Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

merhabala arkadaşlar bende umutta bi umutla başladım pazartesi muayenemi yaptı ulun bey şimdi adeti beklyorz heran olabilirim adetin ikinci gunu gidicem bakalım neler yapılacak heyecanlıyım korkuyorum umutluyum cok tuhafım ya allahım hiçbirimizin umudunu boşa cıkarmasın.............

kızlar ben sizlere bişeyler sorcam ...

benim 3-4 gün evvel belimde bel çukurumda bir kaç tane sivilce vardı .. bu ara biraz fazla ten çorap giyip etekle dolaştım :) çorabın alerjisi ( neticede naylon ) olabilir dedim . umursamadım sıktım sivilceleri.. sonra bunlar yara gibi oldu ve içten içe yanmaya başlıyordu .. geçti sandım ama caım acımaya devam etti. az evel eşime gösterdim.. ZONA dedi .. zona çıkarttığımı ama kuruduğunu söyledi.. zona sıkıntıdan vücutta atılamayan mikrobun sıkıntının artmasıyla patlayıp bi yerden atıldıgıı genelede sırt bel bölgesinde oldugunu söyledi ( eşim bekarken geçirmiş de ) ...şimdi uzmantvde baktık ama ben öyle bişey geçirdiğimi sanmıyorum ... normal ergenlik sivilcesi gibi bi sivilcenin kuruyup kabuk baglaması gibi bişey.. öyle sulu sulu yaralar falan yok .. ayy korktum şimdi .. tedavi başlıcak böyle bi mikrobik hastalık geçirmek istemiyorum ..
siz ne dersiniz kızlar...

deryacım ben de 2 sene kadar önce zona geçirmiştim.ama öyle sivilce gibi olmuyor.böcek ısırığı gibi minik minik kırmızı lekeler oluyor.ve benim bel bölgemi kuşak gibi sarmıştı..doktor bana sadece baticon vermişti.günde 1 yada 2 kere yaraların üzerine sürüyordım..bir de acayip kaşıntı yapıyordu.bu dönemde sana zararı olacağını sanmıyorum..öyle mikrobik birşey olsa bana doktor o zaman ilaç da verirdi..ilaçsız sadece baticon sürerek o da mikrop kapmasın diyedir geçmişti kısa sürede..geçmiş olsun.bence yine de adet olmadan bir cildiyeciye git...

merhabala arkadaşlar bende umutta bi umutla başladım pazartesi muayenemi yaptı ulun bey şimdi adeti beklyorz heran olabilirim adetin ikinci gunu gidicem bakalım neler yapılacak heyecanlıyım korkuyorum umutluyum cok tuhafım ya allahım hiçbirimizin umudunu boşa cıkarmasın.............

hoşgeldin aramıza... listeye eklememi ister misin ???hikayesini paylaşan arkadaşları ekliyorum ...
allah yardımcın olsun ..

deryacım ben de 2 sene kadar önce zona geçirmiştim.ama öyle sivilce gibi olmuyor.böcek ısırığı gibi minik minik kırmızı lekeler oluyor.ve benim bel bölgemi kuşak gibi sarmıştı..doktor bana sadece baticon vermişti.günde 1 yada 2 kere yaraların üzerine sürüyordım..bir de acayip kaşıntı yapıyordu.bu dönemde sana zararı olacağını sanmıyorum..öyle mikrobik birşey olsa bana doktor o zaman ilaç da verirdi..ilaçsız sadece baticon sürerek o da mikrop kapmasın diyedir geçmişti kısa sürede..geçmiş olsun.bence yine de adet olmadan bir cildiyeciye git...

saol canım ..benim de annem hemşire o da akşam baticom sür dedi . baticom sürdüm ben de eşim yapma zararı olur bilmeden demişti ama bak doktorlar bile veriyormuş:=) ben zona oldugunu sanmıyorum minik bir iki sivilce döküntüsü sadece ... çoraptan oldu oda bence...
saol fikrin için canım ...

