Uzak Mesafe İlişkisinde İlgisizlik

is guc sahibi insanlarin uzak mesafe iliskisi yurutmesi gercekten cok zordur,
ama yine de ruhunuzun doymadigi bir iliskiye ne kadar bahane bulunabilir ki.

bu ayda yilda bir gorusme de pandemi sebebi ile ise zaten yapacak bir sey yok, ama oncesinde de boyle ise bence ciddi sorun.
Istanbul Ankara arasi gayet haftasonu gidip gelmek icin uygun, en kotu ayda bir gorusulebilir bir mesafe.

Her insan aynı olmaz. İlişki içinde sizin talepleriniz yapınızla, yaşadıklarınızla ilgili, onun ki kendisiyle. Ona göre bu kadarı yeterli geliyor demek ki. Tabi ki kabul edin oturun demiyorum, ilişkinin dinamiğini siz değiştirin. Hiç denemediğiniz bir yemeği ikinci kez canınız çeker mi? Ya da birine tavsiye eder misiniz? Size yada o yemeği yiyen başka birine o yemeği yerken ne kadar haz verdiğini tahmin edebilir misiniz?

Misal benim eşimde ciddi bir problemimiz olmamasına rağmen sürpriz yapmazdı. Çok gezmeyi, baş başa tatilleri gerekli görmezdi. Dile getirdiğimde bu bir problem değildi ona göre. Eee bende memnun değildim bu durumdan.
Özel bir günümüz de ben ona sürpriz yaptım. İş yerine şık bir kutuda çikolata ve çiçek gönderdim. Çocuklar bir kaç günlüğüne aile büyüklerine bırakılacak yaşa geldiğinde yine doğum gününde uçak biletleri ve oteli ayarlayıp sürpriz haftasonu tatili ayarladım. Başka bir doğum gününde sevdiği arkadaşlarıyla bir eğlence mekanında doğum günü partisi hazırladım. Her birinde çok mutlu oldu, tadını aldı. İnsanın ilişkide olduğu insandan bu tarz incelikler görmesinin onu nasıl mutlu ve onure ettiğini öğrendi.

Sinemaya gitmeye nazlanan adam şimdi kaçamak tatilleri kendisi talep eder oldu. Tüm arkadaşlarımı toplayıp aynı doğum günü sürprizini o bana yaptı. Arkadaşlarla eğlenmeye gitmeyi o planlar oldu. Çok sık olmasa da hediyeler alır, minik sürprizler yapar.

Kısacası insan bilmediği tadını almadığı bir şeyi talepte etmez, yapmaz da. Bence sen önce gülümsetecek, mutlu edecek minik bir şeyler yap. Sonra onu gözlemle, senin çabanın karşılığını veriyor mu?
Baktın adamın kılı kıpırdamıyor ona göre tekrar gözden geçirirsin evlilik kararırını.

Şuan evlilik yolunu girdiğiniz için bu sorumluluk duygusu ile böyle davranıyor olabilir. Yüzyüze görüşmelerinizde sorun yoksa bence diğerleri çok mühim değil.

Erkekler görsel olduğu için, gormedikçe dokunmadıkca ilgisi azalır...İlişki bir rutine bağlar bir de...Her gün günaydın de napıosun de falan, gittikçe tat vermeyen, bitürlü yüzyüze gelinemeyen, her gece iyi geceler denilip uyunulan...Senin gözlerini, bedenini bakışlarını görmediği için ilgisi azalan , heyecanını yitirmiş bi ilişki...

Heyecan bitince geri getirmek cok zor bence. Bazıları yazmış evlenince düzeldi diye ama erkeğin heyecanı ilgisi bitince birdaha geri gelmiyor, benim gördüğüm hep buydu..

Akşama kadar hiç aramaması ya seni cepte görüyor, artık peşinden koşmasına gerek yok diyor ya da artık seni ciddi düşünmüyor...
Yani 6 aydır bu duruma katlanman da yanlış. Tepkini ortaya koymalıydın..Ayrıca gelip seni neden görmüyor?

Seni artık ciddi olarak düşünmüyorsa zaten evlilik zamanı yaklaştıgında yan çizecektir.

bende uzak mesafe ilişkisi yaşadım, neredeyse 3 seneye yakın. iki sene üniversitede bi senesinde askerdeydi. ilgi azalması yaşamadığım için tam net bir şey söyleyemesem de uzak mesafe ilişkisi zordur. bir tartışmada bile kelimeleri cümleleri doğru kullanmadığınızda uzar da uzar. bence böyle hissettiğinizi nişanlınızla konuşun, belki de sizi rahatlatacak konuşması olacaktır. ya da ilişki monotonluğa girdiği için zaten hep konuşuyoruz e artık nişanlıyız kafasına da girmiş olabilir. eğer siz ondan bekliyorsanız beklemek yerine iş yerine ve ya evine güzel bir hediye yollayın. erkeklerin aklına böyle şeyler gelmez genellikle

Çünkü ceptesin, ben artık seninim odak noktam sensin mesajı vererek avcılık hislerini köreltmişsin.
Tersine hareket etmeye başla

hiç aynı şehirde yaşamadınız mı? aynı durumu ben de yaşıyorum ama biz üni boyunca aynı şehirdeydik sonra uzak mesafeye döndü. pandemi yokken de çok sık görüşüyorduk. siz normalde virüs yokken yani ne sıklıkla görüşüyordunuz ? imkanınız varsa bir süre onun olduğu şehirde yaşamaya çalışın. işinizden izin alın falan bir şekilde her gün görüşebildiğiniz bi kaç haftanız olsun sonra karar verin duruma.

Benim konumu okursaniz, bende böyle 3 sene uzak mesafe iliskisi sürdürdüm. Ben üstelik yurt disinda yasiyorum. Kendi eski sevgilim geldi gözümün önüne. Ayni ilk iki sene cok ilgliydi, sonra ayni sizin anlattiginiz gibi davranmaya baslamisti. Öyle davraninca aldatiyor diye bir konu yok. Uzun mesafeli olunca her sey, insan yoruluyor ve birlikte olmak icin caba yoksa, o zaman gelecegimiz nereye dogru gidiyor diye düsünmeniz normal. Partnerinizle konusun ve üzüldügünüz noktalari paylasin. Bence anlayisli bir insansa, durumu düzeltmeye calisir sizinle beraber. Tek tarafli olmaz tabi. Bir de yaslariniz kac bilmiyorum ama ortak hedefiniz normalde en kisa zamanda ayni yerde olmak olmali (bu evlilik olur, yada artik sizin yasam tarziniza ne uyuyorsa beraber yasamak olur vesaire). Umarim sizin konusmaniz benimkinden daha iyi sonuclanir. Ama her seyin bir hayri vardir diyorum ben. Yeter ki sevgi, saygi ve anlayis olsun.

Dipnot: Konunun taa Ocak 2021den oldugunu simdi gördüm. Umarim her sey yolundadir.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…