Umut hep var... serklajli anneler size mesajim var. 🤗

Hamera19

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2024
48
32
30
Herkese merhaba. 28+4 haftalik hamileyim 21. Haftada 18 mm servikal kisalik ile serklaj oldum. 2. Hamileligim ilkinde serklaj olmadi ama erken doğum riskim vardi ama 39 haftalik kizimi saglikli bir sekilde kucağıma aldım. Bu sefer erken doğum riskine erken yakalandım serklaj oldum mecburen haliyle herkes gibi bende tedirgin oldum. Serklaj sonrasi 1 ay yattim sonrasinda ufak ufak ev içi dolaşmaya basladim ama asla ağır kaldırmadım ve yediğime ictigime dikkat ettim kabızlık, gaz gibi durumlar için. cok sukur ki korka korka 28+4e geldik tabi bu süreçte servikal uzunluk uzamaya basladi hafta hafta riskin daha da az olduğunu duydukça rahatladim. Bugun yine kontrolüm var di servikal uzunluk cok sukur 40 mm olmus normal değere gelmis. Progestan kullanıyordum doktor bırakalım artık dedi normalde 36. Haftaya kadar devam edilecektir ama servikal uzunluk normal cikinca ilaci kesti. Yeni serklaj olan veya olacaklara moral olsun istedim. İnsan ister istemez tedirgin oluyor gercekten ama servikal uzunluk uzadıkça ben daha rahat hareket etmeye başladım ufak ufak yürüyüşlere basladim. Normalde gun icinde 1 kere merdiven inip çıktıysam, 2. Olmazdı simdi yavas yavas da olsa inip çıkıyorum. Normal dogum için de hareket sart ama bu hareketi dikkatli ve servikal durumuna göre yapmak gerek. Serklajli serklajsiz herkese evladını saglikla kucagina almasi nasib olur insallah.

Merhabalar ben de 21. haftam da acil serklaj oldum, tabi bir daha işe dönemedim sadece yatıyorum tuvalet ve banyo için kalkıyorum darısı bizlerin başına böyle mesajlar çok umut verici öyle rakamları görmek bizler için mucize

Cok cok geçmiş olsun saglikla gelsin insallah yavrunuz yatmak kesinlikle çözüm değil olcumlerinizde servikal uzunluk kontrolu yapilir zaten muhakkak doktorunuza da sorun eger iyileşme var ise yatmayin. Yatmakta insana kendini kötü hissettiriyor ve agirlastikca busefer ayaklanması cok zor oluyor bu sefer ekstra agrilar cikiyor bacaklar ağırlığa alışkın olmadığına inanin daha zor oluyor. Bagirsak hareketleri icinde yürümek gerekiyor yattığın yerde ye sadece wc ye gitmek için kalk bünyeye ters doktorunuza danışın muhakkak.

Merhaba çok geçmiş olsun durumunuz nedir? Umarım sağlıkla kucaklarız bebeklerimizi. Ben de 20+6 günlüğüm 1 hafta hastanede kaldım enfeksiyon vardı. Transabdominal Serklaj için 70 bin tl dediler. Başka hastaneye gittim dün ameliyata tam hazırdım ama doktor 28 ölçtüm dedi. Kime güveneceğim şaşırdım

Bence mutlaka başka bir doktora daha gözükün siz vakit kaybetmeden.

bugün doktor kontrolü vardı, 33+1 olmuşuz. Bebiş 1.950 gr. Kilosu her şey çok iyi dedi suyun çok güzel dedi ama bebeğin kesesi dikişlere dayanmış artık. Bu şekilde çok fazla fazla bekleyemeyiz dedi. Bugün NST’de hiç Sancım çıkmadı. Eğer çıkmış olsaydı bugün bile sezeryana alırdım dedi. Cuma günü tekrardan çağırdı. Çantanla gel her ihtimale karşı perşembe gece 12’den sonra hiçbir şey yeme dedi. Rahim ağzım 11 mm düşmüş.
Dikişler patlamaz ama suyun gelirse kanaman olursa bebek gelmek için zorlar ondan dolayı rahim ağzını parçalar dedi. Böyle bir riske girmek istemiyorum dedi.
Maksimum 36. haftayı görürüz dedi daha fazlası imkansız dedi.

