Üvey “Anne” Sorunu

Çok şaşırdım şuan yorumlamanıza. Annem beni saygılı ve kibar yetiştirdi. Burada ne yazdım ki kadına ben mi göremiyorum yazdığım “kötü” sözleri?

Babama akıl vermem, babamla dertleşiriz kendimce doğru yanlışları söylerim. Adaletli olmak benim için en büyük erdemdir. Babam haksızsa haksızsın derim. Kadını babama kötülediğimi yazmadım yazımda. Annemle de öyleydik. Çok küçük yaşlarda fikirlerimize değer verirlerdi ve bizimle sohbet ederlerdi.

Uzun bir yazı olmaması adına kısaltarak yazdım. Asla bir insanı bir insana kötülemem. Babam olsun, eşim olsun, arkadaşım olsun.
yanlış anlamayın ama babama akıl veririm derken kadını hizaya getirme amaçlı telkinlerdemi bulundunuz yoksa yapıcı yönlendirmelermi pekala hakaret etmedende bi insanın hayatın müdahale edilebilir.Babanızda çok normal değil akşam kadının koynuna girip size dedikodusunu yaptırıyor bi insanın kaç defa evlendiğide emin olun onun karakteri bozuk olduğunu göstermez kendimden örnek vereyim ilk eşim gayri meşru çocuk yapmış aldatma şiddet herşey vardı ayrıldım 10 yıl sonra 2.evliliğimi yaptım şimdikinin ağzı küfürlü pintilik desen haddinden fazla şöyle örnek vereyim normal memurun 2-3 katı maaş alıp kızına bir çorap dahi almaz doğru düzgün mutfak alışverişi yapmaz hakaret eleştiri sırf sizin gibi eleştirenlerin yüzünden ne olduda iki kocadan döndü derler diye sabrettim ama olmuyor insanları yargılarken insaflı olun ve o kadınada şans verin o kadına eminim baban annenle ilgili bişeyler dediki kadın o cesareti buldu yoksa ölmüş kadını nerden tanıyacak

Neden bir adam bosanmis oldugu zaman kim bilir karisina ne yaptıki kadin bosandi diyoruz kiz cok hakli iki kere evlenmis gelmis ucuncuye evleniyor iyi biri olsa ikinci koca eski karisina kacmazdi bosuna duyar kasiyorsunuz baba kiz tabiki dertlerini konusacaklr aralarinda boyle bir iliski varsa babaniza akil vermek sizemi kaldi cok sacma bi yorum olmus
kınadığınızla sınanırsınız umarım bu cümleniz o kadar kırıcıki şu türkiye şartlarını görüpte kadınları böyle kınamanız

Herkes babanızla muhabbetinize takılmış ama hç kimse ilginç bir şekilde babanızla olan özel yazışmalarınızı kadının hangi hakla okuduğunu sorgulamıyor. Eşlerin mesajlarını okumak çok normal bir şey herhalde. Bu meseleyi çözmesi gereken babanız. Babanız çözmüyorsa iletişiminizi kesmek durumundasınız yıpranmamak için. Damat çok alakasız yalnız keşke karıştırmasaydınız.

herşeyi geçtim size hakaret etmesini bile
annenize ölmüş annenize nasıl hakaret edebilir çok çok sinirlendim:sinirli::sinirli:
bende annemi 14 yaşımda iken kaybettim

herşeyi saklayacağım sonra dava açarım diyorsunuz da 6 ay geçerliliği var diye biliyorum o tarz kanıtların
enişte instagram dan sizi eklemezse mesajı görmeyebilir
herkes kızmış ama enişteye atmanız iyi olmuş

enişte size dönerse bize de yazın muhakkak

Herkese Merhaba

Kısaca açıklamaya çalışacağım uzun olursa çok özür diliyorum. O kadar şiştim ki yerime sığamıyorum.

