDI ...HIC YAPAMIYCAM DERDI VE BASRADI ...SIMDI ANNE ADAYI .....TEKRARDAN SNEI YUREKTEN KUTLUYORUMalkisalkisalkis

İnşallah hayırlısı ile ..sen ne yaptın aklım hep buradaydı ama internete girmek kısmte olmadı ..İnşallah Rabbim en kısa zamanda sanada nasip eder...a.s.

canım moral verebildysek ne mutlu....eğer yenersem deme yenicem de...) bu arada sana tavsiyelerimi uygulayabildin mi dün?

evt uyguladım cnm,mum rahat 1 cm giriyo başına kayganlaştırıcı krem sürdüm ,ama bunu onunla başarabilirmiyim ,kasma olayını onun yanında yaşıyorum ,kendi kendime olunca kasılmıyorum,ama p...... biraz buyuk olunca girmez diye anında kasılıyorum......:asigim:

ya parmak diyolar daha okurken bile acıyo sanki ama 2 gündür nefes ve kasma egzersizi yapıyorum eşim cesaretime şaşırdı.başarcam inşallah beni okuyup destek olduğunuz için çok teşekkürler...zemuszemus

rica ederim yardımımız dokunuyosa ne mutlu bize...bak cnm eğer parmak başararmazsan önce kulak çöpünün uç kısmına biraz jel yada vazelin sürerek onla dene ben altıma ayna koyup görerek yapmıştım ilerlediğini görünce insana cesaret gelio çünkü ...kulak çöpünden sonra parmağa geçersin sonrada muma....nefes çok önemli derin nefes al ver nefes verirken parmağını yada mumu ittir çünkü nefes verme esnasında gevşiyo kaslar ...ama aynayla iyice bakmanı tavsiye ederim cnm

evt uyguladım cnm,mum rahat 1 cm giriyo başına kayganlaştırıcı krem sürdüm ,ama bunu onunla başarabilirmiyim ,kasma olayını onun yanında yaşıyorum ,kendi kendime olunca kasılmıyorum,ama p...... biraz buyuk olunca girmez diye anında kasılıyorum......:asigim:

öyle düşünme işte.....vajen içine girin her cismin şeklini alabilcek esneklikte yani düşün bebek çıkıo ordan.....yani burda önemli olan mesela mumu rahatça başarıp ileri geri hareket ettirsen cesaretin gelicektir bence

kimse bana yardımcı olmamış. arada kaynadı galiba. ben tekrar yolluyayım yardım bekliyorum.merhaba arkadaşlar. bende iki haftalık evliyim. bende de aynı sorun var ama vajinismuyum bilmiyorum. korkuyorumda. aslında bizde birleşme oluyo eşim boşalıyo içime hatta. ama ben zevk yerine acı duyuyorum ve bu beni rahatsız ediyo. vajinusmus olanlar hiç bileşme yaşıyamıyorlar mı? nasıl oluyo banada yardım edin. böyle gitmesinden çok korkuyorum

rica ederim yardımımız dokunuyosa ne mutlu bize...bak cnm eğer parmak başararmazsan önce kulak çöpünün uç kısmına biraz jel yada vazelin sürerek onla dene ben altıma ayna koyup görerek yapmıştım ilerlediğini görünce insana cesaret gelio çünkü ...kulak çöpünden sonra parmağa geçersin sonrada muma....nefes çok önemli derin nefes al ver nefes verirken parmağını yada mumu ittir çünkü nefes verme esnasında gevşiyo kaslar ...ama aynayla iyice bakmanı tavsiye ederim cnm

evt haklısın mumu iterken girişte burundan derin nefes alıp verdim,kaslarım açıldı biraz daha ittim çok az batma gibi bişi hissettim,sonra derin nefes aldım batma geçtı ,bütün maharet derin nefes alıp vermekte sanırım ,bunu devamlı yapıcam ,salı günü nişanlımla yıne deniycez bakalım ,sizinle paylaşıcam tum gelişmeleri....:kedi:

ne mutlu sana ,nasıl başardığını burdaki arkadaşlarla paylaşırsan çok mutlu oluruz,umudumuzu kaybetmeyız ,bebeğin içinde ayrıca tebrıkler,darısı tüm anne olmak isteyenlerin başına....:1hug:

