uykumu kaçıran olay; ilahi adalet var mıdır?

😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😆😆😆😆😆😆😆😆😆

büyük konuşmayım da 2 yaşındaki bir çocukla nişana gitmem
büyükler bile zor dayanıyor yolculuğa kalmışki küçücük çocuk
çocuğumu işe giderken bırakmak başka 3 gün bırakıp gitmek başka
en iyisini yapmış bence gelin hanım
ama k.validesine kötü davranmasını hiçbir şekilde hoş bulmadım

herkesin huyu farklıdır bazısı canayakındır (ezilen gelin oluyo genelde bu tipler herşeye tamam derler)
bazısıda buzdolabı gibidir( genelde görev için gelip evine çekilir hiçkimsede sevmez )

evlenmeden önce hep canayakınlar örnek gösterilir ama evlenince yapılan büyük hata anlaşılıp 2. tip olmak isterler

konuyu anlamayanlardanım, anlamak için 16 sayfayı da okumaya gerek görmedim
ama başlığa cevap vereyim ilahi adalete inananlardanım, cennette cehennemde bu dünya da var,
ama başka birinin kötülüğünü istemenin de aynı derece de kalbi kararttıgını düşünüyorum,
iyi insan olmaya önce kendinden başlamalı insan...

Allaha havalar etme ve takili kalma olaylara ilerle en guzel adalet ilahi olandir 😉

Saglik ve afiyette kal 🌹

Arkadaşım konuyu tam okuyun gelmek isteyen gelin ona küçük çocuğun var denildi zaten o kendisi gelmek istedi. Ama onun istediği saatte cikilmadi diye konusmuyor suan.

Ee ona uygun saatte çıkılmamış yola, o da gitmek istememiş. Siz bile kınadıysanız yok nisana gelmedi yok aramadi diye kimbilir kayınvalidesi gorumcesi neler demiştir. O da ilişkisini kesmiştir.

Var mıdır ne demek ya? Haşa Allah'ın adaletini sorgulamak bizlere düşmez. Tabi ki var. Konuyu okumadım bile. Yalnızca başlığa cevap verdim.

Şimdi okudum konuyu. Ama hiçbir şey anlamadım. :26:

Son düzenleme:
Bu nasil bir anlatim tarzi hic birsey anlamadim. Aci ceken kim? aci cekmiyorsaniz gorumce nerde? Gorumce yoksa gelin nerde Allah kabul etsin tesekkur ederim.

off gene benden once yapılmış espriyi yapmiisim
valla anlamayalim diye sormussunuz da yine de cevapliyim. beni beklemeyen insanlarla neden yola cikip bi yere gideyim ki? demekki orda bulunmamin onemi yokmus ki beklememisler. onemi yoksa benim orda ne isim var?
adalet bencede yerini bulur. olaylara taraflica bakan ve isi geline beddua etmeye kadar getiren siz icin de adalet tecelli eder umarim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

gelinin acı çekmesinden mutluluk duyacaksınız galiba.
ne saçma.
ilahi adalet tabiliki vardır Allah adildir, adl dır.

Rabbimin adaletinden sual olmaz da,
siz neye göre adaletlisiniz de gelinin acı çekmesini istiyorsunuz,
kim ne kadar haklı haksız neye göre?

Ne güzel yazmissiniz tebrik ederim.. Çok begendim yorumunuzu.

İlahi adalet tabiki var. Zaten ilahi adaletin yerini bulmasi için birinin ah etmeside gerekmez. Allah en adaletlidir. O herşeyi görür, bilir hakedene hakkını verir.

İlahi adaletin olduğuna asla şüphe etmem fakat dünya da insanların gerçekleştirdiği bir adalaletsizlik var ben eşimin ailesinden çok fazla haksızlık görmüş biri olarak Rabbimin adaletinin tecellisini gözlerimle gördüm Allah büyüktür ona sığının

Kusura bakmayın ama ben anne, babalara çok kızıyorum.

Ne bu bağımlılık ya? Gelin aramaz, sormaz, gelip gitmez. Oğlum dediğin adamın umurunda bile değilsin ama sen anne yada baba olarak hala yastasın.

Gelin acı çekse ne, çekmese ne? Bu insanlar seni gözden çıkarmışlar, yada takmıyorlar, onların umurlarında bile değilsin.

O halde yapılacak tek şey var, onlar seni bir kere takmıyorlarsa sen onları bin kere takmayacaksın.

Koskoca insanlara çocuk gibi yas tutmak yakışıyor mu ya?

Ayrıca;

Bu gelin madem bu kadar huysuz, bunun sinyalini vermiştir zamanında. "Kızım biz böyle hareket etmeyi uygun gördük, senin içinde uygunsa beraber hareket edelim, farklı bir programın varsa sen bilirsin." deseler olmuyor mu?

Bende görümceyim, gelinimiz beni arasa ne fark eder aramasa ne? Herkesin işi, gücü var. Bir araya gelince hoşbeş eder, sonrada yolumuza bakarız.

At sahibine göre kişnermiş, oğlunda iş olmayan anne baba hıncını gelinden çıkartmasın. Öz evladın takmıyor seni elin kızından ne bekliyorsun ki?

Benim anlamadigim size ne ?
İçimden bir ses o islerin içinde siz varsiniz da orayi anlatmamissiniz gibi geldi ya neyse.
Arkadasinizin ailesi aile isleri sizi bu kadar ilgilendi etmemeli diye dusunuyorum , ah bile ettiğinizde gore.
Tövbe tövbe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…