VAJİNİSMUS BİTTİ: )

Merhaba kızlar uzun yıllar bu sayfayı okuyarak vajinusmusu nasıl yeneceğimi araştırdım beklemediğim Bi anda yendim şöyleki kasmayın ve ön sevişmeyi olabildiğince uzun tutun gevşeyin umarım benim gibi yıllarca çekmeyin bu laneti

Merhaba kızlar uzun yıllar bu sayfayı okuyarak vajinusmusu nasıl yeneceğimi araştırdım beklemediğim Bi anda yendim şöyleki kasmayın ve ön sevişmeyi olabildiğince uzun tutun gevşeyin umarım benim gibi yıllarca çekmeyin bu laneti
Ben 6 ay cektim bu illeti cnm 4 ay once yendim şükürki simdide bebek istiom 4 aydir yok simdide ona kafayi takiom

Bayanlar bende 8 aylık evliyim ve bi gram ilerleme yok resmen zamana bıraktım ama artık karar verdim yeneceğim diye ve burdaki timm msjlrı okudum evde kendim yeneceğim. Benim gibi başaramayan varsa gelsin bi grup oluşturalım ve birbirimize motive olalım hanımlar ne dersini? Eğer burdan grup olurturulabilirsek çok iyi olur. Destek olalım ve yenelim şu illeti artık!!!
Yendiniz mi grubu kurdunuz mu? Benide alır mısınız

Bayanlar bende 8 aylık evliyim ve bi gram ilerleme yok resmen zamana bıraktım ama artık karar verdim yeneceğim diye ve burdaki timm msjlrı okudum evde kendim yeneceğim. Benim gibi başaramayan varsa gelsin bi grup oluşturalım ve birbirimize motive olalım hanımlar ne dersini? Eğer burdan grup olurturulabilirsek çok iyi olur. Destek olalım ve yenelim şu illeti artık!!!
Grup kurduysanız beni de alır mısınız lütfen aynı sorundan muzdaribim 2 aylık evliyim

Kızlar bende iki aylık evliyim sürekli deniyoruz ama ben çok kasıyorum eşimi itiyorum içim çok tuhaf oluyor tam o esnada bi panik geliyor artık yoruldum bu durumdan lütfen bana da yardımcı olun yardımlarınıza düşüncelerinize ihtiyacım var

Merhaba bende 1 aylık evliyim ve her deneme hüsran ne yazık ki evlenmeden önce de bir cinsel hayatımız vardı birleşme yoktu eşimde bende birleşmenin hemen olacağını zevkli anlarımızın olacağını düşünüyorduk ta kiii o geceye kadar . Dikatörde de ilk 2 tamam ama 3. De takılı kaldım yardım edebilecek olan varsa çok sevinirim .

merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 yıl boyunca vajinismus yüzünden eşimle ilişkiye giremedik. hep aynı şeyler ama severek evlendik. ilk denememiz başarısız oldu ve tabi ki sonraki seferler de.. ben her seferinde çok üzülüyordum ama sağolsun eşim hiç beni suçlamadı. neler düşünmedik arkadaşlar neler sarhoş olup denemek, şuurumun yerinde olmadığı zamanlarda denesem bile sonrasında yine aynı tepkiyiyi vereceğimi biliyordum. sonrasında bu durumu önce kabullendim teşhisin vajinismus olduğuna artık inanmıştım..tabi ki bir sürü doktor araaştırdım ama bir süre erteledim doktor işini..tabi ki doktora gitmek de sorunu daha fazla büyütmeden sizi sonuca ulaştırır.ama evde yapabileceklerimi denemeye karar verdim.bir forumda okudum şimdi yazacaklarımı siz de rastlamış olabilirsiniz. öncelikle bir ayna yardımıyla cinsel organınızı inceleyin vajina girişindeki kasları açıp kapatabildiğinizi farkedeceksiniz. o bölgeye dokunmak bile kabustu belirtmek isterim. daha sonra vajina girişine parmağınızla dokunmayı deneyin. hiç canınız acımadı :KK71: vajina girişindeki kasları açıp kapatın parmağınız da vajina girişindeyken. bugünlük yeter diyorsanız o gün için bir kaç kez aynısını tekrarlayın. bir sonraki aşama parmağın 1 boğumunu içeriye sokmak ( zeytinyağı sürüp deneyebilirsiniz ). o da ne yine acımadı :KK73:şimdi vajina girişindeki kasları parmagın 1 boğumu içerdeyken yapın parmağınızı sıkıp bırakın, sıkıp bırakın.içindeki dokuya dokunun.şimdi de biraz daha içeri itin. gerilmeye başladığınızı düşündüğünüz anda bırakın ve sonra tekrarlamak üzere ara verin ( süre uzamasın ). ben hemen yapmıştım ikinci boğumu da içine ittim ( sevinçten ölmek üzereyim tabi bu arada ). inanılmaz eşimle denerken sanki vajina girişinde bir duvar var hiçbir zaman yapamayacağımızı düşündüğüm şeyin bir kısmını başarmıştım.meğer kasları kasıp öylece beklediğim için penisin içeri girişi engelleniyormuş. devam edelimm.. ikinbi boğumu da soktuktan sonra vajinanın nasıl birşey olduğunu elinizle dokunarak anlamaya çalışın. pütürlü bir tabaka olduğunu hissedeceksiniz. parmak içerideyken vajinayı kasıp bırakın, kasıp bırakın.. bu esnada kan ter içinde kalacaksınız ama gördüğünüz gibi yine canınız yanmayacak..:KK24: şimdi bir sonraki aşama eşle bunu denemek bence daha keyifli kısmı. düşünsenize eşiniz de size yardımcı olacak onun da keyif aldığını gördüğünüz de eminim siz de cesaretleneceksiniz.eşiniz parmağına ( tercihen orta parmak olabilir) kayganlaştırmak için zeytnyağı, bebek yağı vb sürebilir. sizin istemediğiniz hiçbirşeyi yapmaması gerektiğini özellikle vurgulayın yoksa başlamadan bitebilir ( korkularınızı hortlatabilir). öncelikle vajina girişine sadece dokunsun. hani biz yapmıştık vajina kaslarını açıp kapatmıştık. eşinize aynı süreci anlatın önce tek parmak boğumu, eğer devam edebilecek gibiyseniz ikinci parmak boğumu. eşinizin parmağı içerideyken kasları gevşetip sıkın...harikasınız. aslında biitirdiniz sayılır. aynı şey mi demeyin Allah öyle yaratmış ki inanın penisin girişi , parmağınızdan çok daha kolay..bunu birkaç gece tekrarlayın..zaten bu kısma kadar yapabiliyorsanız devamı mutlaka gelecektir.penis girişini denemeden önce kendi vajinanıza da eşinizin penisine de zeytinyağı sürmenizde fayda var. eşiniz yatar pozisyonda siz üstte olun. bu tamamen kontrolün siz de olmasına olanak verecek ve daha kendinizi güvende hissedeceksiniz. penisin önce bir kısmını içinize almay deneyin. nasıl yapıyorduk vajina giirişindeki kasları artık kontrol edebiliyoruz.kasları açıp yavaşça girişine izin verin. bırakmak istediğinizi yerde bırakın zorlamayın. penisin bir kısmı içerideyken vajinayı sıkıp bırakın. zaten eşinizde bunu hissedecek. hatta yönergeyi eşiniz versin. sık bırak, sık bırak..daha sonra biraz daha giirişe izin verin. tüm bu süreçte hiç canınız acımayacak ( o kocaman zarın kafanızda olduğunu göreceksiniz). ve tamamını alın artık. ( ben ağlamıştım ):KK71::KK71::KK71:.penisin girişinde zorlandığınızı hissettiğiniz de unutmayın aslında kasları kasıyorsunuz bu yüzden vajina küçülüyo. vajinanın esnek bir yapısının olduğunu ve aslında kocaman bir bebeğin bile geçişine izin verebilecek genişliğe ulaşabildiğini sakın unutmayın.ben bu durumu aşalı 2 ay oldu.ben yaptıysam inanın herkes yapar. böylesine umutsuzluktan çıkabildiğimi paylaşmak istedim.. lütfen kendinizi ve eşinizi cezalandırmayın. benim eşim bana çok yardımcı oldu bu süreçte.ama şunu da ifade etmeliyim ki evli olmanın en güzel tarafı da cinsellik boyutu bunu aştığınız da gerçekten evlilik neymiş anlıyorsunuz. tabi ki herşey cinsellik değil. ama birbirinizi daha çok sahipleneceksiniz. artık BİZ olmanın keyfiini sürecekssiniz. belki çocuk düşünebileceksiniz artık. başarılar diliyorum bu süreçte sorularınız olursa da cevaplamaktan mutluluk duyarım.
Merhaba özelden bir kaç soru sormak istiyorum, sizi rahatsız etmiş olur muyum?

