Uyku labarotuarında yaşadıklarım

Iyilikten maraz doguyor demekki.
Oyle bir anlattiniz ki tacize ugradiniz sandim. Adam sadece kontrol amacli odaya girmis.
Hic bir sucu olmayan bir gorevliyi sikayet edip zan altinda birakmakta kul hakkina girer tesettursuz gorunmek gunahsa buda daha buyuk bir gunah.

Biz tesettürlüler herhalde şöyle görüyoruz ben kapalıyım kimse böyle hadsiz davranamaz ... Ben bu mantığı anlamıyorum zaten kapalının namusu var da açığın yok mu sanki !!! Allah'a şükür şu kafama taktığım örtünün altına hiç sığınmadım.. İnsn biraz tedbirli olur..Yeri geliyor doktora alt kısmımızı bile açıyoruz hele ben bu ay gebelik için nerdeyse her gün alttan muayene oldum. bende o zaman bu doktor sapık alttan bakıp bakıp duruyor demeliydim! Bir insan önce kendinde bulacak hatayı.. ortada adamın yaptığı bi yanlış yok ama işte illa bir kulp takacağız ya insanlara !Allah akıl fikir versin
Bravo tebrikler aynen dediğiniz gibi..)

Sorun dini olur olmaz heryerde kullanmak.Siz hastalık için oradasınız ve şifa bulmanız için yapılan bir uygulama var.Bu arada sizi sağlık kontrolü için takip eden görevlinin sizi tesettürsüz görmesinde ne sakınca olabilir?Yapmayın Allahaşkına

Bravo tebrikler aynen dediğiniz gibi..)
Gerçekten ama böyle zihniyet çok.. ben erkek doktora gidiyorum diye bana yan yan bakan bile oldu .. onlar dini konuları çok biliyor olsalardı kadının kadını da görmesinin uygun olmadığını bilirdi.. bu yüzden herkes işine baksın sırf tesettürlü diye kimse ona vip salon kuracak değil !

Gerçekten ama böyle zihniyet çok.. ben erkek doktora gidiyorum diye bana yan yan bakan bile oldu .. onlar dini konuları çok biliyor olsalardı kadının kadını da görmesinin uygun olmadığını bilirdi.. bu yüzden herkes işine baksın sırf tesettürlü diye kimse ona vip salon kuracak değil !
Biliyormusunuz ülkede maalesef çok dar bir zihniyet hakim..hem dindar olduğunu söyleyip hemde dini konulardan bihaber yaşayan o kadar çok insan var ki inanamıyorum. .herzaman dediğim gibi;eğitim şart. .Biraz araştır oku kardeşim çok mu zor..sizi tebrik ediyorum ama cidden bilinçli ve zeki bir hanımsiniz..

Biz tesettürlüler herhalde şöyle görüyoruz ben kapalıyım kimse böyle hadsiz davranamaz ... Ben bu mantığı anlamıyorum zaten kapalının namusu var da açığın yok mu sanki !!! Allah'a şükür şu kafama taktığım örtünün altına hiç sığınmadım.. İnsn biraz tedbirli olur..Yeri geliyor doktora alt kısmımızı bile açıyoruz hele ben bu ay gebelik için nerdeyse her gün alttan muayene oldum. bende o zaman bu doktor sapık alttan bakıp bakıp duruyor demeliydim! Bir insan önce kendinde bulacak hatayı.. ortada adamın yaptığı bi yanlış yok ama işte illa bir kulp takacağız ya insanlara !Allah akıl fikir versin
:KK9::KK9:

Kapısız köyden mi geldin? Tıklatır insan, diyeydin :)
Sadece görgüsüzdür belki.
Kotu niyet hissettim diyorsunuz. O yüzden Bi şikayet etmekte fayda var.

Ne alakası var adam neden fişi çekilmiş diye kontrole gelmiş. Wc ye gittiysen zaten orada olmayacaktın. Ters bir durum olmasın diye adam kontrol amaçlı girmiştir. İşi uyku laboratuvarı olan birisi gelip orada insanları taciz etme cesareti göstermez herhalde illaki şikayet eden olur . Oraya giden sizsiniz pijamalı görüneceğinizi de akıl etmişsinizdir sanırım. Sen türbanlısın pijamalı görünmek sakıncalı, turbansız olanlara göre hava hoş yani Saten dantel gecelikle yakalanmış gibi konuşuyorsunuz.

