Umutsuz vaka

Sersoy

www.ebruhane.blogcu.com
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2007
2.998
2
45
Arkadaşlar, buraya yazacaklarıma kendim bile hayret ediyorum.
BEN hep UMUT lafı eden BEN, kiminizin deyimiyle DİBE VURDUM.

Çok düşündüm yazsammı yazmasam mı diye.. galiba anlatmak iyi olacak, galiba sarsılmaya yada iyi bir tokatla kendime gelmeye ihtiyacım var çünkü kendime hakim olamadan yaklaşık 1 saattir ağlıyorum.

Bazılarınız bilir tedavi aşamasındayken düşük yapmıştım ve bu ay için hiç bir umudum yoktu. 3 gün önce bir rüya gördüm. Rüyamda bir kızım vardı onu alıp çok sevdiğim çok eski bir dostumu ziyarete gitmişim. birde görüyorum ki onunda bir kız bebeği olmuş, üstelik ikide diş çıkarmış.........

bu rüyamda gördüğüm kişi 12 yıl önce oğluma hamile kaldığımda bana ilk gebelik testini yapan ve öğrenmemi sağlayan dostum... 6 yıl önce eşiyle boşandı sebebiyse çocuklarının olmamasıydı. 3 ay önce yeniden mutlu bir evlilik yaptı.

az öncede ondan hamile olduğu haberini aldım.

İsyan etmek istemiyorum....
Kendimden utanıyorum, yeterince paylaşamadım sevinemedim nutkum tutuldu...

Sabır ne zamana kadar..? Ben hep hamile haberi aldığımda sevinen BEN.... kolum kanadım kırılmış gibi oldum...

Deli gibi ağlıyorum... rabbim bu sınav bitsin artık... çok yoruldum

Arkadaşlar, buraya yazacaklarıma kendim bile hayret ediyorum.
BEN hep UMUT lafı eden BEN, kiminizin deyimiyle DİBE VURDUM.

Çok düşündüm yazsammı yazmasam mı diye.. galiba anlatmak iyi olacak, galiba sarsılmaya yada iyi bir tokatla kendime gelmeye ihtiyacım var çünkü kendime hakim olamadan yaklaşık 1 saattir ağlıyorum.

Bazılarınız bilir tedavi aşamasındayken düşük yapmıştım ve bu ay için hiç bir umudum yoktu. 3 gün önce bir rüya gördüm. Rüyamda bir kızım vardı onu alıp çok sevdiğim çok eski bir dostumu ziyarete gitmişim. birde görüyorum ki onunda bir kız bebeği olmuş, üstelik ikide diş çıkarmış.........

bu rüyamda gördüğüm kişi 12 yıl önce oğluma hamile kaldığımda bana ilk gebelik testini yapan ve öğrenmemi sağlayan dostum... 6 yıl önce eşiyle boşandı sebebiyse çocuklarının olmamasıydı. 3 ay önce yeniden mutlu bir evlilik yaptı.

az öncede ondan hamile olduğu haberini aldım.

İsyan etmek istemiyorum....
Kendimden utanıyorum, yeterince paylaşamadım sevinemedim nutkum tutuldu...

Sabır ne zamana kadar..? Ben hep hamile haberi aldığımda sevinen BEN.... kolum kanadım kırılmış gibi oldum...

Deli gibi ağlıyorum... rabbim bu sınav bitsin artık... çok yoruldum

canım benim hiç üzülme...en önemliside isyan etme....

biliyorum çok zor ama sabır etmemiz gerekiyor..elimizden başka hiç birşey gelmez..
verende ALLAH alanda ALLAH ...dua etmeliyiz........

bir gün bizlerde meleklerimizi kucağımıza alıcaz işte o gün mutluluktan gözyaşı dökeceğiz

inancını sakın yitirme....ben inanıyorumki Allah hepimize zamanı gelince bir can daha verecek yeterki uzun ömrümüz olsun sağlık sıhatimiz yerinde olsun.......

bu yüzdan sakın ağlama......:içelim:

canım benim hiç üzülme...en önemliside isyan etme....

biliyorum çok zor ama sabır etmemiz gerekiyor..elimizden başka hiç birşey gelmez..
verende ALLAH alanda ALLAH ...dua etmeliyiz........

bir gün bizlerde meleklerimizi kucağımıza alıcaz işte o gün mutluluktan gözyaşı dökeceğiz

inancını sakın yitirme....ben inanıyorumki Allah hepimize zamanı gelince bir can daha verecek yeterki uzun ömrümüz olsun sağlık sıhatimiz yerinde olsun.......

