Üvey “Anne” Sorunu

Kadinin daha onceki evlilikleri ve ayrilma sebeplerinden sizene?

Burda bile kadin hakkinda demediginiz kalmamis, babanizla mesajlasmalarinizi dusunemiyorum bile.

Size mi düşmüş babaniza akil vermek. Babaniz gitsin esine soylesin sikayetci olduğu seyleri.

Burada bir çoğu ayni fikirde bence, kim gorse o mesajlasmalari kizardi eminim.

Size hakaret etmesi kabul edilebilir değil elbette. Kesin irtibati görüşmenin, yazdikca engelleyin madem.
Babanin karisi vefaat etmis ama kadinin 2 kocasida gitmis.. yani 1 kez bosaninca olabilir denirde 2 olursa neden diye sorariz dimi?

Ayrica kadin msjlari okumus sanirim, hani ozel diye birsey var. O neden okuyor🙄

Öncelikle başınız sagolsun sabırlar dilerim.Normalde bende damadı neden karıştırdınız derdim ancak, ölmüş anneme hakaret edilse değil damat 7 düvele rezil etmek düşüncesi aklımdan geçmezdi değil.
Bazen bazılarına anladığı dilden konuşmak gerekiyor kac yasinda kadın utanmıyor mu ölmüş kendini savunma hakkı olmayan kendisiyle hic alakası olmayan birine hakaret edebiliyor?
Sizin bulunduğunuz konumda kendi kızı da bulunabilirdi empati yoksunlarina empati kurmadan davranırım bende olsam.

kadın ne kadar densiz ,babanızla konuşmalarınızı ne hakla okur resmen terbiyesizlik, ben olsam damada birşey demezdim açıkcası. o kişiyi ve çevresini üstünüze sıçratmayın bence

Herkese Merhaba

Kısaca açıklamaya çalışacağım uzun olursa çok özür diliyorum. O kadar şiştim ki yerime sığamıyorum.

Annem 11 yıl önce rahmetli oldu. çevresinde çok sevilen, tam Osmanlı tipi kadınıydı. (derler ya oturaklı falan) Biz iki kardeşiz, abim var. Babam 7 yıl sonra benden izin alarak evlenmek istediğini söyledi. Ben de babamın mutluluğunu istediğim için olumlu baktım. Ama abim kabullenemedi. Babamın bir arkadaşı vasıtasıyla 2 yetişkin kız çocuğu olan bir kadınla kısa sürede tanışıp evlendi. Babamın 2. kadının 3. evliliği oldu. İlk eşi çocuklarını da bırakıp gitmiş. 2. eşi eski karısına dönmüş bu sebeplerle ayrılmış. Ben evli ve farklı bir şehirde yaşıyorum. Abim babamla aynı yerde ve psikolojik olarak rahatsızlığıdan dolayı çalışamıyor. İlk yılımız normal geçti. Ancak 1 yıl sonra babamla aramızda özel mesajlaşmalarımızı okuyup buna sinirlenip (babamın ondan ettiği şikayetler benim yol göstermelerim)(hiçbir hakaret içermeyen minik dertleşmeler) bana hakaret dolu bir ton msj attı babamın yeni eşi. Ben hayatımda hiçbir büyüğümle ağız dalaşına girmiş bir insan değilim. neredeyse sinir krizi geçiriyordum. Ölen annemi kıskandığını belli eden hakaretler etti ve benim babama karşı evlattan çok ablası gibi davranmamla problemi olduğunu açıkça söyledi. Annesini kaybeden bir kız çocuğuna hiç acımadı. Ben bunu atlattım. 2 yıldır baba evime gitmedim. Memleketime gidince akrabalarımda kalıyorum babam gelip gidiyor bize.
2 yıldır hiç adını anmadığım kadın dün akşam durduk yere bana kendi no’su engelli olduğu için babamın telefonundan hakaret ederek ve abim çalışamadığı için babamdan para aldığı için “asalaksınız” diyerek yeniden msj attı. Kızıyla konuşup hırslanmış o sebeple atmış msjı. Cvbım; “kendisini Allah’a havale ettiğimi mübarek ramazan günü bunu yaparak ne kadar büyük bir günaha girdiğini ve babama bir şey olursa bu msjlarla dava açacağımı ve ayrıca geçinemediği kavga ettiği damadıyla bu durumu paylaşacağımı artık nasıl bir kadın olduğunu eski eşi dahil herkesin duymasını istediğimi” yazdım. Canıma tak etti. Babam beni korumuyor bu çok net ona çok kırgınım ayrı. Eşim damadına olan biteni Instagram’dan yazdı. Sanırım henüz görmedi. Ama sustuğum 2 yıl sonunda bu durumu belki bir daha yapamaz rezil olursa diye damadına anlatmak beni bir nebze de olsa rahatlattı. Damadıyla anlaşamıyor ve çok çekiniyor. Biraz boş boğaz bir damat. O duyarsa çevresindeki herkes duyar. Dinsizin hakkından imansız gelir olayı.

