Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

alet mi sokup bakıyor yoksa parmağıyla mı?

canim sen anlat sor alet sokacagini sanmam. zaten oyle birsey olsa da sen alirsin onu ben bile vajili oldugum halde ilk gunde sokmustu ama actiramamistim. yani izin verdigim yere kadar benim musademle bakti onceden soylersin konusursun ona gore. zaten doktora gidince heycandan ne kasilma kaliyo ne utanma valla :)

:a015:canım bahsettiğin çayları içmeye çalışıcam. bitki çaylarını pek içemem ama ne yapalım tek regl olayımda bu gerginlikten kurtalayım.. adet söktürücü ilaç içsem aynı etkiiyi görürmüyüm acaba.
bu arada egzersizleri çok güüzel açıklamalı anlatmışın. fakat ben o bölgeme hiç bi şekilde ne dokunabiliyorum ne de dokunulmasına izin veriyorum parmak egzersizini burda okumuştum daha önce denemek iistedim ama ne mümkünn. eşime yaptırayım belki kendim yapamıyorum dedim ama o dokununcada ben ağlama krizine girmeye başlıyorum. hatta bacaklarım tir tir titriyo o da doğal olarak herşeyi bırakıyor. parmak egzersizi dışında başka ne yapabbilirim alkol bile aldım sarhoş olursam olur belki die ama sarhoş oluncada eşim beni lavabodan çıkartamadı bu sefer. uyku hapı alayım ya da anestezi verilsin diyorum o kadar çaresiz hissediyorum kendimi.

elfim oncelikle bir kendini toparla bakalim heralde hersey bir anda olmicak sen hic korktugun birseyi bir anda yapabildin mi sadece bu konu degil hepsinde oyle. parmakla dokunamam asla yapamam diyosun. ama bir dusun hayatindan orneklerle .

en basit ornek gecen gun arkadasimin cocugunu oynaan arabaya bindirdim korktu hemen atladi kucagima snra dedim canim korkuyoan oturma ama bak ben ynindayim bir kolunla bana saril korkarsan hemen alicam seni oturdu sarildi bana sonra dedim bak ne guzel ama tut simdi direksiyonu korkarsan saril bana derken ikinci jetonu tutturmaya basladi.

iste beyin de bu sekilde yavas yavas. dusunsene o cocugu arabada biraktigimi. cildirirdi bir daha asla binmezdi ama guven vere vere aslinda korkmadigi birsey olduguu gostere gostere alisti. sen de beynine bunu gostericeksin. aninda bir gunde tek parmak ikinci gun iki derken ertesi gun penis denemiceksin tabiiki. once aynayla bakicaksin. sonra sadece dokunucaksin ustten. rahatlamayi ogreniceksin. sonra sonra zamanla korkunu asa asa yapicaksin bunlari.

ama eger birakir korkar kacarsan hicbi zaman basaramazsin. pes etmiceksin. \\

sen neden korkuyosun mesela bi anlatsana. o an aklina ne geliy falan...

canim sen anlat sor alet sokacagini sanmam. zaten oyle birsey olsa da sen alirsin onu ben bile vajili oldugum halde ilk gunde sokmustu ama actiramamistim. yani izin verdigim yere kadar benim musademle bakti onceden soylersin konusursun ona gore. zaten doktora gidince heycandan ne kasilma kaliyo ne utanma valla :)

geçen sene bir anormallik var mı diye kontrole gitmiştim.kasılmaktan konuşamamıştım bile. gerzek doktor da bana 'kendini çok kasıyorsun' demişti. gerzek işte, elimde olsa kasmam di mi,hem vajiliyim ben ne konuşuyorsun! bak sinirlendim yine alsanaalsanasmile