Biliyormusunuz ülkede maalesef çok dar bir zihniyet hakim..hem dindar olduğunu söyleyip hemde dini konulardan bihaber yaşayan o kadar çok insan var ki inanamıyorum. .herzaman dediğim gibi;eğitim şart. .Biraz araştır oku kardeşim çok mu zor..sizi tebrik ediyorum ama cidden bilinçli ve zeki bir hanımsiniz..
Hayatlarına ana babalarından aldıklarıyla devam edip bir kere olsun kuran açmayıp hadis okumayıp müslüman olan çok bu yüzden okumayan karşıma gelmesin diyorum.Bizim dinimizi böyle böyle kötü gösterip insanları inançtan uzaklaştırıyorlar !Eğer çocuklarımıza önce Allahın adaletini af kapısını ve cehennemden önce cennet güzelliklerini anlatırsak kurtuluşa ereceğimize inanıyorum! Tesettürlüyüm diye cennetten köşk inşaa etmedim Elbette farz olan şeyleri yapmakta hükümlüyüz bunlardan sorulacağız ama ben namaz kılıyor örtü örtüyorum diye cenneti garantilemiyorum eğer böyle bişey olmuş olsaydı Peygamberimiz cennetle müjdelenmiş olmasına rağmen ölene kadar namaz kılmazdı .Kimsenin nereye gideceği garanti değil Allah kalp temizliği versin gerisi hallolur. Neyse konu başka yerlere gidecek sonra kışkırtıyor gibi görüneceğim o yüzden bn susayım

Yorumları okumadan cevap vericem. Öncelikle o odada kamera var ve gece boyunca o kamera görüntünüzü de kayda alır. Eğer siz fişi çekip tuvalete gitmediyseniz ve görevli bunu ekrandan gördüyse ne olduğunu merak etmiş ve bakmaya gelmiştir. Ayrıca sizin tesettürlü olup olmamanız hiç bir görevliyi ilgilendirmez. Muhtemelen adamın hafızasında bile yer etmemişsinizdir. Sizin gibi o kadar çok insan görüyor ki hangi birini aklında tutsun.

Kardeş ilk defa mi hastaneye yattin? Ondan garipsedin zaar.
Cok çürük hissettim kendimi su an:KK53:
Devlet hastanelerinin de esek yüküyle para alan hastanelerin de tadina baktik hic kapi tiklatma olayina dikkat etmedim.
Sahi var mi tiklatan?
En son ablamla kizimin odasinda kalirken nobetci doktor kontrole gelmişti gece. Ben kizimi emziriyodum yari ciplak,ablam da bu hastane cok sicak dayanamiyorum diye atletle yatmisti. Rezil etmisti beni ya deli kadin :KK70:

Kardeş ilk defa mi hastaneye yattin? Ondan garipsedin zaar.
Cok çürük hissettim kendimi su an:KK53:
Devlet hastanelerinin de esek yüküyle para alan hastanelerin de tadina baktik hic kapi tiklatma olayina dikkat etmedim.
Sahi var mi tiklatan?
En son ablamla kizimin odasinda kalirken nobetci doktor kontrole gelmişti gece. Ben kizimi emziriyodum yari ciplak,ablam da bu hastane cok sicak dayanamiyorum diye atletle yatmisti. Rezil etmisti beni ya deli kadin :KK70:

ay birde üniversite hastanesinde daha bir fena oluyor. 5li 6lı grup olarak geziyorlar. ilk önce postalar geliyor, sonra temizlikçiler sonra hemşireler, sonra stajyer doktorlar, sonra onların bir üstü olan uzman doktorlar en sonda prof.lar geziyor. sabaha kadar uyutmuyorlar.kapıyı geçtik uyusaydık keşke

ay birde üniversite hastanesinde daha bir fena oluyor. 5li 6lı grup olarak geziyorlar. ilk önce postalar geliyor, sonra temizlikçiler sonra hemşireler, sonra stajyer doktorlar, sonra onların bir üstü olan uzman doktorlar en sonda prof.lar geziyor. sabaha kadar uyutmuyorlar.kapıyı geçtik uyusaydık keşke
Sabaha kadar ayni isi 50 defa yapinca zaten kimsede kapi tiklatmaya hal kalmaz. Hasta dikkat edecek cok hassassa.