sen de iyisindir umarım güzelim :))

UMUT'UN YOLUNDAKİLER VE UMUT'A KOŞACAKLAR LİSTESİ

:KK49:UMUT'UN YOLUNDAKİ MUTLU HAMİŞLER :KK49:

:KK64::KK64::KK66::KK62::KK19::KK66:
1-leydim84-----hamile ( yeşilköy international-tüp) :emir_bebek::KK49:
2-nihan1979 ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
3-bnur2028-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
4-judith_mc-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
5-ndevil----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
6-sevtap41 ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
7-emine1983----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
8-hilal23---hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
9-gncam---hamile ( umut - tüp 2.deneme) :emir_bebek::KK49:
10-htcyldz---dondurulmuşlarla 4.denemesi .transfer 24 ocak ( umut -tüp ) :nazar:
11-belle_femme (umut- tüp- transfer :24 ocak ):nazar:

UMUT'A KOŞACAK MÜSTAKBEL HAMİŞLER

:KK68::97::97::KK6::KK6::nazar::emir_bebek::emir_bebek:
1-deryaberil ---( heyet raporunu alıp umut'a koşacak - ocak ) :nazar:
2-ceylinnaz --- ( biraz dinlenip umut'una kavuşacak ) :nazar:
3-nurme --- ( tedavisine başlamak için bekliyor - ocak ) :nazar:
4-basakoztan --- ( 3. denemesi için araştırma yapıyor bahçeciyi seçti ) :nazar:
5-özgür1 --- ( araştırma yapıyor tedavi için umut düşünüyor) :nazar:
6-pili --- ( henüz tedaviye başladı - beklemede ):nazar:
7-belle_femme ---- ( şehirdışından gelip umutta tedavi görecek - şubat ayında):nazar:
8-aslı-ist ---(2.deneme için çalışmalarını sürdürecek ..umudu sürüyor arkadaşımın) :nazar:
9-belgin -----(mart/nisan tedaviye başlayacak Umut'ta):nazar:
10-sympathique ----(perşembe günü randevusu var):nazar:
11-menlikee----( tedavisi başladı - hayırlısı olsun ) :nazar:
12-ayben85-----( dondurulmuşlarını kapıp umuta gelcek ) :nazar:
13-turuncu86---( dondurulmuşlarıyla 2.denemesi- ocak sonu - umut ) :nazar:
14-bakgün-----(heyet raporu için hazırlanıyor-umutta tüp yaptıracak) :nazar:
15-herasles----(preseed ile deneme yapacak ) :nazar:
16-fulya41-----( transfer :10 şubat - umut - tüp ) :nazar:
17-gulsah8585---(2 micro olumsuz- yeni tedavi umutta düşünüyor ) :nazar:
18-nsh---(evvela doktora gidip sebebini öğrenmeli) :nazar:
19-ceysin---(kırmızıları bekliyor ) :nazar:
20-sinems941---(ilk görüşmesini yaptı-şubat sonu başlayacak) :nazar:
21-elinn---( umut - tüp - haziran dondurulmuşlarla) :nazar:
22-panadol----(umut-2.deneme-haziran):nazar:
23-besa3467----( umut - tüp ) :nazar:
24-sevgi3434---( kırmızıları bekliyor ):nazar:
25-aşk_meleği ---( 2.tüp denemesini de umutta yapacak - beklemede ) :nazar:
26-
27-
28-
29-
30-

hadi umutlarin bosa cikmaz insallah, Allah yardimcin olsun

oo kızlarrrr pek kalabalığızzzzz
anlatın ; yazın ; coşun , coşturunnn ayollllllllllllllllll

haydi neşeli bi gün olsunnnnnnnnnnnnnn... bırakın kederi efkarııı ayyy:))