Ben 1,5 seneden sonra doktora gittim bu süre zarfı bizi çok yıprattı. Doktora gittikten 15 gün sonra falan burayı keşfettim. Ben çok umutsuzdum inanın korkacak birşey yokmuş.İlk önce dokunmaya çalışın.Zaten gerisi gelecektir.Ben ilk başta ince bir kalemle eğzersiz yaptım acıyacakmı birşey olacakmı korkusuyla .Baktım hiç birşey olmuyor sonra mumla eğzersiz yaptım ama hergün muhakkak yaptım elh. Kurtuldum .Bende çok kasıyordum kendimi düşünün şimdi istesemde kasamıyorum :) Demekki istemsiz kasmalarımız ...Biraz cesaretli olun.Sizde asla bir eksiklik yok ...

kimse bana yardımcı olmamış. arada kaynadı galiba. ben tekrar yolluyayım yardım bekliyorum.merhaba arkadaşlar. bende iki haftalık evliyim. bende de aynı sorun var ama vajinismuyum bilmiyorum. korkuyorumda. aslında bizde birleşme oluyo eşim boşalıyo içime hatta. ama ben zevk yerine acı duyuyorum ve bu beni rahatsız ediyo. vajinusmus olanlar hiç bileşme yaşıyamıyorlar mı? nasıl oluyo banada yardım edin. böyle gitmesinden çok korkuyorum

vajili olanlar birleşme yaşayamıyor ya da agrılı birleşme yaşıyor.bana kalırsa senin durumun çok normal.vajinismus oldum filan diye düşünme.hemen zevk duymaman çok doğal.zamanla alışacaksın.bu arada özeline bir mesaj attım,bakabilirsin...

Daha 2 haftalık evliymişsin hem vajinusmusta hiç birleşme olmuyor .Sen boşuna evham yapıyorsun arkadaşım . Zamanla düzelir bence...

Arkadaşlar birde şunu söyleyim ağrılı olmasının sebebi bizim kendimizi kasmamız eğer kasmazsak asla ağrı olmuyor .Rahat olun önce kendinizi düşünün.Sürekli acı olmayacağını ,herkesin bunu yaptığını ve sizin eksiğiniz olmadığını düşünürseniz beyinde belirli bir süre sonra kabul ediyor zaten :))

teşekkür ederim verdiğin cevap için. ama bendede ağrı oluyo. ama içime giriyo zorda olsa. açık oldu ama kusura bakmayın. içime boşalınca hamile kalabilirim değil mi. sonuçta birleşme oluyo. ama ben bu durumae çok üzülüyorum.

teşekkür ederim verdiğin cevap için. ama bendede ağrı oluyo. ama içime giriyo zorda olsa. açık oldu ama kusura bakmayın. içime boşalınca hamile kalabilirim değil mi. sonuçta birleşme oluyo. ama ben bu durumae çok üzülüyorum.

evet hamile kalabilirsin. prezer... kullan hamile kalmak istemiyorsan.

bana kalırsa vajinismus değilsin, bir jinekologa görün,belki iltihabın vardır,ondan olabilir ağrı.

sağolun teşekkür ederim. rahatladım biraz. peki parmağımı vajinaya sokmaya çalıssam hemen girer mi. ben bir baktımda öyle açık bir yer gibi gözükmüyo orası. kapalı gibi, herkesin böyledir sanırım vajinismus ile alakalı değildir. zaten iki haftalık evliyim ve hergün hergün yapmıyoruz. çalışoyoruz zaten

sağolun teşekkür ederim. rahatladım biraz. peki parmağımı vajinaya sokmaya çalıssam hemen girer mi. ben bir baktımda öyle açık bir yer gibi gözükmüyo orası. kapalı gibi, herkesin böyledir sanırım vajinismus ile alakalı değildir. zaten iki haftalık evliyim ve hergün hergün yapmıyoruz. çalışoyoruz zaten

hemen girer çünkü orası esnek ve açılıyor.üstelik sen eşinle birlikte de oluyorsun,bu yüzden orası doğal olarak genişlemiştir.dışarıdan bakınca kapalı gibi gözüküyor ama değil,aynaya bakarken ıkın açıldıgını göreceksin.

X