Umudumuz Umut olsun

güle güle merveiki haberler iyi olur inşallah. bekliyoruz canım. e kimse kalmadı site acayip sorunlu son bi saattir off oldu şimdi anca girebildim. hu huuuuuuuu kimse yokmuuuuuuuuuu

esma sen gidiyosun galiba e iyi bari bende gidiyim napim kimse kalmadı. hadi iyi akşamlar kızlar

evet nasip gerçekten bi aileyiz...sen izmirin neresindesin?ben yeşilyurt tayım..

hatay şerifremzi ilköğretim okulunu biliyormusun orda sen yeşilyurttun neresindesin

okudum nasipcim...Valla inanmayacaksın ama bende aynı şeyi düşünmüştüm...sana kolay gelsin hayatım...:))))))))))
ilk mesajını yazdığında söylemiştim demekki az çok insanların konuşmalarından anlıyorum
kızlar selammmmmmmmmmmm
ancak geldim eve
öğretmenlik için milli eğitime gittim üsküdar kadıköy arası mekik döşedim resmen belgeleri toparla filan
havada sıcak bide yerlerini bilmiyordum da yoruldummmmmmmmmm
oruçluyujm bide allahtan geldim ev serin rahatladımmmmmmmmm
nerdesin sinemcim ya
esma kız bu arada sen 22 yaşına mı gircen daha minicik bişeymişin kız sen daha :)
bende 23 yaşında anne olmuştum bak şimdi oğlumla abla kardeş gibiyiz kimse inanmıyor annesi olduğumu
bende artık umut olsunda sizlerleyim arkadaşalar olurmu
hoşgeldin aramıza benim adım nasip
teşekkür ederim canlarım saolun bi ikiniz sevdiniz zaten
dur kız bende sevecem daha yeni geldim amanda aman yerim kız ben seni (yalnış anlaşılmasın:roflol:)

günaydın kıslar BEN HAMİLEYİMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
canım benim çok sevindim bize de dua et ne oluuurrr
seher ve raziyeciğim günaydın canlarımmm
diğer bayanlar nerede kaldınız
gülşen ayşe nasip emel nazmiye sinem pınar şebbo kaçak şebbo dünde gelmedin

kız nasip sana gelince dün bişey yazmadım doğrusun çünkü akşamları giriyorsun diye ama önceki günü okumadın sanırsam oklavayı yersin ona göre
geç uyandım da :eek: ama siteye giremedim akşama kadar açılmadı
merve2 bak altta takvimler var aklında tutman gerekmezkaydirigubbakcemile3 insan unutabiliyor tabiki..

bizde yakında yaparız takvim...:CüvCüv:

emelllllllllllllllll,sinemmmmmm,pınarrr, asiş yok bayadır nerelerdesinn kızz

ayşe ve nasipi idare ediyoruzgamyoncuiremsu

şebbo baş kayıplardannn aranıyorrr..
canım benim uyudum kaldım valla :)
ben şimdi bu bebeği ne yapyım kızlar
aldırsam olmz aldırmasam olmaz ben ne b...k yiyim siz bana akıl verin

gidecek yerimmi
var
sanki
neyle bakacağpğım bebeğime
ama sunu anladımki kocam benden nefret ediyor
canım çok düşün doğru karar ver. babasız bi çocuk sağlıklı olmaz ama yıllarca da seni istemeyen biriyle yaşayamazsın allahım yardım etsin..

