üzüntü,mutsuzluk ve hamilelik...

canım seni çok iyi anlıyorum ailenden arkadaşlarından uzaktsın eşinide bütün gün görmediğin ve yalnız kaldığın için sıkılıyorsun tabi birde buna hamilelik psikolojisi eklenince ister istemez alt üst oluyor insan ama sakin olmaya,sakin kalmaya çalış yoktan sebeplerle kavga etmek senide eşinide bebeğide evliliğinizide sarsar her evde her evlilikte bazı sorunlar oluyor mümkün olduğunca görmemezlikten gelmeye çalış bilyorum kolay değil ama.bizlerinde kendine göre sorunları var ama bir şekilde üstesinden gelmeye çalışıyoruz.Allah yardımcın olsun

tsk ederim ilginiz ve desteğiniz için...moral oldu yazdıklarınız...ben ailemden uzaktayım ve eşimden başka arkadaşım sırdaşım ve yakınım yok..ondan çok şey bekliyorum belkide...eve geç gelmesi bile problem oluyor tüm gün yalnız olduğum için..o da çalışması gerektiğini söylüyor haklı olarak...ama kendimi çok yalnız hissediyorum,psikolojim bozuldu ve nerdeyse 2 günde bir o veya bu sebepten dolayı tartışıyoruz,bağrışmalar oluyor devamlı..bebeğimiz tüm bunlara tanık oluyor biliyorum ve duyuyor bağrışmalarımızı...ve bunun içinde ayrıyeten üzülüyorum....annelik sıfatı olmadığını düşünüyorum kendimde...

canım benim yaşadıklarımı anlatmışın nerdeyse bende aynı şeyleri yaşadım ailemden uzagktım yeni tayinimiz çıkmış kimseyi tanımıyorum hakkari gibi bi yerde oturuyorum
eşimde ewe 22.00 de geliyoduu ben deli oluyodum gelince başlıyodum benle ilgilenmiyosun herşeyini sorun ediyodumm allahtan hep alttan alıyodu hakkını yemiyim
sonra eşim nisanda bi gitti başka bi yere göreve 3 aydır yalnızım diyorum eşim olsada kavga etsek geç gelse
o yüzden şükret bebeğini düşün sen artık bi can taşıyosun
bunları çok sorun etmemeye calış allah daha beterinden sakınsın

hamilelik deyince tek aklıma gelen sıkıntı,kaygı vs.asla geri dönüp hatırlamak istemediğim bir dönem.şimdi kızım 2 yaşında,eşimle hala mutlu değilim ama kızımın sevgisi dünyalara bedel.güzel hamilelik geçirenlere hayret ediyorum,ben hiç hoşlanmamıştım ve ikinci kez asla yaşamak istemem.her kadının kimyası farklı,herkes sevgi kelebeği olup uçuyorum sanmak zorunda değil.bunları söylediğimde çok tepki alıyorum ama kabul görmek için yalan mı söyliyim?ben böyle yaşadım.

bende hamileyim 31 +4
şua nağlamaktan gözlerim şişmiş vaziyette saat gecenn biri ve uo benm ağladığımı bile bile uyuyor...erkekler ne kadarda taş kalpliler yada bana öylesi denk geldi...sanırım bende evliliğimi nasıl yalnız yaşıyorsam bebeğimide yalnız büyütücem..aramızda hiç iletişim yok ..o kendi derdinde bebekle ilgli konştuumuzda hep bakarız ederiz vs..onun ağzından hiç bişey duymuş deilim kaldıki ben anlatınncada tepki veriyor deil:1no2:
okadar üzgnmki karnımdaki bebek olmasa bielmiyroum neler yapardım..alllahım beni affetsin hamiellğimde ağladıım kadar başka zaman ağlamadım sanırım..evet hassa s oluyoruz ama ilgszlik insanı okadar kötü etklio ki..hareketlerm ksıtlı ellerm ayaklarım şişti.ağlaya ağlaya herşeyi kendm yapıyorm yardım istemeden..biliyorum ki konuşsam ı gene susucak tepki vermick.çaresizliği öğrendim sanırım ben bu evlilikte.tek umudum doğacak aolan kızım.tabi bu şartlara dayanabilir ve dğarsa .psikolojisi bozulmuş bi anne ona nasıl bakabilirki
:KK43: bana dua edin nolur..çok ihtyacım var