:a015:canım bahsettiğin çayları içmeye çalışıcam. bitki çaylarını pek içemem ama ne yapalım tek regl olayımda bu gerginlikten kurtalayım.. adet söktürücü ilaç içsem aynı etkiiyi görürmüyüm acaba.
bu arada egzersizleri çok güüzel açıklamalı anlatmışın. fakat ben o bölgeme hiç bi şekilde ne dokunabiliyorum ne de dokunulmasına izin veriyorum parmak egzersizini burda okumuştum daha önce denemek iistedim ama ne mümkünn. eşime yaptırayım belki kendim yapamıyorum dedim ama o dokununcada ben ağlama krizine girmeye başlıyorum. hatta bacaklarım tir tir titriyo o da doğal olarak herşeyi bırakıyor. parmak egzersizi dışında başka ne yapabbilirim alkol bile aldım sarhoş olursam olur belki die ama sarhoş oluncada eşim beni lavabodan çıkartamadı bu sefer. uyku hapı alayım ya da anestezi verilsin diyorum o kadar çaresiz hissediyorum kendimi.

adet söktürücü içme, hormonlarla oynuyor,iyi değil. sen olucaksın şu stresin azalsın bi...

ilk zamanlar böyle oluyor hep.alkol,anestezi değil de kas gevşetici içebilirsin..

çok haklısın biliyorum tamamen beyinde bitiyor herşey. psikolojik bişey. herkes yapabiliyosa hattta diyorum zırf zevk için yapılan şeyden ben neden korkuyorum diyorum kendime kızıyorumda. benim en büyük korkum çok acıması deneme girişimlerinde de gerçekten acı hissediyor olmam. eşim acımıyor sen öle sanıyorsun aslında acı falan yok diyor ama ben hala ısrarla acıyor diyorum çığlıkla yerimden sıçradığım bile oldu acıdan. tabi psikolojik olma ihtimali çok yüksek. işin en kötü yanıda herşeyin bilincindesin fakat buna rağmen başaramıyor olman..

geçen sene bir anormallik var mı diye kontrole gitmiştim.kasılmaktan konuşamamıştım bile. gerzek doktor da bana 'kendini çok kasıyorsun' demişti. gerzek işte, elimde olsa kasmam di mi,hem vajiliyim ben ne konuşuyorsun! bak sinirlendim yine alsanaalsanasmile

ya sen kotu doktora gitmissin forumdan tavsiye edilenlere git bence

çok haklısın biliyorum tamamen beyinde bitiyor herşey. psikolojik bişey. herkes yapabiliyosa hattta diyorum zırf zevk için yapılan şeyden ben neden korkuyorum diyorum kendime kızıyorumda. benim en büyük korkum çok acıması deneme girişimlerinde de gerçekten acı hissediyor olmam. eşim acımıyor sen öle sanıyorsun aslında acı falan yok diyor ama ben hala ısrarla acıyor diyorum çığlıkla yerimden sıçradığım bile oldu acıdan. tabi psikolojik olma ihtimali çok yüksek. işin en kötü yanıda herşeyin bilincindesin fakat buna rağmen başaramıyor olman..

yok yasadigin aci gercek ben cok iyi bilirim :KK70: cunku orayi zorluyorsun. bir arkadas ornk vermisti cok guzel avcunu sik iyice ve icinden parmagini gecirmeye calis gecmiyor ustelik aci verir ama bir de gevsek birakip dene hoop cok kolay.

korktugun aci cekmekse egzersizler tam sana gore cunku egzersizde aci yok sadece cok hafif bir sizi olabilir o da ilk defa yapicagin icin. zaten sadece dokunucaksin ilk baslarda. kendini sakinim rahatim diye telkin ediceksin o sirada

kızlar doktora gittiğinizde vajili olduğunuzu unutun.muayene olmaya çalışın.bi arkadaşım bu şekilde kurtuldu.muayene koltuğu egzersiz için biçilmiş kaftan aslında.ben kızlık zarımı aldırdıktan sonra bu hale geldiğim için o koltuğa yaklaşamıyorum.ama sadece girişte güçlük çekenler deneyebilirler.

kızlar ben yendim bu illeti ama tatil bide ev taşıdık filan bu sıralar hiç girmedim internete ama tamamen yerleşim evime ondan sonra bende burdan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıcam arkadaşlara

Burda yapamıyorm edemiyorum diye kafanızda yaratmaya devam edin alın kocalarınız neler hıssediyor. umarım bir faydası olurda artık azda olsa cesaretiniz olr. tabii eslerinizi kaybetmek istemiyorsanız.

