Uyuyan adamdan nefret

Peripadisahininkizi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2022
805
736
Eşime karşı anlayışlı olmak ve olmamak arasında kararsızım, bazen hiçbir şey demiyorum bazen çıldırma noktasına geliyorum.
10 aylık bebeğim var. Eşim spora gitmek istiyordu, şöyle anlaşmıştık. Bebeğim 8-9 gibi uyuyor. Eşim 5te işten eve gelip 8de spora gidecekti bu arada bebeğimizle ilgilenecekti.
Ama eşim işten geldiği gibi kendini koltuğa attığı an uyuyor ben uyandırıyorum kalk diye sinir oluyorum. Sonra uyanıyor bir yere gitmek istersem götürüyor. Sonra da sporuna gidiyor. (Bir yere gittiğimizde içimdeki ses aman bana bir şey demesin götürdüm gezdirdim mantığı gibi kafamda ağır basıyor, tıpkı bebeğimiz yokken beni gezdirip eve getirdiğinde bi anda ben arkadaşlarla çıkıyorum demesi gibi, bana olan görevini yerine getiriyor yani)
Eşim akşamları ayrı oda da uyuyor.ilk ben artık beraber uyuyalım diye çağırdım ama zaten geceleri uyamıyorum, 11 gibi gelip uykumu dağıtıyor, uykum çok hafif. Bir ara 3 gün gerçekten sıfır uykuydu ben de dedim sen oraya geç birkaç gün uyuyum diye sonra yine yeri orası kaldı.
Kendisi kesintisiz uyuyor. Ben gece hala 5 kez kalkıyorum. Bebeği beşiğinden al emzir yatır. Akşam onu saniyesinde uyuyor görünce sinirlerim tavana zıplıyor ya ben o kadar uyumamışım ayakta duruyorum sana ne oluyor spordan yoruldu desem o da değil hep bi uyku hali var onda. Haftasonu bebeğimi 2 kez uyutuyorum bu da 2 kez uyuyor o uyuduğunda.
Son olayda dedi ki bi anlaşma yapalım ben gelince 1 saat uyuyum 1 saatte bebeği dışarı çıkarayım olur mu dedi. Ben önce güldüm koskoca 24 saat bebeğine 1 saat mi ayıracaksın falan. Neyse bu ertesi gün geldi planını uyguluyor gitti yattı beni 1 saat sonra kaldır diye. Bak seni affetmem dedim. Uyuyuverdi. Uyandıktan sonra ben sinir geçirdim bağırdım çağırdım sonra hadi beraber dışarı çıkalım bebeğimizi parka götürücem dedi sen git dedim güya bugün spora gitmeyecekmiş. Onu da ben kavga çıkarınca öyle söylüyor halbuki gidecekti. Kavga çıkarınca bana kes sesini dedi.
Neyse parktan geldiler sana dondurma aldım diyor yüzüne bakmadım. Bebeği uyutunca gel dedi gitmedim. Akşam hemen uyutup uyudum. Uyandığımda içeriden film sesi geliyordu kendisi istediği gibi takılıyor yani o bir saat uyuyacak ki akşam oturup keyif yapacak.
Sabah da hadi beni yolcu et dedi kalkmadım kalk hadi diye iyilikle konuştu yok dedim son kez söylüyorum bak bi daha bulamazsın dedi. Banane dedim kapıyı çarpıp gitti.
Bu arada ben böyle hep böyle karışmıyorum istediği gibi uyuyor, istediği gibi sporuna da gidiyor. Dün artık çok sinirlendim, o bekar gibi istediğini yaparken, benim bir yıldır günlük 4 saat uykuyla gezmek beni yordu. Ha bazen bebek hiç uyumuyodu çağırıyordum geliyordu ara sıra ilgilenmeye. Ama bunlar işte beni arada bırakıyor o yardım ediyor da ben mi kötü davranıyorum benim mi sinirlerim bozuk diyorum.

Yatakları ayırmanız ayrı hata, sen bebekle bu kadar bocalarken adamın spora gitmesi ayrı hata.

Üzgünüm ama küçük bir bebek varken ebeveynler hobilerini yapamazlar öncelik bebek, biraz büyür kreşe gider öyle.

Adam bebek yokken de bekar gibi takılıyormuş zaten böyle adamı baba yapmışsın sana da aferin.