amma çok kaynatmışsınız ha daha okuyamadığım bi sürü sayfa vaaar

ben şimdi seni ne yapayım derya başımın belası bana aksi diyorsunda beni zorla zıvanadan çıkartıyorsun her defasında sana aynı şeyleri söylemekden bıktım yokmu kızım sana destek çıkacak kimsen yoksa senmi kötüsün kocammı belanın biri ondanmı destek çıkmıyor kimse sana kayınvaliden kayınbaban ne diyor bu işe bize yazdıklarını yakınlarından biriyle paylaşman gerekiyo bu ne b.kem hayat böyle ya kusura bakma ama kocan senden nefret ediyorsa neden senle ilişkiye girip bir bebek yapıyo adam senden nefret ediyosa yanına yaklaşmaması lazım maşallah seninki hem nefret hem herkes anladı onu zaten sen senden nefret eden adamla düşünmedinmi ya bu adam beni sevmiyo neden benle beraber oluyo ben neyimki demedinmi biliyorum gittikce ağır oluyor yazım ama gerçekleri söylüyorum çünkü herzaman sana karşı gerçekci oldum derya benden bu kadar
evet destek çıkacak kimsem yok esma yalnızım tamammı

deryaaa bebeği aldırmakta ne demek :1no2:

biz burda bebeeekkk diyeee allaha yalvarıyoruz dualar ediyoruz sen sana verilen bu nimeti almak istiyorsun deryaaakötükedihüso çarpılcaksın mübarek günde.
canımsın
mervecim ama durum iyice kötüleşmiş galiba esma da dedi okkumuşundur ama nasıl bakayım diyo

kolay olur mu hiç?bilmezmiyim ben de ne kadar çok istiyorum bi bebeğim olsun ...sonra aldırmak zorunda kalmak korkunç bişey olmalı...ama onun durumuna bakılırsa bu kadar çıkmaz içinde en çıkar yol bu görünüyo...
evet çıkmazdayım
gülüm iyide biz burdan neye yardımcı olcaz o zaman bu adam neden karısını sevmiyo neden istemiyo neden çocuğa karşı bunları bilmeden nasıl yardımcı olcaz. sürekli salak o adam deli bu adam mı dicez. madem anlatamıyo hergün neden şikayet ediyo o zaman biz burdan ne yapmalıyız peki ne demeliyiz yani?
deryanın ikinci evliliğiymiş sanırım deryaya aşıkmış ama evlenip ayrıldıktan sonra deryaya deli divane olmuş deryada evlenmiş onunla. ama daha önce onunla evlenmediği için galiba deryaya kızıyomuş sürekli eskileri hatırlatıyomuş. bide sosyologmuş adamcaz . başka bişi bilmiyoruz. deryaya diyorum ki yokmu aile büyüğünüz gitsin sosyolog kocanla konuşsun diyoruz deryadan cevap yok. kocanla konuştunmu derya ne dedi cevap yok git kafanı dinle biraz ara ver diyoruz cevap yok nereye yorum yapcaz o zaman biz. yardımcı olmaya çalışıyoruz ama olamıyoruz. sürekli bu satırları yazıyo yazıyo derya ama altında bi gelişme olur sonuç olur dimi nerde bunlar. ne yani görmezden mi gelcez. sürekli ajitasyon mu yapcaz yoksa o mu yapıyo anlamadım valla.
demekki siz beni hiç dinlemiyorsunuz ben size bunların hepsini anlatmamışmıydım zamanında sayfalarca

valla esma haklı bu nebiçim perhiz nebiçim lahana turşusu bunlara doğru dürüst cevap vermessen derya ben artık sana hiçbişi demicem ne halin varsa gör.
öyle yapıcam zaten
Yaa kızlar konuşmayım diyorum ama kendimide tutamıyorum...Hoş Esma gerekeni söylemiş ama..Bak Derya suç hiçbir zaman tek taraflı değildir..Biz sadece seni dinlediğimiz için sen haklısın..Yalnız sen herşeyden şikayetçisin..Beş parmağın beşi bir mi? Sen bu adamı sevmişsin 5 yıllık bir beraberliğin var. iki tane düşük yapmışsın..O adamda seni sevmese bu bebekler nerden oldu anacım? Ortada bir bebeğiniz daha var..Madem sorunu sen halledemiyorsun ağaç kovuğundan çıkmadınız ya büyükleri sokun devreye..Sen bir kocan için yanıp tutuşuyorsun bir bakıyoruz kocandan kötüsü yok..Bence öncelikle sen ne istediğine karar ver..
hangi büyükleri şekerim bizim burda devreye sookacak büyük yok
dicek bişi yok işte mevzu hararetlendi derya hanım gitti. birazdan kim gelcekmiş anlamadım bu kız üç gündür evinden ayrı değilmiydi hocam ya nası yani kocasımı gelmiş şimdi bizimi yiyosun derya
mevzu harretlendi derya hanım gitti sözünü hiç yakışıramadım eşim geldi satt 5 te gitti ve ben siteye giremedim tamammı
derya uzun lafınn kısası hayat senin hayatın ve istediğin gibi şekillendir..
allah herzaman sana yol sunacaktır doğru olanı sen bulacaksın ve günahını sevabını sen yaşayacaksın..

