umutsuz mu?

derinderin

huzurlubirhayatistiyorum.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2008
5.897
7.343
kızlar lütfen fikir verin.. eleştirebilirsiniz ama ben zaten hatamın farkındayım. hatamı kabul ediyorum ama nasıl düzeltebilirim bilmiyorum. sizden yardım istiyorum.

3 sene önce faceten biriyle tanıştım. o ailesiyle yaşıyor benim ailem de aynı şehirde. hatta evlerimiz arasında 2 sokak var. sadece faceten tanışmadık aslında. önceden de bildiğim biriydi. liseden arkadaşımın kuzeni, başka yerlerden çok ortak arkadaşımın olduğu biri. bir de biz bazen hayvan barınağına mama götürürdük o da kendi aracıyla gelirdi. yani aşinalığımız var ama bizzat tanışmıyorduk. sonra ben bunu facete görünce istek gönderdim o da kabul etti.
neyse 2 sene falan ayda yılda bir mesaj atardık naber falan. sonra 2014ün kasım ayında ben şubat tatili için bilet aldım memlekete gidicem. ona dedim ki "x ben şu gün şu saatte geliyorum beni havaalanından almaya gelir misin?" o da tamam dedi. ama bundan öncesinde "biz neden hiç görüşmedik ki.. " diye bi muhabbetimiz de dönmüştü. hem görüşmüş oluruz hem de konsere falan gideriz diye tamam dedi. bu arada havaalanı bizim oturduğumuz şehirde değil 1 buçuk saat uzaklıkta. havaalanından aldı. yemek falan yedik sonra eve döndük tanıştığımıza memnun olduk falan...
15 günlük tatilde hemen hemen hergün görüştük. evlerimiz yakın, akşamüstüleri köpeğini dışarıya falan çıkarıyor illaki görüşüyoruz. neyse 2 ya da 3. gün kafede oturuyoruz. bana evlilikle ilgili şeyler söyledi. "bana varırsan şöyle olur, böyle olur" falan. bu arada bana hediyeler alır, beğendiğim bi kitap olduğunda hemen alır, bir dediğimi 2 etmezdi. sonra dedi "annem senle tanışmak istiyor, ne zaman müsait olur" ben de dedim " kardeşim okuluna dönsün onunla da vakit geçirmek istiyorum biraz, ondan sonra görüşürüz"dedim. tabi benim aklımda hala bir arkadaşız kankayız var. kardeşim gitti , benim de tatilimin 10. gününde annesiyle tanıştık, dışarıda güzel neşeli bir yemek yedik.
sonra annesini eve bıraktıktan sonra bende jeton düştü "ulan derin dedim, bu ne yangından mal kaçırır gibi? adam hemen evlilikten bahsetmiş, annesiyle tanıştırmış, 38 yaşındaki oğlunu bana kakalamaya çalışıyo"dedim, korktum kızlar. insan önce birbirini tanımak istemez mi? biz telefonda konuşuyoduk, yılbaşında arardı, doğumgünümde arardı... oofff. şimdi diyorum ki "ulan derin sen nesin ki buna kulp takıyosun"
neyse annesini eve bırakında ben dedim ki " x...ciğim ben evlenmeyi düşünmüyorum, aslında düşünüyorum ama seninle düşünmüyorum, ben seni kankam olarak görüyorum cınııımm yhhaaa" dedim. bunu der demez yüzü düştü. "sen de haklısın, benim gibi sıkıntıları olan biriyle kim ilerisini düşünür ki" gibi bir şey dedi. tam kelimeler bunlar değil ama anlamı buydu. ve onun annesiyle benim annemin ortak arkadaşları var ama ikisi birbirlerini tanımıyor. annesi birilerine sorsa kadın günlerinde falan öğrense anneme laf gelecek diye korktum. (niye korkuyosam o da ayrı bi salaklığım) dedim ki "annene söyle lütfen beni sormasın kimseye, bak ortak arkadaşları var benim adım geçmesin lütfen" dedim. ben bunu pazar günü çalıştığım yere dönene kadar yani memleketteyken her gün söyledim. o da dedi ki "bak sen burdan gidnce aklına bile gelmeyecek "dedi. döndüğüm zaman hak verdim. aklıma bile gelmedi, umrumda olmadı falan.
sonra ben onun ne kadar iyi , düzgün, beni mutlu eden biri olduğunu gördüm tabi bu lafları söyledikten sonra.. yaklaşık 4-5 ay geçmişti aradan. aşık olduğumu fark ettim. tabi bu arada hala görüştük, yazın da görüştük ama eskisi gibi beni aramıyordu. ben de neden aramadığını anlamamıştım, sitem ederdim "x..ciim yhaa sen niye hiç aramıyon beni artık kuzum, noldu?" diye dert yanardım. "işim vardı, müsait değildim" diye geçiştirirdi. hep kırıldığındanmış meğer.. neyse ben aşık olduğumu fark edince buna söyledim açık açık. yıl oldu 2016 , aylardan şubat. ben yine tatil amacıyla eve döndüm , yine 2 sokak ilerimizdeki bu arkadaşı özledim görüştük ettik ama eski samimiyet yoktu tabi. ve ben bu haftasonu tekrar memlekete dönüyorum. onun bu kırgınlığını nasıl düzeltebilirim?
kızlar açıkçası ben düzgün, kibar, nezaket sahibi, hayvansever vs bir insanı kaybettim ve şimdi tekrar kazanmak istiyorum. bana taktik verin noluurrr... :KK43:
kızlar kusura bakmayın tahmin ettiğimden daha uzun olmuş ama en özeti buydu. hatta şimdi tam toparlayıp yazamadığım şeyler de var.
usuyenprenses usuyenprenses @EvvelAhir açtım gel bekliyorum :KK43:

