Tatlı Tarifi Un Helvası

Tarrcinn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2008
617
4
36
Margarini bir tencerede veya geniş bir tavada eritip kızdırın.
Unu azar azar ilave edip tahta kaşıkla sürekli karıştırarak kavurun.
Su ve tozşekeri bir tencerede kaynatıp şerbeti hazırlayın. Unun rengi pembeleştikten sonra bir yandan kavurmaya devam ederken diğer yandan sıcak şerbeti azar azar ilave edin. İyice çekinceye kadar sürekli karıştırıp ateşten alın. Üzerini kâğıt havlu ile örtüp tencerenin kapağını kapatın ve demlenmeye bırakın.
Un helvasını İyice karıştırıp top kaşıkla alarak servis tabaklarına dizin. Her birinin üzerine birer antepfıstığı yerleştirin. Çekilmiş fıstıkla süsleyip servis yapın.

Son düzenleme:
hmmmm eline sağlık canım akşamadeniyeceğim doğrusu.
benim un helvam hiç olmaz bakalım bu sefer olacakmı.

un helvasını çok severdim ama geçenlerde internette tesadüfen bulduğum bi sitedeki sütlü un helvasını denedim, hatta haluvfab die mi ne geçiodu, muuuhhhhteşemmmm gerçekten, suyla yapılandan çok daha güzel oluyor, site adı verebiliyor muyum burda bilmiyorum, nette arasanız bulursunuz zaten..

un helvasını çok severdim ama geçenlerde internette tesadüfen bulduğum bi sitedeki sütlü un helvasını denedim, hatta haluvfab die mi ne geçiodu, muuuhhhhteşemmmm gerçekten, suyla yapılandan çok daha güzel oluyor, site adı verebiliyor muyum burda bilmiyorum, nette arasanız bulursunuz zaten..

sutlee çoooooook nefisss oluoo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…