Vajinismus 3 günde YENDİM ! :)

melikelerce

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2022
237
285
34
Buraya bunu yazmak için ne çok bekledim bir bilseniz. Her seferinde ağlayarak okudum başarı mesajlarını. Bana nasip olacak mı diye umutsuzca geceler boyu bekledim. 2 sene oldu dile kolay, ne çileydi ama ! Ne kadar çok abartmış ne kadar çok saçmalamışım ve ne kadar çok tembellik yapıp ertelemişim. Evliliğim bitme noktasına geldiği an aslında başta yapmam gerekeni son noktaya geldiğimde en kısa sürede çözebilmek için sosyal medyada yine umutsuzca vajinismus tedavisi ararken Dr. Saygın micozkadıoğlu’nu buldum. Başaran insanların mesajlarını okudum. 3 günde 4 günde çözenleri gördüm hadi canım dedim ama iyi ki aramışım. Bütün işimi gücümü bıraktım 3 gün boyunca her gün kliniğe gittim. Daha ilk seansımda ben bu işi çözerim diye çıktım. Öyle bi özgüven yükledi. Sonra her seansta basamakları tırmandım. Benim kızlık zarımda biraz fazlalık varmış üstelik. Oraya denk gelince kendimi kasıp kapatıyormuşum. Duvar hissi oluşturuyormuş bu da bende. Meğer ne kadar esnek bir yermiş ben şok :)

Arkadaşlar çeken bilir bu çileyi. Eğer yardımcı olabileceğim kimse varsa lütfen mesaj atsın. Sormak istedikleriniz varsa sorun çekinmeyin. Ertelemeyin yalvarırım. Bu muymuş kafamda büyüttüğüm bu muydu bu kadar imkansız gelen gerçekten hala inanamıyorum. Neler vardı kafamda. Orada bir duvar var asla geçilemez diyordum. Çok acıyacak diyordum. Aklınıza gelebilecek bütün kötü senaryoları kurdum kafamda.

Şu an hissettiğim ve düşündüğüm ise çok büyük saçmalamışım ben :) Hem zihnimde yanlış kurguladıklarımla hem de erteleme yanlışına kapılarak. Acı hissettin mi derseniz zerre kadar bile hissetmedim

Ben yaptıysam herkes yapar :))

Tebrikler adına çok sevindimm
Bende 1 yıl vajinusmusla yaşadım
Bir kez bile ilişkiye giremedik 1 yılın sonunda araştırıp bulduğum doktorla başladığım seanslar sonuç verdi düşününce aslında korkuların ne kadar yersiz olduğunu anlıyor insan.ama küçümsenmeyecek bir rahatsızlık insanı psikolojik olarak çok yoruyor malesef Darısı bu sıkıntıyı yaşayan tüm kadınlara

Amin inşallah darısı yaşayan tüm kadınlara. Gerçekten öyle yaşarken kafamda öyle aşılamayacak küçümsenmeyecek bir durumdu ki şimdi düşününce şaşırıyorum nasıl böyle büyüttüm diye

Doktorla seanslarda neler yaptınız

Doktorla seanslarda neler yaptınız
Öncelikle jinekolojik muayene yapıldı. Kızlık zarımda biraz fazlalık olduğu ortaya çıktı ama operasyonluk değilmiş esneyen bir yapıya sahipmiş. Daha sonrasında ben orada bir duvar olduğunu beynime inandırmıştım. Vajinanın aslında boş bir tünel olduğunu oradan bir bebek çıkabilecek kadar esneyebildiğini hem psikolojik olarak konuşarak hemde klinikte ve evde verdiği egzersizlerle yanlış kodlamaların yerini doğrularıyla değiştirdi

Yardım edermisiniz banada

Nasıl başardınız detaylı anlatabilir misiniz bende başarmak istiyorum artık

Bende vajinismus hastasıyım. Terapi görüyorum eşimle 4 ve 5. Seansımızdayız belki egzersiz verdi yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince fakat oradaki et parçası bir duvar olduğu düşüncesini kafamdan atamıyorum canım acıyacak korkusu ile parmağımı bile sokamıyorum

Bende vajinismus hastasıyım. Terapi görüyorum eşimle 4 ve 5. Seansımızdayız belki egzersiz verdi yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince fakat oradaki et parçası bir duvar olduğu düşüncesini kafamdan atamıyorum canım acıyacak korkusu ile parmağımı bile sokamıyorum

Merhaba geçmiş olsun öncelikle, en kısa sürede aşmanız dileğiyle 4-5 terapide çoktan çözmüş olmak gerekirdi işinin ehli birisiyse. yeterince başarılı değil mi acaba gittiğiniz kişi ? Doğru tedaviyi bulmak çok önemli çünkü kişiye özel bir şekilde. Vajinanın anatomik yapısını resimlerle incelediniz mi ? Videolar izlediniz mi ? Orasının duvarla kapalı olmadığını boş bir tünel olduğunu ve nasıl yaratıldığını incelemelisiniz önce. Ardından egzersizlerle oraya bir şey girebildiğini beyne gösterip kanıtlamak gerekiyor. Gördükçe inanıyor beynimiz çünkü

Bana yardımcı olur musun rica etsem bilgi amaçlı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…