*** Eşiniz vajinismus ise... (Eşlerinizin geneli bunları hisseder)

1- Cinselliği arzularsınız
2- Çocuk sahibi olma hayaliniz giderek yok olur. artık küçük çocuklara bakamazsınız. arkadaşlarınızın çocuklarını sevmek ızdırap verir. Çocuk bezi reklamları dahi keyfinizi kaçırmaya yeter.
3- Evlilik hayatı ızdırap gibi gelir kaçmaya çalısırsınız.
4- aylardır,yıllardır düzelmeyen durumun düzelebileceğine dair hiçbir inancınız kalmamıştır. Bu yüzden de eşinizin çabalarına katkıda bulunamazsınız.
5- Çok sarhoş olduğunuzda kendinize erkekliğinizi ispatlamak için aldatma hayalleri kurarsınız.
6- Evdeki mutsuzluğunuz işinize de yansır. Çok fazla çalıştığınız halde verim alamazsınız.
7- Alkol en iyi dostunuz olmuştur. Hemen hemen her gün kendinizi kaybedinceye kadar içersiniz.
8- Ölmek istersiniz ama sizi sevenleri üzmemek için yapamazsınız.
9-Boşanmayı düşünürsünüz.
10-Olmadık yere sorunlar çıkar eşler birbirlerini karı-kocadan cok arkadas gibi görmeye baslarlar.

Bu sadece bir kısmı aklınızı toplayın artık ya vajınısmus sadece doktorların para tuzagı. yalan yanlıs bılgıler. Biraz eşlerinizi düşünün evlilikde cinsellik yoksa fazla sürmez o evlilik. ya biter yada aldatılırsınız... Kızlar bende yapamıyordum ama bunları dusundum bunları arastırdım ve bır gecede karar verdım yapıcam bu gece dedım ve o gece o kadar rahat oldu ki.... ben kaybetmek istemiyordumm.. Çünkü Çok seviyorum...

Burda yapamıyorm edemiyorum diye kafanızda yaratmaya devam edin alın kocalarınız neler hıssediyor. umarım bir faydası olurda artık azda olsa cesaretiniz olr. tabii eslerinizi kaybetmek istemiyorsanız.

2- Çocuk sahibi olma hayaliniz giderek yok olur. artık küçük çocuklara bakamazsınız. arkadaşlarınızın çocuklarını sevmek ızdırap verir. Çocuk bezi reklamları dahi keyfinizi kaçırmaya yeter.
4- aylardır,yıllardır düzelmeyen durumun düzelebileceğine dair hiçbir inancınız kalmamıştır. Bu yüzden de eşinizin çabalarına katkıda bulunamazsınız.
5- Çok sarhoş olduğunuzda kendinize erkekliğinizi ispatlamak için aldatma hayalleri kurarsınız.
6- Evdeki mutsuzluğunuz işinize de yansır. Çok fazla çalıştığınız halde verim alamazsınız.
7- Alkol en iyi dostunuz olmuştur. Hemen hemen her gün kendinizi kaybedinceye kadar içersiniz.
10-Olmadık yere sorunlar çıkar eşler birbirlerini karı-kocadan cok arkadas gibi görmeye baslarlar.

Bu sadece bir kısmı aklınızı toplayın artık ya vajınısmus sadece doktorların para tuzagı. yalan yanlıs bılgıler. Biraz eşlerinizi düşünün evlilikde cinsellik yoksa fazla sürmez o evlilik. ya biter yada aldatılırsınız... Kızlar bende yapamıyordum ama bunları dusundum bunları arastırdım ve bır gecede karar verdım yapıcam bu gece dedım ve o gece o kadar rahat oldu ki.... ben kaybetmek istemiyordumm.. Çünkü Çok seviyorum...

Doktorlar bu konuda özel olarak uzmanlaşıyor ancak senın anladığın sadece rant için uydurulmuş bir hastalık olduğu öyle mi ? Hangi tıp fakültesini bitirdin merak ettim ? Akademik çalişmalar yaptın heralde bunu iddia edebilmek için.

