Uygun bir eş bulamiyorum

Merhaba arkadaşlar kendimi çok yalnız hissediyorum artık evlenmek istiyorum sevmek sevilmek istiyorum helal yollardan 24 yaşındayım 25 e gircem kapaliyim hala genç ve guzelken evlenmek istiyorum güzelliğimi kimse görmüyor eşim görsün istiyorum zaman hızlı geçiyor kısmetimi bulamamaktan korkuyorum birkaç kişiyle görüştüm icime sinen olmadı olsada yasantilarimiz farklı ben namazında niyazinda biriyim ama karşıma tam tersi kişiler çıkıyor genelde çok şükür işim ve param var yeniyim hatta iş yerine göz attım ama ordada bana uygun birileri yok gibi bekar insanlar var ama yasantilarimiz dini hassasiyetlerimiz farklı düşündükçe üzülüyorum çok girişken biride değilim zamanla tanıdıkca acilanlardanim kısmetimi nasıl bulurum sizce? Bu işlerin nasip kismet olduğuna inananlardanım. Bazen ugraşsanda olmuyor ama çok dua ediyorum en kısa sürede iyi biri nasip olur diye inşallah. Tavsiyeleriniz nelerdir ? 😓

Merhaba arkadaşlar kendimi çok yalnız hissediyorum artık evlenmek istiyorum sevmek sevilmek istiyorum helal yollardan 24 yaşındayım 25 e gircem kapaliyim hala genç ve guzelken evlenmek istiyorum güzelliğimi kimse görmüyor eşim görsün istiyorum zaman hızlı geçiyor kısmetimi bulamamaktan korkuyorum birkaç kişiyle görüştüm icime sinen olmadı olsada yasantilarimiz farklı ben namazında niyazinda biriyim ama karşıma tam tersi kişiler çıkıyor genelde çok şükür işim ve param var yeniyim hatta iş yerine göz attım ama ordada bana uygun birileri yok gibi bekar insanlar var ama yasantilarimiz dini hassasiyetlerimiz farklı düşündükçe üzülüyorum çok girişken biride değilim zamanla tanıdıkca acilanlardanim kısmetimi nasıl bulurum sizce? Bu işlerin nasip kismet olduğuna inananlardanım. Bazen ugraşsanda olmuyor ama çok dua ediyorum en kısa sürede iyi biri nasip olur diye inşallah. Tavsiyeleriniz nelerdir ? 😓
Nasibiniz çıkana kadar bekleyeceksiniz. Dua edin. Güvendiginiz evli nisanlı arkadasınız varsa eşinin arkadaşlarından tanıstırabilir. Ama dediğim gibi aracıya yüzde yüz güvenmeniz lazım. Laf olsun diye kimseyle tanışmayın.

Merhaba arkadaşlar kendimi çok yalnız hissediyorum artık evlenmek istiyorum sevmek sevilmek istiyorum helal yollardan 24 yaşındayım 25 e gircem kapaliyim hala genç ve guzelken evlenmek istiyorum güzelliğimi kimse görmüyor eşim görsün istiyorum zaman hızlı geçiyor kısmetimi bulamamaktan korkuyorum birkaç kişiyle görüştüm icime sinen olmadı olsada yasantilarimiz farklı ben namazında niyazinda biriyim ama karşıma tam tersi kişiler çıkıyor genelde çok şükür işim ve param var yeniyim hatta iş yerine göz attım ama ordada bana uygun birileri yok gibi bekar insanlar var ama yasantilarimiz dini hassasiyetlerimiz farklı düşündükçe üzülüyorum çok girişken biride değilim zamanla tanıdıkca acilanlardanim kısmetimi nasıl bulurum sizce? Bu işlerin nasip kismet olduğuna inananlardanım. Bazen ugraşsanda olmuyor ama çok dua ediyorum en kısa sürede iyi biri nasip olur diye inşallah. Tavsiyeleriniz nelerdir

Daha öncesinde evlilik olmuş çocuğu olmayan, kader işte, ayrılmış dini değerlerine bağlı iyi bir eş ve iyi bir iş ve imkanları olan biriyle evlenmeyi düşünür müsünüz