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım aslında erkek inferlitesi topiğindeyim ve daha önce de umut tüpte bir başarız mikro enjeksiyon geçirdim derya arkadaşım bu konular üzerine çok konuşurz topiğim uğurlu gelir dedi benide bu topiğe davet etti inşallah listedeki herkes gibi bende meleğine kavuşanlardan olurum tabiki siz tedavideki arkdaşlarımda inşallah en kısa zamanda bebişlerini önce göbişlerinde sonra kollarında alırlar

ayrıca iş yerindeyim şuan ama kafada başka sıkıntılar olunca işler güçler hayal oluyorr sürekli araştırma yapmaktan işe vakit ayıramıyoruz mutlu paylaşımlarımız olur inşaallah

hayde :92::92::92::92::92::92::92::92::92:

ayrıca iş yerindeyim şuan ama kafada başka sıkıntılar olunca işler güçler hayal oluyorr sürekli araştırma yapmaktan işe vakit ayıramıyoruz mutlu paylaşımlarımız olur inşaallah

hayde :92::92::92::92::92::92::92::92::92:

duygucum :) aramıza hoşgeldin ..kırmadıgın için de teşekkürler... bak seveceksin topicimizi :) kızlar gelir sorularını sorarlar bilenler cevaplar bir süre kaybolurlar ama listeye eklidirler..sonra biz heycanla bekleriz... bi gelirler ki hamiş haberleriylee...

haydi bakalım güzel güzel haber alacagımız günlerimiz olsun....

haydi kızlar ,

tedaviye başlayanlar ;
ilaçlarını kullanmaya başlayanlar ;
transfer yapılanlar ;
hcg gününü bekleyenler ............... hepinizzzzzz haber verin son durumlarınızı kızlarrrr...listeyi toparlıyım güncelleyim hata eksik varsa: )

hamişlerrrrrrrrrrr hele sizzzzz nerdesiniz ayollll yazın haberdar edin ...bebişler nasıl ? keseler göründü pıt pıtlar duyuldu mu ? cinsiyetler ögrenilecek mi ? bulantılar var mı ? zor mu ? ne duygulardasınız ???
ayol iki yazınnnnn heycanımızı artttırın ayollllllllllll:)))

:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::KK52::KK52::KK52::84::84::85::85::KK64::KK64::KK19::KK19::KK9::KK9::KK66::KK66::87::87::89::89:

mrhb arkadaşlar pazartesi transferim gerçeklerşti Allaha şükür 2 embriyo transfer edildi bitansei çok iyi derecedymiş diğeri ondan biraz daha düşükmüş ama ikisininde tutmaması için bi neden yokmuş.5 ocakta test günüm inş. hayırlısıyla hayırlı ve sevindirici bir haber alırım.

duygucum :) aramıza hoşgeldin ..kırmadıgın için de teşekkürler... bak seveceksin topicimizi :) kızlar gelir sorularını sorarlar bilenler cevaplar bir süre kaybolurlar ama listeye eklidirler..sonra biz heycanla bekleriz... bi gelirler ki hamiş haberleriylee...

haydi bakalım güzel güzel haber alacagımız günlerimiz olsun....

haydi kızlar ,

deryacım nedemek canım senin öncülüğünde bi topiğe gelmezmiyim ben sohbetlerini zaten çok severim burda artık paylaşımlarımızda artar buarada kitap tavsiyen de gözümden kaçmadı herkese şiddetle tavsiye ederim.
umuttaki dr.um süleyman beydi ama en üzücü yanı transfer günü orda olmadığını oraya gittiğimde hemşirelerden öğrendim ve transferimi ulun bey yaptı.ulun bey çok iiyimser biri ama bende yinede bir üzüntü olmuştu transferde morfoloji bozukluğundan olmadığını söyledi dr.um.2.si için kendimi hazırlıyorum ilk fırsatta bende burda gün sayıcam inşalalh

Anneler ve Kızları
Yazar(lar) : İlkim Öz

Sayfa Sayısı : 192
ISBN : 978-975-14-1397-0
Çevirmen :
Özelliği : 134x198mm, 2.Hamur
Fiyatı : 10,00 TL