bende hamileyim 31 +4
şua nağlamaktan gözlerim şişmiş vaziyette saat gecenn biri ve uo benm ağladığımı bile bile uyuyor...erkekler ne kadarda taş kalpliler yada bana öylesi denk geldi...sanırım bende evliliğimi nasıl yalnız yaşıyorsam bebeğimide yalnız büyütücem..aramızda hiç iletişim yok ..o kendi derdinde bebekle ilgli konştuumuzda hep bakarız ederiz vs..onun ağzından hiç bişey duymuş deilim kaldıki ben anlatınncada tepki veriyor deil:1no2:
okadar üzgnmki karnımdaki bebek olmasa bielmiyroum neler yapardım..alllahım beni affetsin hamiellğimde ağladıım kadar başka zaman ağlamadım sanırım..evet hassa s oluyoruz ama ilgszlik insanı okadar kötü etklio ki..hareketlerm ksıtlı ellerm ayaklarım şişti.ağlaya ağlaya herşeyi kendm yapıyorm yardım istemeden..biliyorum ki konuşsam ı gene susucak tepki vermick.çaresizliği öğrendim sanırım ben bu evlilikte.tek umudum doğacak aolan kızım.tabi bu şartlara dayanabilir ve dğarsa .psikolojisi bozulmuş bi anne ona nasıl bakabilirki

kaç yıllık evlisin. planlı bir hamilelik miydi. eşinle aran iyiyken hamilelik sürecinde mi bozuldu?

merak ettim bunları. ben de kötü bir hamilelik süreci geçiriyordum ama senin yazdıklarını okuyunca iyiymişim dedim. hepimiz daralıyoruz Allah sağlıkla kucagına almayı nasip etsin sıkıntıların geçer inşallah. İnan bana bir bebek bazen herşeyi değiştiriyor. zaman neler getirecek belli olmaz. peşin peşin üzülme. güçlü ol. ve herkes böyle şeyler yaşıyor bir tek ben yaşıyorum sanma. Allah yardımcın olsun

bende hamileyim 31 +4

cnm şimdi dua ettim sana Allah yardımcın olsun inş eşinle sevginiz aşkınız büyür sıkıntılarınız azalır inş cnm. sen şuan çok hassassın böyle duygular yaşaman gayet normal. bazı erkekler bebek konusunda çok heyecanlı olmuyorlar ama ben inanıyorum kızını kucağına aldığında eşin olumlu yönde değişecek. sen de çok dua et bence dua herşeyin ilacı. biz kadınlar zaten normade ilgi isteriz bir de hamilelikte bu istek daha da artıyor sanırım. Allahım en kısa zamanda sıkıntını yüreğinden kaldırır inşşş

ilgilenen dua eden arkadaşlar çok teşekkür ederim ....gerçekten bgün yüzümü güldren bu oldu
,3yıllık evliyim.gerçekten suratım yere değcek derler ya üzüntüden öleyim bol bol dua ediyorum bol bol.allahım sen içimi biliyosun bazen ağzımdan olmadık şeyler çıkıyor sen bana bakma die..çünkü bazen bu bebğii neyime güvendimde yaptım acaba dediim olmuyo deil.allahın gücüne gitmesin..zaten son ve tek umudum doğacak olan kızım..ama szinde bildiğiniz gibi bu aylar zor.ağırlık bi yandan hareketler kısıtlanıyo bi yandan ...gücünüze gidio olmadık şeyler..

