Uykusuz bebek anaları

Sallamakla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum yok kucağa alıştı yok sallamaya alıştı vs
Bende salladım 2 çocuğu gayet uykuları varken uyuyorlar uykuya dalınca sallama durunca uyanmadılar
Konu sahibi diş olabilir 5 ay sonuçta
Benim tavsiyem ne zaman hık dese alın sallayın
Bebekler uykuları gelip uyumazlarsa ya uyku kaçar ya ağlama nöbeti olur
Emiyorsa çay kahveden uzak durun uyku yapan şeyler için bol bol
Şekerli şeyleri çok tüketiyorsanız çocukta haliyle enerji patlamasına yol açar

Havalar düzeldi ,gündüz cıkarın evden cocugu.Ben 2 aylıktan itibaren takardım kanguruya,ögle uykusunu dısarda uyurdu kızım.
Pandemiye kadar böyle yaptık.
Oksijen alan cocuk rahat uykuya gecer.Bebek arabası,kanguru ne kolayınıza gelirse.

Ne kendi arabasında ne otomobilde bırakın uyumayı,ağlama krizleri geçiriyor
Üzüldüm. İlk defa duydum bu kadarını da. Gaz ya da alerjik olsa sürekli de ağlama olmaz diye düşünüyorum. Huysuzluk oluyor bazı çocukta anlamsız şekilde. Umarım azalarak sona erer. Benim kızımda bebekken hiç ağlamazdı. Biz ağlamadığı ve geceleri deliksiz uyuduğu için gittik dr a 2 yaşından sonra herşeye karşı gelmeye ve ağlamaya başladı. Sizinde tam tersi olur belki.

Bebek arabasında durmuyor hiç daha koyar koymaz ağlıyor,kanguruda da yüzü dışarı dönük vaziyette durursa duruyor ama doktorlar uzun süreli o pozisyonu tavsiye etmiyorlar. Eşimle kucakta çıkarıyoruz çoğu zaman dışarının pozitif bi etkisini görmedim pek

Bizde her ayını acaba biraz daha düzelir mi diye bekliyoruz ama uyku konusunda tık yok bu zamana kadar. Kucakta kaldığı zamanlar da biraz daha huzurlu oluyor ama 5 aydır kendi kendine durduğu sayılı dakikalardır

Yazıldı mı bilmiyorum ama sabah 9 çok geç bebekler için. En geç ama en geç 7.30 da uyanması lazım. İki üç gün 7.30 da uyandırın. Alışana kadar süper huysuz olacak ama… kolay gelsin

Her cocuk farklı tabi ama 5 aylık bebek kendi kendine durmaz :)
Belki banyo sonrası rahatlar uyur
Bide anakucagı 6-7 aya kadar kullandık biz elektrikli olanlardan.Mutfağa odalara heryere tasırdım:)
Bilmiyorm yapıyorsınuzdur belki ama 1 aydan itibaren kartlara basladık biz.
Siyah beyaz kartlar,bebek aynaları ,biraz yoruyordu daha kolay uykuya geciyordu:)Özellikle yüzükoyun durunca cabuk yoruluyordu:)

Benim kızım bir yaşında mükemmel uyku rutini var diyemem ama ana kucağıyla yürüşlerde ya da evi toplamalarda hemen uyuyor belki ana kucağını deneyebilirsiniz biraz rahatlatır.

Daha şimdiden tırsmaya başladım.
Önerilere göz atayım şuracıkta yerimi alayım bana da lazım olacak.

Çay ,kahve tüketmediğim dönemlerde de aynı problemler devam etti. Evet bebek ıh dese bi ihtiyacı vardır görüşündeyim ben de. Hiçbir şey istemiyorsa bile gözlerine bakıp konuşmanı istiyordur belki diye düşünüyorum. Bu faktörde olunca daha çok yoruluyoruz haliyle. Kendi haline bırakalım azıcık ağlasın diyemiyorum. Çünkü ağlayınca bi kazanımı olmuyor

Alerjik bir bulgu yok kızımda. Bazen 1 tane felan sivilce gibi kırmızı noktalık çıktığı oluyor vücudunda ama hemen geçiyor. Pişik,kusma,egzama,kanlı dışkı gibi bulgular olmayınca herhangi bi teşhis konulmadı haliyle. Ama yakın bi zamanda alerji uzmanına gitmeyi düşünü

Uyku saati olmadığı için bi düzen kuramıyorum inanın. Gece 12 gibi son mamasını yapıyorum gazını çıkar altını değiştir derken uykusu geliyor başlıyorum sallamaya bazen hemen uyuyor,genelde 2’yi buluyor uyuması,bazen de sabahlıyoruzmamayı erkene çekmeye başlıyorum,mesala 11.30da son mamayı yapıp öyle devam ediyorum ama yine sabahladığımız oluyor ya da genellikle 2’yi geçiyor uyuması. Gözlemlediğim kadarıyla 2den önceki uykularında genellikle dalıp gitmiyor illaki kendini uyandırıyor. Uyandıktan sonra nadir zamanlarda geri uyuyuyor.

Yazıldı mı bilmiyorum ama sabah 9 çok geç bebekler için. En geç ama en geç 7.30 da uyanması lazım. İki üç gün 7.30 da uyandırın. Alışana kadar süper huysuz olacak ama… kolay gelsin
Bunu da denedim. 7.30 da değil ama gece kaçta uyumuş olursa olsun sabah 8de kaldırdım. Kaldırdıktan sonraki ilk uykuyu evet güzel uyuyor ama günün devam eden saatlerinde 10 dakikalık uykular devam ediyor ve akşamında da yine gece uykusuna geçmiyor. Saat 2 gibi yatıyor.

Anladım allah kolaylık versin Aslında öyle alıştığı için o saate kadar derin uyumuyordur.. Bebeklerin gece gündüz algısını biz oluşturuyoruz aslında. Gece maması derken uyandırıp besleme yapmıyor musunuz, ya da yarı uykuluyken?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…