Aile Planlaması Uykularım kaçtı artk bana bir akıl verin?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

sevgi444

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2015
7
0
ablalarım arkadaşlarım benim yaşım 21. erkek arkadaşımla ilişkiye girmiştik ama ben şimdi tarihlerle yazıp sorunumu anlatmak istiyorum.
4 eylülde adet oldum ve 12 sinde adetim bitti. 19-20 eylül gibi ilişkiye girdik ama erkek arkadaşım geri çekildi. Daha sonra ben tam 1 ekimde adet gördüm. Ama öğrendim ki 19-20 eylül tarihleri yumurtlama dönemimmiş. bu benim aklıma takıldı. Ve ay başını beklemeye başladım kasım 16 oldu ama hala adet görmedim. Korkuyorum acaba hamile miyimdir? geri çekilme olsa da yumurtlama dönemimde olduğum için gebe olabilir miyim? biliyorum yaptığım yanlış ama korkuyorm

1 ekimden beri adet gormedin mi? 1 ekimdeki adetin nasildi normal her zmanki gibimiydi? eger daha az seyrek normalden farkliydiysa yerlesme kanamasi olmasin? test yapmadan sana burdan kimse bisi diemez korunmadiiniz icin tehlike var cunku geri cekilme bi korunma yontemi diildir. korkunun ecele faydasi yok kos bi test al yap bakalim umarim hamile diilsindir. cok yazik olur cunku.

normaldi adetim. her zamanki gibiydi yani. hem de günümde olmuştum. inşallah

Test yapın.

Yapamıyorsanız, bir kaç ay sonra öğrenirsiniz.

Ama adetiniz normalmiş zaten, korkmanıza gerek yok.

o zaman korkunun ecele faydasi yok bu kadar gecikmede normal diil bi test yap varsa cikar zaten ama hala olmuosan da bi doktora gorunmende fayda var kist falan olmus olablir
sistit olmuştum o sıralarda doktor kist var dedi kadın doğuma gönderdi ama tekrar kontrole gittim zararsız kistciklerin var her genç kızda olur demişti. ondan olur mu acaba

teşekkür ederim cevaplar için. Ama benim de hiç cesaretim yok ne yapcam bilmiyorm
Yargilama gb dusunme sakin ama sevgilinle yasadiklarin icn cesaretin varsa sonuclarini da karsilayacak kadar cesaretin olmali. Madem cesaret edip onlemini de almiyosun o zaman sonuclarina da bi an once katlanmalisin. Once bi test yapiosun eger ki umarim da oyledir hamile diilsen adet duzensizliin icn doktora gidiosun cnk bu kadar gecikmede normal diil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…