Bir daha yaparsa bunları bundan sonra ne yapabilirim? Bu şekilde üvey “anne”yle uğranşan birileri var mı?

İnanın ölen anneme hakaret edilmesi canımı çok yaktı. Yorumlarınızda nazik olmanız beni mutlu eder.

Mutlu Akşamlar
babanızla konuştunuz mu hiç görmüyor mu olanları

Herkese Merhaba

Kısaca açıklamaya çalışacağım uzun olursa çok özür diliyorum. O kadar şiştim ki yerime sığamıyorum.

Annem 11 yıl önce rahmetli oldu. çevresinde çok sevilen, tam Osmanlı tipi kadınıydı. (derler ya oturaklı falan) Biz iki kardeşiz, abim var. Babam 7 yıl sonra benden izin alarak evlenmek istediğini söyledi. Ben de babamın mutluluğunu istediğim için olumlu baktım. Ama abim kabullenemedi. Babamın bir arkadaşı vasıtasıyla 2 yetişkin kız çocuğu olan bir kadınla kısa sürede tanışıp evlendi. Babamın 2. kadının 3. evliliği oldu. İlk eşi çocuklarını da bırakıp gitmiş. 2. eşi eski karısına dönmüş bu sebeplerle ayrılmış. Ben evli ve farklı bir şehirde yaşıyorum. Abim babamla aynı yerde ve psikolojik olarak rahatsızlığıdan dolayı çalışamıyor. İlk yılımız normal geçti. Ancak 1 yıl sonra babamla aramızda özel mesajlaşmalarımızı okuyup buna sinirlenip (babamın ondan ettiği şikayetler benim yol göstermelerim)(hiçbir hakaret içermeyen minik dertleşmeler) bana hakaret dolu bir ton msj attı babamın yeni eşi. Ben hayatımda hiçbir büyüğümle ağız dalaşına girmiş bir insan değilim. neredeyse sinir krizi geçiriyordum. Ölen annemi kıskandığını belli eden hakaretler etti ve benim babama karşı evlattan çok ablası gibi davranmamla problemi olduğunu açıkça söyledi. Annesini kaybeden bir kız çocuğuna hiç acımadı. Ben bunu atlattım. 2 yıldır baba evime gitmedim. Memleketime gidince akrabalarımda kalıyorum babam gelip gidiyor bize.
2 yıldır hiç adını anmadığım kadın dün akşam durduk yere bana kendi no’su engelli olduğu için babamın telefonundan hakaret ederek ve abim çalışamadığı için babamdan para aldığı için “asalaksınız” diyerek yeniden msj attı. Kızıyla konuşup hırslanmış o sebeple atmış msjı. Cvbım; “kendisini Allah’a havale ettiğimi mübarek ramazan günü bunu yaparak ne kadar büyük bir günaha girdiğini ve babama bir şey olursa bu msjlarla dava açacağımı ve ayrıca geçinemediği kavga ettiği damadıyla bu durumu paylaşacağımı artık nasıl bir kadın olduğunu eski eşi dahil herkesin duymasını istediğimi” yazdım. Canıma tak etti. Babam beni korumuyor bu çok net ona çok kırgınım ayrı. Eşim damadına olan biteni Instagram’dan yazdı. Sanırım henüz görmedi. Ama sustuğum 2 yıl sonunda bu durumu belki bir daha yapamaz rezil olursa diye damadına anlatmak beni bir nebze de olsa rahatlattı. Damadıyla anlaşamıyor ve çok çekiniyor. Biraz boş boğaz bir damat. O duyarsa çevresindeki herkes duyar. Dinsizin hakkından imansız gelir olayı.