Bu iş kafada arkadaşlar gerçekten hergün agliyordum krizlere giriyordum allahım neden evlendim dedim ve sonra sonra çevreye bakıyorum herkesin bebeği var mutlu mesut herkes ben neden yapamadım yapamıyorum diyordum. :KK43: neyse dün aklıma koydum konsolun üstüne kayganlastirici anestol Bebe yağı koydum içimden ayetler okudum âyetel kursi nas Felak okudum gözlerimi kapadim ve bacagimi olabildigince açtım hiç birini kullanmadim ayrıca krem vs anestol bebeyagi eşim yavaş yavaş girmeye başladı ben dur devam et diyerek yönlendirdim ve oldu. Eğer misyoner pozisyonunda alamiyorsanz p.yi ayakta egilerek deneyeblrsnz o zaman vajina olabildigince aciliyor . Sormak istediklerinizi sorablrsnz ertelemeyin 1 dk da hersey olup bitiyor. Ordan bebek çıkıyor arkadaşlar
Selam bana yardımcı olur musunuz? Asamıyorum bunu

Merhaba kızlar ben iki yıllık evliyim ve eşimle ilişkiye giremiyorduk.. ve bu kabus bitti çok mutluyum yaa size sadece beklemeyin diyorum çok basit miş boşuna beklemişim o kadar eyer sorularınız, olursa cevap veririm☺
merhaba nasıl yendiniz banada yardımcı olurmusunuz lütfen

Merhaba. Yeni üye oldum eğer uygulamada yanlışlık yaparsan lütfen görmezden gelin. 1,5 senelik evliyim. Vajinismusum... Hiç birleşme olmadı. Eşimle severek evlendim hiç bunu yaşayacağım aklıma gelmezdi ama yaşadım yaşıyorum. İnanın psikolojim çok kötü durumda. Eşimin işi gereği zaten 3-4 ayda bir görüşüyoruz ve kısa oluyor görüşmemiz. Eşim çok anlayışlı ama artık boşanmaya bile kendimi ikna etmeye çalışıyorum kendimi çok suçlu hissediyorum çünkü. Ben dilatör setini aldım ve sonuncusu hariç içime alabiliyorum. Ama sonuncusu asla alamıyorum alsam bile öyle acı çekiyorum ki... Geçen gün kadın doğum uzmanına gittim hikayemi anlattı smear yapalım dedi smear aleti içine girdi ama ne zaman ki ağzını açtı... Canım o kadar yandı ki... Sanki böbreğime bıçak saplanıyor gibi oluyor bu en büyük dilatörü içime aldığımda da oluyor... İçerisi çok dar sanki ve ilerleyemiyorum... Bu kendimi kastığım için mi oluyor yoksa bir problem mi var bilmiyorum ama 2 farklı doktora göründüm ve ikisi de anatomik bir sıkıntın yok dedi. Bunun için cinsel terapi alıyorum ama etkili olmazsa diye de korkuyorum. Sanki boş gibi geliyor. Lütfen bana yardım edin aylardır bu başlığı okuyup gözyaşları içinde halime üzülüyorum. Bir yandan burada başaran kadınlar için seviniyorum ama kendimi çaresiz hissediyorum. Şu an bunu yazarken bile korkuyorum. Ben eşimi çok seviyorum ama bunun yüzünden aldatılırsam ya da boşanırsam çok büyük travma olacak bana... Sağlıklı bir cinsel hayatım olsun istiyorum.. Lütfen bana yardım edin...

