Vajinadan İdrar gelmesi

Sağlık ocağında ne iş yaptığını bilmediğim bir kadının tahmininden bahsediyorsunuz, size bunu doktor söyledi mi ayrıca?
Hastanede testler muayene yapıldı onlar anlamadilar ama sağlık ocağı doktoru hemen anladı doğuştan delik var dedi. Bende çocukken bir şeyim yoktu normal idrarımı rahatlıkla yapıyordum bir sorun yasamiyordum dedim. Bana sen anlamışsın o zamanlar rahatsızlığını dedi. Benim şikayetlerim hâlâ devam ediyorsa hastane doktorlarinda sorun var demektir

Merhaba bu sitede yeniyim bayaa uzun yıllardır devam eden bir rahatsızlıgim var. Benim idrarim vajenden geliyor. Daha önce doktora gittim muayene yapıldı birşey yok dendi. Çeşitli testler yapıldı bir şey yok dendi. Çaresiz kaldım. Artık doktora gitmeye utanıyorum hepsi erkek. Kadın doktor hiç yok Üroloji de. Bu hastalık günlük hayatımi etkiledi her gün 24 saat ped kullanıyorum yoksa idrar kaçıyor. Daha önce idrar damlıyordu şimdi adet gibi yoğun geliyor. Bir gün sağlık ocağındaki kadın doktora açtım konuyu. Bana senin vajende delik var doğuştan böyle dedi. Çok şaşırdım tedavi edilmezse böbreklerin zarar görür dedi. Çok korkuyorum utanıyorum doktorların hepsi erkek. Ben ne yapacağım
Sağlık konusunda utanma da olmaz günah da olmaz. Geçmiş olsun.

Ben ilçede yaşıyorum doktor beni ildeki hastaneye yönlendirdi. 10 kere gidip geldik annem ile çok yorulmuştu. Beni azarladı hatta bak bir şeyin yokmuş beni boşu boşuna sürükledin oralara diye. Şimdi asla gelmez. Dizleri ağrıyor. Kardeşimde gelmez bencil bir insan tek başıma utanıyorum napicam ben

Yaşınız kaç 15 falan mı

2019da da aynı konuyu açmışsınız. 5 senedir hiç mi doktor bulamadınız gerçekten?
Gittim testler muayene yapıldı hiçbir şey çıkmayınca bıraktım artık. Zaten üroloji doktorları erkek diye utanıyorum benim vesvese kuruntu yaptığımı düşünecekler birde tesettürlüyüm benim için hassas bir durum

Parmağınızla kontrol edip anladıysanız belki elinizden o tarafa akmış olabilir. Diğer türlü dediğiniz doğruysa sağlık ocağı doktoru da muayene etmeden yorum yapmış anladığım kadarıyla utanmayı bırakıp düzgün bir doktora gitmelisiniz.

Kadın doktor olsa sorun değil rahatca kendimi ifade ederim. Erkek doktora gitmeyi şikayetimi anlatmaya utanıyorum

Doktora kaç tane hasta geliyor gün içinde sizinkini aklında tutamaz yani. Ayrıca onlar profesyonel olarak bu işe bakıyorlar. Sizde öyle yapın.

Erkek olunca noluyor,tek gidince noluyor? Yaş kaç,bebek misiniz anneniz yada kardesiniz olmadan gidemiyorsunuz anlamadım. Madem gitmeyeceksiniz burdan ne tür bir yardım bekliyorsunuz?

Parmağınızla kontrol edip anladıysanız belki elinizden o tarafa akmış olabilir. Diğer türlü dediğiniz doğruysa sağlık ocağı doktoru da muayene etmeden yorum yapmış anladığım kadarıyla utanmayı bırakıp düzgün bir doktora gitmelisiniz.
Düzgün bir doktor dediğiniz ildeki hastanelerde var ben ilçede yaşıyorum yol konusunda sıkıntı yaşarım özellikleri tek başıma çünkü ili bilmiyorum

Erkek olunca noluyor,tek gidince noluyor? Yaş kaç,bebek misiniz anneniz yada kardesiniz olmadan gidemiyorsunuz anlamadım. Madem gitmeyeceksiniz burdan ne tür bir yardım bekliyorsunuz?

Ben anladım.
İçimizden biri açılın ben bağyan üroloji doktoruyum deyip konuya barnah basacak onu bekliyor. 🤷‍♀️

Ben anladım.
İçimizden biri açılın ben bağyan üroloji doktoruyum deyip konuya barnah basacak onu bekliyor. 🤷‍♀️
Bakın ben tesettürlüyüm hassas bir insanım hastaneye ilk gittiğim şikayetimi anlattığım doktor kahkaha atarak dalga geçmişti şimdi ben gidip erkek doktora şikayetimi nasıl anlatayim

Yani cok enterasan ama idrar kacirma geriatrik bir problemdir aslinda. Idrar tutan kaslarimiz yurumeyle birlikte gelisiyor cunku. Pelvik taban kaslari icin kegel egzersizleri var, youtube'dan bakabilirsin, bunlar idrar kacirmayi durduran egzersizler.

Ayrica sorununuzu bence yanlis anlatiyorsunuz. Yani iserken parmağımı soktum cis vardi diyorsunuz, suzulerek oraya akiyordur ki cok normal.

Siz urologa ben idrar kaciriyorum diyeceksiniz, vajenden idrar geliyor vs diye anlatmaniza hic gerek yok, bunun test kagitlari var takiyorsunuz ped gibi anlasiliyor.

Doktorlara kiziyorsunuz ama hasta kendini dogru ifade edemiyorsa doktor ne yapsin?

Ha bir de kadin doguma gidip vajinal kultur aldirin bakirelerde verebiliyor doktora bakire oldugunuzu belirtirseniz daha hassas davranir.

Merhaba bu sitede yeniyim bayaa uzun yıllardır devam eden bir rahatsızlıgim var. Benim idrarim vajenden geliyor. Daha önce doktora gittim muayene yapıldı birşey yok dendi. Çeşitli testler yapıldı bir şey yok dendi. Çaresiz kaldım. Artık doktora gitmeye utanıyorum hepsi erkek. Kadın doktor hiç yok Üroloji de. Bu hastalık günlük hayatımi etkiledi her gün 24 saat ped kullanıyorum yoksa idrar kaçıyor. Daha önce idrar damlıyordu şimdi adet gibi yoğun geliyor. Bir gün sağlık ocağındaki kadın doktora açtım konuyu. Bana senin vajende delik var doğuştan böyle dedi. Çok şaşırdım tedavi edilmezse böbreklerin zarar görür dedi. Çok korkuyorum utanıyorum doktorların hepsi erkek. Ben ne yapacağım
O nasıl işmiş ilk defa duyuyorum. İki kanal birbirinden çok farklı yakın olsada nasıl neresinde delik varmış kaçıyormuş? Siz normal akıntıyı idrar sanıyor olmayasınız? Bence adam akıllı bir doktora gidin tüm tahlillerinizi yaptırın

X