Uyuyamayanlaar

Ben de.. En sonunda deliricem galiba. NASIL bir şeyse. Sabah ezanı okunuyor. Anca öyle uyuyorum sabahın 6sını ediyoruö. Sinirden aglıyorum. Napıcam. Lütfen bi akıl verin. Ytağa yatıyorum. gözlerimden uyku akıyor. Ama yok sıçrıyorum tekrar ayağa kalkıyorum. Yatamıyorum br türlü. Kalkmak gerek,nıye uyuyorum gıbı düşünüyorum sankı. :S uyurken sıkılıyorum ya :KK43:
Allahumme ğarati'n-nücûmü ve hedeetil uyûnu, ve ente Hayyün Kayyûmün lâ-te'hüzüke sinetün ve lâ nevmün, yâ Hayyü yâ Kayyûmü ehdi leyli ve enim ayni. (Allah'ım, yıldızlar söndü, gözler kapandı. Sen ise hayat sahibi, daima duran ve tutansın. Seni ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Ey Hay olan Allah'ım, Kayyûm olan Allah'ım, gecemi rahat kıl gözlerimi kapatıver.) Tüm kalbinle inanarak okuyunca gerçekten işe yarıyor. Tarafımca denenmiştir :)

Aaa evet tabı bende en büyük yaradır o kapattım yada kapatmaya çalışıyorum ne yapabilirimki kesinliği olmayan bişey büyüklerim kurcalama dedi orda kaldı haliyle bendeki bu şüphelerin asıl kaynagı o
mesajlaşma içeri dedir bunu biliyormusun büyüklerin yanlış yapmış gece vakti evli erkek başkalarıyla mesajlaşması doğru değil

İçeriği bilmiyorum konuştuğu kişi akrabağ olunca kurcalayamadık aldatma değildir yani yatak muhabbeti gibi ama zannedersem havadan sudan hoş sohbet ama ben bunu pek kaldıramadım hadi onu geçtim bi numara daha vardı onun kim olduğunu tam öğrenemdim karşılaşacağım şeylerden korktuğumdanda ne bi daha konu açıldı ne telefonu u elime aldım yanlız bi laf arasında babn anneni aldata bilir benim babam annemi aldatabilir ama ben bu işin çok günah olduğunu biliyorum aldatmam asla dedi ancak bu lafına odaklanıyorum güven teşkil etmedi ama

Pek fazla yok çok şükür evet iletişimsizlik benden kaynaklı heralde belkide oda benden bekliyodur sevgiye boğulmayı ama bende almadan veremedim işte bide kırılma duygusu var çok korkuyorum ya kırılırsam die verdiğim sevgiyi keşke yapmasaydım dedirtirse die eşim ii biri ama ilk başta hemen ters tepki verir mesela azcık fazla öpsem sarılsam bunalır of der bende kendimi çekerim bi nevi cezalandırma yanlışmı doğrumu bilemiyorum
Ben eşinin canının ne istediğini buldum. (Zopa! Şöööyle eşşek sudan gelinceye kadar sopa yese, bir şeyciği kalmaz, her şey yoluna girer :KK11:) Bol bol dua et. Biz de edelim. Allah eşine hidayet versin ne diyeyim. İşin zor vallahi. Benim eşim böyle yapsa ben de şımartamam. İçimden gelmez çünkü :KK43:

İçeriği bilmiyorum konuştuğu kişi akrabağ olunca kurcalayamadık aldatma değildir yani yatak muhabbeti gibi ama zannedersem havadan sudan hoş sohbet ama ben bunu pek kaldıramadım hadi onu geçtim bi numara daha vardı onun kim olduğunu tam öğrenemdim karşılaşacağım şeylerden korktuğumdanda ne bi daha konu açıldı ne telefonu u elime aldım yanlız bi laf arasında babn anneni aldata bilir benim babam annemi aldatabilir ama ben bu işin çok günah olduğunu biliyorum aldatmam asla dedi ancak bu lafına odaklanıyorum güven teşkil etmedi ama
eşin bu konuşmayı yaparak bile kendini ele veriyor akrabada olsa kız kuzen sanırım bahsedilen kişi ve gece yarısı sohbet muhabbet doğru değil evli adam eşi yanında ne mesajlaşması bence sizdeki en büyük ve tek sorun bu mesele başka bir şey ddeğil

O kadar günahı düşünen biriyse seninle ilgilensin ona söyle bunu! Kadınlar erkeklere Allah'ın emanetidir. Eşim bunu hep söyler. Yarın sana göstermediği ilgi ve sevgi için de hesap verecek, bunu aklının bir köşesine kazısın bence.