Selam bana yardımcı olur musunuz? Asamıyorum bunu
Lütfen bana da yardımcı olun. Dilatör setinde en büyük harici hepsini içime alabiliyorum ama en büyük asla alamıyorum aldığımda çok acı çekip hemen içimden çıkarıyorum. Kayganlaştırıcı kullanıyorum,zeytinyağı kullanıyorum olmuyor. İçindeyken çok acı çekiyorum. Zaten eşimin penisini hiç alamadım...

Ne durumdasınız? Yendiyseniz bana da yardım eder misiniz?...

Merhaba. Yeni üye oldum eğer uygulamada yanlışlık yaparsan lütfen görmezden gelin. 1,5 senelik evliyim. Vajinismusum... Hiç birleşme olmadı. Eşimle severek evlendim hiç bunu yaşayacağım aklıma gelmezdi ama yaşadım yaşıyorum. İnanın psikolojim çok kötü durumda. Eşimin işi gereği zaten 3-4 ayda bir görüşüyoruz ve kısa oluyor görüşmemiz. Eşim çok anlayışlı ama artık boşanmaya bile kendimi ikna etmeye çalışıyorum kendimi çok suçlu hissediyorum çünkü. Ben dilatör setini aldım ve sonuncusu hariç içime alabiliyorum. Ama sonuncusu asla alamıyorum alsam bile öyle acı çekiyorum ki... Geçen gün kadın doğum uzmanına gittim hikayemi anlattı smear yapalım dedi smear aleti içine girdi ama ne zaman ki ağzını açtı... Canım o kadar yandı ki... Sanki böbreğime bıçak saplanıyor gibi oluyor bu en büyük dilatörü içime aldığımda da oluyor... İçerisi çok dar sanki ve ilerleyemiyorum... Bu kendimi kastığım için mi oluyor yoksa bir problem mi var bilmiyorum ama 2 farklı doktora göründüm ve ikisi de anatomik bir sıkıntın yok dedi. Bunun için cinsel terapi alıyorum ama etkili olmazsa diye de korkuyorum. Sanki boş gibi geliyor. Lütfen bana yardım edin aylardır bu başlığı okuyup gözyaşları içinde halime üzülüyorum. Bir yandan burada başaran kadınlar için seviniyorum ama kendimi çaresiz hissediyorum. Şu an bunu yazarken bile korkuyorum. Ben eşimi çok seviyorum ama bunun yüzünden aldatılırsam ya da boşanırsam çok büyük travma olacak bana... Sağlıklı bir cinsel hayatım olsun istiyorum.. Lütfen bana yardım edin...
Aparatları yapmışsın yine büyük başarı bence ben en küçüğünü Bile yapamadığım için kulak çubuğuyla başladım ama burdayım aparatları yapan çoğu kişi hiç acı olmadığını rahat alabildiklerini yaziyorlardi kegel egzersizi yapıyor musunuz birde aparatı alırken doğum yapar gibi ikiniyor musun kastigin zaman acır bol bol da bebe yağı ya da kayganlastirici sür

Aparatları yapmışsın yine büyük başarı bence ben en küçüğünü Bile yapamadığım için kulak çubuğuyla başladım ama burdayım aparatları yapan çoğu kişi hiç acı olmadığını rahat alabildiklerini yaziyorlardi kegel egzersizi yapıyor musunuz birde aparatı alırken doğum yapar gibi ikiniyor musun kastigin zaman acır bol bol da bebe yağı ya da kayganlastirici sür
Merhabalar, ıkınma yapmaya çalışıyorum ama bence olmuyor. Bugün terapistimle kegel egzersizine başladık kegelin çok önemli olduğunu burada vajinismusu yenen pek çok kadın da söylemiş. Umarım etkili olur, motive edici yanıtınızdan dolayı çok teşekkür ederim. İnsanın bu süreçte başarıyorsun başarılı kelimelerini duymaya o kadar çok ihtiyacı oluyor ki... Siz ne durumdasınız bu arada? Umarım bu hastalıkla mücadele eden tüm kadınlar en kısa sürede kurtulur 🙏🏻