ışın karacanın şarkısı geldi birden... çok severimm sözlerini..

" Yetinmeyi bilir misin,
Sana verdiği kadarıyla hayatın?
Hoş, bilsen de bilmesen de
Yara bere içinde bu yollardan geçeceksin
Kazanmayı isterdim, kaybetmeyi değil
Ama olmadı yar
Kendini kayırıyor her insan önce
Bu yüzden aşka kıyar
Giderim, alışığım gitmelere
Direndi bu can ne bitmelere
Giderim, alışığım gitmelere
Gerek yok isyan etmelere "
ben bu şarkıyı çoook dinliyorum zaten canım merve
evlilik öyle kolay değil anacım. yeri geliyo kocamızın ayağını yıkıyoruz (bu bir teşbih arkadaşlar) haklıyken haksız gibi susuyoruz sabır gösteriyoruz. yeri geliyo alttan alıyoruz. yeri geliyo yorgunluktan gebersekde çayını getiriyoruz suyunu getiriyoruz hizmet ediyoruz. hem dışarda çalışıp hem evimizden çorbamızı eksik etmiyoruz. ailesine sevsekde sevmesekde hürmet gösteriyoruz. yani çocuk gibi kocalarımıza bakıyoruz. kim ne derse desin büyük sorumluluk kadında. kadın olmak oldum demek öyle kolay değil. ki hepiniz bunları biliyorsunuz ve örnekleri çoğaltabilirsiniz. tabiiki emel haklı bu işler tek taraflı değil. derya hanım başını önüne alıp düşünsün. gitsin kocasına ben seni seviyorum düzeltmemi istediğin bişiler varsa söyle eksiklerimi bileyim desin o da sölerse otursun kendini kocasının istediği şekle sokmaya çalışsın en azından asgari müşterekde birleşsinler. aaaaaaa yeter be
yok ben yapmıyorum. arkadaşlarım bana senin bu adam
çin yaptığın fedakarlıkları kimse kimse için yapmaz diyor

bu yazıyı kastediyorum bu ne şimdi

ya derya bide bişey diyeceğim sen cidden bizimi yiyosun acetasyonunu bizemi yapıyorsun nisan annelerindede varsın ama orda gayet normal bebeğini heycanla bekleyen anneyi oynuyorsun bize gelip sosyolog olmuş kocanı karalıyorsun amacın ne canım
neden seni yiyeyim be esma
tamam dün öyle söyledi herkes ama herkes de ona dediki gitme iki gün oldu kendini dinle o senin peşinden gelsin burnu sürtünsün dedik dimi. o bize hiç cevap verdimi tamam gitmicem yok ben dayanamıyorum gitcem diye bi cevap verdimi . YOK VERMEDİ. peki biz müneccim bokumu yedik nerden bilcez anacım. ZART EEEEEEE BİZ NECİYİZ BURDA. ben dün yoktum herkes sormuş bende tek tek cevap verdim dimi dün işe gelmedim evdeydim şimdi geldim. ammaaaaaaaaan neyse ben gittikce asabileşiyorum gerek yok. ama bilmeyenler bilsin biz burda salak değiliz. samimiyet öncelikli burda dostluklarımızda. anca beraber kanca beraber ama kimse bizi yiyemez. yiyenler olur belki ama onlar aslında kendilerini yerler. bu da son sözüm.
evde yim tamammı ben size yarın gidecem dedim
ben sizin gibi saatlerce oturamıyorum anında çıkmam gerekiyor napim bencede bukaddar asabileşmene gerek yok