Kesinlikle doğru değil ben yapsam namus davasına döner ama ne diyim ne yapabilirim bide eşim çok rahat bi aileden gelme ben öyle değilim eşim sonradan muhafazakar olmuş ama tam ayarı tutturamıyo mesela namazlı evlendik 2 ay borç orucu tuttu hani yalan söylemekten kaçınır ama aldatamaz diyeme insanoğlu sonuçta namaza abdeste bakmıyo bu işler

sende mi kayınvalide mağdurusun aynı dert bende de var bak sana bir tavsiye kaç yaşındasın bilmiyorum ama yolun başındaysan takma kafana salla gitsin ben triod hastası oldum hiç bir şey yolunda gitmemeye başladı şuan kafama taktığım için büyük pişmanlık duyuyorum gel beni dinle kafana takmamaya gayret et gel buralarda anlat rahatla sonra unut gitsin
21 Yaşındayım kardeş. aslında çok büyük şeyler değil. İsterseniz anlatayım kısaca. Ben 1 yıllık evliyim. Bursadan Maraşa gelin geldim. Ailem uzakta yani. O yüzdne mecbur 3 haftada bir kayınvalıdemlere gidiyoruz. Biz ilçedeyız. 30 dkka mesafede. Evlendiğimz ilk zamanlar da her hafta sonu maraşta biterdik. Çok şükür konuşa konuşa 3 haftaya düşürdük gitme mevzusunu eşiimle. Neyse Benim kayınvalıdem. Evlendiğimizden berii onlara gittiğimzde sabahın 9 bucuğunda-10yunda odamıza girer lappadak. Eşimi uyandırır. Onun ismiyle seslenir hadı kalk bak saat kaç olduu hadii falan der. Bana seslenmez ama amacı benı uyndırmak. Neyse benım uyndığımı görünce çıakr gidr. HADDINDEN Fazla bu durumdan rahatsızım. Edep denen bir sey var. SEN NASIL Girersin biizm yattığımız odaya ya. Misafirliğe gittiğinde eşinle yattığın oda senin yatak odandır değil mi ama ? Nerede olursa ol. Sen de istersen oğlunun anası ol. O odaya yne giremezsdn. Ben de eşime söyledm bunu. Farkındayım dedi. Annemın cahil halleri çoktur,bilirim dedi. Ama ben bunu söylemeye çalısıcam dedi. Neden bukdr zormu dedim. Zorluğundn değl,ben bile söylemeye utanıyorum düşün artkk dedi. Sinir oldm. Sen dedim bunu söylıcek kdr bile cesaret yok. Korkuyormusun napıyorsn kırılıcak dıye dedim. Hayır,ben de rahatsızım bu durumdan. Ama utanıyorum soylemeye dedi. Ben söyleymde gor o zaman dedm. Tamam gülüm istıyorsan söyleyebilrsin dedi. Bunu düşün ALLAH düşün. Bı dahaki gittiğimzde söylıcem,şunu dicem bunu dicem,ay ya tartısma çıkrsa,ya eşimle kötü olursam,ya kaynvalıdemle aram berabt olursa vs.. diye düşün düşün. Sinirlerim gerilio. Ondan ssonra uyuyamyorum. Bu hayatımdaki takımtılarmdansadece bir örnekle güzel kardeşim :KK43:

Kesinlikle doğru değil ben yapsam namus davasına döner ama ne diyim ne yapabilirim bide eşim çok rahat bi aileden gelme ben öyle değilim eşim sonradan muhafazakar olmuş ama tam ayarı tutturamıyo mesela namazlı evlendik 2 ay borç orucu tuttu hani yalan söylemekten kaçınır ama aldatamaz diyeme insanoğlu sonuçta namaza abdeste bakmıyo bu işler

birlikte terapıste gitmeye ıkna etsenız, eminim cok ısınıze yarar, e tabı bır de umarım bu durumda cocuk dusunmuyorsunuzdur?

