Uyku labarotuarında yaşadıklarım

tesettürlü olmamama rağmen bende rahatsız olurdum bu durumdan çalışanın vebalini almak istemem ama cahilce davranmış en azından kapıyı çalabilirdi sonuçta tuvalet ihtiyacı için fişin çekilebileceğini söyleyende kendisi
bence şikayetinizi yapın bugün size yarın başkasına
öğrensin nerde nasıl davranması gerektiğini
not;yoğun bakım ünitelerinde bitkisel hayatta yaşayanlara, morglarda ki ölülere istismar edilen bir dünyada yaşıyoruz iyi niyet avına çıkmaya hiç luzüm yok

Siz kamera deyince bende uyurgezerlik durumundan şüphelendiği için girdiğini düşündüm .
canım hem özelde hem devlette doğum yaptım , çocuklarımda yattı ayrıca , her iki yerde de pat diye giren olmadı
Iyiki dogum yapmissiniz yani hastane gormussunuz...
Uyku apnesinden bahsediliyor kiyaslanacak bir durum degil...

Uyku labarotuarında kaldım bu gece tek başıma İki görevli adam beni makineye bağladılar Dediler kapıyı kitlemeniz é gerek yok kimse giremez Makinenin fişinİ gösterdi tuvalete gitmeniz gerekirse çekersiniz gelince takarsınız kaldığı yerden devam eder Neyse yattım yaklaşık 40 dk sonra pencereyi açayım hava alayım diye fişi çektim İki dk olmadı adam tak diye kapıyı çalmadan içeri girdi Çok şaşırdığımdan gereken tepkiyide veremedim Dedi ki fiş çekildi de niye çekildiğine kontrol etmek için bakmak için geldim Birşey diyemedim Ama tuvalete giderken çekersin diyen onlar Yani geceden beri adamın iyi niyetli olmadığını düşünüyorum İsminİ İ bi şekilde öğrenip şikayet mi etsem Bu sabahta hastalardaki bantlı kabloları çağırıp çağırıp kendisi söktü Bende odamda kendim söktüm götürdüm neyse sizce ben mi kötü düşünmüşüm şikayet edeyim mi not_tesettürlü biriyim o odaya girdiğinde sadece pijamam vardı üstümde-
gerçekten seni rahatsız edecek bir durum yaşasaydın, buraya sormadan şikayet ederdin durumu. demek ki can sıkıntısından konu açıyorsun diye düşündüm.

Bakış , dokunma gibi ekstra huzurluk veren bişey olmamışki. Sonuçta orası bir saglık merkezi yani adam sizin yatakodanıza girmiş gibi yada otel çalışanı odanıza ızındız girmiş gibi muamele yapıyosunuz. Sizin hatanız var bence eger rahatsızlık hissedeceksenızki onlar sizi kamerayla seyrediyorlar bu tekniği biliyorum ona göre seçim yapıp ya sadece bayan çalışan bi yere gidecektiniz yada ona göre giyinecektiniz bi sabahlık ve eşarp gibi..
Bende açık bi bayanım ama doktora giderken rahatsız olacagım yani kendımı daha rahat edebilecegim bi durumum varsa bayan doktor tercih ediyorum

Biraz oyle olmusda demek istedigi hani adam kotu niyetli olabilir diye kotu niyetli dusunmus demek istemis:KK48:

Öyle de olsa bu kadar ağır konuşulmaz..
İşaretlediğim yer..
Bir kadın nasıl başka bir kadına böyle diyebilir..
Aklının ucundan geçirmediği bir şeyle itham edebilir..

Kadının namusuna laf edilmiş..
Kaldı ki kadın direk suçlamıyor acaba acaba diye aklına takılanları soruyor..
Ve ne olursa olsun odaya öyle pat diye girilmez.
Adap usul çok önemli..
Hepimizin aklından geçebilir artniyetli mi değil mi diye..
Ne çok haber okuyoruz.
Böyle düşündük diye beklemiş mi oluyoruz adamlardan?
Töbe töbe.

Çoğu gerekeni soylemis zaten bence de adamı durduk yere ekmeğinden etmeyin sağlık bu yeri gelir çıplak muayene gerekir adam isini yapmış sonucta

Öyle de olsa bu kadar ağır konuşulmaz..
İşaretlediğim yer..
Bir kadın nasıl başka bir kadına böyle diyebilir..
Aklının ucundan geçirmediği bir şeyle itham edebilir..
Kadının namusuna laf edilmiş..
Kaldı ki kadın direk suçlamıyor acaba acaba diye aklına takılanları soruyor..
Ve ne olursa olsun odaya öyle pat diye girilmez.
Adap usul çok önemli..
Hepimizin aklından geçebilir artniyetli mi değil mi diye..
Ne çok haber okuyoruz.
Böyle düşündük diye beklemiş mi oluyoruz adamlardan?
Töbe töbe.
Yalniz orası hastahane ve adam işini yapıyor kapıyı mi çalacak her seferinde ne bileyim ben öyle durumlarda bunu dusunmem ansızın birinin gireceği ihtimalini bilirim ona göre ayarlarim kendimi :KK14:neyse konu sahibi hastalığın için geçmiş olsun

Yalniz orası hastahane ve adam işini yapıyor kapıyı mi çalacak her seferinde ne bileyim ben öyle durumlarda bunu dusunmem ansızın birinin gireceği ihtimalini bilirim ona göre ayarlarim kendimi :KK14:neyse konu sahibi hastalığın için geçmiş olsun

Ben de tedbirli olurdum her ihtimale karşıama kapı çalınmasını da isterim..
Bu çok basit bir görgü kuralıdır..
Ben çocuklarımın odalarına girerken bile kapılarını tıklatırım.
Biri 5 biri 7 yaşında..
O yüzden bana çok tuhaf geliyor kapı çalmadan içeri dalmak..

