uzun zamandır baş edemiyorum

itsmeduygu

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2023
338
75
size hikayemi uzun uzun anlatıp içimi dökmek istiyorum. ben çok hırslı ve başarılı bir öğrenciydim, sırf iyi bir yer kazanmak için üniversiteye geçene kadar biriyle duygusal anlamda hiçbir şey yaşamadım. bırakın flörtü ya bu çocukla tanışsam iyi olur dediğim biri bile olmadı. üniye başladıktan birkaç ay sonra peşimden çok kişi koştu ama bir tanesini ben de sevdim. Ben 19 o 20 yaşında ve ikimşz de ilişki konusunda tecrübesizdik. Bayağı okulun bildiği popüler bir çift olduk. aralığın son haftası sevgili olmuştuk ama vize final dönemimize denk geliyordu çok az görüşüyorduk. ben aşırı özlüyordum elini falan bile tutmadım. sonra araya tatil girdi tam döneceğimize 1 hafta kaldı okullar tatil oldu ve bir daha hiç Yanyana gelemedik. Okullar tatil olunca tartışma da başladı, mesaj üzerinden konuşunca ilk tartışmalarımızı yaşadık ama şimdi dönüp baktığımda çok boş tartışmalarmış. ikinci ayımızda ben ona bir trip attım, kavga ettik ne ben ne o iki gün adım atmadık. Sonra çözemeyeceğiz bunu diyip ayrıldı benden. Tabi şok oldum her yerden engelledim. sabaha kadar ağladım. Ertesi gün özür dileyerek barıştı benimle ben de bir anlık sinirine geldi dşye affettim zaten. Sonra bir de ben ondan ayrıldım benden vazgeçtiği için gururuma yediremedim. Kısacası ilişkiye ayrılığı o soktu ve ben bunu hiç atlatamadım. dördüncü ayımızda yine kavga ettik, sana güvenmiyorum dedim kavga sırasında, ayrıldı yine benden. iki gün sonra yine dayanamayıp yazdı özür diledi. yine affettim.
Bu süreçte seçim olacaktı. Biz aşırı zıt şeyler düşünüyoruz, çocuk doğulu. İlk günden beri sempatizan olup olmadığıyla alakalı çok sıkıştırıyordum onu çünkü içim rahat etmiyordu bir öyle bir böyle konuşuyordu. En sonunda zaten birçok kişinin nefret ettiği o partiye oy verdiğini öğrendim. İlk bi kızdım falan ama seviyorum dedim, kabul ettim. Sonra bir gün her şey iyi giderken telefonla aradı beni, bir anda siyasi tweetlerimle alakalı sen ne kadar faşistsin falan deyip sinirlenmeye başladı. benim için kendini biraz tröpülesen olmaz mı dedi ben de hayır ben buyum dedim ve seninle tartışmak istemiyorum deyip yüzüne kapattım. iki gün boyunca bağırdığı için geri adım atmasını bekledim ama atmadı. en sonunda ayrılık mesajı atmış yine ama silmişti, tabi ben sildiğini görünce ayrılık mesajı mıydı dedim evet dedi, tamam iyi bak kendine diyip her yerden engelledim. 4-5 gün sonra ulaşmaya çalıştı bana, iyi misin yazdı, cevap verdim ama barışmadık özür de dilemedi, 1 ay geçti başka yerlerden nasılsın yazdı, seni seviyorum sen beni seviyor musun gibi sorular sordu, seninle evlenirsem şöyle olacak böyle olacak dedi, yakın şeyler söyledi ben barışacak zannediyorum tam: “barışmak için yazmadım, nasıl olduğunu merak ettim” dedi afedersiniz beni g*t gibi bıraktı ortada. Kendimi kullanılmış hissettim. Sabaha kadar ağladım. Bir daha sakın bana yazma dedim ama tabi gönlüme de söz geçiremiyorum. Birkaç gün önce doğum günümdü, yazmadı kutlamadı. Dayanamayıp ben mesaj attım. Umut vermeye gerek yok kendine iyi bak ben artık ciddi ilişki şeyinde değilim falan fıstık bir şeyler söyledi. İlk defa bu kadar net vazgeçtiğini hissettim sanırım. Gerçi her bitirişinde bir daha geri dönüşü olmaz derdi ama bu sefer 2,5 ay oldu. Neden hala seviyorum bilmiyorum…Bana yaptığı çok kötülük var ama gönlüm sürekli affetmek istiyor. Yüzyüze olsaydık bunlar olur muydu mesela…bilmiyorum…başka biri yok ondan eminim ama mal gibi dönmesini bekliyorum hala. Birçok şeyi ilk defa ve beraber yaşamıştık. Aramızda da öyle büyük şeyler olmadı. bilmiyorum Bu durumdan nasıl kurtulacağım. Takıntı mı ettim acaba? bu tarz bi dönemi nasıl atlatırım? Yani sadece nasıl atlattığınızı öğrenmek istiyorum. Çünkü bu tarz yaşayan kimse yok hayatımoda. Çocuğu unutup yoluma bakmak istiyorum ama rüyama giriyor ağlıyorum uyanıyorum.