ben evlendiğim günden beri sorunumuz iletişim old..çok ii bi insan kesnlikle sesini bile yükseltmez herkesn sevdii saydıı biri amıa problem iletişim ..evledniimiz ilk haftadan beri bu böyle..ayrılmayı çok düşündüm ama üzüleceini bildiimden ve iyi ni yetnden dolayı yaapamadım..kesinlikle özellikle yapmıyo bişeyleri..elimden bu kadar gelio dio..ama istediğim çok şey değil sadece 2 çift laf..:KK43:
ben yanındayım merak etme kzımızda sende iyi olcaksınız vsşeyler işte ..konuşkan gözlerinin içi parlayan ben konuşmuyorum artık..çnkü biliyorum ki konuştuğum zaman gene başa dönücem .hani derler ya hiç bişey bekleme gelirse sevinirsin gelmezse üzülmezsin ..işte o hesap..sadece susuyo ve ağlıyorum kndi halimde..keşke o da benm onun gözünün içine baktığım gbi baksa beni düşünse öncelik ben olsam:KK43:
kendmi iyi ifade edebilmek için sayfalar gerekir..kmsenin canı sıkılsın istemem ..ama hamileliğimi iyi hatırlamıycam kesnlikle..sağlık problemim olmadıı için şanslıyım ..yoksa nolurdum kimbilir..

kaç yıllık evlisin. planlı bir hamilelik miydi. eşinle aran iyiyken hamilelik sürecinde mi bozuldu?

merak ettim bunları. ben de kötü bir hamilelik süreci geçiriyordum ama senin yazdıklarını okuyunca iyiymişim dedim. hepimiz daralıyoruz Allah sağlıkla kucagına almayı nasip etsin sıkıntıların geçer inşallah. İnan bana bir bebek bazen herşeyi değiştiriyor. zaman neler getirecek belli olmaz. peşin peşin üzülme. güçlü ol. ve herkes böyle şeyler yaşıyor bir tek ben yaşıyorum sanma. Allah yardımcın olsun

3 yıllık evliyim..planlıydı bebek evet ama ben hep hayrlısıysa olsun die dua ettm zamanlar bile ..yoksa olmasın dedm ...eşimle aram kötü deil ..sadece iletişim yok yalnızım ..istedğm bişeye hayr demez yapar ama dersen ..hani insan gelsn konuşsun ister ya o durum yok yani..bana eskiden biiri konuşmayacağn biriyle evlenme demişti onu şimdi daha iyi anlıyrum
ha ! dışardan biri görse yada beni bilenler çok mutlu olduğumu sanıo..hatta bu kız belasınımı istio acaba der..dediim gibi iyi biri ama iletişim sıfır..mafoldumben

3 yıllık evliyim..planlıydı bebek evet ama ben hep hayrlısıysa olsun die dua ettm zamanlar bile ..yoksa olmasın dedm ...eşimle aram kötü deil ..sadece iletişim yok yalnızım ..istedğm bişeye hayr demez yapar ama dersen ..hani insan gelsn konuşsun ister ya o durum yok yani..bana eskiden biiri konuşmayacağn biriyle evlenme demişti onu şimdi daha iyi anlıyrum
ha ! dışardan biri görse yada beni bilenler çok mutlu olduğumu sanıo..hatta bu kız belasınımı istio acaba der..dediim gibi iyi biri ama iletişim sıfır..mafoldumben

iletişimsizlik çok kötü. 14 aylık evliyim 7 aylık hamileyim kız bebek bekliyorum. aynen sen gibi bebek istedim neyime güvenip istedim bilmiyorum. eşimle ilişkimiz oturmamış daha hamile olunca anladım. senin eşin gibi süper iyi bir insan ama anlaşamadığımızda oluyor ve hep ben tolere ediyorum huyum bu hwerkese karşı istemesem de böyleyim ve bi gün gelecek idare edemeyeceğim o zaman neler olacak bilmiyorum

ama eminim kimsenin evliliği 4 4lük değil. evlilik zaten böyle bişymiş. pişman değilim bebek yaptığıma ama böyle olacagını bilsem 2 yıl daha beklerdim birbirimize alışmak evliliği anlamak adına..

insan evlensede ailesi ile kalsada yalnız bir noktada. ne yapsada yalnız. dediğin gibi bişey beklememek en güzeli. sen kendine kızına da yetersin. ilerde değişebilirde herşey eksik kaldığı noktaları anlayabilirde ama anlamazsa buna takılma.

hamilelik herkes diyor bana tadını çıkar ben bir tat göremedim hamilelikte tad çıkaracak. çok şükür sağlık sorunum yok maddi sıkıntım yok ama bebek beni heyecanlandırmadı ilk 7 ay şimdi alışveriş yaptıkça az biraz acaba nasıl olacak demeye başladım anne olmak korkutuyor düşününce beni. ama artık anne adayıyım son iki ay.

