Üveysi zikri yapan var mı

firuze89

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2015
1.899
3.058
35
Üveysi zikri yapan var mı aramızda?

Zikir Nasıl Yapılır?

Bismillâhirrahmânirrahîm.

HAZIRLIK :

• Sessiz olmalıdır. (Yüksek sesle değil, kendi duyacağın kadar sesle olmalı.)
  • Yalnız olunmalı. (Müsaitseniz)
  • Kimin huzurunda olduğunu unutmadan, edepli-terbiyeli olunmalı.
  • Mutlaka abdestli olunmalı.
  • Gündüzün aydınlığında ve akşamın karanlığında olmak üzere (sabah ve akşam) günde 2 kere yapılmalıdır.
  • Mutlaka şu saatte yapılacak diye zaman belirtilmez. Kişi kendini hazır hissettiği zamanda gerçekleştirilir. Ama yatarken ve sabah namazının öncesi ve sonraları en uygun zamanlardır. Herkesin uykuda olduğu zamanda Rabbimiz; ”Kulum herkes gaflette iken Beni ve Resulümü andı.” der ve zikir sahibini çok sever.
UYGULANMASI :
  • EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
  • 100 DEFA TÖVBE ESTAĞFİRULLAH
  • Başında Besmele Olmadan– SALAT-I ŞERİFE (SALAVAT) okuyoruz. (Sayı sınırı yoktur dilediğiniz kadar istediğiniz kadar okuyabilirsiniz, illa bizden tavsiye isterseniz EN AZ 100 adetin altına düşmeyin deriz.. İsteyen dileyen kardeşlerimiz hiç bir mecburiyet olmamakla birlikte tavsiye edilen diğer adette 132 dir.)
  • Yaklaşık 2000 adet Salat-ı Şerife var. Hangisi kolayına gelirse o Salat-ı Şerifeyi söyle. İster uzun isterse kısa olsun hiç fark etmez. İlle de tavsiye dersen biz; “Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed” deriz.
  • Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve 1 FATİHA SURESİ ( Elham )
  • Hediye : Allah'ım Senin rızan ve izninle okuduğum Surelerin ve Salavat-ı Şeriflerin sevaplarını, Şanlı Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) Efendimiz'in Şanlı Ruhuna, Yüce Aliine, Ehli Beyt'ine, Ashabına, Sahabelere, Sıddıklara, Şehitlere, Gazilere, Salih Kullarına, Tüm Peygamberlere ve Nebilere, Meleklere, Hz. Meryem, Hz. Fatma Annelerimize ve tüm cennetlik annelerimize, Hızır (as) ve sevdiği evliyalara, himmet eden sultanlarımıza, Veysel Karani Hz'ne, ders veren hocalarımıza ve onların da hocalarına, Üveyslere, Üveyslerin de hediye ettiği tüm sevgililere HEDİYE ETTİM
    (istediğiniz evliya ve bu dünyada ve ahiretteki sevdiklerinizi de hediyenize ekleyebilirsiniz.)
  • 1 Kere EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
  • “LA İLAHE İLLALLAH” okuyoruz. (Sayı sınırı yoktur dilediğiniz kadar istediğiniz kadar okuyabilirsiniz, illa bizden tavsiye isterseniz saygıdan dolayı EN AZ 100 deriz.)
Not: Zikri bitirdikten sonra 11 ihlas ve 1 Fatiha okunmayacaktır…

Bu kadar mı? Evet bu kadar.

ÖNEMLİ: Zikre hemen başlayabilirsiniz, Allah’ı ve Şanlı Resulümüzü anmak için kimseden icazet almanıza gerek yoktur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben okuyodum cok guzel ruyalar gordum cok guzel seyler yasadim bi arkadasimla birlikte baslamistm onun soyledigi bazi seyler kafami karistirdi sonra biraktim

Bende yapıyorum zikre başladığımdan beri hep huzurluyum rabbim sıkıntılarımı yavaş yavaş alıyor bu zikri lütuf yaşayacagım diye yapmayın gerçekten Allah’a kul olmak istiyorsanız devam edin ve pes etmeden yaparsanız herşeyi kendiniz yaşayıp göreceksiniz kardeşlerim zaten

Üveysi zikrine başlayanlar genelde rüyalarında kendilerine ögretmenim örnegin hz sems oldu hz ömer falan oldu diyolar bu ögretmenim olayı nedir? Nette araştirdim ama bulamadim.

Ilk defa boyle birsey duydum ve hemen arastirdim cok hosuma gitti. Allah razi olsun .

Benim okuduklarima gore korkulcak birsey yok. Allah a kul olmak icin zikir cekicez. Illaki bir mucize aramaya gerek yok. Cekilen zikirlerin resimlerini atacagim aalavat istigfar ihlas vs yani her zaman okudugumuz seyler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…