Uyuşturucu madde ÖNEMLİ

anon

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2017
2.695
7.104
Bir buçuk hafta kadar önce arkadaşlarım ağır uyuşturuculardan biri olan bir maddeyi içeceğime karışması sonucu çok büyük psikolojik sıkıntılar yaşıyorum. Olayı yaşadıktan iki gün sonra uyuyamama yemek yeme problemi ile hastaneye gittim söz konusu uyuşturucu olunca işe polis karıştı ve şikayetçi oldum oradan da psikiyatriye sevk edildim. Panik-atak için kullanılan iki ilaç ve sakinleştirici verildi. Bazen normal hissediyorum bazen delirmenin eşiğinde. Madde ismini söylemek istemiyorum, özendirici olmaması açısından (isteyene özelden söylerim). Yani kısaca psikolojim alt üst ben şu an tekrar bir psikiyatriste mi gitmeliyim psikoloğa mı? Lütfen bilgisi olan biri bana yardım etsin. Ve iyi bir ruh bilimci önerisi olan varsa isim vermekten çekinmesin gerçekten zor durumdayım.

Anlamadim arkadasiniz iceceginize gizlice uyusturucumu koydu?

Anladim bunun hangi madde oldugunu ve etkileri kalici oluyor cogu zaman cok guclu bir madde

Etkisinin gecmesi icin beklemeniz lazim kandan idrardan atilabilir ama carpinti vs yapiyorsa 3-5 ay gibi bir surede toparlayamiyormus vucut

Vitamin eksikliginiz vs varsa bunlari tamamlamakta iyi gelebilir ve muhakkak psikoterapi + ilac yontemiyle tedaviye baslamalisiniz

Olayı sorgulamıyorum; bu şekilde mi gelişti yoksa farklı şekilde mi oldu o kısmı size kalsın.
O arkadaşlarınızla zaten bir daha görüşmeyin, kalp krizi vb. geçirebilirdiniz, geçirmemişsiniz yani iyisiniz olumlu bakın.
Yapacağınız şey sakin olmak.

Daha önce madde kullanmadım ve fakat bipolar hastasıyım. Hastalığımın 3. evresinin adı extasy; malum hap, adını bu hastalığın akli durumunun 3. evresinden alıyor. Ben iki üst evreyi de yaşamış biri olarak söylüyorum ki akışta kalacaksınız ve relaks davranacaksınız, geçecek.

Bu sizin elinizde olmayabilir, bilinçaltı işleri, bazı korkular, heyecanlar, tasalar gün yüzüne çıkacaktır illaki. Siz kendinizi sakinleştirecek şeylere yönelin bu süreçte. Size ne iyi geliyorsa onu yapın. Yürüyüş mü? Takın maskenizi, önleminizi alın, durumunuz gereği ihtiyacınız varsa yürüyün. Senelerdir aklınızda olan bir hayal mi var? Mesela ne olmayı isterdiniz eskiden, ona çalışın. Ressamsa resim sergisi açacakmış gibi resim yapma denemeleri yapın, bir süre teknoloji ve hızdan uzak durmaya gayret edin, ağzınıza atın bir sakız çiğneyin. Rahatlayın...
Rahat olmayı düşünün, rahata odak, rahatlık, geçecek. Doktorunuzla iletişimde olun, yol göstersin.
Madde etkisi değil, bilinmezliğin paniğindesiniz, ben bilen bir yerdeyim konunuza göre; geçiyor merak etmeyin. Sülaleniz raad takılın az.

Anladim bunun hangi madde oldugunu ve etkileri kalici oluyor cogu zaman cok guclu bir madde

Etkisinin gecmesi icin beklemeniz lazim kandan idrardan atilabilir ama carpinti vs yapiyorsa 3-5 ay gibi bir surede toparlayamiyormus vucut

Vitamin eksikliginiz vs varsa bunlari tamamlamakta iyi gelebilir ve muhakkak psikoterapi + ilac yontemiyle tedaviye baslamalisiniz
Ay inanmıyorum bu tarz maddelerde mi var:oha:

Evet siz beni anladınız böyle bir şeye şahit oldunuz mu hiç?