Şİmdi "genç ve güzelken evlenmek ve beğenilmek isteme"nizi eleştirebilirler ama ben ne demek istediğinizi anladım gibi. Elbette evlilik sadece karşılıklı beğenilmek değildir ama her şeyin hevesi ve deli çağları bu yaşlar, sonrasında insanın hali kalmayabiliyor. Muhafazakar bir yaşamınız varsa zaten dışarıya karşı güzelliğinizi gizliyorsunuzdur ve yaşıtlarınız gibi flört sevgili yapamazsınız, dolayısıyla kendinizi yarım hissediyorsunuzdur. Evet bunun sizin için tek yolu evlilik, ama lütfen öncelikle bunun aceleye gelmez bir şey olduğunu bilin. Pirince giderken bulgurdan olmayın, acele ederseniz huzurunuzu bozan birine de denk gelebilirsiniz.
Aşık olarak evlenmek ancak insanların aynı ortamı solumasıyla, birbirlerine uzunca maruz kalmalarıyla olabilecek bir şey. Ama bu seçenekte de yine sevgili olursunuz ister istemez, hassasiyetiniz varsa ya da böyle bir sevdiğiniz yoksa tek seçenek görücü usulü. Çok güvendiğiniz arkadaşlarınıza söyleyin bence, kriterlerinizi belirtin, uyuşamayan kişilerle görüşmeyin. Görüştüğünüz kişiye karşı bir şey hissetmiyor gibiyseniz devam etmeyin. Her şeyin bir zamanı var diye düşünüyorum. Yine inançlı olduğunuz için söylemek istedim, istikrarlı dua etmenin çok faydası olduğunu söylüyor çoğu arkadaşım. Özellikle gece vaktinde.

Hala genç ve güzelken evlenmek istiyorum güzelliğimi eşim görsün istiyorum mu? Olaya çok yanlış yerden baktığın için olabilir mi? Evlilik böyle şeyler nedeniyle yapılmaz.
Yüz yıl düşünsem aklıma gelmez bu ya 😅 çok güldüm bu isteğe, çok garip geldi ama neden garip geldiğini de çözemedim. Allah hayırlısını versin. Gencim güzelim o yaşlar öyle miydi ya. Allahimmm 35 yaş beni vurdu geçti 😅 kocama biraz güzelliğimi gostereyim geçti gidiyor eksik kalmayayim 🤣

Evlilik, gençlik, güzellik, kısmet... Bence anahtar kelimeleri değiştirin. Sevgi, değer, nezaket, anlayış, uyum, aile olmak, kendini tanımak, sınırlar, kişilik, gelişim vb. Evlenmek isteyen herkes önce kendini tanımalı, kendi sınırlarını bilmeli veya çizmeli. Yoksa nerden sardım başıma bu belayı dersiniz. Kişisel gelişim kitapları okuyun. Yaşınız daha çok genç. Evlenmek için acele etmemeniz gerektiğini, evlenip çocuk sahibi olunca anlayacaksınız.

24 yaşında bu korku ? Mesleğin ne ?

Konu sahibinin yaşam tarzı gereği böyle bi evlilik istemesi çok anlaşılır bir şey.
Çok çok doğal olarak sevmek, sevilmek, beğenilmek ve arzulanmak özetle "kadın" olduğunu hissetmek istiyor, e bunun tek çıkar yolu da konu sahibi için uygun bi adamla evlenmek. Mufazakar bi yaşantısı olmasa deriz ki ne evlenmesi, gez toz flört et, ama herkese uygun bir yaşantı değil ki bu.

Konu sahibi, çabalamaya, eşe dosta haber salmaya devam edin. Uygun bulunan tüm adaylarla görüşün, çay için, tanımaya çalışın, sosyal medyadan da belki fikir olarak uyuşacağınız birileri çıkabilir, değerlendirin.
İlk paragraf çok haklı ama ikinci paragraf çok absürt. Acil hayırlı koca araniyor tüm eş dost radarları açın cumlesinin kibarcasini yazmissiniz. Bu çok da hoş bir durum değil.

