Uykusuz çok gece...

Ben 6 ay hatta 8 ay oksurdugumu biliyorum. Tahliller temiz ama gecmiyor.
Onceleri antibiyotikle gecerdi. Gecmez oldu.

Ciğerlerinde hiç birşey yoksa antihistaminik işe yaramıyorsa reflü geliyor akla ama dahiliye gördü diyorsunuz...

aslında nasıl bir çözüm aradığımı bende bilmiyorum.
Agır hastalıkla boğuşan herkesten özür dileyerek başlayayım, farkındayım derdim çokta büyük degil gibi..
2 hafta oldu ve eşim 2 haftadır öksürmekten ne uyuyabiliyor, ne de uyutuyor...
1 dahiliye, 1 kbb, 1 göğüs hastalıkları uzmanı gördü. Tetkikleri yapıldı.
Doktorun dediği ilaçlar ve doktora danışılarak aklımıza gelen tüm bitkiler kullanıldı.
Herhangi bir tütün ürünü kullanmıyoruz ikimizde.

Alerji testi istedi doktor, onda da bir şey Yok.
Bir şey çıkmadıkça sevinmem gerekiyor aslında ama artık neyse öğrenelim de bir çaresi olsun istiyorum.
Hamileyim ve 2. Haftadır doğru düzgün uyku uyumadım. Gece her öksürüğüne uyanan 2 yaşında oğlum var, gece her uyandığında sallayarak geri uyutuyorum.. eşim yardımcıdır hep çocuk bakımında sagolsun ama oksurmekten bitap düşmüş ve öksürmeye devam eder haldeyken bana bir faydası dokunmuyor.
Gerçekten git iyileşene kadar otelde Kal diyesim geliyor, ama Ramazan, sahur vs hastalığın üstüne bir de aç aç dolaşır..
Zaten hali perişan elimden bir şey gelmediğine ayrı üzülüyorum..

Bu şekilde inatçı öksürük yaşayan, çare bulan oldu mu?
Birileri yazdı mi bilmiyorum ama geceleri rahatlatabilecek bir tavsiyem var. Vicks denilen kremden bolca ayak tabanına sürüp hatta biraz masaj yapıp ayağına da kalınca bir çorap giyip uyusun. İnanın çok faydalı oluyor. Tedavi yöntemi değil bildiğim kadarıyla ama en azından hepiniz gecesi rahat geçer belki. Hem de içilecek yenecek birşey olmadığı için olası bir zararı da yok gibi. Diğer tedavi yöntemleri işe yarayan kadar biraz rahatlar umarım. Acil şifalar.

Çocukluğumdan beri alerjim var. Tek bir sefer oksurmedim, hep hapsurma seklindeydi.
Nisanlandigim sene bir turlu gecmeyen bir oksuruk başladı. 5 ay gecmedi. Aklimi kaçırdım, girmedigim doktor, kullanmadığım ilac kalmadi. Alerji zaten olamazdi çünkü 10 yıldır kendi alerjimi tanıyordum.
Ama alerji çıktı! 10 yil sonra sekil değiştirmeye karar vermiş.
Ilac önermek tehlikeli olabilir. Lutfen burdan duydugunuz ilaclari kullanmayın.
Ben size tere otu onerecegim. Dere otu degil, tere otu. Öksürük geldiğinde 3 4 dal yesin. Bu kadar.
Bir de adaçayı ile gargara deneyebilirsiniz. Teshis edilemeyen bir alerji ise mutlaka bunlar iyi gelir, dua edersiniz bana

Agır hastalıkla boğuşan herkesten özür dileyerek başlayayım, farkındayım derdim çokta büyük degil gibi..
Doktorun dediği ilaçlar ve doktora danışılarak aklımıza gelen tüm bitkiler kullanıldı.

Bir şey çıkmadıkça sevinmem gerekiyor aslında ama artık neyse öğrenelim de bir çaresi olsun istiyorum.
Hamileyim ve 2. Haftadır doğru düzgün uyku uyumadım. Gece her öksürüğüne uyanan 2 yaşında oğlum var, gece her uyandığında sallayarak geri uyutuyorum.. eşim yardımcıdır hep çocuk bakımında sagolsun ama oksurmekten bitap düşmüş ve öksürmeye devam eder haldeyken bana bir faydası dokunmuyor.
Gerçekten git iyileşene kadar otelde Kal diyesim geliyor, ama Ramazan, sahur vs hastalığın üstüne bir de aç aç dolaşır..

immünoloji alerji polikiliniğine gittiniz mi. benzerini 2 sene önce ben yaşadım öksürükten ciğerlerim ağzımdan çıkacaktı adeta. direk canımın acısından yastıkları ısırıyordum artık. alerji polikiliniğine sevk ettiler beni. alerjik astım bronşit den kaynaklanıyormuş

Care eger eviniz cok kuru ise "humidifier" (hava nemlendirici) kullanmak. Bildiginiz buhar. Vestelde vardir belki.
Yoksa yumusatici bogaz pastilleri ve gargaralar var. Iyi bir eczaciyla gorusun.

Tuzu arttırın boğazdaki gıcık dediğimiz şeyi azaltır. Şarkıcılar sahneye çıkmadan tuz yalar,heyecandan öksürük vs olmasın diye.

immünoloji alerji polikiliniğine gittiniz mi. benzerini 2 sene önce ben yaşadım öksürükten ciğerlerim ağzımdan çıkacaktı adeta. direk canımın acısından yastıkları ısırıyordum artık. alerji polikiliniğine sevk ettiler beni. alerjik astım bronşit den kaynaklanıyormuş

En son bugün göğüs hastalıkları uzmanı oraya yönlendirdi. Zaten geri kalan her şeyi elemiş oldular. İnşallah ne olduğu anlaşılır...

Bal ve toz zencefili bolca karıştırıp macun haline getirin. Sabah akşam bir çorba kaşığı yesin. Bol olacak ama zor yutacak. İlk birkaç gün öksürüğü artabilir. Balgamı cozuyor çünkü. Sonra rahatlar inşallah. Bu arada kortizonlu sprey, soğuk algınlığı ilacı, öksürük kesici şurup felan iciyorsa iş uzar.

Bir de akşamları tencerede su kaynatın. Kafasını çarşafla kapatıp bir nevi buhar banyosu yapın. Sıcak buharla balgam incelip daha kolay çıkar. Banyoda da kendisi göğsüne bol bol sıcağa yakın dayababildigi kadar tabi su tutsun. Geçmiş olsun.

İşin garibi gündüz bu kadar degil, yine öksürük var ama sıklığı az.. ama ne zaman gece oluyor, adam bogulacak yanıbaşımda... acaba yatar pozisyon mu etkili diye oturarak bile uyumayı denedi ama maalesef çözüm olmadı. Yatak odasında bir toz yastık, nevresim bir şey mi etkili diye farklı odada uyudu o da işe yaramadı. Odayı bir gün pencere bir gün klima ile havalandırdım, yine aynı...
bebek deterjanı ile yıkadım herşeyini, sonuç hüsran...
Geriye anti allerjik nevresim takımı kaldı denemediğim.. o da sipariş verdim gelir yarın diye umuyorum...
gerçi alerji testi negatif ama doktor bir şey bulamadığı için alerjik olabilir dedi...

reflüye bakıldı mı
o da yapar

Bir arakadasın dediği gibi bu aralar çok yaygın gırtlak reflüsü olablir yada ona çevirebilir bu virüs aynen anlattığınız gibi yurtdışında da var Tek tek ailede herkesi bir yokluyor maalesef

X