Ya işte karma karışık işler belki sen benim önceki msjları okumasan dicen ki ne var adam yorulmuş uyuyakalmış ama işte içimdeki kurt kemiriyo resmen

namazla abdestle olsaydı keşke benim kayınvalidem abdestli namazlı kuran düşmez elinden ama bana çektirdiklerini bir allah bir ben bilirim onlar ayrı kefe iki durumun aynı kefeye konması yanlış ama sana şunu söyleyim seni üzmek değil niyetim ama eşin yeni evli olduğun halde 3 gündür kanepede yatıyorsa gece yarısı bayan kuzeni ile mesajlaşıyorsa bunu oturup düşünmelisin basite alınacak bir durum değil

Yoo evliliğim oturmadAn düşünmuyorum allah korusun 2defa baba evine gittim 3.son olur onunda işte garantisi yok şimdilik iyiz 2aydır falan ama şimdilik o yüzden en az 2 sene çocuk bana ayakbağı olur resmen

İşte dile kolay desemki yrn ya neden orda yattı. Falan işte akşama kadar çalıştımda uyuyakalmışımda falanda yok üstüne gitsem bu sefer sen ne ima etmeye çLışıyon hesabi ortalık hallaç pamuğuna döner biliyorum en iyisimi rabbim eğer varsa bi haltı bana bulaştırmadan kendi köşesinde bulsun belasını demek kalıyo sabır burda giriyo devreye

21 Yaşındayım kardeş. aslında çok büyük şeyler değil. İsterseniz anlatayım kısaca. Ben 1 yıllık evliyim. Bursadan Maraşa gelin geldim. Ailem uzakta yani. O yüzdne mecbur 3 haftada bir kayınvalıdemlere gidiyoruz. Biz ilçedeyız. 30 dkka mesafede. Evlendiğimz ilk zamanlar da her hafta sonu maraşta biterdik. Çok şükür konuşa konuşa 3 haftaya düşürdük gitme mevzusunu eşiimle. Neyse Benim kayınvalıdem. Evlendiğimizden berii onlara gittiğimzde sabahın 9 bucuğunda-10yunda odamıza girer lappadak. Eşimi uyandırır. Onun ismiyle seslenir hadı kalk bak saat kaç olduu hadii falan der. Bana seslenmez ama amacı benı uyndırmak. Neyse benım uyndığımı görünce çıakr gidr. HADDINDEN Fazla bu durumdan rahatsızım. Edep denen bir sey var. SEN NASIL Girersin biizm yattığımız odaya ya. Misafirliğe gittiğinde eşinle yattığın oda senin yatak odandır değil mi ama ? Nerede olursa ol. Sen de istersen oğlunun anası ol. O odaya yne giremezsdn. Ben de eşime söyledm bunu. Farkındayım dedi. Annemın cahil halleri çoktur,bilirim dedi. Ama ben bunu söylemeye çalısıcam dedi. Neden bukdr zormu dedim. Zorluğundn değl,ben bile söylemeye utanıyorum düşün artkk dedi. Sinir oldm. Sen dedim bunu söylıcek kdr bile cesaret yok. Korkuyormusun napıyorsn kırılıcak dıye dedim. Hayır,ben de rahatsızım bu durumdan. Ama utanıyorum soylemeye dedi. Ben söyleymde gor o zaman dedm. Tamam gülüm istıyorsan söyleyebilrsin dedi. Bunu düşün ALLAH düşün. Bı dahaki gittiğimzde söylıcem,şunu dicem bunu dicem,ay ya tartısma çıkrsa,ya eşimle kötü olursam,ya kaynvalıdemle aram berabt olursa vs.. diye düşün düşün. Sinirlerim gerilio. Ondan ssonra uyuyamyorum. Bu hayatımdaki takımtılarmdansadece bir örnekle güzel kardeşim :KK43:
canım sakın tartışmaya girme sonu hiç iyi yerlerle gitmiyor ben sana örnek teşkil edeyim en azından ben çok zor günler geçirdim anlatsam roman olur dizi olur 6 yıllık evliyim ama nasıl evliyim gel bana sor yani kısaca abla tavsiyesi olarak dinle beni kayınvalidene sadece bu konuyla ilgili olurda konu açılır yeri gelirse anne sen öyle odaya girince çok utandım sen kapıyı tıklat ben kalkarım hemen eşimide uyandırım de nazik bir şekilde uyar yani

Benim gibi olsaniz sizde uyuyamazsiniz kendime çok kızıyorum bazen yersız suphelerime yada ne biliyim acaba doğrumu düsünüyorum bilemiyorum.. evleneli 4 buçuk ay oldu Hala alisamadik evli olmaya sayin kv sağolsun..sadece allaha havale ediyorum kendisini. Insaalah bana yasatiklarini kendisi yasar diyicem ama kimseside yokki boyle birseyle karsilassin cocuklrindan baska.. babasi kardesleri hayatta olmalarina ragmen hic kimse konusmuyor onunla ole biri anlayin iste. Ameliyt oldugnda babasini aramislar barisirlar diye ''gebersin'' demis öz evladina.. çok merak ediyorum nedenini ama büyük ihtimal kvdem kaynaklıdır. Eşimde annesine ailesine çok düskun bircok erkek gibi.. ve bu yuzden sürekli tartisir olmustuk.. suan tartısmalarimiz durdu ama ben çok yıprndim ayni sekilde esimde.. ve bu iliskimize cok yansiyor.. artik konusamaz hale geldik ayni evde dusunun bende iste sbhlara kdr oturuyorum evde sabah ezanindan sonra ytiyorum.. her anlamda sknti cekiyorum.. ayip olucak belki ama 2 aydir cinselk anlamina hic birsey yasamadikk ki yeni evliyiz ama yanina ytigimda hemen sarilir oper nedeninide sordugumda kafam.o kdr doluki odaklanamiyorum ona diyor bi yandan annemin yaptiklari bi andan is stresi cok bunaldim diyor.. bende ustelemiyorum sadece uykularim.kaciyor tekrr esimle mutlu olmak istiyorumm..