Hatalarınızın bedelini çocuklarınız çekiyor bari 2. Bebeyi yapma. Ay korunduk olmadı demeyin KK olarak yemiyoruz.

Eşime karşı anlayışlı olmak ve olmamak arasında kararsızım, bazen hiçbir şey demiyorum bazen çıldırma noktasına geliyorum.
10 aylık bebeğim var. Eşim spora gitmek istiyordu, şöyle anlaşmıştık. Bebeğim 8-9 gibi uyuyor. Eşim 5te işten eve gelip 8de spora gidecekti bu arada bebeğimizle ilgilenecekti.
Ama eşim işten geldiği gibi kendini koltuğa attığı an uyuyor ben uyandırıyorum kalk diye sinir oluyorum. Sonra uyanıyor bir yere gitmek istersem götürüyor. Sonra da sporuna gidiyor. (Bir yere gittiğimizde içimdeki ses aman bana bir şey demesin götürdüm gezdirdim mantığı gibi kafamda ağır basıyor, tıpkı bebeğimiz yokken beni gezdirip eve getirdiğinde bi anda ben arkadaşlarla çıkıyorum demesi gibi, bana olan görevini yerine getiriyor yani)
Eşim akşamları ayrı oda da uyuyor.ilk ben artık beraber uyuyalım diye çağırdım ama zaten geceleri uyamıyorum, 11 gibi gelip uykumu dağıtıyor, uykum çok hafif. Bir ara 3 gün gerçekten sıfır uykuydu ben de dedim sen oraya geç birkaç gün uyuyum diye sonra yine yeri orası kaldı.
Kendisi kesintisiz uyuyor. Ben gece hala 5 kez kalkıyorum. Bebeği beşiğinden al emzir yatır. Akşam onu saniyesinde uyuyor görünce sinirlerim tavana zıplıyor ya ben o kadar uyumamışım ayakta duruyorum sana ne oluyor spordan yoruldu desem o da değil hep bi uyku hali var onda. Haftasonu bebeğimi 2 kez uyutuyorum bu da 2 kez uyuyor o uyuduğunda.
Son olayda dedi ki bi anlaşma yapalım ben gelince 1 saat uyuyum 1 saatte bebeği dışarı çıkarayım olur mu dedi. Ben önce güldüm koskoca 24 saat bebeğine 1 saat mi ayıracaksın falan. Neyse bu ertesi gün geldi planını uyguluyor gitti yattı beni 1 saat sonra kaldır diye. Bak seni affetmem dedim. Uyuyuverdi. Uyandıktan sonra ben sinir geçirdim bağırdım çağırdım sonra hadi beraber dışarı çıkalım bebeğimizi parka götürücem dedi sen git dedim güya bugün spora gitmeyecekmiş. Onu da ben kavga çıkarınca öyle söylüyor halbuki gidecekti. Kavga çıkarınca bana kes sesini dedi.
Neyse parktan geldiler sana dondurma aldım diyor yüzüne bakmadım. Bebeği uyutunca gel dedi gitmedim. Akşam hemen uyutup uyudum. Uyandığımda içeriden film sesi geliyordu kendisi istediği gibi takılıyor yani o bir saat uyuyacak ki akşam oturup keyif yapacak.
Sabah da hadi beni yolcu et dedi kalkmadım kalk hadi diye iyilikle konuştu yok dedim son kez söylüyorum bak bi daha bulamazsın dedi. Banane dedim kapıyı çarpıp gitti.
Bu arada ben böyle hep böyle karışmıyorum istediği gibi uyuyor, istediği gibi sporuna da gidiyor. Dün artık çok sinirlendim, o bekar gibi istediğini yaparken, benim bir yıldır günlük 4 saat uykuyla gezmek beni yordu. Ha bazen bebek hiç uyumuyodu çağırıyordum geliyordu ara sıra ilgilenmeye. Ama bunlar işte beni arada bırakıyor o yardım ediyor da ben mi kötü davranıyorum benim mi sinirlerim bozuk diyorum.
haklı oldugunuz cok nokta var ve bunları tek tek dıle getırecegım cunku bebek olmadıgı halde, ıkımız de calıstıgımız halde esım gorevı paylasımı yapan bırı degıl ama en cok uykudan bahsetmıssınız bu konuda muzdarıbım ve detaylı anlatacagım

ama haklı olmadıgınız bırsey var, 24 saatte 1 saat mi bebekle ilgilenecek diyorsunuz

calısan karı kocalar bile evde birbirine 1 saat zor zaman ayırıyor bazen, trafıkten gel, dus al ustunu degıstır namaz kılıyorsa namazlar, bazen aksam evde calısmak gerekıyor, yemek hazırlıgı topla..