Annem 11 yıl önce rahmetli oldu. çevresinde çok sevilen, tam Osmanlı tipi kadınıydı. (derler ya oturaklı falan) Biz iki kardeşiz, abim var. Babam 7 yıl sonra benden izin alarak evlenmek istediğini söyledi. Ben de babamın mutluluğunu istediğim için olumlu baktım. Ama abim kabullenemedi. Babamın bir arkadaşı vasıtasıyla 2 yetişkin kız çocuğu olan bir kadınla kısa sürede tanışıp evlendi. Babamın 2. kadının 3. evliliği oldu. İlk eşi çocuklarını da bırakıp gitmiş. 2. eşi eski karısına dönmüş bu sebeplerle ayrılmış. Ben evli ve farklı bir şehirde yaşıyorum. Abim babamla aynı yerde ve psikolojik olarak rahatsızlığıdan dolayı çalışamıyor. İlk yılımız normal geçti. Ancak 1 yıl sonra babamla aramızda özel mesajlaşmalarımızı okuyup buna sinirlenip (babamın ondan ettiği şikayetler benim yol göstermelerim)(hiçbir hakaret içermeyen minik dertleşmeler) bana hakaret dolu bir ton msj attı babamın yeni eşi. Ben hayatımda hiçbir büyüğümle ağız dalaşına girmiş bir insan değilim. neredeyse sinir krizi geçiriyordum. Ölen annemi kıskandığını belli eden hakaretler etti ve benim babama karşı evlattan çok ablası gibi davranmamla problemi olduğunu açıkça söyledi. Annesini kaybeden bir kız çocuğuna hiç acımadı. Ben bunu atlattım. 2 yıldır baba evime gitmedim. Memleketime gidince akrabalarımda kalıyorum babam gelip gidiyor bize.
2 yıldır hiç adını anmadığım kadın dün akşam durduk yere bana kendi no’su engelli olduğu için babamın telefonundan hakaret ederek ve abim çalışamadığı için babamdan para aldığı için “asalaksınız” diyerek yeniden msj attı. Kızıyla konuşup hırslanmış o sebeple atmış msjı. Cvbım; “kendisini Allah’a havale ettiğimi mübarek ramazan günü bunu yaparak ne kadar büyük bir günaha girdiğini ve babama bir şey olursa bu msjlarla dava açacağımı ve ayrıca geçinemediği kavga ettiği damadıyla bu durumu paylaşacağımı artık nasıl bir kadın olduğunu eski eşi dahil herkesin duymasını istediğimi” yazdım. Canıma tak etti. Babam beni korumuyor bu çok net ona çok kırgınım ayrı. Eşim damadına olan biteni Instagram’dan yazdı. Sanırım henüz görmedi. Ama sustuğum 2 yıl sonunda bu durumu belki bir daha yapamaz rezil olursa diye damadına anlatmak beni bir nebze de olsa rahatlattı. Damadıyla anlaşamıyor ve çok çekiniyor. Biraz boş boğaz bir damat. O duyarsa çevresindeki herkes duyar. Dinsizin hakkından imansız gelir olayı.

Bir daha yaparsa bunları bundan sonra ne yapabilirim? Bu şekilde üvey “anne”yle uğranşan birileri var mı?

İnanın ölen anneme hakaret edilmesi canımı çok yaktı. Yorumlarınızda nazik olmanız beni mutlu eder.

Mutlu Akşamlar
Durum cidden anlattığınız gibiyse karşınızda hazımsız ve densiz biri var; yerinizde olsam o eve göğsümü gere gere giderim, babamın evi orası, hakaretlerini sineye çekmem herkesin içinde bozarım, çok önerilecek birşey değil ama sabrım zorlanırsa ağzını bile yırtarım, o kim ki ölmüş anneme hakaret edecek. Babanız ayrı bir konu, çok pasif kalmış hiç uğraşmam öyle damat falan rezil ederim cümle aleme olur biter

kınadığınızla sınanırsınız umarım bu cümleniz o kadar kırıcıki şu türkiye şartlarını görüpte kadınları böyle kınamanız
Nekadar kotu niyetli birisiniz kınadığınızi sinarsiniz demissiniz ama bende aynisini size iletiyorum basiniza boyle bisey gelse siz ne yapardiniz kadinimi savunurdunuz. Neden her konuda haksizda olsa kadini savunayim bi erkege bosandigi icin neden bosandi kadina ne yapti diyosak kadininda neden bosandigini sorgulayabiliriz.

Tamam üvey anneniz çok fena da, sizin de ondan aşağı kalır yanınız yok. Tencere kapak olmuşsunuz.

