Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

yarısı diosun süper ya bir kere yaptıysan bidaha yapabilirsin..inan ben diorumki bi kere yapsam bidaha denemem bi süre o kadar rahatlıcam

aa basarmıssın işte daha ne olsun canım ilk baslarda tedirginlikten olur öyle sanki başa dönmüşssün gibi gelir ama yok öyle bişi bu vajinin üstüne üstüne gidiceksin hemen pes etmek yok sadece kayganlık tam saglanmmaıs olabilir bide nefes egzersizi ve ıkınmayla alttaki pozisyonu öneririm gerisi kolay olucak bak görüceksin egzersiz yaparakmı denemiştin bilemiyorum ama ilişkinin hemen öncesinde egzersiz yaparsan daha rahat olur en azından bi kaç kereye mahsus

bende cok rahattım ama sonra beynin yabancı cisim olarak algılayıp vucudu korumaya alıyor kasılıyor yani bizde yıllarca ordaki kasları bilincli olarak kullanmayı bilmedigimiz için kasılıyoruz ama gevseyemiyoruz kegel egzersizi bize bunu ögretiyor ordaki kasları kontrol etmeyi yani titremede kasılmada yanlış bilgilendirilmeden farketmeden bilincaltımıza işleyen seylerden kaynaklnıyo ancak dogru bilgileri edinip bunu uygularsak beynimiz ikna oluyor bu da parmak ve kegel egzersizleriyle mumkun hale geliyor canım ilk bastaki sayfalardan biraz okursan motive olman için yeterli olucaktır

hayır canım yapamıorum onları

canım tek parmagı içeri aldıgında küçük daire hareketleri ve kegel yap kasıp gevset yani bunu bi süre dene sonra bu iş tmmdır diceksin zaten cesaret gelicek ve iki parmagı küs işareti yaparak alabilirsin kayganlaştırıcı sürmeyi unutma bide cok fazla ödev moduna sokma kendini orasıda elimiz ayagımız gibi sıradan bi organımız

teşekkür ediorum hemen okuyorum..

faydalı olur ins.

ben egsersiz yapamıyorum oraya başka bişey değdiği zaman delirecek gibi oluyorum inşallah dediğin gibi olur cok teşekkür ederim

canım dediklerini yapamıorum acıcak gibi geliyo onları yapsam daha mı iyi olur?

canım kulağına seni rahatlatıcak bi müzik al uygun rahat bi ortamda istersen hafif yatar pozisyonda istersende çömelme posizyonunda bol kayganlaştırıcı sür rahatladım acımıyacak ve ben vajinismus falan degilim kendimi kandırıyorum telkinlerini ver rahatladım gevsedim bunları tekrarla ve elini orda gezdirirken görüceksin kayar gibi giricek tıkandıgın anda hemen cıkarmak yok nefes al ver küçücük ıkın ıkınırken kasamıcagın için rahatca giricek sonra içerdeyken tamamı girince bi kendini yokla gerginmisin kasmışmısın kalçandan ve bacaklarından anlayabilirsin eger kasıldıysan yine nefes egzersizi yap ve sonrasında küçük ileri geri yap hafif hafif hareketlerle olucak bak görceksin acı yok hadi bi dene bekliyorum

kısaca kegel egzersizi ..

merhaba arkadaslar, bende yeniyim burda. 2 yillik evliyim ve vaji sorunum var. bir kac hafta önce buldum bu forumu, ilk 150 sayfasina kadar okudum. buradan cesaret alip egzersize baslamistim. parmak ile rahat edemedigimden, mumla denedim. son 3-4 haftadir egzersize devam edemedim. simdi tekrar baslicam ve bunun icin internetten dilatör seti ismarladim.

size bir sorum olacak. mumla egzersiz yaptigimda en son 5 cm kadar icine alabildim (mumun capi 1 cm kadar), kac cm iceri alinmasi gerekiyor bu egzersizler icin? :kedi:

bu yazı benim burdaki favorim :) okuyun lütfen

harikasın cok az kalmıs basarmana... pe.. boyutuna gelene kadar adım adım kalınlaştır canım ne kadar rahat aldıgın önemli ve kasmadan rahat sekilde alana kadar devam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…