Son düzenleme:
Artık dürüst olma zamanı.
Haksızlık etmişsin, duygularını tam tartmadan kanka moduna sokmuşsun adamı.

Şimdi dürüstlüğü hakediyor bence.
Yerinde olsam uzun bir mesaj hazırlar o zamanki acele ilerleyişten korkup saçmaladığımı, bugün
duygularıma doğru ismi verdiğimi, ondan gerçekten hoşlandığımı yazardım.

Bakalım nasıl dönecek..

ben seni kankam olarak görüyorum cınııımm yhhaaa"
Bu kısım kötü olmus, derinderin derinderin , karsındaki insan belliki seninle ciddi düsünmüs, evet biraz hızlı olmus belki ama senle dalga gececek biri gibi degilmis
Bir kere daha denemek istedigini ikiniz icin bir umut olabilecegini söyle insallah olur.

Istemediğinizi çok net belirtmişsiniz ardından da arkadaş moduna dönmüşsünüz orayı geçiyorum ama adamı gerçekten kırmışsınız bence. Fark etmeden ağır konuşmuşsunuz.

Döner mi? Üzgünüm ama dediğiniz kadar düzgün biriyse dönmeyebilir sanki.

Aslında neredeyse birebir aynısını yaşadım. Adam çok kısa sürede küt diye evlenme teklif etti, tak diye kestim görüşmeyi. Telefon numaramı, adresimi değiştirdim ve tüm irtibatı kopardım. Mail yoluyla iletişime geçmeye çalıştı, pas
vermedim. Ama hiç onu üzecek kıracak bir şey dememiştim.

Ne oldu? 6 sene sonra, ilk tanıştığımız yerden 1500km uzakta buldu izimi, evliyiz şu an.

Bilmiyorum taktik işlerinden çok anlamam ama belki oturup açık açık konuşmak işe yarayabilir? Amacınızın kalbini kırmak olmadığını söyleyin diyeceğim ama "evlenirim ama seninle olmaz" kısmını toparlamak biraz zor olabilir.

Hakkınızda hayırlısı olsun sevgili meslektaşım.

Artık dürüst olma zamanı.
Haksızlık etmişsin, duygularını tam tartmadan kanka moduna sokmuşsun adamı.

Şimdi dürüstlüğü hakediyor bence.
Yerinde olsam uzun bir mesaj hazırlar o zamanki acele ilerleyişten korkup saçmaladığımı, bugün
duygularıma doğru ismi verdiğimi, ondan gerçekten hoşlandığımı yazardım.

Bakalım nasıl dönecek..
dönmeyecek sanırım. ha bu arada biz hiç sevgili olmadık. başlamadan bitti. her telefonda konuşmamızda onu ne kadar özlediğimi ne kadar sevdiğimi söylüyorum. biliyo yani ona olan hislerimi.

dönmeyecek sanırım. ha bu arada biz hiç sevgili olmadık. başlamadan bitti. her telefonda konuşmamızda onu ne kadar özlediğimi ne kadar sevdiğimi söylüyorum. biliyo yani ona olan hislerimi.

O zaman üzgünüm ya sana hisleri hiç kalmamış.
Ya da başka biri olmuş bu sürede. :S

Istemediğinizi çok net belirtmişsiniz ardından da arkadaş moduna dönmüşsünüz orayı geçiyorum ama adamı gerçekten kırmışsınız bence. Fark etmeden ağır konuşmuşsunuz.