Sağ Salim haberlerinizi bekliyoruz

Merhaba tesekkur ederim. 34 +2 yim cok sukur. Benim transabdominal serklaj degil. Sana neden onu söylediler anlamadim 18 de atıldı benim sizin de yükselmiş sanki progestan kullanimi öneriliyor genelde eger sizde kullanıyorsanız kesinlikle aksatmadan kullanin derim. Ayrica ağır kaldırmayın. Baska bir doktora da gorunmenizde fayda var ve en güzel ölçüm vajinal muayene ile yapılan ultrasondan ölçüm. Ona güvenebilirsin. Ultrason cihazı kasiktan net ölçüm vermiyor

Ben hamilelikten 1,5 ay önce keep yaptırdım rahim ağzından bir kısmı aldılar. Rahim ağzında skar oluşmuş bu sebeple abdominal gerekiyor dediler. Yarın başka doktora da gideceğim inşaAllah

Ben hamilelikten 1,5 ay önce keep yaptırdım rahim ağzından bir kısmı aldılar. Rahim ağzında skar oluşmuş bu sebeple abdominal gerekiyor dediler. Yarın başka doktora da gideceğim inşaAllah
Anladim evet rahim ağzından travma olunca serklaj tutmuyor veya enfeksiyon kapma riski yüksek oluyor. O yuzden ozaman teransabdominal önerilmiştir size. Baska çareniz yok ozaman sizin vajinals reklam sizin için riskli tehlikeye atmayın.

Benim de önceden bir kaybım var 14.haftada serklaj oldum şu an 21 haftalık gebeyim bende rahmime çok baskı var her hafta doktura gidiorım bir şey yok diyor ama tedirginim siz dede oldu mu?

Benim de önceden bir kaybım var 14.haftada serklaj oldum şu an 21 haftalık gebeyim bende rahmime çok baskı var her hafta doktura gidiorım bir şey yok diyor ama tedirginim siz dede oldu mu?
Benimde oluyordu bence büyüdükçe öyle olması normal, hem her hafta kontrol de ediyorlarmış

Serklaj olmuşsunuz zaten korkmayın o baski ve agrilar normal bebek büyüyor rahime baski yapiyor agri oluyor. Rahim büyüyor kaslar geriliyor agri yapiyor. Doktor zaten serklaj yerinizi kontrol eder dikisin yerinde duruyor olmasi yeterli onun dışında rahim yetersizliğiniz için yapılacak birsey olmadigi için bu ağrıları normal saglikli serklajsiz birine göre daha fazla hissediyoruz. Bunlar normal. Enfeksiyona dikkat edin en önemlisi bu. Sukur ben sona geldim artik 5 gun sonra dogumum var. Rabbim bekleyen herkese nasip etsin insallah. Saglikla kucağınıza almak nasib olsun.

Merhaba doğum yaptınız mı siz ve bebeğiniz nasıl çok merak ettim sizi..

Merhaba doğum yaptınız mı siz ve bebeğiniz nasıl çok merak ettim sizi..
Merhaba evet dogum yaptim 37+5 haftalik 11 gun oldu dogum yapali. Biraz zorlu bir süreçtir benim için. En çok korktuğum serklaj alınması idi. Ama serklaj alınması cok basit ve ağrısız bir işlemmis korktuguma deymedi bile. Sonrasinda cok rahatladım. Ancak doktorum serklaj sonrasi dogumu baslaticaz demisti diger turlu riskli olduğunu söylemişti bende kabul ettim mecburen. Serklaj sonrasi 3 cm acilma vardi suni verdiler kasılmalar 2 dakika da 1 e kadar indi ancak her aciklik kontrolünde sancim kaçtı nedense. 5 saat suni sanci sonrasinda dediler ki bebek strese girdi sezeryen. Cunku bebeğim kanala girmedi acilma 5 cm oldu ama bebeğim kanala inmedi. Yürüdüm egzersiz yaptim ama inmedi. Sezeryane aldılar normal dogum beklentisi ile gittim ilk doğumunda normaldi bu sefer sezeryen olmasi cok zor geldi. İlk gün kalkamadim kalk dediler agriyacak ama kalkman lazim dediler. Ancak kalkmaya çalıştığımda tansiyonum oynadi birdaha cesaret edemedim. Meğerse kansızlık oluşmuş ameliyat sırasında 3 gun boyunca hep basim dondu 15 dakika yuryus diyorlar 5 dakika ancak duruyordum ayakta basim cok dönüyordu. Agrim cok vardi. Sukur 11. Gune girdik agrim her gün daha azalıyor daha rahatlıyor. Ama normal dogumu tek gecerim gercekten. Yine de cok sukur bebeğim de saglikli bende daha iyiyim. Rabbim herkese saglikla bebeklerini kucagina almayı nasib etsin insallah.

Merhaba ilk dogumunuzda kisalik kac mm idi. Benim suan 15 mm 27.haftadayim gec farkedildigi icin dikiş de atilmadi korkuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…