bu yüzdan sakın ağlama......:içelim:

canım dayanamıyorum artık... aklıma geldikçe yıkılıyorum

düşünüyorum da karnı şişince nasıl bakacam yüzüne doğum yaptığında nasıl gidecem yanına senağlama

canım dayanamıyorum artık... aklıma geldikçe yıkılıyorum

düşünüyorum da karnı şişince nasıl bakacam yüzüne doğum yaptığında nasıl gidecem yanına senağlama

niye ki canım?......kabahatliymiş gibi davranma..takdir-i ilahi....

asıl sınav bu işte......bence üzülmeyi bırak dik dur.....sen anne adayısın unutma!!!!!

yoruldum bu sınavdam ölmek istiyorum

daha neler.......aaaaaaaaaa......
yapma böyle güzelim yaaaa bak pişman olcağın sözler sarfetme.......

bunu ancak yüce rabbim bilir........

ortada utanılcak sıkılcak hiçbirşey yok....bu sınavdan yoruldum diyosun ama aslında hayatımız baştan sona bir sınav zaten bunu unutma.......bu dünyada daimi değiliz hiçbirimiz......sadece Allaha duacıyızki bize yaşatmamız için bir can versinnn......

lütfen sakin ol.....rahatla biraz....

Galiba Rabbim bana yeniden anne olmayı nasib etmeyecek...

zeten neden bilmiyorum haketmiyorum ben anne olmayı.. iyi bir anne olmaz benden herhalde ki allah bana vermiyor işte.

aksi olsa oğluma sahip çıkardım yanıda olurdu.. 4 yılda 4 düşük yapmazdım. hep umut diye kendimi kandırmışım ben

canim sakin uzulme
allah senide bu sekilde imtihan ediyor sakin seytana uyup isyan etme
allah buyuktur
o herseyin en iyisini bilen ve gorendir
kullarinin uzulmesini istemez
tatlim!!!!

canim sakin uzulme
allah senide bu sekilde imtihan ediyor sakin seytana uyup isyan etme
allah buyuktur
o herseyin en iyisini bilen ve gorendir
kullarinin uzulmesini istemez
tatlim!!!!

canım Rabbime isyan etmiyorum kaderime isyan ediyorum ben, çok yoruldum artık bu sınavdan hayatımda tek iyi şey eşim onuda mutlu edemiyorum bir bebek veremiyorum ne için yaşıyorum ben

canım sen en azından anneliği bir kerede olsa tattın.
bu isyanının sebebi nedir.neden kendine eziyet ediyorsun...
seni gördükçe bebek hasretim umutsuzluğa dönüyor ama.bunu
bize yapma.bu arada oğlun neden uzakta.?:uhm:

sersoyum.......bitanem.... canım........ SENDE Mİ......!senağlama
NE FENA Bİ DURUMDUR BU ....inan yazdıklarını okurken hıçkıra hıçkıra ağladım....bir annenin çaresizliğini yansıtmışsın....tıpkı benim gibi....bu yaşadığın ,duruma benzer bi sürü olay yaşaıyorum....manen çoktüm... ve senide aynı durumda görünce çok üzüldüm...senağlama

kızlar bir evladı olmak demek,yavrulama güdülerini bastırması gerek demek diildir... lütfen biraz daha nazik duruma yaklaşın... karşınız da incinmiş, yorulmuş, kırgın bir anne var...

ALLAH HİÇ BİR İNSANI EVLAR HASRETİYLE TERBİYE ETMESİN,SINAMASIN....
inanın çok zor.. hemde birkez tadıp .. tadını sindiren biri tekrar tadamayınca tepkileri çok daha farklı oluryor....rabbim yaşatmasın....

selmacım seni çok seviyorum....ben daha toparlanamadım... ama sen benden daha güçlüsün ... rabbim gönlüne göre versin.....:a015:

canım sen en azından anneliği bir kerede olsa tattın.
bu isyanının sebebi nedir.neden kendine eziyet ediyorsun...
seni gördükçe bebek hasretim umutsuzluğa dönüyor ama.bunu
bize yapma.bu arada oğlun neden uzakta.?:uhm:

evet bir kerede olsa anneliği tattım ne büyük lutuf değilmi, tattım bitti başka şeye hakkım yok zaten benim neden olsun ki!

ben 18 yaşında anne oldum henüz anneliğin ne olduğunu bilmediğim yaşlarda
ama bu güzel duyguyu allah bana sınav olarak seçmiş oğlum 3 yaşına basmadan babası tarafından başka bir ülkeye kaçırıldı o gün bu gündür haner yok koskoca 7 yıl.... evet nede olsa bir kere anne oldum yeterli demi! fazlasını istemekte yanlış yapıyorum

ama merak etmeyin arkadaşlar istemiyorum artık bu sınavda kağıdı boş bırakıp çıkıyorum. Çocuk sahibi olmak anne olmak benim neyimesenağlama

sersoyum.......bitanem.... canım........ SENDE Mİ......!senağlama
NE FENA Bİ DURUMDUR BU ....inan yazdıklarını okurken hıçkıra hıçkıra ağladım....bir annenin çaresizliğini yansıtmışsın....tıpkı benim gibi....bu yaşadığın ,duruma benzer bi sürü olay yaşaıyorum....manen çoktüm... ve senide aynı durumda görünce çok üzüldüm...senağlama

kızlar bir evladı olmak demek,yavrulama güdülerini bastırması gerek demek diildir... lütfen biraz daha nazik duruma yaklaşın... karşınız da incinmiş, yorulmuş, kırgın bir anne var...

