uyumayan bebeğe dua lütfen bakın

ayça_27

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2007
340
3
lütfen yardımcı olun çok çaresiz durumdayım bebeğime tek başıma bakıyorum ve uyumuyor çok yıprandım hergün dua ediyorum düzelmesi için ama gittikçe kötüye gidiyor neyapacağımı bilemiyorum.uyumayan bebek için okunacak bir dua var mı?

Bir çocuk uyumakta zorluk çekiyor ve bir türlü uyuyamıyorsa,aşağıdkai dua yazılıp beşiğine bağlanırsa inşallah şifa bulur ve rahat uyur.

“Bismillahirrahmanirrahim.Ve cealna nevmeküm sübata ve cealnalleyli libasa veceelnannehara meaşa birahmetike ya erhamerrahim.”

dua hakkında bilgi veremicem ama anason çayını denemenizi tavsiye ederim uyumayan çocuklarda etkili oluyor

nazar değmiş ve huysuzluk yapan gece uyuyamayan çocuklar için: çocuğun yüzüne karşı degil bulunduğu hanenin içine 7 ayetel kürsiy 1 yasin şerif 7 inşirah 3 er defada felak ve nas sürelerini okuyup haneye üflemeniz yeterlidir şifa allah tealadandır...

canım çocuğun ne kadarlık.

bebeğim üç buçuk aylık.yatırıyorum 10 dakka sonra uyanıyor sürekli kısır döngü halindeyiz.üçüncü aydan sonra düzelir dediler ama düzelme olmadı hatta giderek kötüleşiyor

bebeğim üç buçuk aylık.yatırıyorum 10 dakka sonra uyanıyor sürekli kısır döngü halindeyiz.üçüncü aydan sonra düzelir dediler ama düzelme olmadı hatta giderek kötüleşiyor

bebeğin kolik mi bilmiyorum ama öyleyse 4.ayın sonunda geçiyor.eğer değilse bence doktora danış canım belki bi sıkıntısı vardır.
Allah şifa versin inşallah

benim kızım iki yaşına girmek üzere yarım saatte bir uyanırdı bebekken şimdi de bir de yatıp beş buçukta kalkıyor o arada en az iki kez kendini ayakta sallatıyor . Uyuma sorununu altı aya kadar çözdünüz çözdünüz yoksa yine devam ediyor .Dua lar için teşekkürler bende okuyacam inşallah faydası gelir

Geçmiş olsun canım.Benim oğlum küçükken aynı sorun bizde de vardı.
Bebeğinin sağlık sorunu yoksa,
Her gece uyuturken bebeğinin üzerine 35 Besmele-i Şerif
7 defa İhlas Felak ve Nas surelerini oku.
Gün içinde de Maun suresini bolca oku.Okuyabilirsen 41 defa nazar için birebir.
Ve sadece bebeğin için değil evinde bereket huzur ve herşey için günde en az 1 Ayetel Kürsi okumanı tavsiye ederim.
Birde düzelme olursa bunu kendi içinde sakla çünkü annenin gözle bile nazarı değer.Başka insanlara anlatma çünkü bebekler korunmasız hemencecik nazar değer.

Ben bırak dilimle söylemeyi kalbimden geçirsem birşeyi anında tersi oluyor.Nazarım değiyor.
Örneğin oğlum bezi bıraktı kalbimden diyorum ki çok şükür bayağıdır kaçağımız yok altına yapmadı.
O günün sabahı mutlaka altına işemiş oluyor.Bunu 2 kez kalbimden geçirdim aynı gün ''anneeee bak çiş dıkmııış'' (anne çişim çıkmış) diye uyandırdı beni.

tebbet suresini "keseb"e kadar 6 kez okuyup (keseb dendikten sonra besmele çekip tekrar başa dönüyoruz), 7. de tamamını okuyup çocuğa üflüyoruz. Allahın izniyle çocuk sakinleşip uyuyor. kızım 4-5 aylıkken sebepsiz yere çatlayacak derecede ağlamaya başladı. ne yaptıysak susmadı teyzem bendeydi aklına geldi bir hoca söylemiş, bu şekilde tebbet suresini okudu ve kızım bi anda sakinleşip uyudu.

uykusuzluk için amme suresinin ayeti vecealna nevmeküm sübata diye çocuğun üzerine 7 kez okunup üfleniyormus

Ya ben bunu bir anlık panikle yaptım ama anlamına da bakınca korktum açıkçası siz eminsiniz değil mi?

Ya ben bunu bir anlık panikle yaptım ama anlamına da bakınca korktum açıkçası siz eminsiniz değil mi?
Evet eminim, teyzem okumuştu kızıma. siz sonuç aldınızmı peki. Anlamı ürkütücü evet ama Belki oradaki sözler çocuğun o anki huzursuzluğunu kurutmaya yöneliktir. toplantı için gelen hocaları söylemiş teyzemde okumuştu ve ne zaman okuduysak çocuk sakinleşip deliksiz uyuyordu.

Evet uyudu gerçekten ama korktum yani beddua etmiş mi oldum bebeğime diye Allah korusun bende hocamıza bir sorayım

Evet uyudu gerçekten ama korktum yani beddua etmiş mi oldum bebeğime diye Allah korusun bende hocamıza bir sorayım
Orda beddua ebu lehebe yapılıyor.. hiçbir sureden bize zarar gelebileceğini düşünmüyorum. o anki kötü maneviyatın bebek üzerinden gitmesi için okunduğunu sanıyorum. keseb kısmına kadar okumanın sebebi o anki huzursuzluğu kessin diye okunuyormuş demişti teyzem. Ama tabi duyduğumuz birşeyi uyguladık sonuç alıncada olduğuna inandık. birde siz sorun umarım bilgisi vardır bu konuda hoca hanımın.. daha geniş bilgi sahibi olmuş oluruz. Allah bebişlerimize huzur versin inşallah..

ashabı keyfin isimlerini bir kağıda yazıp yastığının altına koyun..ben kaç çocuğa denedim işe yaradı kendi oğlumdada yazdım:13: şöylekii: ................yemliha,misliha,mekselina,bernüş,debernüş,şazenüş,kefeşedadiyyüşi, kıtmir..............bi dene

benim bebeğim 9 aylık ve uyku yüzünden hergün ağlıyorum düzeldimi bebeğiniz ne yapsam çare bulamadım bende sizin gibi artık dualar arıyorum netten uykusu geliyor ama dalmıyor mahvoldum yaa

Ben bitmiş haldeyim psikolojik altüst oldu bi gram uyku yok neyapsam olmuyor uyumuyo ayaklarim koptu sallamaktan 6 aydir bu böle dizde cikardi benimle dalga geçip sanki yatiyorum hop bidaha uyaniyor bitmiycekmi bu bilmiyorum

Sevgili ayça aynı problemi yaşıyorum bebeğimaynı zamanda ayni
Sevgili ayça aynı zamanda aynı problemeler var bebegimdenasil düzeldi seninki lütfen yardım

Bebeklere hamileyken karninizdayken olan seslerle alakali bir kaydi dinletince bebekler uyuyormus
bir tanidigimiz bunu uyguluyormus ve uyku problemi yasamiyormus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…