Uykusuz bebek anaları

Aslında huzursuzluk da önemli bir belirti. Es gecmeyin. Emziriyorsaniz Siz bir sure peynir, sut, yogurt tuketmeden deneyin bir, bence rahatlayacaktir. Mama iciyorsa o da dokunuyor olabilir.
Evet mama+anne sütü alıyor. Mama değişikliği yaptık bi değişiklik olmadı. Ben diyet yapsam bile formül mama direk inek sütünden yapılıyor. Alerjik bebekler için özel mamalar var sanırım onları da doktorun reçete etmesi gerekiyor. Tekrar bi doktor bulmam gerekicek alerji için.

Keci sutlu bir mama deneyin. Bence de alerji gibi, gecmis olsun

Brn de mama artı meme veriyorum
Özel mama değil
Diyette yapmıyorum
Tek dokunan yoğurt
Peynir de sıkıntı yok mesela
Neyin dokunduğunu nasıl anlarım ki. Kahvaltı da yumurta+beyaz peynir yiyorum. Akşam et,tavuk,yoğurt yiyorum. Kek poğaça tatlılarda da süt var. Herhangi bir alerjik reaksiyon olmadığı için neyin dokunduğunu gözlemem çok zor olur.

Kızım 4 yaşına girdi. İlk doğduğu anda ağlamaya başladı ve şimdiye kadar tam gaz devam.
1 senedir biraz uyku yüzü gördüm.
Artık insanlar bana zombi lakabı koymuşlardı.

Geceleri %70 yoluna girdi. Gündüzleri %100 aynı devam. Hep mız mız,mutsuz,ağlak..
sanırım belki de hiçbişey de değişmemiş olabilir.
Ben alışmış olabilirim.

Ne güzel kabullenmişsiniz durumunuzu. Ne güzel bir anneye sahip evladınız huzur ve sağlık dolu yıllarınız olsun inşallah

Ne güzel kabullenmişsiniz durumunuzu. Ne güzel bir anneye sahip evladınız huzur ve sağlık dolu yıllarınız olsun inşallah
Teşekkür ederim.
İlk çocuğum 4 aylıkken kızıma hamile kaldım.
Çok zordu. Açıkça söylemek gerekirse kolay kabullenemedim. Yurtdışındayım ve yalnız büyüttüm.
Anksiyete oluştu derken düzenli haplarımı içiyorum.
Evet bu şekilde kabullenebildim malesef.

Destek almadan büyütenlerin ellerinden öpmek istiyorum. Ben tek çocuğu başedemezken sizin yaptıklarınız gerçekten taktire şayan. İnşallah geçirdiğiniz zor günleri unutturur gelecek güzel günler

Şimdi benim bebeğim yok haliyle bu konuda bir tecrübem yok ama bildiğim kadarıyla bebeklerde bu aylar civarında yavaştan melatonin salgılanmaya başlıyor fakat düzensiz şekilde. Şimdilik melatonin ihtiyacını sizden gideriyor.Denediniz mi bilmiyorum. Denemediyseniz bebekler için olan gece çayları içinde papatya, melisa falan var eğer bu aylık bir bebek için kullanılabiliyorsa deneyin.Her akşam aynı saatte çayı içirdikten sonra tamamen karanlık ortamda yatırmanız gerek.Loş ortam melatoninin düşmanıdır.
Eğer bebek için uygun değilse o zaman sütünüzdeki melatonin miktarını arttırmak için sizin içmeniz gerek.

Sabır diliyorum.

Alerjik mamalar çok kötü tadı bana dr dene dedi ama malesef içmiyor biberon ta tutmuyor kasikla denedim yok

A
Benim kizim da 4 yasinda uykusuzluk bir yana cok ağlayan bir bebekti bu yaşına kdr zordu simdi bebeğim de 5 aylik o da uykusuz ama çok ağlama yok cok sukur napalimm

Çocuğunuzda alerjik bir durum söz konusu olabilir mi? Alerji çocuklarda ağrı yapıyor bunu anne babalar ilk etapta anlayamıyor maalesef.
Bir de gündüz uykusunu almayan çocuk gerçekten gece uyumuyor.
Allah yardımcınız olsun.
Umarım en kısa zamanda huzurlu, kolay uykular diliyorum.

3-4 günde bir uyuma saatini 15 dakika geriye çekmeyi denediniz mi?? Benim bebeğim 4,5 aya kadar gece 1-2 den önce uyumuyordu, 3-4 günde 15 dakika geriye çekerek uyku saatini 1 ayda falan 9 a getirdim. Şimdi 18 aylık hala 9 da uyuyor.

Vanilya şurubu felan ekliyorlar sanırım tatlandırmak için
Bu arada benim bebeğim süt alerjik ve biz 2,5 aylıkken anlaşıldı bir çocuk hiç uyumaz hiç susmaz mı öyleydi. Diyet ve süt alerjik mamayla biraz daha sakinleştik. Evet rapor çıkıyor mama için ve ücretsiz alınıyor ama tadı cidden kötü Bebek küçükken tat duyusu gelişmediği için içiyor ama büyüyünce içmiyor. Ben uyurken içiriyordum ama 10 aydan sonra uyurken de almamaya başladı ve bıraktık. Sadece ek gıda ve anne sütüyle devam ettik. Ama bebeğimin gelişimi gayet iyi %90 Persentilin üzerinde gelişimi çok şükür

Zaman zaman düzelse de uyku düzenimiz 2.5 yaşında oturdu.Şu anda 31 aylık hala arada düzensizlik yoklar.
Ama ben bebegimi hiç sallayarak uyutmadım.Annem bebekken benimde uykusuz olduğumu söylerdi.
İnşallah sizinkinin durumu bu kadar uzun sürmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…