Pijamami orda kameralarda olur madem hassassiniz bu konuda kalin bir ev kiyafeti giyseydiniz.Kamerada yoksa adam kapiyi calmaz belki uyku sirasinda cikti fis farkettirmeden takicakti.

Iyiki dogum yapmissiniz yani hastane gormussunuz...
Uyku apnesinden bahsediliyor kiyaslanacak bir durum degil...
Size ne bundan size mi yaptım bu yorumu , terbiyesizlik yapmayın!
Neyden bahsedildiģini okuyorum!
Doğumu yorum yapmak haddini mi!

Haberlerde izlemiştim bu uygulamayı yattığınız odada kamera var diye görmüştüm tvde uyuyan adamın odasında kamera vardı çünkü sizde de öyleyse kameradan çekinip kötü şeyler düşünemez diye düşünüyorum.

rahatsız olduysanız sadce kadınların oldugu bir kliniğe gidin yani adamı işinden mi edeceksiniz ne bu korku anlamadım açıkçası

Uyku labarotuarında kaldım bu gece tek başıma İki görevli adam beni makineye bağladılar Dediler kapıyı kitlemeniz é gerek yok kimse giremez Makinenin fişinİ gösterdi tuvalete gitmeniz gerekirse çekersiniz gelince takarsınız kaldığı yerden devam eder Neyse yattım yaklaşık 40 dk sonra pencereyi açayım hava alayım diye fişi çektim İki dk olmadı adam tak diye kapıyı çalmadan içeri girdi Çok şaşırdığımdan gereken tepkiyide veremedim Dedi ki fiş çekildi de niye çekildiğine kontrol etmek için bakmak için geldim Birşey diyemedim Ama tuvalete giderken çekersin diyen onlar Yani geceden beri adamın iyi niyetli olmadığını düşünüyorum İsminİ İ bi şekilde öğrenip şikayet mi etsem Bu sabahta hastalardaki bantlı kabloları çağırıp çağırıp kendisi söktü Bende odamda kendim söktüm götürdüm neyse sizce ben mi kötü düşünmüşüm şikayet edeyim mi not_tesettürlü biriyim o odaya girdiğinde sadece pijamam vardı üstümde-

Normalde kamera ile de izleniyor bildigim kadariyla odalar ama belki turkiyedekinde izlenmiyordur, yada bazi uyku sorunu olan hastalar icin ozel odalar da olabilir.

öyle bi başlık atmışsın ki konuyu açarken tereddüt ettim:KK17:

Ben de adamlar uykuda bir şey yaptı sandım korkarak okudum.

Konu sahibi uyku apnesi için gittiğini söylemişsin. Yani uyku apnesi yüzünden bir kaç kere kalbi duran ve soluğu kesilen insanlar var sen de çok iyi bilirsin. O görevliler bunlarla çok fazla karşılaşmış oldukları için müdahale etmek için görgü kurallarını hiçe sayabilirler.
Türbanlıysan orasının ev veya otel oldası olmadığını düşünüp başına bir şal almak senin görevin kusura bakma. Böyle bir şey için görevli şikayet etmek çok saçma.

Ben de adamlar uykuda bir şey yaptı sandım korkarak okudum.

Konu sahibi uyku apnesi için gittiğini söylemişsin. Yani uyku apnesi yüzünden bir kaç kere kalbi duran ve soluğu kesilen insanlar var sen de çok iyi bilirsin. O görevliler bunlarla çok fazla karşılaşmış oldukları için müdahale etmek için görgü kurallarını hiçe sayabilirler.
Türbanlıysan orasının ev veya otel oldası olmadığını düşünüp başına bir şal almak senin görevin kusura bakma. Böyle bir şey için görevli şikayet etmek çok saçma.
Dimi psşkolojim kaldırır mı acaba diye düşündüm kafamda nasıl senaryo ürettiysem artık valla şikayet edersen komik duruma duşersin konu sahibi tesettür tedbir gerektirir öyle saldım çayıra mevlam kayıra diyerek olmaz bu işler

X