Üvez sineği sorunu

eppek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2023
1.412
6.355
Kızlar illallah ettik bu üvez sineklerinden belediyeyi arıyoruz ilaçlıyorlar ama hala bir şey olmuyor.

Küçücükler sineklikten de geçiyorlar sesleri de yok.

Uyuyamıyoruz ailecek.

Sirke karışımı yaptık yine çare yok.

Var mı tavsiyesi olan nasıl kurtuluruz bu küçük sivri sineğimsilerden

Üvez biz de genellikle bayatlayan bi ürünün içinden çıkıp gelir. Geçen de bi anda üvezler çoğaldı mutfakta. Tüm kavanozları kontrol edip değiştirdim meğer pirinçten gelmiş. Paketin içinde kalmış ağzı açıkmış onunda. Sizin de belki fark etmediğinizi bi şeyde birikmiştir. Bir de kavanozlara annem tuz koyar uzun zamandır işe yarıyor.

Üvez biz de genellikle bayatlayan bi ürünün içinden çıkıp gelir. Geçen de bi anda üvezler çoğaldı mutfakta. Tüm kavanozları kontrol edip değiştirdim meğer pirinçten gelmiş. Paketin içinde kalmış ağzı açıkmış onunda. Sizin de belki fark etmediğinizi bi şeyde birikmiştir. Bir de kavanozlara annem tuz koyar uzun zamandır işe yarıyor.
aynı şey değil diye biliyorum ama emin değilim. sizin söylediğiniz meyve sineğine benziyor. bu üvez dedikleri sokuyor sivrisinek gibi

Deprem bölgesinde yaşıyorum ve şehir Hindistan gibi her yer üvez.

Ama dediğine de dikkat edicem ben zehir tavsiyesi istiyorum biraz da

aynı şey değil diye biliyorum ama emin değilim. sizin söylediğiniz meyve sineğine benziyor. bu üvez dedikleri sokuyor sivrisinek gibi
Evet benim dediğim güveymiş pardon :KK70: Ama tip olarakta benzedikleri için karıştırdım. Bizde de güve çok sık oluyor. Evet diğeri ısırıyor doğru. Ona da sineklik taktığımızdan beri rahatız biz.

Bir şişe içerisine su ile seyreltip sıkıyorum, üvez, sinek gibi şeyler o tarz kokuları sevmiyor

X