Yüz yıl düşünsem aklıma gelmez bu ya 😅 çok güldüm bu isteğe, çok garip geldi ama neden garip geldiğini de çözemedim. Allah hayırlısını versin. Gencim güzelim o yaşlar öyle miydi ya. Allahimmm 35 yaş beni vurdu geçti 😅 kocama biraz güzelliğimi gostereyim geçti gidiyor eksik kalmayayim 🤣
Konuları hep evlilik biriyle tanışma tanışılan kişi için istihareye yatma ile ilgili. Bu kadar evlenmeye takık birinin iyi bir evlilik en azından sağlıklı bir evlilik yapabileceğini zannetmiyorum. Hele ki gencim güzelim hazır böyleyken beni biri görsün nikahına alsın mantığındayken asla.

İlk paragraf çok haklı ama ikinci paragraf çok absürt. Acil hayırlı koca araniyor tüm eş dost radarları açın cumlesinin kibarcasini yazmissiniz. Bu çok da hoş bir durum değil.
E konu sahibi evlenmek istiyor nası bulacak başka? Genç güzel ama muhafazakarmış, tenis kulübünde tanışacak hali yok heralde.

Genç bir kadın, neden daha hayatının yetişkinlik dönemine bile geçmeden, bir sürü hemcinsinin evlilik kaynaklı ne kadar ağır şeyler yaşadığı bu platformda sanki onları görmüyormuş gibi evlilik takıntısını anlatır?

Bir sen genç ve güzelsin kardeşim, hiçbirimiz değildik başka, gördüler de noldu güzelliği bir detaylı başlıkları oku istersen. 😫

Böyle okuduğumda saçma görünüyor ama ne hissettiğini biliyorum ben de hissettim. İlle evleneyim dersen Allah evlendirir seni merak etme. Ama mutlu olur musun bir kaç ay sonra boşanır mısın bilemeyiz. Hatalar yapmadan harama düşmeden büyümeye çalış. Aramızda altı yıl var yaşadığım gelişme çok fazla ve iyi ki istediğim dönemlerde evlenmemişim diyorum. Hatta hala bile evliliğe hazır değilim zaman geçtikçe anlıyorum. O zamanlar tam yeri ve zamanıymış gibi geliyordu. Zinaya düşme korkun yoksa acele etme

Bence yaşın evlilik için daha küçük , yaş aldıkça özellikle 28,29,30 gibi yaşlarda daha aklı başına kararlar verebilirsin. Ne istediğinden çok ne istemediğine odaklanmalısın , evlilik o yaşlarda zannettiğimiz gibi bişey değil. Gençliğini yaşa gez toz maaşını harca evlenip napcan 😁
İstedigim gibi gezip tozamiyorum yatalak anneannem var anneme yardım ediyorum

Konu sahibinin yaşam tarzı gereği böyle bi evlilik istemesi çok anlaşılır bir şey.
Çok çok doğal olarak sevmek, sevilmek, beğenilmek ve arzulanmak özetle "kadın" olduğunu hissetmek istiyor, e bunun tek çıkar yolu da konu sahibi için uygun bi adamla evlenmek. Mufazakar bi yaşantısı olmasa deriz ki ne evlenmesi, gez toz flört et, ama herkese uygun bir yaşantı değil ki bu.

Konu sahibi, çabalamaya, eşe dosta haber salmaya devam edin. Uygun bulunan tüm adaylarla görüşün, çay için, tanımaya çalışın, sosyal medyadan da belki fikir olarak uyuşacağınız birileri çıkabilir, değerlendirin.
Akrabaya haber salamam malesef çekiniyorum ayrıca bir gururum var

Diskinizin pempe olduğunu eklemeyi unutmuşsunuz,bence onu da ekleyin.
Profiliniz eksik kalmasın 😒

hala genç ve guzelken evlenmek istiyorum güzelliğimi kimse görmüyor
"Hala" kısmı biraz komik olmuş. 25 yaşındayken de evlenmek isteyebilirsiniz tabi sizin kararınız ama sanki zamanınız doluyor gibi yazmışsınız, öyle bir şey yok. Bir de güzelliğimi kimse görmüyor diye yakınmışsınız da kapalıyken nasıl göstermek isterdiniz ki? Zaten önemli olan iç güzellik, manevi yönümüz değil mi? Öyle yazmışsınız çünkü. Niyetinizle söyledikleriniz pek uyuşmuyor gibi geldi bana.

X