Bir daha yaparsa bunları bundan sonra ne yapabilirim? Bu şekilde üvey “anne”yle uğranşan birileri var mı?

İnanın ölen anneme hakaret edilmesi canımı çok yaktı. Yorumlarınızda nazik olmanız beni mutlu eder.

Mutlu Akşamlar
Üvey anneniz ne kadar suçluysa ki kesinlikle suçlu. Babanız da aynı ölçüde suçlu. Tam tersini babanız onun kızlarına yapsa üvey annenizin aynı tepkiyi vereceğin hiç sanmıyorum.

Nekadar kotu niyetli birisiniz kınadığınızi sinarsiniz demissiniz ama bende aynisini size iletiyorum basiniza boyle bisey gelse siz ne yapardiniz kadinimi savunurdunuz. Neden her konuda haksizda olsa kadini savunayim bi erkege bosandigi icin neden bosandi kadina ne yapti diyosak kadininda neden bosandigini sorgulayabiliriz.
insanların kaç defa evlendiği sizi ilgilendirmez isterse 10 kere evlenir sırf üvey anne diyede kimse peşin hükümle kötü olmaz bide kadının ağzından dinlemek gerek bakalım o neler yaşıyor

insanların kaç defa evlendiği sizi ilgilendirmez isterse 10 kere evlenir sırf üvey anne diyede kimse peşin hükümle kötü olmaz bide kadının ağzından dinlemek gerek bakalım o neler yaşıyor
Çocuklu insanla evlenince ne yaşayacağı az çok bellidir
hele ki bu çocukların annesi ölmüşse
Ama isterler ki çocuklar of demesin, evin tek hakimi ben olayım, kocam tek beni sevsin
Bu kadın gerizekalı mı? 2 evliliğin üstüne 3.evliliği yaparken sorun yaşamak istemiyorsa çöpsüz üzümle evlenecekti.
Hem çocuklu adamla evleneyim hem hayatımda gram dert tasa peşimizde kuyruk başka bir sorumluluk olmasın
Oh ne ala...

Babam biliyor bütün yaşananları edilen hakaretleri ama hiçbir şey yapmıyor. Bu sebeple de çoook kırgınım. Lakin ben evlat olarak hala onu düşünerek dava olayını erteliyorum. Yani Allah gecinden versin babam ondan önce vefat ederse ve bu vefat onun babamı üzmesinden dolayı gerçekleşirse böyle bir dava düşünüyorum.
Şikayete bağlı suçlarda 6 aylik bir sikayet ve dava açma süresi var,o süre gecince hakkınızı kaybedersiniz

Siz zaten kadini engellemissiniz ve gorusmuyorsunuz. Ne oldu da size babanizin telefonundan mesaj gonderiyor?
Bence sikayet falan da etmeyin. Yine engelleyin. Çamura taş atarsanız uzerinize sıçrar. Insanlara en büyük ceza, onlar yokmus gibi davranmaktir.

Ölmüş annenize hakaret ettiği için arayın hakettiği cevapları verin ,sakın mesajla hakaret etmeyin delil olmasın. Babanıza bir şey olmasını falan da beklemeyin açın hakaret davanızı özellikle annenize hakaret ettiği için yapın bunu lütfen. Babanızla mesajlarınızı okumasından belli nasıl biri olduğu.
Babanızda da hata bu hakaretlere izin veriyor.
Allah rahmet eylesin annenize.

