Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

kızlarrrrr

yasemin hanım sitesini çok güzel düzenlemiş... başarı hikayelerini de eklemiş... ama son zamanlardaki başarı hikayelerinden tek benim var heralde..:)

sizlerin adlarını göremedim..

Basari Hikayeleri - Tüp Bebek Tv - Tüp Bebek Videoları , Üremeye Yardımcı Teknikler

işte linki bakın inceleyin... merkez için kararsız arkadaşlar , ilk görüşmeye gelecek arkadaşlar sizler de okuyun ...

allah herkesin yolunu açık etsin. dualarını kabul etsin . . . allah bebek isteyen kullarının kucagını boş bırakmasın...

tatlım heyet raporu aldıgın zaman ;

merkeze 2000 tl
eczaneyede tedavi süresinceki ( başlangıc - yumurta toplama-transfer ) igneler için de 1000 tl ödüyorsun ....
yani 5000 tl lik pket 3000 tl olmuş oluyor .

saol deryacım.arkadaşım yeni başlıcakta onun için sordum fiyatı.bide bişey daha sorucam uzun zamandur aklıma takıldı..eşim umutta mikro tese ameliyatı oldu raporum oldugu halde bana erkek masrafını karşılamıyo ssk dendi.bu konu ile ilgili bi bilginiz varmı acaba.ssk raporu sadece kadın ın tedavisinimi karşılıyo...

merhaba arkadaşım öncelikle çok teşekkür ederim ilgin için şimdi sana durumumu şöle bi anlatayım ben daha önce 1 kere aşılama oldum umut tüp bebek merkezinde zeynep kamilde yaptırdığım smear testi kültür testi ve rahim filmim var hormon tahlillerim ve usg görüntülerim eski ben sevgili dr um Ulun beyin deyimiyle dört dörlük bir polikistik over hastasıyım ama ilaçlara cevap vererek yumurtladığım için aşılama olacaktım tekrar ama Ulun bey eşimin eski testlerini bi kenara bırakıp yeni bi test istedi testin sonucun da 11 milyon sperm sayısı %35 hareket ve %2 morfoloji çıktı morfoloji 4 ün altında olduğu için Ulun bey aşılama olmaz dedi tüp bebek yaptırmanız uygun olur dedi bende zeynep kamilden rapor çıkartmak istiyorum ama önce ürolojiden onay almamız lazım mış infertilite bölümünde öle dediler yani üroloji sperm testine bakacak ve diyecekki bu kriterler aşılama için yeterli değil direk tüp bebek yapılacak yani bu ınayı vermezse ben zeynep kamilde sil baştan yapmak zorunda kalırım rapor çıkarmak için

canım bizim bu konumuzla ilgili yasanın maddelerini de inceleyecek olursan ; hem kadın hem erkek , hem ikisi birden şeklinde sorunlara göre rapor veriliyor. Sana şöyle demek istemişlerdir. Erkekte sorun olduğunda da direk gidiyorsun ki bir çoğumuz erkek sorunu yüzünden tedavi gördük .
Ben numunede aldım raporumu canım . Rapor erkek adına degil kadın adına açılıyor. önce saglık raporu alarak evet heyete girebilir onayını alıyorsun . Bu arada ürologa gidiyorsun ve eşin için ürolog sadece tüp bebek tedavisi ( ıvf ) ile gebelik saglanabilir diye yazı yazıyor. Bunu kadın dogumcuya gösteriyorsun . Degerlendiriyorlar ve sana tamam heyete gir hazırlığını yap diyorlar. Tüm dosyanı hazırlayıp heyete giriyorsun .
Asıl sorun erkekte olmasına karşın ; rapor kadın adına açıldıgından erkegin tek rolü üroloji doktorunun o 2 satırlık yazısı oluyor. Sonraki tüm aşamalarda kadın başrollerde güzelim .
O yüzden bilgi yanlış degil ama detay vermediklerinden yanlış anlaşılmış.
Rapor alırsın ....

merhaba arkadaşlar.deryaberil senin problemin neydi?tüpbebeği hangi doktora yaptırdın?

eşimde sperm sayısı ve hareketinde sıkıntı vardı. Bende pko yum . . . Ilk tüp bebek tedavim . Süleyman bey doktorum . şu anda allah nasip ederse 32 hafta sonra bebegime kavuşacagım .