Biri 5 biri 7 yaşında..
Yani normal şartlarda tabi ki olması gereken bu bende çok dikkat ederim her ne kadar dikkat etsemde yatak odama dahi bodoslama dalan öküzler var :KK62: o yüzden midir bilmem hastahane gibi bi yerde calisandan bu inceliği beklemem :KK70:

Konu sahıbı ne çok gereksiz yüklenildiğini düşünüyorum.
Bir arkadaş demiş kimse adamın kapıyı tıklatmamasını görmüyor diye.
Adamın kötü niyetli olduğunu göstermez bu, ama o da daha dikkatli olmalıydı.

Uyku labarotuarında kaldım bu gece tek başıma İki görevli adam beni makineye bağladılar Dediler kapıyı kitlemeniz é gerek yok kimse giremez Makinenin fişinİ gösterdi tuvalete gitmeniz gerekirse çekersiniz gelince takarsınız kaldığı yerden devam eder Neyse yattım yaklaşık 40 dk sonra pencereyi açayım hava alayım diye fişi çektim İki dk olmadı adam tak diye kapıyı çalmadan içeri girdi Çok şaşırdığımdan gereken tepkiyide veremedim Dedi ki fiş çekildi de niye çekildiğine kontrol etmek için bakmak için geldim Birşey diyemedim Ama tuvalete giderken çekersin diyen onlar Yani geceden beri adamın iyi niyetli olmadığını düşünüyorum İsminİ İ bi şekilde öğrenip şikayet mi etsem Bu sabahta hastalardaki bantlı kabloları çağırıp çağırıp kendisi söktü Bende odamda kendim söktüm götürdüm neyse sizce ben mi kötü düşünmüşüm şikayet edeyim mi not_tesettürlü biriyim o odaya girdiğinde sadece pijamam vardı üstümde-
adam görevini yapıyor bellıkı bır sorun mu var dıye kontrole gelmıs, tesetturlu ısenız kafanızı acmasaydınız o zaman o görevlının sorunu degıl sizin problemınız sankı sızı cıplak gormus ya da fızıkı bır ıcraatta bulunmus ne kadar bahnaz dusunceler ıcındesınız yazık yanı adamın ekmegıyle oynamayın... hem o bantları sokmek onları gorevı , kolunuzdakı kateterı nasıl kendınız cıkaramıyorsanız bu da aynı sey...

slm adamin niyeti bozuk olabilir de olmayabilirde...anliyamazsin...onlemini onceden alip kapiyi kilitlemenize gerek yok desede kilitliceksinodada refakatci kalamiyorsa kapida beklemeli biri.zaman cok kotu kimseye guven yok.emin ol akillarindan geciriyorlardir.bu durumda nasil uyuyacaksin oda ayri mesele..

Haber kanallarından sosyal medyadan o kadar kötü haberler duyuyoruz ki halk olarak paranoya haline geldi. İş yeri orası orda bişey yapamaz zaten diyoruz ama yakın bir zamanda bir hastanede adam doğumdan çıkan lohusa kadınlara tacizde bulunmuş defalarca. Bilmiyorum haberi hatırlayan var mı. E bu kadar kötü haberden sonra normal böyle düşünceler içine girmek. Ama adam taciz etmemiş ortada bişey yok gidip şikayet etseniz saçma olur.

Sağlık hizmeti almak için oradasınız.
Farzedin ki bir sorun sebebiyle fiş çekilde ve görevli aman rahatsız olmasın hasta diye odaya gelmedi.
Ne olacak?

Görevli gerekeni yapmış. Kapı kilitlenmiyor ve siz bunu biliyorsanız önleminizi alacaksınız. Evinizde değilsiniz ki.

Yani normal şartlarda tabi ki olması gereken bu bende çok dikkat ederim her ne kadar dikkat etsemde yatak odama dahi bodoslama dalan öküzler var :KK62: o yüzden midir bilmem hastahane gibi bi yerde calisandan bu inceliği beklemem :KK70:

Ben de beklememeyi öğrensem iyi olacak :)
Bu incelik de değil aslında olması gereken..
Yani otomatik bir harekettir kapıyı çalmak içeri girerken..

Biri 5 biri 7 yaşında..
Zaten kameradan izliyorlar uyku suresince yani sabah olana kadar. Kapıyı çalması sadece formalite olurdu zaten izleniyosun ama bu konuda haklısınız bende kapı çalma konusunda hassasımdır

Ben de beklememeyi öğrensem iyi olacak :)
Bu incelik de değil aslında olması gereken..
Yani otomatik bir harekettir kapıyı çalmak içeri girerken..
o otomatik hareket malesef otomatikman her hastane çalışanında olmuyor ki?
bunu beklemek bir hata.
defalarca özel devlet hastanede yatttık vs.en lüks hastanede bile çoğunlukla çalmazlar kapıyı.
hele ki işleri acele ise.
o sebeple hastanın ve yakınlarının tedbirli olması gerekiyor.
her kapıyı pat diye açan da tacize gelmiyor tabi ki:))
sadece kaba bir hareket ama böyle malesef.

X