Herkese Merhaba

Mutlu Akşamlar
Cok gecmis olsun, cok uzulerek okudum. Benim kizimda daha 11 yasinda iken babasının yeni esi tarafından babasının evinden kovuldu. En ufak hatasi Sucuda yoktu. Kadin dengesizmiz. Bo oyle bi boyle ama cogunlukla kotu. Bagirarak uyandirmis vs. Kizim ilk basta ben gel derim diye babasini biraz daha gormek adina benden gizlemis. Sonra anlatti. Cok kotu gunlerdi benim icin. Bir an once kizim gelsin istedim. Yurtdisinda babasi. Donersem bir daha gidemwm diye 3 5 gun daha dayandi sonunda gelmisti cok sukur. Zaten kadinda kovmus adi nursuz. Kizimi kiskandirmaya çalışan afedersiniz gece seslerini duyuran canim kocam diye kizimin kulagina dolduran pskopatin teki. Babasi bile kizima kadindan sikayet etmis. Kadinda belki birseyleri kapatmqk adina birde benide kiskanip kizim cok mutlular desin diye kizima huzur vermemiş. Sanki bana ne adami bosayan benim Cahil zihniyeti iste.Ama babasi herseye ragmen yalniz kalmamak icin kizinin 11 yasindaki kızının arkasinda durmayip yeni esini idare etmesini bekledi. Karektersiz seref yoksunu iste. Kadın pskopatin teki. Adamin kardesleriyle bile arasini bozdu. Benden kiskaniyor. Manyak bildiğin. Allah buyuk iste. Demekki zaten bu tarz "babalar" karektersiz oldugu icin sözüm sizin babaniza degil genel yazıyorum..o babalarinda basina boyle bela kadinlari veriyor. Cocuklarin da sinavi bu demekki. Yeterki siz biz kotu ve hak alan olmayalim. Kizimda babasiyla gorusmuyor zaten kadinda engellemeye calisiyor. Kizimda 40 yilda bir benim yanima anca gelmeyi basaran baba baba degildir deyip tamamen gormek istemedi ama tabiiki üzüldügu oluyor keske boyle babam olmasaydi diyor. Ben yine istersen gorus desemde icinde travma aci vs kalmasin diye istemiyor. Allah buyuk. Üzülmeyin herkesin turlu turlu dertleri var sinavi var su dunyada. Yuvanizda huzur olsun saglikli olun yeter.

Son düzenleme:
Kadin bizimkiler dizisindeki sultan yahu.
Rahmetli annenize hakaret edebilecek kadar cirkeflestiyse her turlu cevabi da hak ediyor.

Çocuklu insanla evlenince ne yaşayacağı az çok bellidir
hele ki bu çocukların annesi ölmüşse
Ama isterler ki çocuklar of demesin, evin tek hakimi ben olayım, kocam tek beni sevsin
Bu kadın gerizekalı mı? 2 evliliğin üstüne 3.evliliği yaparken sorun yaşamak istemiyorsa çöpsüz üzümle evlenecekti.
Hem çocuklu adamla evleneyim hem hayatımda gram dert tasa peşimizde kuyruk başka bir sorumluluk olmasın
Oh ne ala...
sorunsuz evlilik mümkünmü tabiki değil ister ilik ister 4. olsun sınanmadığınız konularda eleştiri yaparken daha fazla empati yapmayı deneyin bence

