Uzun ilişkiden çıkıpailesinin istediği biri ile evlenen erkek mutlu olur mu

Siz hala orada mısınız? Uzun ilişki sanan sizsiniz. Adam bütün ritülleri gerçekleştirip evlenmiş. İsteme-söz-nişan-nikah-düğün yapmış ve ruhunuz duymamış. Bu yetmediği gibi de tüm kainat siz öğrenmeyin diye çalışmış. Lise üniversite çevreniz hep aynı, çocukluktan beri berabersiniz neredeyse ama bir arkadaşınız bile anlamamış evlendiğini, yersen.

Bir sonraki konuyu uzun ilişkiden çıkmış, evlenmiş ve çocuğu olmuş adam mutlu olur mu diye açacaksınız bu gidişle.

Mutlu oladabilir, olmayadabilir. Birbirine çok aşık çiftler de mutsuz olabiliyor. Bu işin matematiği yok.
Arkadaşımla görüşürken, ailesinin bulduğu kızla evlenen biri olmuştu. Arkadaşım çok yıkıldı. Adam da gayet mutlu aile tablosu çiziyordu. 2 çocuğun ardından adam karısını aldattı, hem de kaç kez. Arkadaşım da bir şekilde yoluna devam etti evlendi.

Kadınlar ilişkilerde çok verici oluyor. Bahsettiğin erkek bu sebeplerden soğuk takılsa bile, evliliğin cinsel yaşamı, aynı yatakta uyuması, aynı evde vakit geçirmesi vs. var. Yani sevmesi, kadına ısınması çok kısa sürede olur.

Aşık değilken ya da kalbinde biri varken erkeğin ailesi tarafından evlendirilmesi ne kadar doğru ve mutlu olur mu
Şu erkeklere de nasıl kız buluyor hemen aileler bilmem.bize kimsenin birşey bulduğu yok valla.sürekli evlenemedim konuları açılıyor.ne farkımız var anlamadım.

Üyeliğini neden iptal etti acaba.
Sonuçta acı çeken bir konu sahibi var. Bir travma yaşamış. Gerek ölen bir kişi, gerek biten bir ilişki ardından bir yas süreci yaşanır. Yas sürecinin de aşamaları var. Önce kısa bir şok evresi, sonra inkar evresi, ardından öfke evresi, sonra pazarlık evresi (ya şöyle olsaydı ya böyle olsaydı? sorgulamalar), ardından depresyon evresi en son da kabul ve kapanış. Kabul ve kapanış öyle pat diye olmuyor. Ama olacaktır, yalnızca öncesinde biraz böyle gelgitler ve sorgulamalar yaşayacaktır. Normaldir. Önemli olan bu evrelerde uzun süre takılı kalmamak ama mutlaka bu süreç yaşanır. Umarım mümkün olan en kısa sürede ve en sıkıntısız şekilde atlatır ve kendisi mutlu olur.

Şu erkeklere de nasıl kız buluyor hemen aileler bilmem.bize kimsenin birşey bulduğu yok valla.sürekli evlenemedim konuları açılıyor.ne farkımız var anlamadım.
Kendi teyzemden biliyorum hastaneye gittiğinde bekleme salonunda tanıştığı insanlara bile tanıdığınız helal süt emmiş kız var mı oğlumu evlendiricemde diye soruyordu Böyle ararsan tabi bulursun. Kız anneleri ortalıkta damat aramıyor ki sonuçta.

Maşllah özgüvenliymis.keşke bizimkiler de arasa o zaman.

Aşık değilken ya da kalbinde biri varken erkeğin ailesi tarafından evlendirilmesi ne kadar doğru ve mutlu olur mu
Minnoşum bu yalanlara inanma :) anasının kuzusu erkekleri istemediği hatunla kimse everemez inanma. Geçsin o işleri. Hadi öyle oldu diyelim ailesinin lafını böyle dinleyen evlensen de dünyayı sana zindan ederdi. Tabi evleniyorsa cidden kurtulmak için senaryo yazan erkek de çok

Zorla evlendirilen kız da Zonguldak'ın köyünden bu arada, adam doğulu konu sahibi de doğulu. Asıl adamla zorla evlendirilmesi gereken konu sahibiydi. Zonguldaklı kız ne alaka? Herif kızın kapısında bile yatmıştır.

Ailesinin istediği biri deyince kızı hiç görmeden konuşmadan evleniyor sanıyorsunuz büyük ihtimal ama onlar telefonda, yüz yüze kaç kere konuşmuşlardır ex sevgilinin onay vermiştir evlilik için.

Katibin Ruhu ilk konuda tuhaftı; bu konuyla birleşince daha da tuhaf oldu. İlk konuya bakarsak: Adam 2 kadını aynı anda idare etmiş, konu sahibiyle de cinsellikte içeren bir ilişki yaşamaya devam etmiş iddiası vardı.

Herşey çok mantıksız. Arkadaş çevreleri aynı, aynı mahallede oturuyorlar ve evlerinin arası 10 dakika. Adam kız istemeye gitmiş; nişan, kına, düğün yapmış. Adamla halen ilişkisi olduğunu söylediği zamanda, adam 1 aylık evliymiş. Herkes mi düşmanmış bu kıza ? Kocaeli'nde 1 tane dürüst insan yok muymuş bu kızı uyaracak ? Hadi diyelim kimse uyarmadı. 1 senedir nişanlı adamla geziyor diye dedikodusu yapılırdı; yine öğrenirdi.

Bana kalırsa eğer anlaşabilirlerse oldukça mutlu olur, aynı kültürden aynı aile yapısından geliyorlar, eskiden evlilik için sadece aşk yeterli diye düşünürdüm artık uyum kültürel yapılar maddi imkanların denkliği aynı olursa ve aileler bu evliliten razı ortalığı da bulandırmıyorlarsa daha da mutlu olunur diye düşünüyorum

Gayet aşık gayet kalbinde biri yok, ailesi tarafından değil kendi istediğiyle evlenmiş. Şu kadar doğru mutlu olur ama baktı 2 kızı aynı anda idare edebiliyor. Sana yine yazar. Evde karısıyla dışarda seninle oynar. Eğer izin verirsen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…