yardım edin evliliğm bitiyor

--------------------------------------------------------------------------------

ben eşimi çook seviyorum
eşim benim 2.evliliğm 5 yıllık evliyiz
nefes alamıyorumki onsuz nasıl yaşıycam çok seviyorum onu çok

deryadan alıntıı topik açmış arkadaş böyleeee
esma ben bunların hepsini size anlatmadımmı size anlatmadan önce açtığım bir konuydu bunların hepsini teeek tek anlattım ben size
demmekki o an umursamamışsın ki hatırlamıyorsun
vede ayrıca sen benim bu topikte bulunmamdan rahatsız oluyorsyun
belliki sen okadar rahatsın hayatın okadar güzelki
kimseyi anlamıyorsun yada yasının verdiği rahatlık yıkarım ederim silerim sağol yani

kızlar ateşli tartışma devam ediyor...Derya şimdi bunları okuyunca küsecek haberiniz ola..Gerçi iyiliği için yapıyoruz ama..
Bu arada esmacım Derya o yazıyı bizim topikte yazmamışmıydı ben öyle hatırlıyorum..Gerçi nerde yazdığı sorun değil..Fazla üstüne gitmeyelim isterseniz belliki kendide ne dediğini ve ne istediğini bilmiyor.
:)))))))..
evet canım yazmıştım ama kimse hatırlamak istemiyor demekki
ben deryaya herzaman açık gittim kırılması önemli değil anlaması önemli emelciğim ama anlamıyooo ve artık bana ne samimi nede inandırıcı geliyo ben en son bunları söylüyorum artık küsermi beni bu sefer ne ilan eder bilmem çünkü bu aksiliğin ötesinde bişey oldu demi deryacığımmmkötükedihüso
doğru kırılması önemli değil derya kimki demi

EMELCİM ÖZÜR DİLERİM BEBİŞİM UNUTMUŞUM ÇİÇEK VERSEM BARIŞIRMISINa.s.
SEHERCİM AŞKIM EKLEDİM AMA BEN NEDENSE SENİ LİSTEDE BİLİYORDUMMERVE2 BİZ BURDA BİR AİLEYİZkaydirigubbakcemile5

DERYA KONUSUNDA BENDE DÜŞÜNCELERİMİ SÖYLEYECEĞİM BANA KÜSEBİLİR AMA DOST HER ZAMAN ACI SÖYLER BEN DERYAYI PEK SAMİMİ BULMUYORUM ÇÜNKÜ YAZILARINDA HEP ÇELİŞKİ VAR MADALYON TEK TARAFLI DEĞİLDİR
hep çelişki öylemi bari sen yapma nasip anlattıklarımın hiçbirinim hatırlamıyorsun ya

Neyse Esmacım sen sinirlenme artık..Bak Batu kızacak yoksa :)))) Deryanın bu yazdıklarımıza açıklaması varsa buyursun...Ben dinlemeye hazırım...
Yaşıtım mervecim biz samimi olan herkes için burdayız..Hoş bazen kırılıp gidenler oluyor ama benım gibi inat edenler burada kalıyor :))))))
Mervecim san şimdiden kolay gelsin o zaman canım..Şimdiden ellerine sağlık....hayırlı iftarlar..
evet açıklama var
benim nisan anneleri topiğinde toru topu kaç mesajım var
ben sadece merak ettiğim şeyleri sordum gebelik hakkında
ayrıca sizleri samimi bulduğum için sizlere anlattım ordada anlatacak halim yok heralde
okadar gatttarsınızki sağolun ya insan ölüyor
derya hanım kaçtı diyorsunuz neden böylesiniz sağolun sizden destekalmak istedimde işte
eşşekliğime verin
çok sağolun meğer insan oğlu ne yalnızmış
ayrıca kimseye acıtasyon felan yapmıyorum tamammmı
bukadar