bir daha fırsat olur bebek yaparsın veya yapmazsın ama bir bebeğin annesi olmak yine de bir mucize.. yalnız olmadığını bil. sen kızına yetersin ve ilerde kızında sana. nice anneler var eşlerinden görmedikleri sevgiyi ilgiyi çocuklarından görüyor.
annelik seni eşinin yalnız bıraktığı noktada tatmin edecektir ve çok şükür ki inançlı birisin. Allah sıkıntılarını giderir minik prensesin ısıtır kalbini ve hatta belki babasının kalbini de.

peşin peşin üzülme. bebek de üzülmesin anneside. erkekler böyle eşin olan erkek benim eşim olan erkek erkekliğin doğası böyle. bu hassas dönemden anlayan bir kaç adam varsa onlarda bize denk gelmedi maalesef. aldırma hiçbirşeye. minik prensesin unutturur sana herşeyi inşallah:)

Heeyy! ARKADAŞLAR ARKADAŞLRR! Bir tek ben mutsuzum sanıyordum .. Eşim akşama kadar dert dinliyoor başı şişiyor benle konuşmuyor Akşam olunca ... Bende ışyerinde çok yoruluyorum ama onun gibi sinirli değilim bazen anlatıyorum bu bebek senin sesini duyuyor bana bağırınca doğunca sevmeyecek seni diyorum susuyor ikinci kızımda da çok ağlattı beni taa dogana kadar ... Ama doğunca Bebeği kucağından indirmedi .. Erkekler çok Acımasız! Dün yaprak dökümü vardı bebek gösterdim bakmadı bile ... Bazı erkekler hamile kadın sevmez benim eşimde ondan işte .. .mafoldumben A ma ben sinirlenince diyorum sen nafakayı ver ben bakarım çocuğuma diyorum o zaman da duruyor

Son düzenleme:
mnv canim SIKINTILARINI okudumda Rabbim ferahlik versin ins canim.
oncelikle butun bu uzuntulerini bir kenara birak sadece ve sadece bebegini dusun canim çunku bebegind bu uzuntulerinden etkileniyor annesi o çok hassas daha sen mutlu ol ki oda daha guzel gelissin içinde. ha esine gelince erkekler cocuk dogunca çok degisiyo canim. 1. de olmasa 2. de 2. olmasi 3. de benim esim gibi dusunsene 3.cocukda degisti adam inanilmaz derecede çok sabir lazim canim. bana ilk bebegimde hiç kimse demedi sen hamilesin çok hassa donemindesin diye. 20. yasimda idim ilk bebegimde. bir yandan ilk bebegin tecrubesizligi bir yandan aile sorunlari. hiç bir seyi takma canim Rabbime sigin bebegini en guzel sekilde buyut içinde. bu gunler oyle guzel ki kiymetini bilmeye calis canim. simdi bir de net var ac oku bilgin olmadigi seyleri. guzel beslen,bebegine kuran dinlet maneviyatini ihmal etme. oyle kotu dusunceleri at beyninden. ben ilk bebegimde ki tecrubesizligimden ve bazi ihmallerimden çok pismanim simdiki aklim olsa ah ah...

Rabbim sana ve esine bebegine huzur dolu gunler versin...

mnv bu sabah işe o bırakır beni sabah gelince yine kavga ettik ağlattı beni...Oluyor böyle şeylerr işyerine geldim hala ağlıyorum ..Dayanılmazsa ayrılmak lazım ..Ama benden sana tavsiye komşularına git konuş gez toz...kafanı dağıt akşam geline kadar eşin ...evde durursan sıkılırsın sonra onla dertleşmek konuşmak istersin..Ben evdeyken akşama kadar eşimi gözümde büyütürdüm büyütürdüm sevgiyle beklerdim ama aynı heyecanı -onda görmezdim hatta hayal kırıklığına uğrar ağlardım...Bebeğin doğana kadar uğraş bul... boyama yap ne bileyim grup arkadaşların olsun erkeklere çok bağlı kalmayalım bence....