Son düzenleme:
ayrıl barış olmuş bazı şeyler kopmuş artık sende bırak ne bu böyle bi ciddiyeti kalmamış sende gururunu takın kabul etme kendine gel biraz ayol

çocuk fakülte temsilcisi ve okul başkanıydı, zaten peşimden o koştu, o yüzden

Siyasi gorusler zit
Surekli intikam gibi bi sen ayriliyorsun bi o
Kendi iyiligin icin bir daha barisma derim
Ayrica daha elini bile tutmadan nasil okulda populer cift oluyorsunuz anlamadim
Ben bir kere ayrıldım ondan, o üç kere.. benim ayrılma sebebim de zaten bir daha eskisi gibi olamayacağız dememdi de dayanamadım işte

Ya bırak allah aşkına. Elini bile tutmadığın kişi nasıl sevgilin oluyor? Seni seviyorumlar havada uçuşuyor. Ama ottan saptan kavga çıkarıp habire ikiniz de küsüp barışıyorsunuz.

İkinizin de canı sıkılıyordu oyalandınız ama o gerçek bir ilişki bulmuş anlaşılan. Ayrılırsa ondan sonradan seni arayıp sormaya başlar.

Hayır son raddeye gelip doğum gününü bile kutlamayan çocuğa yazmak nedir? Kaçan balık büyük olur hesabı mı?

Malum partinin sempatizanıyla nasıl bir orta noktada buluşmayı düşünüyorsunuz ki zaten?

malum parti dediğimiz parti o değil yalnız :d çünkü 1 ayda el ele tutuşmadık yani okula dönemediğimiz ve uzak mesafe ilişkisi olduğumuz için. 6 ayın 1 ayı beraberdik sadece

Malum parti dediğimiz ne? Hem çocuğa malum partili diyorsun hem sempatizan mı diye sorguluyorsun biri bunun hakkında yorum yapınca tersler niteliğinde cevap veriyorsun e kendin demişsin biz mi dedik sanki.

Konuya gelecek olursam ilişkiniz laçkalanmış saçma bir hal almış sana her geri geldiğinde gidiyorsun ve adamı ''nasıl olsa ne yaparsam yapayım bana gelir'' düşüncesiyle hareket ediyor. Doğum günümü kutlamayan birine bırak mesaj atmayı telefonumda kayıtlı bile tutmam.

Zamanla birbirinize uygun olmadığınızı anlayıp kendi yollarınıza gitmişsiniz sadece.

hükümet partisinden bahsetmiyorum onu demek istemiştim. terslemiyorum da neden tersleyeyim. Evet ben de o şeyi yapabilseydim keşke. Silebilseydim yani

. Evet ben de o şeyi yapabilseydim keşke. Silebilseydim yani
Ama yapman lazım duyguuuu yapmazsan bu adam seni cepte görür başkalarıyla vakit geçirir yine sana döner belki de dönmez bilemem. Toxic bir ilişkiniz var şu anda üzülmen ağlaman normal ama zaman geçtikçe bu toxic ilişkiden kurtulduğun için rahatlama gelecek emin ol. Sadece ona mesaj atma ve arama o sana yazarsa sınırını çiz reddet bu adamdan olmaz çünkü

o kadar gurursuz birine dönüştüm ki. Doğum günümü kutlamadığj için mesaj attım o da kafanı kurcalamamak için atmadım dedi. Son kez bizden olmaz mı dşye bile sordum. Beni terk eden kişiye…herkes sen çok seviyordun belliydi dedi bana. Çünkü günüm onunla geçiyordu ondan mesaj bekleyerek falan..evet sanırım kurtulmam lazım. O da yaşının küçüklüğünden böyle davranıyor herhalde, bilmiyorum..

Bu yaşlarda böyle ayrıl-barış şeyler çok olur, ikinizin de kanı deli akıyor (bu yaşlara o yüzden deli-kanlı denir).. Ergenlikten yeni çıktınız, daha hormonlarınız bile oturmadı, abuk subuk şeyleri dünyanın sonu gibi algılayıp depresyonlara giriyorsunuz... Ki normal.
Yani sadece nasıl atlattığınızı öğrenmek istiyorum. Çünkü bu tarz yaşayan kimse yok hayatımoda.
Ben bunları yaşadığım dönemde yazın çalışmaya başlamıştım. Hazır yaz tatili diye, bi gruba girdim şarkı söylüyordum. Tüm yazı başka başka sahnelerde, bambaşka çevrelerde geçirince aklım dağıldı unuttum gitti.
Kendinize hobiler edinin, farklı çevrelere girin, arkadaş grubunuzla tatil yapın.. Yeni insanlarla tanışın.
Şıp diye unutacaksınız, ve geriye dönüp bakınca nasıl takılıp kaldığınıza hayret edeceksiniz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…