Ne vajinismus olmuşsun ne tıp ne psikoloji okumuşsun ; ilk gecende eşinle 3 kere birlikte olup - ki bu kesinlikle yaşadığının vajinismus değil ilk gece korkusu olduğunu gösterir bunu bile ayırdetmekten acizsin- ondan sonra buraya gelip ben eşimi seviyordum siz de aklinizi başiniza toplayin yapıverin diyorsun. Bunlar yalan yanlış bilgilermiş. He hepimiz salağiz inandik doktorlara ; aslında var olmayan bir hastalığa yakalandığını sanan organizmalarız biz. Bi sen akilli çiktin aramizda. Ne kadar cahilce... Cahilce olmasini anlarim. Ama bu cahilliğin ötesinde vicdansizca.

Senin şu yazdiklarin neye benziyor biliyor musun yürüyemeyen ancak fizik tedaviyle yürüyebilecek bir hastaya gelip yürü yoksa kocan seni birakir seni aldatrir senin yüzünden hayati mahfolur bit bit bit konuşmaya benziyor. Biz burada insanlari cesaretlendirmeye uğraşiyorz tek bir lafini görmedim yazdıysan da zaten işe yaramaz bir şey söylemişsindir. Sonra gelip bu insanlari üzme hakkini kendinde görebiliyorsun. Hiç düşünmüyor musun ki bunun nasil kötü bir durum olduğunu. Sonrra gelir buraya efendim ben gaz olsun diye yazdim da bilmem ne. Kişinin kendi sorununun üstüne bilerek gitmemesiytle elinde olmadan gitmemesinin ayrimina varamamişsin henüz. Eğer elinde olarak üzerine gitmiyorsa tamamen senle aynı fikirde olmakla birlikte asla senin üslubunla ifade etmem bunu. Öyle olsa burada her gün gelip yazan aşmiş insanlar vr hepimiz azarlayalim gelenleri. uzaan rahat birak kendini. kadin misin sen eşini düşünmüyor muısun diye?

Kaldı ki herkesi eşin gibi saniyorsun heralde. Böyle düşündüğüne göre hastalıkta sağlıkta değil eşin sadece sağlığında senle birlikte. Ya da sen sadece sağlıkta birlikte olursun ki bunu iddia edebiliyorsun. Herkes sen ya da eşin gibi değil. Ah unutmuşum bu bir hastalık değildi dimi?

Yazdıklarının saçma sapanliğpini geçiyorum bir de sanki kendin vajinismus olmuşsun da bir gecede pürnur içinde aydinlanmiş hatani anlamişsin sorunundan kurtuluvermişsin gibi geçip ahkam kesiyorsun. efendim kaybetmek istemiyormuş da çok seviyormuş da. Bu insanlar sevmiyor yani. Kaybetmek için mi yapıyor. Bunlari sen ayık kafayla mi yazdın. Bilerek kinayeli alayli bir üslup mu kullanmak istedin? Gaz mi vermek istedin? Orada yazan metin yazarından utan.

Sana burada bir açiklama yapmak ayrintili bilgi vermek lazim ki anlayabilesin vajinismus ne demek. Ancak cidden aşırı sinir bozucu bir üslubun var. Konuşulasi bile değilsin
.

Bu arada 5 ve 7 hariç her vajinismus hastası kadın da aynı şeyleri yaşıyor. Söylerim ama ne fayda...

Son düzenleme:

herkes eşini çook seviyor zaten sevmese niye evlensin yada Vajinusmus olduğu için niye üzülsün değil mi ? bu farklı bir rahatsızlık böyle bir gecede bıraktım olsun gibi bir süreç değil yaşayan bilir. Buraki arkadaşlar zaten evlilikte olumsuz şeyler olmasın diye egzersizlerini yapmaya yada çare arıyorlar. Her eş sizin yazdıklarınız gibi vicdansız değil. Eğer kişiliği oturmuş her çift evliliğin sadece cinsellikten ibaret olmadığını biliyor. Ben evliliğimin 2. ayında vajinusmusu yendim. bu sitedeki kızların sayesinde o kadar olumlu pozitif yakalştılar ki insana moral verdiler. İnsan sizin yazıklarınızı okusa bilinçsiz bir insan için konuşuyorum panik olur kafasında kurrar kurar. Kimi zaman böyle gaz verici yazılar herkeste aynı sonucu vermez. Buraya sıkıntıları olan çook kişi geliyor biz onlara elimizden geldiğince motivasyonu güçlü tutmaya çalşıyoruz. Yoksa bak kocan seni boşar bak şöyle olur dersek o insanın üzerine daha ağır yükleriz. Amacımız bu bir rahatsızlık kabul edip tadvisi için neler yapabiliriz ki %100 tadevisi olan bir rahatsızlık. Bence insanları motive etmek için bişeyler yazarken biraz daha inca yazabilsek olmaz mı ?