İlkim Öz’den yeni etkileyici bir çalışma…

Evlilik ve aile terapisti olan İlkim Öz, Anneler ve Kızları kitabında, doğumundan evliliğine kadar annelerin kızlarıyla ilişkisinin onların geleceğini nasıl etkilediğini somut örneklerle sıralıyor. İlkim Öz, anneler ve kızları arasındaki güçlü ve özel sevgi bağının mutlu bireyler oluşturarak bunun nasıl sağlıklı bir topluma dönüşebileceğini, anne kız ilişkisinin gelecek kuşaklar üzerindeki güçlü etkisini yalın bir dil ve çarpıcı örneklerle veriyor. Tüm annelerin, anne adaylarının ve ebeveynlerin elinden düşüremeyeceği bu kitap, sizin de en iyi rehberiniz olacak.

İlkim Öz
İLKİM ÖZ, Ankara’da doğdu. 1986’da Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirdikten sonra, çeşitli hastanelerin psikiyatri kliniklerinde klinik psikolog olarak görev aldı. Özel rehberlik ve danışma merkezlerinde psikoterapist ve yönetici olarak çalıştı. Ankara’da yerel bir radyoda kendi konusuyla ilgili bir radyo programını altı yıl boyunca hazırlayıp sunan İlkim Öz, TRT dahil olmak üzere, pek çok radyo ve TV kanalına uzman konuk olarak katılmakta ve ana haber bültenlerinde görüşleri alınmaktadır. Bir derginin düzenlediği panelde gösterilen kısa metrajlı bir filmin senaryosunu yazmıştır. Halen kendisine ait psikolojik danışma merkezinde evlilik ve aile terapisti olarak bireysel psikoterapi, aile danışmanlığı, evlilik terapileri, gençlerle ve çocuklarla psikoterapi çalışmalarını sürdüren İlkim Öz, çeşitli dergilerin yayın ve danışma kurulunda olup, dergi ve gazetelerde yazıları da çıkmaktadır. Çocuklar, aileler ve eşlerle ilgili çalışmalarından dolayı, Türkiye’nin pek çok il ve ilçesinde konferanslar, söyleşiler düzenlenmektedir. Çocuk sahibi olamayan eşlerle, lösemili çocuklar ve aileleriyle uzun yıllar psikoterapi çalışmalarını sürdürmüştür. Terapide Beş Soluk adlı kitabı, Türkiye’de, bir Türk terapist tarafından psikoterapi seanslarının öyküleştirildiği ilk kitap olmuştur. Kadın ve erkeklerin kişilik yapılarını, ilişkilerde ve evliliklerde yaşadıkları sorunları, Erkekler Neden Evlenir? ile Kadınlar Neden Evlenir? adlı yapıtlarında irdelerken, insanın kişilik yapısının, geçmiş yaşantılarının, şimdi içinde bulunduğu şartların ve eş seçimlerinin ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır. Yazarın bilimsel hayatı, terapileri, evlilik, kadın ve erkekler üzerindeki araştırmaları ve kitapları Alman gazeteci Hans-Joachim Löwer tarafından kaleme alınmış ve Almanya’da yayınlanan Atatürk’ün Çocukları (Ataturks Kinder) adlı kitapta yer almıştır. Bilinçaltımızın, yaptığımız her davranıştan sorumlu olduğunu savunan terapist, psikoterapi seanslarını öyküleştirerek herkesin me...rak ettiği “psikoterapi sürecinin” nasıl işlediğini so...mutlaştırmıştır. Bugüne kadar basılmış 16 kitabı olan yazar, İlkim Öz dergisini 2009’da yayın hayatına kazandırmıştır.