Ben tüm bu yaşanan tatsız durumların kadının damadı ile olan ilişkisini kuramadım.Damadına neden mesaj gönderdi ki eşiniz?
Damadıyla sorunlar yaşıyor. Anlaşamıyorlar ve damadıyla onun ailesinin kendisi hakkında konuşmasından çok korkuyor. Çünkü damadı kadının eski eşi yani karısının babasıyla görüşüyor. Damadı direk gerçek kayınpederine durumu anlatır ve ona da rezil olur. Hep kendisini mazlum olarak adlandırıyor böylelikle insanlar gerçek yüzünü görecek.

Abiniz tedavi görüyor mu

Babanız bu hayata alışmış mutlu ki hiç sesi çıkmıyor abinizi bari kurtarsaydınız kim bilir yüzüne neler söylüyor
Abimin evi ayrı. Tedavi görüyor ancak özellikle annemin kaybından sonra hastalığı çoğaldı. Yani sürekli başa sarıyor durumu. Babam ilgileniyor tabii onunla ben de elimden geldiğince yanındayım ama hani bizi savunabilecek psikolojide değil.

Neden bir adam bosanmis oldugu zaman kim bilir karisina ne yaptıki kadin bosandi diyoruz kiz cok hakli iki kere evlenmis gelmis ucuncuye evleniyor iyi biri olsa ikinci koca eski karisina kacmazdi bosuna duyar kasiyorsunuz baba kiz tabiki dertlerini konusacaklr aralarinda boyle bir iliski varsa babaniza akil vermek sizemi kaldi cok sacma bi yorum olmus
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Burada kadınlar kadınlara hoyratça davranırken biz de dışarıda suçlu arıyoruz. Gerçekler bazı yorumlara çok şaşırdım. Ölmüş anneme hakaret eden kadın bile korunmuş. Kendi başına gelmeyen anlayamaz ama konuşmasını çok iyi bilir. Babamın derdini dinlediğim ve babama olgun olmasını söylediğim için araya girmiş oldum. Hayret gerçekten. İçeriğini dahi yazmadığım bir konuda soru sormak yerine hüküm kesilmiş. Umarım başınıza gelmez.

yanlış anlamayın ama babama akıl veririm derken kadını hizaya getirme amaçlı telkinlerdemi bulundunuz yoksa yapıcı yönlendirmelermi pekala hakaret etmedende bi insanın hayatın müdahale edilebilir.Babanızda çok normal değil akşam kadının koynuna girip size dedikodusunu yaptırıyor bi insanın kaç defa evlendiğide emin olun onun karakteri bozuk olduğunu göstermez kendimden örnek vereyim ilk eşim gayri meşru çocuk yapmış aldatma şiddet herşey vardı ayrıldım 10 yıl sonra 2.evliliğimi yaptım şimdikinin ağzı küfürlü pintilik desen haddinden fazla şöyle örnek vereyim normal memurun 2-3 katı maaş alıp kızına bir çorap dahi almaz doğru düzgün mutfak alışverişi yapmaz hakaret eleştiri sırf sizin gibi eleştirenlerin yüzünden ne olduda iki kocadan döndü derler diye sabrettim ama olmuyor insanları yargılarken insaflı olun ve o kadınada şans verin o kadına eminim baban annenle ilgili bişeyler dediki kadın o cesareti buldu yoksa ölmüş kadını nerden tanıyacak
Asla koca sayısını eleştirmedim. Bakın ne güzel açıklamışsınız. İnsan 2. evlilikte bile kendisine dikkat ediyor bazı şeylere susuyor kötü biri olmamak için direniyor. Benim de 2. evliliğim. Ben orada ikinci eşine de adamı ilk eşine döndürecek kadar kötü davrandığından bahsettim.

hayatinda hic uvey annesi olmayanlarin bu konuda kadini sevimli gostermeye calismasi cok sacma. gereksiz yere konu sahibine saldirmaya yer ariyorsunuz gercekten.

insanlarin baba kiz iliskilerinden size ne? babasi oyle uygun gormus kizina derdini anlatmis kizi da akil vermis, sanki konu sahibi gidip ee baba esinle araniz nasil diye sormus gibi bir hava estiriyorsunuz. ben de kendi babam evliyken onun esiyle bir sorunu oldugunda anlardim ama sormazdim, isterse anlatirdi. babam bana derdini anlatirken “aa dur esin mesajlari gorebilir anlatma” mi diyecegim? babam evlenince benim babam olmuyor mu yani?