Allah hepinize nasip etsin .

canım bak yukarıda yazdım . Konu seni de baglıyor... Uroloji doktorunun yazısını saglık kuruluna girdiğinde istiyor numune... O yazıyı alıp gitmen gerek . Istersen git numunedeki doktorlardan muayene ettir eşini orda al yazıyı. Internetten randevu alınıyor. Alın gidin . Elinizde kaşeli imzalı doktorun yazısı olsun . Zeynep kamilde de tekrar gerekirse ürologa girersiniz. Ama zeynep kamil prosedürlerini bilmiyorum .

Allah yardımcın olsun ama hızlı hareket et.....

1 aya yakın sürüyor.

Hanımlar, dün ikili testimi yaptırdım. Çok şükür ultrason ölçümleri iyi çıktı. Kan sonuçlarımı bir hafta sonra alacagım. Ultrason görüntülerinde gördüklerime inanamadım,Derya Teyzemiz de yanımızdaydı. Bir haftada bu kadar hareketlenmiş olması beni çok şaşırttı ve duygulandırdı : ) Allahım hepimize saglıklı sıhhatli kucagımıza almak nasip etsin.

Gelelim bilgi kısmına. Hamileliğimizin 24.haftasından sonra hepimize şeker yüklemesi testi yapılacak. Size bir bardak glikozlu su veriliyor sonra yukleme süresine göre sizden kan alınıp sonuç degerlendiriliyor.

Eger benim gibi polikistik over nedeni ile daha önceden TİP1 diyabet teşhisi konulmuşsa bunu sonuç kagıdınız ile doktorunuza söyleyin. İlerleyen haftaları beklemeden şeker yüklemesi yapılıyor gerek görülürse sonraki haftalarda tekrarlanıyor.

Örnek yemek listesi

SABAH:

1 bardak süt,
1 yumurta,
1 dilim peynir,
1 orta dilim ekmek,
1 domates, 1 salatalık, maydanoz, yeşil biber, dereotu v.b

KUŞLUK:
1 meyve + 1 bardak ayran + 1 ince dilim ekmek

ÖĞLE:
1 Porsiyon etli kurubaklagil yemeği
1 porsiyon pilav veya makarna
1 bardak ayran
1 porsiyon salata
1 orta dilim ekmek ,1 adet meyve

İKİNDİ:
1 dilim ekmek+ 1 dilim peynir + domates , salatalık + 1meyve

AKŞAM:
1 porsiyon et, balık, tavuk (sebzeli)
1 porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği
1 bardak ayran,
1 porsiyon salata , 1orta dilim ekmek

GECE:
1 su bardağı süt veya 1 porsiyon sütlü tatlı + 1 porsiyon meyve Kahvaltıda veya ara öğünlerde 5 zeytin, 1tatlı kaşığı bal, pekmez, reçel tüketilebilir. 1 porsiyon meyve 1orta boy elma, portakal veya küçük bir salkım üzüm, ince bir dilim karpuz veya kavun, yarım muz veya greyfrut olabilir. Gebelikte Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar

Çay, kahve gibi içeceklerin yemekle birlikte tüketiminizi azaltıp, yerine ayran, süt, meyve sularını tercih ediniz. Her öğünde mutlaka C vitamini kaynakları tüketiniz.

Sebze, meyve, kuru baklagilleri iyice yıkamadan tüketmeyiniz. Sebzelerin ,makarnanın haşlama sularını dökmeyiniz, ya suyunu çektirerek pişiriniz ya da sularını çorbalarda kullanınız. Sigara, alkol kullanmayınız, sigara dumanına maruz kalmayınız.