canım sakın tartışmaya girme sonu hiç iyi yerlerle gitmiyor ben sana örnek teşkil edeyim en azından ben çok zor günler geçirdim anlatsam roman olur dizi olur 6 yıllık evliyim ama nasıl evliyim gel bana sor yani kısaca abla tavsiyesi olarak dinle beni kayınvalidene sadece bu konuyla ilgili olurda konu açılır yeri gelirse anne sen öyle odaya girince çok utandım sen kapıyı tıklat ben kalkarım hemen eşimide uyandırım de nazik bir şekilde uyar yani
Benim aklımdakini şuydu ablacığım. Beni yine odaya girip kaldırıcak. Daha doğrusu eşimi işte. Neyse. Sonr aklkıp,Mutafağa yanına gidip '' anne bir şey dicem,sen odaya girip kaldırıyorsnya bizim,gerke yok kaldırmayana ya birkendimiz kalkarız yani sen zahmet etme. Gerek yok' diyecektim mesela.. :/ Bunu bile deme mi diyorsun ?

anlaşıldı herkes kv de kurbanı yapmayın bayanlar aranızda en tecrübeli benim sanırım bu yüzden size diyorum ki bu ilişkide bu evlilikte en çok kendinizi sonra mutluluğunuzu düşünün yıpratmayın kendinizi yazık etmeyin daha gençsiniz neler görüp geçireceksiniz yapmayın .............

Bir de eşimin söylememesi sinirimi bozdu.Demekki bir şey olsa annesiyle benı asal savunmıcak. dİREK GİDİp annesini savunucak. Bkasan ufacık bır seyde bile annesıne sözünü gecıremıyorum dedim. Kafaya taktım bunu çok :':-)@

Benim gibi olsaniz sizde uyuyamazsiniz kendime çok kızıyorum bazen yersız suphelerime yada ne biliyim acaba doğrumu düsünüyorum bilemiyorum.. evleneli 4 buçuk ay oldu Hala alisamadik evli olmaya sayin kv sağolsun..sadece allaha havale ediyorum kendisini. Insaalah bana yasatiklarini kendisi yasar diyicem ama kimseside yokki boyle birseyle karsilassin cocuklrindan baska.. babasi kardesleri hayatta olmalarina ragmen hic kimse konusmuyor onunla ole biri anlayin iste. Ameliyt oldugnda babasini aramislar barisirlar diye ''gebersin'' demis öz evladina.. çok merak ediyorum nedenini ama büyük ihtimal kvdem kaynaklıdır. Eşimde annesine ailesine çok düskun bircok erkek gibi.. ve bu yuzden sürekli tartisir olmustuk.. suan tartısmalarimiz durdu ama ben çok yıprndim ayni sekilde esimde.. ve bu iliskimize cok yansiyor.. artik konusamaz hale geldik ayni evde dusunun bende iste sbhlara kdr oturuyorum evde sabah ezanindan sonra ytiyorum.. her anlamda sknti cekiyorum.. ayip olucak belki ama 2 aydir cinselk anlamina hic birsey yasamadikk ki yeni evliyiz ama yanina ytigimda hemen sarilir oper nedeninide sordugumda kafam.o kdr doluki odaklanamiyorum ona diyor bi yandan annemin yaptiklari bi andan is stresi cok bunaldim diyor.. bende ustelemiyorum sadece uykularim.kaciyor tekrr esimle mutlu olmak istiyorumm..
Yanlış anlamada cinsellik olmayınca süphe doğuyor tek değilsin yani bak bizdede3 gün oldu bide ztn çok sık değil insanı ın aklına şeytan giriyo hatta bi ara kendimden bile şüphe ettim acaba benimmi hormonum fazla çalışıyo benim aklıma gelioda kocamın aklına gelmiyo die ama gerçekten strestende olabilir

X