konu sahibi damat hala mesaji gormediyse bence geri cekin, bu kadar acilip sacilmaya gerek yok. kadina hakaretler icin dava acabilirsiniz bir sey cikmasa bile ugrassin dursun. babanizdan zaten hayir gelmez dava sebebiyle de bir tepki vermeye hakki yok. cok uzuldum yasadiklariniza. bir eve sonradan dahil oldugunu idrak edemeyip bunu surekli sorun yapacak kimsenin ikinci es olarak evlenmemesini dilerim.
Çok teşekkür ederim. İnanın yorumlara ağzım açık kaldı. Ben ki kendi düğün zamanım kına mekanıma kendisini “annem” olarak tanıttım. Babam biraz pintilik yapar hep dedim ki “Gönlün ne istiyorsa al. Yıllarca çalışmışsın şimdi emekli ol dinlen.” Bunları buraya tabiiki yazarsam 8 sayfalık konu çıkardı. İnsanları yargılamak bilmeden konuşmak moda olmuş burada. Umarım hiçbiri yaşamaz bunları. Çok üzücü.

Damat gördü msjı ve cvp olarak şöyle yazdı; “Biliyorum nasıl bir kadın olduğunu ve ben de bu sebeple görüşmemeye çalışıyorum”

herşeyi geçtim size hakaret etmesini bile
annenize ölmüş annenize nasıl hakaret edebilir çok çok sinirlendim:sinirli::sinirli:
bende annemi 14 yaşımda iken kaybettim

herşeyi saklayacağım sonra dava açarım diyorsunuz da 6 ay geçerliliği var diye biliyorum o tarz kanıtların
enişte instagram dan sizi eklemezse mesajı görmeyebilir
herkes kızmış ama enişteye atmanız iyi olmuş

enişte size dönerse bize de yazın muhakkak
Allah rahmet eylesin. Damat gördü ve şöyle cvpladı; “biliyorum nasıl bir kadın olduğunu ve ben de bu sebeple görüşmemeye çalışıyorum” benim amacım sadece bilmesiydi ve ailesine anlatmasıydı. Zaten geçinemediklerini bildiğimiz için yazdı eşim. Damadı bu konuda kendisini yalnız hissetmeyecek artık.

Herkese Merhaba

Kısaca açıklamaya çalışacağım uzun olursa çok özür diliyorum. O kadar şiştim ki yerime sığamıyorum.

Annem 11 yıl önce rahmetli oldu. çevresinde çok sevilen, tam Osmanlı tipi kadınıydı. (derler ya oturaklı falan) Biz iki kardeşiz, abim var. Babam 7 yıl sonra benden izin alarak evlenmek istediğini söyledi. Ben de babamın mutluluğunu istediğim için olumlu baktım. Ama abim kabullenemedi. Babamın bir arkadaşı vasıtasıyla 2 yetişkin kız çocuğu olan bir kadınla kısa sürede tanışıp evlendi. Babamın 2. kadının 3. evliliği oldu. İlk eşi çocuklarını da bırakıp gitmiş. 2. eşi eski karısına dönmüş bu sebeplerle ayrılmış. Ben evli ve farklı bir şehirde yaşıyorum. Abim babamla aynı yerde ve psikolojik olarak rahatsızlığıdan dolayı çalışamıyor. İlk yılımız normal geçti. Ancak 1 yıl sonra babamla aramızda özel mesajlaşmalarımızı okuyup buna sinirlenip (babamın ondan ettiği şikayetler benim yol göstermelerim)(hiçbir hakaret içermeyen minik dertleşmeler) bana hakaret dolu bir ton msj attı babamın yeni eşi. Ben hayatımda hiçbir büyüğümle ağız dalaşına girmiş bir insan değilim. neredeyse sinir krizi geçiriyordum. Ölen annemi kıskandığını belli eden hakaretler etti ve benim babama karşı evlattan çok ablası gibi davranmamla problemi olduğunu açıkça söyledi. Annesini kaybeden bir kız çocuğuna hiç acımadı. Ben bunu atlattım. 2 yıldır baba evime gitmedim. Memleketime gidince akrabalarımda kalıyorum babam gelip gidiyor bize.
2 yıldır hiç adını anmadığım kadın dün akşam durduk yere bana kendi no’su engelli olduğu için babamın telefonundan hakaret ederek ve abim çalışamadığı için babamdan para aldığı için “asalaksınız” diyerek yeniden msj attı. Kızıyla konuşup hırslanmış o sebeple atmış msjı. Cvbım; “kendisini Allah’a havale ettiğimi mübarek ramazan günü bunu yaparak ne kadar büyük bir günaha girdiğini ve babama bir şey olursa bu msjlarla dava açacağımı ve ayrıca geçinemediği kavga ettiği damadıyla bu durumu paylaşacağımı artık nasıl bir kadın olduğunu eski eşi dahil herkesin duymasını istediğimi” yazdım. Canıma tak etti. Babam beni korumuyor bu çok net ona çok kırgınım ayrı. Eşim damadına olan biteni Instagram’dan yazdı. Sanırım henüz görmedi. Ama sustuğum 2 yıl sonunda bu durumu belki bir daha yapamaz rezil olursa diye damadına anlatmak beni bir nebze de olsa rahatlattı. Damadıyla anlaşamıyor ve çok çekiniyor. Biraz boş boğaz bir damat. O duyarsa çevresindeki herkes duyar. Dinsizin hakkından imansız gelir olayı.