Geçmiş olsun. Merak etmeyin yavaş yavaş vücudunuz atar. Sakin kalmaya çalışın. Panik atak için verdikleri ilaçların isimleri neler? İlaçla alakalı olduğu için psikiyatristten yardım almanız lazım. Amatem vs gibi yerlerde de bulabilirsiniz.

Uyuşturucunun etkisi vücuttan max 6 7 saat sonra geçmez mi yahu nasıl bir şeyki o haftalarca etki etmiş
Bilinc olarak degil carpinti, panik atak, olum korkusu, hizli nefes alip verme, titreme, el ayak terlemesi soguk soguk, dilin kurumasi bunlarin atlatilmasi uzun surebiliyor anksiyete yapiyor

Olayı sorgulamıyorum; bu şekilde mi gelişti yoksa farklı şekilde mi oldu o kısmı size kalsın.
O arkadaşlarınızla zaten bir daha görüşmeyin, kalp krizi vb. geçirebilirdiniz, geçirmemişsiniz yani iyisiniz olumlu bakın.
Yapacağınız şey sakin olmak.

Daha önce madde kullanmadım ve fakat bipolar hastasıyım. Hastalığımın 3. evresinin adı extasy; malum hap, adını bu hastalığın akli durumunun 3. evresinden alıyor. Ben iki üst evreyi de yaşamış biri olarak söylüyorum ki akışta kalacaksınız ve relaks davranacaksınız, geçecek.

Bu sizin elinizde olmayabilir, bilinçaltı işleri, bazı korkular, heyecanlar, tasalar gün yüzüne çıkacaktır illaki. Siz kendinizi sakinleştirecek şeylere yönelin bu süreçte. Size ne iyi geliyorsa onu yapın. Yürüyüş mü? Takın maskenizi, önleminizi alın, durumunuz gereği ihtiyacınız varsa yürüyün. Senelerdir aklınızda olan bir hayal mi var? Mesela ne olmayı isterdiniz eskiden, ona çalışın. Ressamsa resim sergisi açacakmış gibi resim yapma denemeleri yapın, bir süre teknoloji ve hızdan uzak durmaya gayret edin, ağzınıza atın bir sakız çiğneyin. Rahatlayın...
Rahat olmayı düşünün, rahata odak, rahatlık, geçecek. Doktorunuzla iletişimde olun, yol göstersin.
Madde etkisi değil, bilinmezliğin paniğindesiniz, ben bilen bir yerdeyim konunuza göre; geçiyor merak etmeyin. Sülaleniz raad takılın az.
Gangsta, gerçeklikten uzaklaşıyor gibi hissediyorum aniden her şey yabancı geliyor. Nasıl bir şeymiş nasıl ulaştılar neden böyle bir şey yapıyor kullananlar kendilerine bilmiyorum ama delirmekten korkuyorum.

Evet siz beni anladınız böyle bir şeye şahit oldunuz mu hiç?
Cok oldum kimisine hic etki etmiyor kimiside bir kerede mahvoluyor
Ama öldürmüyor ölmüyorsun merak etme bilincini bu yonde telkin et
Sen her kendini kotuye yordukca beynin sana daha buyuk oynayacak 2ye katlayacak sen onu atlatmaya calis nasilsa gececek de icinden sonunda bisey olmuyor de kendi kendine yenebilirsin bunu baktin olmuyor yardim alirsin uzulme

Cipralex, rexapin, ativan
Bunların da yan etkileri olur. Kişiden kişiye değişir etkileri. İlk üç hafta biraz zor geçer. Size psikiyatrist mi yazdı bunu yoksa acil tıpta birileri mi yazdı? İki tanesi zaten sakinleştirici olarak verilir. O da uyku, ağırlaşma vs gibi yan etkiler yapar.

Bakın bu tarz tam ne kullandığınızı bilmiyorum ama kullanma şekli önemli. Siz sürekli olumlu müzikler, sakinleştirici müzikler vs dinleyin. Zihninizi sakinleştirmeniz lazım. Kendi kendinize pozitif telkinde bulunun. YouTube videoları vs var. Onların özellikle rahatlama vs olanlarını izleyin, olumsuz düşünmeyin, her şey geçecek. Buna inanın.

X