Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

cnm dediğin doğru olabilir aslında yarıya kadar deilde başını alıyorum galiba ama bana çok geliyo eşim girmedi diyo ben girdi diyorum iddialaşıyoruz. tavsiyeelrin için çok teşekkür ederim bu akşam uygulamaya başlıycam kısmetse ve sabırlı olmaya çalışıcam inş. günden güne hayırlı haberlerle gelirim..

selam kızlar.ben çokmu tembelim.2parmak bi boğum yapabiliyorum.sonrası kasıyo.emlayı iyice sürüyorum.bende öle çok yanma olmuyo.mum denemek istedim bugün.ama başaramadımönerebileceğiniz bir kas gevşetici varmı?

Canım bence kas gevşetici ve başka ilaçlar kullanmana hiç gerek yok tavsiye etmem.Ne güzel ilerlemişsin bak takıldığın yerde derin nefes al ve nefesini verirken ıkınarak parmağını ittir ıkınınca vaji açılıyor ve ne kadar rahat olacak göreceksin.Nefes alıp vererek çok rahatlayacaksın kas gevşeticiye falan gerek yok.Mumdada aynı şekilte takıldığın yerde bekle çıkarma nefes egzersizi ile ilerleyeceksin inşallah ben inanıyorum

mumu hiç girdiremiyorum ki.umarım parmakla ilerleyebilirim.sağol.bazen çok inanıyorum bazende umutsuzluğa kapılıyorum.:sm_confused:

arkadaslar bu cevap biraz ön yargili olmus.. evet Mualla Hanimin vajinismus tedavi ücreti 3000 tl ve arti muayane ücreti 250 tl.. 4000 degil.. Mualla Hn isini yapiyor, cokta tatli bir bayan,, Ulusoy ya da digerleri gibi o da bir psikolog .. Tedavisine gelince gayet basarili sonuclar veriyor diye düsünyorum,suan kendisine gidiyorum.. gayette basarili devam ediyor,suratsiz oldugunu da düsünmüyorum..gayet sevecen biri..üstelik bircok vaka cözmüs.. bence bu denli yorumlara gerek yok..bu is frekans isi .. tabiki elektrik alamadiginiz biriyle tedavi olamazsiniz..size hak veriyorum ..

Evet arkadaşım 4.000tl değilmiş sadece 3.250TL ne kadar açıklayaıcı oldun:) Bence dra falan hiç gerek yok burda en son ben yaparım bu işi diyordum hatta hiç çözemem diyordum 1 yıl oldu evlendiğim tamam suan hala çözemedim ama okadar çok yol katettimki sadece burdkai arkadaşlarım sayesinde ve ben egzersizlerimi düzenli yapmadıgım halde suan p. aparatıı almayı başardım yakın zamandada p. denemesine geçecem. Bence kendiniz uğraşın boşuna da paralarınız drlara gitmeisn. Başardıktan sonra o parayla balayına gidersiniz daha iyi. Benden söylemesi olumunekankayizsmile

Son düzenleme:
selam arkadaşlar öğle arası eczaneden jonsons bebe yağı aldım akşama parmak egsersizinde kullanabilirim dimi bide bu bebe yağını sürünce emla kremin etkinliğini azaltmaz inş.

selam arkadaşlar öğle arası eczaneden jonsons bebe yağı aldım akşama parmak egsersizinde kullanabilirim dimi bide bu bebe yağını sürünce emla kremin etkinliğini azaltmaz inş.

Canım belki herkeste farklıdır ama ben gleitgelen kayganlaştırıcı kullanıyordum o bitince herkesten de bebe yağını duyunca johnsons baby yağını aldım. Ama ben memnun kalmadım yani kayganlaştırmadı inşallah sende öyle olmaz. Daha önceden hangisini kullanıyordun?

cnm daha önce kayganlaştırıcı hiç kullanmadım sadece bepanten sürdüm o da pek işe yaramıyo açıkçası o yüzden bugün bebe yağı aldım deniycem bakalım. peki gleitgelen her eczanede varmıdır fiyatı ne kadar?