Bir daha yaparsa bunları bundan sonra ne yapabilirim? Bu şekilde üvey “anne”yle uğranşan birileri var mı?

İnanın ölen anneme hakaret edilmesi canımı çok yaktı. Yorumlarınızda nazik olmanız beni mutlu eder.

Mutlu Akşamlar
Allah sabır versin öncelikle bu durumda insan haklı olarak önce babaya kırılıyor babanızın yanınızda olması gerekirdi film gibi resmen. Ben de üvey babayla büyüdüm öz babamı tanımıyorum hiç görmedim yaşıyor ama onu biliyorum sadece. Üvey babamla asla anlaşamam asla. Egosu yüksek insanları küçümseyen herşeyi ben bilirim dünyayı ben yarattım kafasında olan biridir ama garibim öyle değil işte :KK70: Kendi öz oğlu uğraşırdı benimle birde evlenince gelini çıkmıştı başıma oysa ki kendi halimizde yaşardık ama onların o gereksiz mesajı bile beni çileden çıkartırdı. Fakat babalığı uyardım ( babalık diyorum çünkü asla baba olmadı benim için ) eğer bir daha mesaj atar beni rahatsız ederlerse polise gideceğimi söyledim. Aslında çok basit çözümü var babalar net bir konuşma yapsa ciddi konuşup uyarıda bulunsalar kimse cesaret edemez ne sizin üvey anneniz ne benim pısırık üvey kardeşim :KK70: ama işte bizi olan saçmalıklarla ortada bırakıyorlar sonra lafını verdik mi kavga çıkınca suçlu biz oluyoruz. Ama ne olursa olsun kendimi ezdirmedim ezdirmemde öz üvey kim olursa. Ben bu dünyaya beni incitsinler sessiz kalayım ne de olsa ailemdir demek için gelmedim. Herkes haddini bilecek. Sizde hiç mesaj atmayın direk her yerden engelleyin daha da ulaşırsa lafını verin babanız bi süre sonra müdehale etmek zorunda kalacak zaten.

Damadıyla sorunlar yaşıyor. Anlaşamıyorlar ve damadıyla onun ailesinin kendisi hakkında konuşmasından çok korkuyor. Çünkü damadı kadının eski eşi yani karısının babasıyla görüşüyor. Damadı direk gerçek kayınpederine durumu anlatır ve ona da rezil olur. Hep kendisini mazlum olarak adlandırıyor böylelikle insanlar gerçek yüzünü görecek.
Yanlış anlamayın ama ben pek çamuru üstüme sıçramak istemem..damadı da akıllı mı deli mi bilmiyoruz sonuçta.. bırakın dolaylı yoldan o kadının çevresine onun gerçek yüzünü göstermeye çalışmayın.Babanız da dahil çevresindeki herkes zaten nasıl birisi olduğunu biliyorlardır .

Sirf “uvey anne” konumunda oldugu icin, ettiginiz kavgaya ohh iyi olmus diyen yorumlar okudum, sok oldum :KK57:

İki yetiskinin tartismasi yalnizca o iki yetiskini baglar. Babanizin esini damadina sikayet etmek nedir? Adam donup de size “bana sira gelene kadar kendi babana sikayet edemedin mi?” Dese yerin dibine gecmeyecek misiniz? Ya da kisaca “bana ne” dese
Uvey anne oldugu icin degil, terbiyesiz bir kadin oldugu icin oh demislerdir🙄

X