Döner mi? Üzgünüm ama dediğiniz kadar düzgün biriyse dönmeyebilir sanki.

Aslında neredeyse birebir aynısını yaşadım. Adam çok kısa sürede küt diye evlenme teklif etti, tak diye kestim görüşmeyi. Telefon numaramı, adresimi değiştirdim ve tüm irtibatı kopardım. Mail yoluyla iletişime geçmeye çalıştı, pas
vermedim. Ama hiç onu üzecek kıracak bir şey dememiştim.

Ne oldu? 6 sene sonra, ilk tanıştığımız yerden 1500km uzakta buldu izimi, evliyiz şu an.

Bilmiyorum taktik işlerinden çok anlamam ama belki oturup açık açık konuşmak işe yarayabilir? Amacınızın kalbini kırmak olmadığını söyleyin diyeceğim ama "evlenirim ama seninle olmaz" kısmını toparlamak biraz zor olabilir.

Hakkınızda hayırlısı olsun sevgili meslektaşım.
aynen katılıyorum. ben yeterince açıklama yapamadım onu söyleme konusunda. hiç karşındakini korkuttuğunu da düşünmedi tabi. biraz düz mantıkta olduğu içindir. ama bi şekilde toparlamak istiyorum çünkü onu gerçekten seviyorum.
bu arada haftasonu anneannesi vefat etti. ben gittiğimde de 7si için mevlüt yaparlar sanıyorum. yani görüşmemiz kısıtlı olabilir. gelen gidenleri çok bu sıralar.

O zaman üzgünüm ya sana hisleri hiç kalmamış.
Ya da başka biri olmuş bu sürede. :S
başka biri olmadığından eminim. hiç konuşmuyo değiliz. hemen hemen hergün konuşuyoruz yine. olsa bilirdim. bunda eminim. her fırsatta soruyorum çünkü :)

Hemen hemen her gün ne konuşuyorsunuz peki?
Nasılsın, naber mi?
kısa konuşmalar, naberle başlayan bi kaç muhabbet. maksat sesini duyayım. biyerde zaten tıkanıyor. annanesi vefat etmeden önceki gündemimiz köpeğinin ameliyatlı bacağıydı.

Aslan mi amannnnn barisirsiniz siz onla hatta evlenirsinizdr aha yazdim
aayyy keşkeeeeee uuuffff en çok istediğim şey o. o kişi. ama nasıl düzelticem yediğim b.ku? bu konuda yardımlarınızı istiyorum tatlım. vallahi çok pişmanım.

Sen yanasacan cocuga utanmican gururu onuru kenara birakip dogum gunu olur kopegine hediye olur ay gel sinema ay gel yemek ay gel parka gidelim olur veya hepsini sil attt buraya yazdigin gibi bi yazi dose ve cocuga mail at yada mektup yolla .....

O'nu reddetmenize rağmen sizinle hala görüşüyorsa (ki hergün görüşüyormuşsunuz)
1. size gerçekten çok değer veriyor ve hayatınızın bir köşesinde her daim bulunmak istiyor.
2. zaten aşk anlamında duygular beslemediğini O'nu siz reddedince anladı ve gerçekten 'öylesine' görüşüyor.

Temennim 1. den yana, şayet öyle ise gerçekten affetmek denilen şey olmayacaktır, o zaten hali hazırda sizi bekliyor.

aynen katılıyorum. ben yeterince açıklama yapamadım onu söyleme konusunda. hiç karşındakini korkuttuğunu da düşünmedi tabi. biraz düz mantıkta olduğu içindir. ama bi şekilde toparlamak istiyorum çünkü onu gerçekten seviyorum.
bu arada haftasonu anneannesi vefat etti. ben gittiğimde de 7si için mevlüt yaparlar sanıyorum. yani görüşmemiz kısıtlı olabilir. gelen gidenleri çok bu sıralar.

Olsun tatil uzun, oturur konuşursunuz. Hatta mevlütten sonra, "giden gün ömürden gidiyor, ölümlü dünyada artık vakit kaybetmeyelim" gibilerinden konuşursunuz.

Benim eşim de anlamamıştı beni korkuttuğunu, sonra sonra farkına varmış. Ama işte sizin durumdaki handikap, sizin onu yaralamış olabilecek laflar etmiş olmanız.

Umarım her şey gönlünüze göre olur. Gazanız mübarek olsun :)

X