merhaba arkadaslar.. kadinlar kulubunde yeni bir uyeyim.. buda ilk mesajim .. vajinismus konusunda binlerce mesaj gorunce sasirdim.. demekki cogu kisi benim yasadigim problemi yasiyor diye dusundum.. ben 3 bucuk yillik evliyim.. ve ayni sorun bendede var.. ama sanirim benimkisi hepinizinkinden daha vahim.. doktora gitmeye birkere cesaret ettim..gittim.. ve piskologa gondermedi beni.. bu arada ben yurtdisinda yasiyorum..aile hekimin seni hastaneye yada piskologa gondermeden gidemiyosun maalesef.. kendimin egzersizler yapip ilerliyebilecegimi soyledi.. ve bende sinirlenip ciktim ordan..Istanbula gittigimde kadin dogum doktoruna gittim acaba bi sorunmu var diye.. ve cok dar oldugunu o yuzden girmedigini soyledi..ve ufak bir operasyon gecirdim..hala dusundukce kendimi kasiyor ve s1kiyorum.. Dondugumde esimle yapabilecegimi dusundum..ama maalesef yine yapamadim ve bunun gercekten piskolojik olduguna inandim.. ama maalesef piskologa bile gitmeye cesaretim kalmadi.. be buraya uye olduktan sonra okudugum mesajlari gorunce keske daha onceleri okusaydim arastirsaydim internette dedim.. yazilariniz bana sanirim egzersizlere cesaret verebilecek.. cunku egzersiz bile yapamiyorum..

kesinlikle katiliyorum

önce tek parmakta 10 15 dakika egzersiz yap bol kayganlaştırıcıyla ondan sonra iki parmak dene

Son düzenleme:

keşke operasyn olmadan önce en az bir doktora daha gitseydin. yani her hastalk için geçerli ben asla tek doktorun lafiyla ameliyata girmem. neyse bunu olumlu kullanabilirsin şu anda fiziksel hiçbir sorunun yk bunu biliyoruz. kesinlikle dar değil orasi bunu da biliyoruz. kimseden daha vahim değilsin çünkü sorun tamamen aynı. hepimiz ilk başta parmaği alamayacağimizi düşündük. Bu işte önemli olan azimli ve sabirli olmak. Yani pes etmemek. Bir iki deneyip olmadi diye düşünmemek. Sen kendine bir kayganlaştirici al su bazlı sonra sana egzersiz nasil yapilir ayrintili açiklayalim opuyorumnanaktan

hosgeldın aramıza evet senın gııb bır suru ınsna var burda ..ve durumu senden daada vahım olanlar basradılar bazıları anne adayı...bend ebu sekıdl ebasardım bı ere bu yapama edeme demeyı bırak herkez yapabılır yeterkı ıste hıc zor degıl..galıba kızlık zarını aldırmıın bu ısını dahada kolaylastırıcak ...hemen egzersız ebaslıycaksın burda hep beraber bunu bsarıcaz...kayganlastırıcı yada bebe yagı kulalan bılrıısn ...serce parmakla baslıycaksın ..hıc panık yapma ınan dusundugunda kat kat kolay ...serce parmagı basardııgnd agerısı cok hızlı gelıcekyeterkı pes etme belkı ılk denemde zorlanıcaksın ama ustune gıt.derın derın nefesal ver tek bogum olduugnda nfesle kenıdnı rahatlat ve parmagını cekme ...

bu arada kayganlaştırıcı kullanıyo muydun? bir de hangi pozisynda yapiyosun egzersizi? iki parmaği küs şeklinde mi deniyosun ? Ayrintili anltsana bi

egzersiz listesinde 34 kişi var 1 günde yazan en fazla iki kişi. Nerelerdesiniz? Hiçbirinizden ses yok anlamadım valla.

canım eczanelerde de vardır tabi ama ben farmasağlık sitesinden siparişle almıştım 13-14 tldi ama içinde 5 tüp var sadece.

bu arada kayganlaştırıcı kullanıyo muydun? bir de hangi pozisynda yapiyosun egzersizi? iki parmaği küs şeklinde mi deniyosun ? Ayrintili anltsana bi

gleit gelen sipariş verdim gelmedi henüz bende normal yağ kullandım.işaret pparmağımı bastırıyorum önce,sonr orta parmağımla beraber bastırark sokuyorum bi boğum.sırtüstü ve tuvalete otrur şekilde sokabiliyorum.benim açık zaten orası kızlık zarım da yok.tek derdim kasılmak.emla beni yakmadıda öle çok uyuşuklukta hissetmedim.anestol pomad kullanmıştım daha önceleri o daha fazla uyuşturuyo sanki.bide benim parmaklarım çok ince oyüzden iki parmak hoppadan giriyo.:)..mum çok sert geldi.üzerinde gezdirdim alıştırmak için.offfffffffffffffffffffff çok itici.çok zorlamadım,kendimi korkutmamamk adına.yarın tekrar devem edicem.düşe kalka başaracam inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…