mnv bu sabah işe o bırakır beni sabah gelince yine kavga ettik ağlattı beni...Oluyor böyle şeylerr işyerine geldim hala ağlıyorum ..Dayanılmazsa ayrılmak lazım ..Ama benden sana tavsiye komşularına git konuş gez toz...kafanı dağıt akşam geline kadar eşin ...evde durursan sıkılırsın sonra onla dertleşmek konuşmak istersin..Ben evdeyken akşama kadar eşimi gözümde büyütürdüm büyütürdüm sevgiyle beklerdim ama aynı heyecanı -onda görmezdim hatta hayal kırıklığına uğrar ağlardım...Bebeğin doğana kadar uğraş bul... boyama yap ne bileyim grup arkadaşların olsun erkeklere çok bağlı kalmayalım bence....

hepsi aynı desene..canım benim başkasına sölerken bağıra bağıra güçlü sölenio ama dyana dayan bi yere kadar sonra hüngür fışırt ağlanıo işte..ama burdakileri okudukça ilglenenleri yazanları çokmutlu oluyorum ..bi parça azalıyo insanın üzüntüsü.sende hep bebğinle yapacağın şeyleri düşünmnicik ufacık sen beslersen beslenicekk büyücek ..savunmasız sadece sana bağlı..üzülüp büzülmek yerine sağlam durup maşallah dedirtebilmek dileğiyle..bebeklerle ilgli kitaplar okuyorum.bayada iyi ..bebek bakımında mucizevi çözümler.tavsiye ederim edin oku canım..allah sağ salim yavrularımıza kavuşmayı hayırlı anne babaolmayı nasip etsn inş:ecrin_bebek:

kaydirigubbakcemile5
iletişimsizlik çok kötü. 14 aylık evliyim 7 aylık hamileyim kız bebek bekliyorum. aynen sen gibi bebek istedim neyime güvenip istedim bilmiyorum. eşimle ilişkimiz oturmamış daha hamile olunca anladım. senin eşin gibi süper iyi bir insan ama anlaşamadığımızda oluyor ve hep ben tolere ediyorum huyum bu hwerkese karşı istemesem de böyleyim ve bi gün gelecek idare edemeyeceğim o zaman neler olacak bilmiyorum

ama eminim kimsenin evliliği 4 4lük değil. evlilik zaten böyle bişymiş. pişman değilim bebek yaptığıma ama böyle olacagını bilsem 2 yıl daha beklerdim birbirimize alışmak evliliği anlamak adına..

insan evlensede ailesi ile kalsada yalnız bir noktada. ne yapsada yalnız. dediğin gibi bişey beklememek en güzeli. sen kendine kızına da yetersin. ilerde değişebilirde herşey eksik kaldığı noktaları anlayabilirde ama anlamazsa buna takılma.

hamilelik herkes diyor bana tadını çıkar ben bir tat göremedim hamilelikte tad çıkaracak. çok şükür sağlık sorunum yok maddi sıkıntım yok ama bebek beni heyecanlandırmadı ilk 7 ay şimdi alışveriş yaptıkça az biraz acaba nasıl olacak demeye başladım anne olmak korkutuyor düşününce beni. ama artık anne adayıyım son iki ay.

bir daha fırsat olur bebek yaparsın veya yapmazsın ama bir bebeğin annesi olmak yine de bir mucize.. yalnız olmadığını bil. sen kızına yetersin ve ilerde kızında sana. nice anneler var eşlerinden görmedikleri sevgiyi ilgiyi çocuklarından görüyor.
annelik seni eşinin yalnız bıraktığı noktada tatmin edecektir ve çok şükür ki inançlı birisin. Allah sıkıntılarını giderir minik prensesin ısıtır kalbini ve hatta belki babasının kalbini de.