ALLAH HİÇ BİR İNSANI EVLAR HASRETİYLE TERBİYE ETMESİN,SINAMASIN....
inanın çok zor.. hemde birkez tadıp .. tadını sindiren biri tekrar tadamayınca tepkileri çok daha farklı oluryor....rabbim yaşatmasın....

selmacım seni çok seviyorum....ben daha toparlanamadım... ama sen benden daha güçlüsün ... rabbim gönlüne göre versin.....:a015:

En iyi sen anlarsın sen bilirsin canım

dayanamıyorum ben artık güç falan kalmadı bende senağlama

evet bir kerede olsa anneliği tattım ne büyük lutuf değilmi, tattım bitti başka şeye hakkım yok zaten benim neden olsun ki!

ama bu güzel duyguyu allah bana sınav olarak seçmiş oğlum 3 yaşına basmadan babası tarafından başka bir ülkeye kaçırıldı o gün bu gündür haner yok koskoca 7 yıl.... evet nede olsa bir kere anne oldum yeterli demi! fazlasını istemekte yanlış yapıyorum

ama merak etmeyin arkadaşlar istemiyorum artık bu sınavda kağıdı boş bırakıp çıkıyorum. Çocuk sahibi olmak anne olmak benim neyimesenağlama

selmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....:1shok::1shok::1shok:
o kağıt boş bırakılmıcak......... ve sen o sınavı vereceksin.... sabınla ,inancınla,duygusallığınla,ve en önemlisi o güzel yüreğinle... o sınavdan geçeceksin........ben sana inanıyorum,sende kendine inan,.........

beni tamamen yanlış anlamışsın.ben bir çocuk daha istemeye hakkın yok demedim
isyan etme demek istedim.kendini üzünce,paralayınca sanki farklı şeyler mi
olacak.hiç bir sorunum yok ama 3 yıldır hamile kalmıyorum.ben neye sarıliim.tedavi edebilecek sorunum yok ve ben napcam bilmiyorum.seni anlamadığımı düşünüyorsun ama içine atıp belli etmemekten kafayı sıyırmama ramak kaldı.sen hamile kalabilen bir
insansın demekki
kafandakileri atarsan herşey kolay olabilir.umutsuzluğun bizimde umutsuzluğumuz olmasın demek istemiştim...:a015:

selmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....:1shok::1shok::1shok:
o kağıt boş bırakılmıcak......... ve sen o sınavı vereceksin.... sabınla ,inancınla,duygusallığınla,ve en önemlisi o güzel yüreğinle... o sınavdan geçeceksin........ben sana inanıyorum,sende kendine inan,.........

yok canım yok...

allah vermeyince olmuyor işte...

ne sabrım kalmış ne de inancım... artık kaderimin bu olduğuna inanıyorum zorlamaya gerek yokmuş hayatta her şey yalanmış

zaman su gibi... heşey önümden geçiyor... benden çok çok sonra evlenenler çok çok küçük yaştakiler zamanın bana gülmesini ispatlar gibi çoluk çocuğa karışıyor ama ben.........

kelimeleri toparlayamıyorum artk. hiç bu kadar kötü olduğmuda hatırlamıyorum

Allahım ben çok şeymi istedim?

beni tamamen yanlış anlamışsın.ben bir çocuk daha istemeye hakkın yok demedim
isyan etme demek istedim.kendini üzünce,paralayınca sanki farklı şeyler mi
olacak.hiç bir sorunum yok ama 3 yıldır hamile kalmıyorum.ben neye sarıliim.tedavi edebilecek sorunum yok ve ben napcam bilmiyorum.seni anlamadığımı düşünüyorsun ama içine atıp belli etmemekten kafayı sıyırmama ramak kaldı.sen hamile kalabilen bir
insansın demekki
kafandakileri atarsan herşey kolay olabilir.umutsuzluğun bizimde umutsuzluğumuz olmasın demek istemiştim...:a015:

canım o laflarım sana değildi sözlerinden kendime çıkardığım dersti sadece..

kırmak yada umutsuzluğa düşürmek istemem ama benim yaşadıklarım bu yani benim umutsuzluğum..........senağlama

X