Anneler ve Kızları
Yazar(lar) : İlkim Öz

Sayfa Sayısı : 192
ISBN : 978-975-14-1397-0
Çevirmen :
Özelliği : 134x198mm, 2.Hamur
Fiyatı : 10,00 TL

İlkim Öz’den yeni etkileyici bir çalışma…

Evlilik ve aile terapisti olan İlkim Öz, Anneler ve Kızları kitabında, doğumundan evliliğine kadar annelerin kızlarıyla ilişkisinin onların geleceğini nasıl etkilediğini somut örneklerle sıralıyor. İlkim Öz, anneler ve kızları arasındaki güçlü ve özel sevgi bağının mutlu bireyler oluşturarak bunun nasıl sağlıklı bir topluma dönüşebileceğini, anne kız ilişkisinin gelecek kuşaklar üzerindeki güçlü etkisini yalın bir dil ve çarpıcı örneklerle veriyor. Tüm annelerin, anne adaylarının ve ebeveynlerin elinden düşüremeyeceği bu kitap, sizin de en iyi rehberiniz olacak.

İlkim Öz
İLKİM ÖZ, Ankara’da doğdu. 1986’da Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirdikten sonra, çeşitli hastanelerin psikiyatri kliniklerinde klinik psikolog olarak görev aldı. Özel rehberlik ve danışma merkezlerinde psikoterapist ve yönetici olarak çalıştı. Ankara’da yerel bir radyoda kendi konusuyla ilgili bir radyo programını altı yıl boyunca hazırlayıp sunan İlkim Öz, TRT dahil olmak üzere, pek çok radyo ve TV kanalına uzman konuk olarak katılmakta ve ana haber bültenlerinde görüşleri alınmaktadır. Bir derginin düzenlediği panelde gösterilen kısa metrajlı bir filmin senaryosunu yazmıştır. Halen kendisine ait psikolojik danışma merkezinde evlilik ve aile terapisti olarak bireysel psikoterapi, aile danışmanlığı, evlilik terapileri, gençlerle ve çocuklarla psikoterapi çalışmalarını sürdüren İlkim Öz, çeşitli dergilerin yayın ve danışma kurulunda olup, dergi ve gazetelerde yazıları da çıkmaktadır. Çocuklar, aileler ve eşlerle ilgili çalışmalarından dolayı, Türkiye’nin pek çok il ve ilçesinde konferanslar, söyleşiler düzenlenmektedir. Çocuk sahibi olamayan eşlerle, lösemili çocuklar ve aileleriyle uzun yıllar psikoterapi çalışmalarını sürdürmüştür. Terapide Beş Soluk adlı kitabı, Türkiye’de, bir Türk terapist tarafından psikoterapi seanslarının öyküleştirildiği ilk kitap olmuştur. Kadın ve erkeklerin kişilik yapılarını, ilişkilerde ve evliliklerde yaşadıkları sorunları, Erkekler Neden Evlenir? ile Kadınlar Neden Evlenir? adlı yapıtlarında irdelerken, insanın kişilik yapısının, geçmiş yaşantılarının, şimdi içinde bulunduğu şartların ve eş seçimlerinin ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır. Yazarın bilimsel hayatı, terapileri, evlilik, kadın ve erkekler üzerindeki araştırmaları ve kitapları Alman gazeteci Hans-Joachim Löwer tarafından kaleme alınmış ve Almanya’da yayınlanan Atatürk’ün Çocukları (Ataturks Kinder) adlı kitapta yer almıştır. Bilinçaltımızın, yaptığımız her davranıştan sorumlu olduğunu savunan terapist, psikoterapi seanslarını öyküleştirerek herkesin me...rak ettiği “psikoterapi sürecinin” nasıl işlediğini so...mutlaştırmıştır. Bugüne kadar basılmış 16 kitabı olan yazar, İlkim Öz dergisini 2009’da yayın hayatına kazandırmıştır.

mrhb arkadaşlar pazartesi transferim gerçeklerşti Allaha şükür 2 embriyo transfer edildi bitansei çok iyi derecedymiş diğeri ondan biraz daha düşükmüş ama ikisininde tutmaması için bi neden yokmuş.5 ocakta test günüm inş. hayırlısıyla hayırlı ve sevindirici bir haber alırım.

merhaba canım allah hayırlı etsin inşallah 5 şubatta bebişin yada bebişlerin seninledir. buarada yaşdan dolayımı 2 adet transfer ettiler

aaaa..canım neden 2 embriyo transfer edildi ??? kaç yaşındasın ki sen ????