peşin peşin üzülme. bebek de üzülmesin anneside. erkekler böyle eşin olan erkek benim eşim olan erkek erkekliğin doğası böyle. bu hassas dönemden anlayan bir kaç adam varsa onlarda bize denk gelmedi maalesef. aldırma hiçbirşeye. minik prensesin unutturur sana herşeyi inşallah:)
canım 2 senede beklesen bişey deişmezdi emin ol..eninde sonunda bebk düşünür ve denerdin..öle ayrılırım ederim derdim hepama kolay deil.işin içinde sadece eşler yokki.aileler çevre .hele bebk olunca kmbilir nasıl olcak.sevgili deilsn ki oldu bitti olsun..
çok şükür sağlıım iyi elim ayağım tutuyo muhtaç deilim yoksa hepten yıkılırmışım..ilglenceklerde bilmem ne ..maddı sıkıntımız yok çok şükür..hatta yeni evimizin bişeyi kalmadı içini hallettk sayılır..epeyde özendik uğraştık bahara taşınalım dioz..inşallah orda yüzüm güle güle sağlıklı bi şeklde babsı bebeğmz ben yaşarız allah nasip ederde..duam hep sağlık ağzımda hep şükür..betern beteri var diyorum..işte bazen çığrından çıkıyorum..hatta allahıms abaha öleyim nolur uyanmiim dediim çok oldu.<ozaman kendme çok kızıyorum ama nedense kendmi tutamıyorumm.sanırım problem güçlüyü oynamak..öle olunca kmseye dert yanamıyosun güçlüsün ya sağlamsın ya..halbuki herkes bi yerde tıkanır destek ister..bu yüzden burası süper.sizlerle tanıştıım için çok mutluyum.. saolun kaydirigubbakcemile5

bu sitede öyle destek gördüm ki.. insanın bazen yalnız olmadığını bilmesi herşeyi çok değiştiriyor. ben hamileliğinde etkisiyle depresiftim,mutsuzdum,biraz da belki ben büyütüyordum herşeyi ama bu sitede öyle insanlarla karşılaştım ki okudum yazdıklarını hissettim ki insan oğlu heryerde her durumda genelde hep aynı şeyleri yaşıyoruz. herkeste sanıyor ki bunu bir tek ben yaşıyorum.. oysa sorunlarımızda sıkıntılarımızda benzer. ve herkes bir şekilde bir çıkar yol buluyor istesede istemese de.. şakkıdı

Çok özel olacak ama anlatırsam rahatlarım diye düşünüyorum. Bildiğiniz gibi hamileyim ben de. Ancak öyle şeyler oldu ki hayatımda şimdi sadece durup bakabiliyorum, bir şey kattığım ya da eksittiğim yok hayatımdan:
Biz annemle ayrı şehirlerde yaşıyoruz. Sık sık konuşurduk telefonda. 5 hafta önce nezle olmuş annem. Ortada hiçbir sebep yokken 3 hafta önce annemi kaybettim. Öyle perişan bir haldeydim ki anlatamam. Kalp krizinden gittiğini düşünüyoruz. Göğsüm ağrıyor demişti en son. Sonra o acı dinmeden, haftası yeni çıkmıştı 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Sevinemedim bile doğru düzgün. Yani annemin cenazesinde hamileymişim. O acıyla bile düşmemiş çocuk. Ardından geçen hafta da eşimin anneannesini kaybettik. Çok severdim Allah Rahmet eylesin. Ona da çok üzüldüm. İnadına hayata tutunuyor bebeğim. Bu yaşadıklarımdan sonra çok kötü hissediyorum kendimi. Odaklanmaya çalışıyorum hamileliğime, ama mutlu olamıyorum; muhtemel depresyona da giriyorum. Önümüzdeki cuma randevum var, kalp atışlarını dinleyeceğiz ultrasonda. Bunun için bile mutlu olamıyorum. Sadece alışmaya çalışıyorum içimdeki bu boşluğa. Hormonlar bir süre sonra elbet düzelir, ama yürek acısı alıp gidiyor aklı baştan...

Çok özel olacak ama anlatırsam rahatlarım diye düşünüyorum. Bildiğiniz gibi hamileyim ben de. Ancak öyle şeyler oldu ki hayatımda şimdi sadece durup bakabiliyorum, bir şey kattığım ya da eksittiğim yok hayatımdan:
Biz annemle ayrı şehirlerde yaşıyoruz. Sık sık konuşurduk telefonda. 5 hafta önce nezle olmuş annem. Ortada hiçbir sebep yokken 3 hafta önce annemi kaybettim. Öyle perişan bir haldeydim ki anlatamam. Kalp krizinden gittiğini düşünüyoruz. Göğsüm ağrıyor demişti en son. Sonra o acı dinmeden, haftası yeni çıkmıştı 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Sevinemedim bile doğru düzgün. Yani annemin cenazesinde hamileymişim. O acıyla bile düşmemiş çocuk. Ardından geçen hafta da eşimin anneannesini kaybettik. Çok severdim Allah Rahmet eylesin. Ona da çok üzüldüm. İnadına hayata tutunuyor bebeğim. Bu yaşadıklarımdan sonra çok kötü hissediyorum kendimi. Odaklanmaya çalışıyorum hamileliğime, ama mutlu olamıyorum; muhtemel depresyona da giriyorum. Önümüzdeki cuma randevum var, kalp atışlarını dinleyeceğiz ultrasonda. Bunun için bile mutlu olamıyorum. Sadece alışmaya çalışıyorum içimdeki bu boşluğa. Hormonlar bir süre sonra elbet düzelir, ama yürek acısı alıp gidiyor aklı baştan...