Yaşaasıııın olduuu. beni dinleme sen devam et dedim başlamadan önce. daha önceki denemelerimizde yanma olunca bırakıyorduk şimdi yanma oldu ben daha büyük bir acı bekliyordum ama gelmedi onla kaldı. evet dedi eşim oluyo..ama zevk almadım. olsun çoook şükür bu stresten kurtuldum.emla sürmedim sakinleştirici içmedim. demekki vaji değilmişim ben öyle sanmışım.bir de eşim dedi ki darmış galiba orası. belkide ondan acıdı bazılarının ki geniş oluyomuş belki onlarda hiç acımaz.ben 15 gün bu psikolojiye dayanamadım Rabbim bekleyen herkese sabır versin eşinin yüzündeki mutluluğu görmeyi nasibetsin.

canımm........
tebrik ederim darısı herkese olsun inş......

sen bi rgecede karar verip yendiğine göre sen vajinusmuslu değil nazlıymışsın.kendinle karıştırma kimseyi.ne kadar basit sana göre.doğru sen seviyosun kocanı biz sevmiyoruz boş yere laf olsun diye üzüyoruz onları.SAÇMALAMA bence.yazarken biraz düşün önce.burda psikolojilerimizi düzeltmeye çalışıyoruz.senin gibiçok bilmişlerin bunu bozmaya hakkı yok.

sen bi rgecede karar verip yendiğine göre sen vajinusmuslu değil nazlıymışsın.kendinle karıştırma kimseyi.ne kadar basit sana göre.doğru sen seviyosun kocanı biz sevmiyoruz boş yere laf olsun diye üzüyoruz onları.SAÇMALAMA bence.yazarken biraz düşün önce.burda psikolojilerimizi düzeltmeye çalışıyoruz.senin gibiçok bilmişlerin bunu bozmaya hakkı yok.

Boşverin arkadaşlar sizler egzersizlerinizi yapın.Morallerinizi yüksek tutun inanın en kısa sürede başaracaksınız. Ben vajinusmusu kendim için yendim eşim için değil. herkes kendi için yapmalı bu bir rahatsızlık kişi kendi için iyileşmeli... Eğer bir koca sırf cinsellik için boşuyorsa eşini zaten o evliliğin bir anlamı yok durmasın boşasınlar. Yarının ne olacağı hiç bilinmez. Yarında kocalarımızda bir sorun olsa biz mi boşasak yanii. Ozaman evllik sadece cinsellik mi bence kocaman bir HAYIR. demekki kişilerin eşleriyle ne paylaştığı önemli bizim için cinsellik ikinci plan önce gezelim görelim bir arada. Sohbet edelim , huzurlu olalım sonra cinsellik geliyor.

ay cok sinir bozucu bir yazı keşke kimse böyle bi sorunla ugrasmasa keske bi gecede hırslanıp herkes hallediverse kimse yıllarca ağlma krizleriyleriyle depresyonlarla ugrasmak istemez üstelik evliliğin en güzel günlerinde.. biraz daha hassas davranın lütfen.. yapabiliyorsanız olumlu ve motive edici bi yorum amenna ama eleştirmek yerden yere vurmak daha klolay geliyor tabiki haklısınız olumlu konusmak için efor sarfetmek egolarından kurtulmak gerekiyor empati kurmak lazım sonra zor işler bunlar yaşamayan bilemez suphirre ins böyle bi sınavla karşı karsıya kalmassın

dipnot : ececim süpersin hatta mikemmel

arkadaşlar bir deli kuyuya bir taş atmış, 40 akıllı çıkaramamış olayına dönmesin...boşverin...konuşsun öyle...

bizi bilenler bilir.biz kendi işimize bakalım!

X