şeker şey düşünsene 2si birden tutuyormuş :)) allahtan 1 isterken 2 tane bebişin olcak ...haydi inşallah biri kız biri erkek olur :)) inşallah seninledirler...
hcg gününü bekliyorzzz tatlım . bok istirahat...ananas ye... dut kurusu ,ceviz ,badem ye.. bol bol su içi...kabız kalma... öksürme ..kasma yorma kendini..

allah yardım etsin ..

deryacım nedemek canım senin öncülüğünde bi topiğe gelmezmiyim ben sohbetlerini zaten çok severim burda artık paylaşımlarımızda artar buarada kitap tavsiyen de gözümden kaçmadı herkese şiddetle tavsiye ederim.
umuttaki dr.um süleyman beydi ama en üzücü yanı transfer günü orda olmadığını oraya gittiğimde hemşirelerden öğrendim ve transferimi ulun bey yaptı.ulun bey çok iiyimser biri ama bende yinede bir üzüntü olmuştu transferde morfoloji bozukluğundan olmadığını söyledi dr.um.2.si için kendimi hazırlıyorum ilk fırsatta bende burda gün sayıcam inşalalh

canım teşekkür ederim . bak ne güzel hemen alıştın yazışmaya başladın bile :))

merak etmeeeee yüzümüz gülcekkkkkk... sen dediklerimi yap şekerrrr:)))

tam gazz :) devammmm

kızlar ben sizlere bişeyler sorcam ...

benim 3-4 gün evvel belimde bel çukurumda bir kaç tane sivilce vardı .. bu ara biraz fazla ten çorap giyip etekle dolaştım :) çorabın alerjisi ( neticede naylon ) olabilir dedim . umursamadım sıktım sivilceleri.. sonra bunlar yara gibi oldu ve içten içe yanmaya başlıyordu .. geçti sandım ama caım acımaya devam etti. az evel eşime gösterdim.. ZONA dedi .. zona çıkarttığımı ama kuruduğunu söyledi.. zona sıkıntıdan vücutta atılamayan mikrobun sıkıntının artmasıyla patlayıp bi yerden atıldıgıı genelede sırt bel bölgesinde oldugunu söyledi ( eşim bekarken geçirmiş de ) ...şimdi uzmantvde baktık ama ben öyle bişey geçirdiğimi sanmıyorum ... normal ergenlik sivilcesi gibi bi sivilcenin kuruyup kabuk baglaması gibi bişey.. öyle sulu sulu yaralar falan yok .. ayy korktum şimdi .. tedavi başlıcak böyle bi mikrobik hastalık geçirmek istemiyorum ..
siz ne dersiniz kızlar...

canım ben 1.5 sene dermatoloji doktoruyla çalıştım zona sinir ucu iltihabıdır ve tek bi sicvilceyle oluşmaz bir çok taneciğin bi araya gelmesiyle oluşur ve krem tedavisi verilir genelde benim bildiğim kadarıyla cildiyeciye gittiğinde gebelik planını söyle oral değilde yüzeysel tedavi etsin...
çok geçmiş olsun canım....

merhaba canım allah hayırlı etsin inşallah 5 şubatta bebişin yada bebişlerin seninledir. buarada yaşdan dolayımı 2 adet transfer ettiler

sağol canım duan kabul olur inş. Rabbim cümlemize hayırlısını versin benim 4. denemem diğer 3 hep başarısızdı ondan bu arada yaşımda 30.

X