Bu çocuklarla empati kurdunuz mu?
evet yaptım size bişey deyimmi benimde üvey bi çocuğum vardı resmi olarak boşanmadık ama ben çocuğu annesi yok diye daha sempatiyle kabullendim aramızda büyük bi sorun babaanne sorunu vardı çocuk bana annecim dedi kıskandı ben çocuğa yakın oldukça memnun olmak yerine çocuktan sürekli laf aradı ne dediğini bilmeyen dengesiz babaanne yüzünden çocukla arama girdi ben ne doğum günü nede karne hediyesi atlamadım yeri geldi gezdik tozduk ama bi türlü çocukla aramdan çekilmedi seni dövüyomu babanla kavga ediyomu sana bişey derse bana de babana söyle, düşününki çocuk 10 yaşında yanıma geldi yeminle elini yıkmayı bilmiyordu tam 2 yıl el yıkamaya alıştırmaya çalıştım düşünün resmen eli kaka kokuyordu demesem el yıkamıyordu yıkadım deyip yalan söylüyordu işine geldiği gibi olayları anlatıyordu banyo yap demem batıyordu babası zaten ilgilenmiyordu benim yüzüme iyiki varsın deyip babaannesiyle dedikodumu yapıyorlardı diyeceksinizki kimbilir neler yaptın korkudan öyle davranıyordu sana asla alakası yok ben onun hayalini kurduğu akıllı saatine kadar aldım helali hoş olsun ama o ne yaptı gitti geldi laf taşıdı babasına karşı onu savunduğum zamanlar eşimle kavga ettim eşim dövecek oldu araya girdim ki dövmesin ben kaynaklı değil okulu astığını öğrendiği için daha neler neler yaşamadan bilemezsiniz evliliğe karışanların neye sebep olduğunu evlilik iki kişi arasında olur olmalı karı koca arasına girilmez girilmemeli ben sevaba gireyim dedim sonuç ortada eşimden bi kızım oldu 2,5 yaşında şimdi ben ayrılma aşamasındayım eşimle aramdaki sorunlar %50 sebepse çocuk ve babaannesinin sebep olduğuda %50 asla iki kişi yaşayamadık evliliği

evet yaptım size bişey deyimmi benimde üvey bi çocuğum vardı resmi olarak boşanmadık ama ben çocuğu annesi yok diye daha sempatiyle kabullendim aramızda büyük bi sorun babaanne sorunu vardı çocuk bana annecim dedi kıskandı ben çocuğa yakın oldukça memnun olmak yerine çocuktan sürekli laf aradı ne dediğini bilmeyen dengesiz babaanne yüzünden çocukla arama girdi ben ne doğum günü nede karne hediyesi atlamadım yeri geldi gezdik tozduk ama bi türlü çocukla aramdan çekilmedi seni dövüyomu babanla kavga ediyomu sana bişey derse bana de babana söyle, düşününki çocuk 10 yaşında yanıma geldi yeminle elini yıkmayı bilmiyordu tam 2 yıl el yıkamaya alıştırmaya çalıştım düşünün resmen eli kaka kokuyordu demesem el yıkamıyordu yıkadım deyip yalan söylüyordu işine geldiği gibi olayları anlatıyordu banyo yap demem batıyordu babası zaten ilgilenmiyordu benim yüzüme iyiki varsın deyip babaannesiyle dedikodumu yapıyorlardı diyeceksinizki kimbilir neler yaptın korkudan öyle davranıyordu sana asla alakası yok ben onun hayalini kurduğu akıllı saatine kadar aldım helali hoş olsun ama o ne yaptı gitti geldi laf taşıdı babasına karşı onu savunduğum zamanlar eşimle kavga ettim eşim dövecek oldu araya girdim ki dövmesin ben kaynaklı değil okulu astığını öğrendiği için daha neler neler yaşamadan bilemezsiniz evliliğe karışanların neye sebep olduğunu evlilik iki kişi arasında olur olmalı karı koca arasına girilmez girilmemeli ben sevaba gireyim dedim sonuç ortada eşimden bi kızım oldu 2,5 yaşında şimdi ben ayrılma aşamasındayım eşimle aramdaki sorunlar %50 sebepse çocuk ve babaannesinin sebep olduğuda %50 asla iki kişi yaşayamadık evliliği
Empati kısmını anlamamışsınız.
Siz hala üvey anne ile empsti yapıyorsunuz
Ben diyorum ki çocuğun yerinde oldunuz mu hiç?

Sizin babanıza akıl vermeniz hiçbir açıdan doğru ve uygun değil... Objektif olamazsınız isteseniz de. Ki annenizin anısı hâlen taze iken
Hakarete gerekeni yapın ama aralarındaki ilişkiye dahil olmayın

Merhaba bugün üye oldum ve sanirim benzer sorunlar yaşıyoruz.Rica etsem özelden konuşabilirmiyiz. Ben beceremedim size özel mesaj gondermeyi

X