canım benim çok üzüldüm allah sana sabır annene bol bol rahmet versin inşallah.yaşadıkların gerçekten zor ama bebeğina sarılıp tutun oldumu..biliyorum ne dersem diyim bişey deişmicek ama şu an sen ne kadar bunalıma grersen gir gene deişmicek sadece bebeğini düşün eşin destek oluyosa yanındaysa bi nebze daha dayanılır olcaktır bişeyler.allah sabır versin canım.herşey insanlar için dayanabildiğimizden değil mecburiyetten dayanıcaz..allahın takdiri..allah yardımıcın olsun ..

miniklerimiz bizim sıkıntımızı hemen anlar. ve eğer biz mutsuz bir hamilelik geçirirsek doğdukların da onlar da mutsuz çocuk olur. ben bi ara baya bi üzülmüştüm benim minik bebeğimin hareketleri azalı verdi. bi gün boyuncu hareket etmeyince doktora koştum. Allahtan bişeyciği yokmuş. doktor bebekler anlar dedi ve üzüntülerinizi, endişelerinizi fazla kafaya takmayın dedi.

canım benim çok üzüldüm allah sana sabır annene bol bol rahmet versin inşallah.yaşadıkların gerçekten zor ama bebeğina sarılıp tutun oldumu..biliyorum ne dersem diyim bişey deişmicek ama şu an sen ne kadar bunalıma grersen gir gene deişmicek sadece bebeğini düşün eşin destek oluyosa yanındaysa bi nebze daha dayanılır olcaktır bişeyler.allah sabır versin canım.herşey insanlar için dayanabildiğimizden değil mecburiyetten dayanıcaz..allahın takdiri..allah yardımıcın olsun ..

İyi dileklerin için çok teşekkür ederim. Bu konuda bana en yardımcı kişi elbetteki eşim... Hem anne olacağım için, hem bu durumum yüzünden adamın canı çıkıyor ister istemez. Beni sevdiğini ve yanımda olduğunu göstermek için elinden geleni yapıyor. Düşünsenize sırf ben istiyorum diye kaplumbağa aldı, kaç km gittik onun için Allah bilir. İnşallah en yakın zamanda atlatacağım. Hayatımın bu kadar hızlı değişmesi bunalıma soktu sanırım beni...

çok şanslısın ..işte sana şükretmek için bi neden daha .seni anlayan destek olan bi eş.inan bu çok önemli.eğer herkes yanında bedenen olsaydı ve senle ilglenen kmse olmasa herşeyi tek başına yapmak zorunda kalsaydın ve bide bunlara hayıflansaydın üzüntün çok da az olmazdı....insanlar istediği kadar aksini savunsunlar kesinlikle şu hayatta heres yalnız hemde herkes...birilerinin varlığı hiç bi zaman garanti gelmesn kmseye ..eninde sonunda iş size düşüyor
bi düşün ne kadadr destek olsalarda sınavaı kazanmak sana düşüyor,ne kadar yanında olsalarda bebği düşünüp ona göre hareket etmen sana bağlı..
bu yüzden bunu bilirsek daha sağlam basarız..insan başının çaresine mecburen bakmak zorunda kaldığı için başka bi seçenek de yok zaten ..aallah bebeğini kucağna alıp sağlıkla yetştrmeni nasi etsn ...hepimizin.
geçirdiğimiz badireler okdadr da kolay değil. ama gene de şükür..:Saruboceq:

X