Merhabalar, ıkınma yapmaya çalışıyorum ama bence olmuyor. Bugün terapistimle kegel egzersizine başladık kegelin çok önemli olduğunu burada vajinismusu yenen pek çok kadın da söylemiş. Umarım etkili olur, motive edici yanıtınızdan dolayı çok teşekkür ederim. İnsanın bu süreçte başarıyorsun başarılı kelimelerini duymaya o kadar çok ihtiyacı oluyor ki... Siz ne durumdasınız bu arada? Umarım bu hastalıkla mücadele eden tüm kadınlar en kısa sürede kurtulur 🙏🏻
Benim 1 sene oldu hep erteledim zaten biliyorsun bu erteleme hastaligi son bir aydır psikoloğa gitmeye başladım çok bir ilerleme yok daha ayna egzersizi yaptık ben kendim aparatları yapamadığım için bir arkadaş strece sarıp kulak cubugu almamı o şekilde denememi onderdi şu an üç taneye kadar alıyorum dört tane alırsam aparatlara geçeceğim umarım yaparım psikologuda bayramdan sonra bırakmayı düşünüyorum direkt bu hastalıkla ilgili ilgilenen kadın doğum doktorundan randevu alacağım ama ne olursa olsun kafaya koydum artık bir şekilde yapmam gerekiyor bebekte istiyoruz psikolojik olarak çok yıprandım

Merhabalar. Biraz yoğunluğum vardı o yüzden dönemedim unuttum. Mesajınızı yeni görüyorum. Bu en iyi sizin yönetebileceğiniz,bileceğiniz bir konu. Çok hassas bir süreç. Ama kadın doğum polikliniklerinde çok gezmiş biri olarak çarenin iyi bir psikolog olduğunu düşünüyorum. Bizim sistematik duyarsızlaştırma ile cinselliğe, içimize bir şey alma fikrine alışmamız gerekiyor. İki hafta önce yine jinekologtaydım. Yine bir sorun mu var diye gittim. Çünkü beynim derinlerde orada fiziksel bir engel olduğunu ve asla penis alamayacağımı söylüyordu. Nitekim hiçbir sıkıntı olmadığını duydum tekrar. Yaşadığımız bu durum psikolojik. Kendimizi toplumsal, ailevi ve bireysel zehirlerden arındırmamız gerekiyor. Bu toplum ne ise biz de oyuz. Ailemiz ne ise ne düşünüyorsa biz de öyle yetiştirildik. Bakın ben vajinismus hakkında o kadar düşündüm ki. Düşündükçe terapinin de yardımı ile bilinçaltımda benim bile bilmediğim şeyler çıkıyor. Misal çocukken annemin beni yıkarken "Aman kızım aman yavrum orana elleme sakın. O bölgeye ellenmez. Bir şey sokulmaz. Oynanmaz." demesini daha yeni keşfettim. Bu sadece çocukken çok ufakken banyo sırasında duyduğum maruz kaldığım bir cümle. Ben bunları gördükçe kendimde de gelişme görüyorum. Ferahlamış hissediyorum. İçimizdeki zehirli sarmaşıklardan arınmamız gerekiyor. Çok uzun yazdım umarım vaktinizi almamışımdır. Sadece tek bir kadının bile bu saçma hurafelerden saçma baskılardan etkilenip hayatı zindan olsun istemiyorum. Biz çok değerliyiz. İnanıyorum ki başaracağız. Bunu en çok kendimiz, kendi sağlığımız ve kendi zevkimiz için istememiz lazım. Bunları yapmaya çalışıyorum ben...

ne mutlu:)egzersizle mı yendınız acaba?ben bı turlu yapamıyrm egzerszlerı.bebeyagıyla bır tık ılerı gttık ama tıkandık yıne.bebek de dusunuyorm.özelden yazarsanız cok memnun olurum.3yıl bıttı malesef:KK43:(

Merhaba kızlar ben iki yıllık evliyim ve eşimle ilişkiye giremiyorduk.. ve bu kabus bitti çok mutluyum yaa size sadece beklemeyin diyorum çok basit miş boşuna beklemişim o kadar eyer sorularınız, olursa cevap veririm☺
Merhaba ben de 4 yıllık evliyim cozemedik, özelden yazar mısınız 🥺

X