Utanç verici takıntım...

pyanaya

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2017
173
327
Merhaba arkadaşlar. Size utanç verici bir takıntımdan bahsedeceğim çünkü kontrol edemiyorum. Ben ciddi uyku problemleri olan biriyim. Günde 2-3 saat ya uyurum ya uyumam. Bir de üstüne takıntılarım eklenince iyice uykum kaçıyor. Hele bir tanesi var ki... Birkaç arkadaşıma bu durumdan bahsettim,benzer şeyleri yaşadıklarını söylediler. Ama benimki bayağı bir ağır. Gün içinde sorun yok fakat uyumadan önce sürekli küçük tuvaletim geliyor. Beni delirtiyor artık. En ufak bir şeyde yatağı yorganı bırakıp tuvalete gidiyorum. Eğer yoksa da gelecek ve uyuyamayacağım diye korkup zorla çıkarmaya çalışıyorum,dolanıyorum geliyorum falan :KK43:(( Hatta bazen dışarı çıkmadan önce de oluyor ama bu kadar kötü değil. Bazen tuvalete kalkmamak için altıma bez bile koyuyorum :KK43:( Ve çok temiz biriyimdir. Yaptıkça iğreniyorum ama elimde olmuyor. Artık dayanamıyorum. Uyumadan önce en az 5 kere yataktan kalkıp tuvalete gidiyorum. Ailem uyanıyor rahatsız oluyorlar. Artık uyumaya çalışırken sırt üstü dışında pozisyona giremiyorum tuvaletim gelmesin diye. Öbür türlü yapınca tuvaletim gelecekmiş gibi geliyor. Su tüketmemeye çalışıyorum uyumadan önce yine olmuyor. Diğer bir takıntım da sadece burnum dışarda kalacak şekilde yorganı üstüme çekmem. 40 derece bile olsa sıcaktan ölsem de üstümü açamıyorum. Korkudan değil,olmuyor yapamıyorum. Uyku problemim gittikçe fenalaşıyor. Bu aptal takıntılardan nasıl kurtulacağım???

Bu alışkanlığınız burada çözümlenecek bir şey değil acil doktora gidin. Kaç yaşından beri böyle?

Mutlaka doktora git. Tuvaletinin gelmesi bir hastalığın habercisi olabilir.
Hayır,hatta şeker falan her şeyimi kontrol ettirdim. Hiçbir sağlık sorunum yok. Mesela çok yorgun olduğumda da düşünmüyorum hemen uyuyorum. Ama çok çok yorgun olmam lazım bunun için. :KK43: :KK43: Psikoloğa da gitmek istemiyorum,utanç verici bunu anlatmak. Ve yatakta bana kimse yardımcı olamayacağına göre başka yöntem bulmam lazım.

Takıntıyı geçmiş fizyolojik bir problem var. Doktora gitmeniz şart. Utanılacak bir şey değil bu. Her gittiğinizde idrar oluyor mu?

Hayır,hatta şeker falan her şeyimi kontrol ettirdim. Hiçbir sağlık sorunum yok. Mesela çok yorgun olduğumda da düşünmüyorum hemen uyuyorum. Ama çok çok yorgun olmam lazım bunun için. :KK43: :KK43: Psikoloğa da gitmek istemiyorum,utanç verici bunu anlatmak. Ve yatakta bana kimse yardımcı olamayacağına göre başka yöntem bulmam lazım.
O zaman sen takıntı yapmışsın bunu, bak işte kendinde diyorsun yorgun olduğumda aklıma gelmiyor ve olmuyor diye. Yatmadan önce kendini böyle bir şey hiç olmayacağını düşün ve buna inan.

O zaman sen takıntı yapmışsın bunu, bak işte kendinde diyorsun yorgun olduğumda aklıma gelmiyor ve olmuyor diye. Yatmadan önce kendini böyle bir şey hiç olmayacağını düşün ve buna inan.
İşte zor kısmı da o. Her zaman yorgun olmuyorum ki. Bir de ertesi gün erken kalkmam gerekiyorsa daha da takıntı yapıyorum. Ağlıyorum sinirden.

İşte zor kısmı da o. Her zaman yorgun olmuyorum ki. Bir de ertesi gün erken kalkmam gerekiyorsa daha da takıntı yapıyorum. Ağlıyorum sinirden.
Bak kendin diyorsun takıntı yapıyorum diye, takıntı yaparsan daha çok olur takıntı yapmamalısın bu yüzden. Ne zaman takıntıyı bırakırsan sorun o zaman çözülür :)

Psikolojik bi durum gibi geldi hem fiziksel bi sorun var mı diye baktır hem de psikoloji kısmı için bir uzmana danış derim
belki annen tuvalet eğitimi veririrken çok sık tuvalete götürüyordu kim bilir, belki o zamandan kalan bi arazdır, ama hayat kaliteni çok etkilediği için altında olan önce fiziksel sonra psikolojik konuya baktır

Seninki psikolojik. Bunu psikologsuzda çözersin tek yapman gereken şey olmayacağına kendini inandırmak :)
Bazen deniyorum gitmeyeyim diye. Bu sefer sabaha kadar uyuyamıyorum. Ancak gide gele yorgunluktan öleceğim ki uykum gelecek.

Psikolojik bi durum gibi geldi hem fiziksel bi sorun var mı diye baktır hem de psikoloji kısmı için bir uzmana danış derim
belki annen tuvalet eğitimi veririrken çok sık tuvalete götürüyordu kim bilir, belki o zamandan kalan bi arazdır, ama hayat kaliteni çok etkilediği için altında olan önce fiziksel sonra psikolojik konuya baktır
Hayır bir sene önce başladı. :KK43: Gece yatmadan çok fazla düşünüyorum. Zamanla böyle tuvalet düşüne düşüne oldu :KK43:

Biraz kaliteli kulaklığınız varsa asmr videolarını tavsiye ederim. Görsel, işitsel, hareketsel şekilde insanı rahatlatıyor. Beyin orgazmı deniliyor hatta. İnsanı gevşetip, uykuya inanılmaz hızlı geçişi sağlıyor tavsiye ederim.

X