gunluk aksam yapılması gereken ev ıslerınden bahsetmıyorum bıle.

sız bebekle ugrasırken hep uyuması ya da spora gıtmek ıstemesı yanlıs ama calıstıgı ıcın zaten bebekle aksam kac saat ılgılenmesını beklıyorsunuz ki. ve bılıyorsunuz ki maalesef anneler, erkek evlatlarını prens gıbı yetıstırdıgı ıcın esıne ne ıslerde ne bebek konusunda yardımcı olma alıskanlıgı olmuyor.

Haftada 4-5 kere gidiyor
Neden bir sağlık sıkıntısı mı var? Bebek sonrası senin kendine akşam çıkıp zaman ayırman gerek onun değil. Al eve bir iki tane spor aleti evde kullansın, evde yapsın sporunu. Seni küçük bebekle eve tıkıp kocalık babalık mı yapacak. Çok yanlış.

Neden bir sağlık sıkıntısı mı var? Bebek sonrası senin kendine akşam çıkıp zaman ayırman gerek onun değil. Al eve bir iki tane spor aleti evde kullansın, evde yapsın sporunu. Seni küçük bebekle eve tıkıp kocalık babalık mı yapacak. Çok yanlış.
Kesinlikle ya.

Bütün gün bakım kadındaysa adam da akşam kendisine zaman ayıramaz bebeğin ilk yıllarında.

Hep adamlar olsun her masada, kadın da çocuk baksın.

Bu adamın spora gitmesinin hiç bir mantıklı yanı yok özel bir durum yoksa.

En az 2-3 yıl ara verecek bir zahmet, akşamlar bari kadının olsun.

Son düzenleme:
Kesinlikle ya.

Bütün gün bakım kadınlarsa adam da akşam kendisine zaman ayıramaz bebeğin ilk yıllarında.

Hep adamlar olsun her masada, kadın da çocuk baksın.

Bu adamın spora gitmesinin hiç bir mantıklı yani yok özel bir durum yoksa.

En az 2-3 yıl ara verecek bir zahmet, akşamlar bari kadının olsun.

Haftanın yedi günü var, beş akşamı sporda ne işi var? 😄 Adam spor salonunda hoca değil sonuçta. Evde karısı var bebeği var. O bebek rahatsızlansa ne olacak adam yok ortada.

Birde şu var Türkiye'de spor salonlarının hali malum, çoğu erkek kadınlarla flörtleşmeye, kadınları izlemeye gidiyor. Spor derdi olan evde bebeği varken adam evde spor yapabilir, mahallesinde yürür en kötü haftada 2-3 gün gider gelir, beş gün nedir.

Fazla kilosu var ve görüntü olarak kendimi iyi hissetmiyorum diyordu ama aynı şeyi bende yaşıyorum

Fazla kilosu var ve görüntü olarak kendimi iyi hissetmiyorum diyordu ama aynı şeyi bende yaşıyorum

O zaman haftada iki gün sen, iki gün o spora gidecek. Kocanın yaptığı arsızlık kusura bakma. Senin kendine zaman ayırman gerek. Herkesin fazla kilosu var memlekette. Kimse karısını bebekle 5 akşam yalnız bırakmıyor.

Eve gelip gece olmadan yaşlı dedeler gibi uyukluyor sporda napıyor? Ne kadar verimli olabilir sporu.

Eşiniz günde kaç saat çalışıyor? Ağır bir işte mi çalışıyor? Tek kişinin omuzundaysa yük oturup düşünmek lazım.. ama yatak ayrı spora vakti var ilginç ben nedense soğukluk hissetim başkası da olabilir hayatında..

Beraber yemekten sonra bebegıde alıp yuruyus yapın. Haftanın 2 gunu kendı gıtsın dıger gunler berebr yuruyus yapın ozmn. Haftanın ıkı gunu neyıne yetmıyor pasamızın.

Yataklar ayrı, haftada 5 gün spora gidiyor, klasik evli çocuklu spor salonu abazanı bu.

Evime en yakın spor salonuna gittim ve maalesef karışıktı( Malesef dememin sebebi bu evli abazanlar ) o kadar bu tipde herif var ki.

X