Yemeklerde iyotlu tuz kullanınız. Tansiyon yüksekliklerinde yemekleri tuzsuz pişiriniz. Hazır gıdalardan kaçınıp doğal besinler tüketiniz. Hazır içecekler, hazır çorbalar, ve mevsimi olmayan sebze ve meyveleri tüketmeyiniz. Et, balık, tavuk, kuru baklagil tüketimini birer gün ara ile yaparak tek düzelikten kurtulup bıkkınlık yaratmadan doğru besleniniz.

Süt içemiyorsanız yoğurt veya ayran tüketiniz. Peynir yerine çökelek tüketebilirsiniz. Yağda kızarmış hamur tatlıları yerine, meyve veya sütlü tatlıları tercih ediniz.

UNUTMAYINIZ! Annenin ve bebeğin sağlıklı olmaları; annelerin gebelik öncesi sağlığı, besin yedeklerinin durumu ve gebelik boyunca kendileri ve bebekleri için yeterli ve dengeli beslenmelerine doğrudan bağlıdır. BEBEĞİNİZ SİZİN YEDİKLERİNİZDİR.

Hazırlayan : Prof.Dr. Hakan Şatıroğlu
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı

KURUYEMİŞ VE KURU MEYVALARI İHMAAL ETMEYELİİM !

aminn canımmm.Deryacım yaaa ben siteye baktım çok da hoşua gitti ama üye olamıyorum bilgileri dolduruyorum ama giriş yapamıyorum yanlış bir şey mi yapıyorum acaba:44::44:

haytım eşinin spermiogram sonuçu elinizde değilmi işte ilk zeynep kamile git tüp bebk bölündeki doktorla görüş o sana ne yapman gerektiğini anlatır zaten onlar seni ürolojiye gönderiyor doktorda sonucuna bakıp gerekirse bir spermiogram daha istiyor ondan sonra tüp bebk için uygundur diyor ama sen önce git randevu almana gerek yok tüp bebekteki doktorla konuş sonuçlarınıda yanında götürmeyi unutma

çok güzel iyi çıkması inş. bizimkide iyi çıkar bizde 7 nisanda yaptırcaz sen nerde yaptırdın eğer özelde yaptırdıysan ücretini öğrenebilirmiyim.

Kızlar herkese selamlar..

Mutlu haberlerinizi yakından takip ediyorum ve çok seviniyorum. Hem sizin adınızıa hem de kendi adıma. Zira biri burdan ...hamileyim... Dediğinde olduğunun umudunu görüyorum. Kendim için de daha umutlu oluyorum....

Kızlar ben önceden yazmıştım. 2 kez anadolu sağlık merkezinden sonra 1 yıl ara verdim ve şimdi. Umöut tüp bebekte kontr. Gidiyorum. Histeroskopi yapıldı ve ilaçlar verildi.
beni de listenize ekleyin .. Bende umut annesi olmak istiyorum..

Tekrar herkese selamlar...

slm arkadaşlar nasılsınız biz bugün 11+3 olduk ve benim yüzümde şimdiden kahverengi lekeler oluştu benimle aynı durumda olan varmı aranızda

inş. canım sende en kısa zamanda aramıza katılırsın bizde senin mutlu haberinle seviniriz.

çok güzel iyi çıkması inş. bizimkide iyi çıkar bizde 7 nisanda yaptırcaz sen nerde yaptırdın eğer özelde yaptırdıysan ücretini öğrenebilirmiyim.

kartal eğitim araştırma gebe polikliniğinde dosyam olmadıgı için yapmadı ! kartal umut hastanesi'nde yaptırdım zaten o hastanedeyiz. 130 lira

canım ayrıca 11+3 olduguna % 100 emin misin ? 7 nisan ' a daha 10 koca gün var.biz seninle hemen hemen aynıydık ben 12. haftadayım sen nasıl 11+3 tesin? bak geç kalma sakın.14 hafta içinde yapılmyor o test. müsaitsen bende bekleme 10 gün daha...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…