o kadar dardayımki kimse yok fırsat bulduğum an sizlere dert yanıyorum giremiyorum nete napim
rahat rahat
ama artık gerekte yok belli
sağolun yargısız infaz dedikleri bu olsa gerek
eşimle derdimmi
ne benim daha önce evlenip ayrılmış olmamı kendisine yediremiyormuş 45 sene sonra aklı başına gelmiş
benim evlenmiş olmamı başak biriylee aynı yatağı paylaşmamı ssindirememiş tamamı utanıyordum bunları size yazmaya ama beni mecbur bıraktınız
sankiş bilmiyordu sanki sonradan öğrendi
kolaymı sanıyorsunuz bu memleketlerde 2 kez evlnip ayrılmanın zorluğunu
ya abilerim yüzleri iyice yere eğilecek benim yüzümden babamda yokki yanına gideyim
ben şimdi napayım karnımdada 3 aylık bebeğim hadi şimdi yazdım işte mevzu bu cevap verin bekliyorum

o kadar dardayımki kimse yok fırsat bulduğum an sizlere dert yanıyorum giremiyorum nete napim
rahat rahat
eşimle derdimmi
ne benim daha önce evlenip ayrılmış olmamı kendisine yediremiyormuş 45 sene sonra aklı başına gelmiş
benim evlenmiş olmamı başak biriylee aynı yatağı paylaşmamı ssindirememiş tamamı utanıyordum bunları size yazmaya ama beni mecbur bıraktınız
ya abilerim yüzleri iyice yere eğilecek benim yüzümden babamda yokki yanına gideyim
ben şimdi napayım karnımdada 3 aylık bebeğim hadi şimdi yazdım işte mevzu bu cevap verin bekliyorum

canımsın üzülme.yıpratma kendini. arkadaşlar öle demek istememişlerdir eminim. allah yardımcın olsun cnm vallaha çok zor bir durum.evet bebeği bırakmanı söylemiyorum ama sana bunca eziyet eden birini de bebek için ona köle olamazsın değil mi. sadece senin sevmen yetmez bir evlilik için. umarım doğru kararı verirsin canım :çok üzgünüm::1hug:

rahat rahat
eşimle derdimmi

bak derya senin yazdığın her konuya ben elimden geldiğince cevap vermeye çalıştım ama senden bana hiç cevap gelmedi bu zamana kadar yazdığın bütün mesajları hatırlıyorum canım ama bir öyle diyorsun bir böyle hangisine inanacağımı valla kestiremiyorum
gelelim boşanmış olma olayına benim kardeşimde boşandı ve eski eşini dostuyla aynı evde yakaladı ki eşine kaçmıştı ve bizim onu affetmeyeceğimizi düşünürken hergün kocasından dostunun yanında dayak yiyordu ki allahtan ben fark ettim ve olayı babama anlatıp onu ve çocuğunu çekip aldık sütü bozuğun elinden ve şimdi 2 evliliğini yaptı ve çok mutlu kaderinde bunları yaşaması gerekiyormuş söylemek istediğim insanlar neler yaşıyorlar sende bir talihsizlik yaşamışsın ve ilk eşinden ayrılmışsın olabilir ama bu utanılacak birşey değil canım benim kardeşimj kaçtığı halde biz başımız yukarda gezdik
gelelim eşine mademki beyefendi seni seviyordu neden şimdi böyle davranıyor günah değilmi o bebişe insanlar bebeği olsun diye neler çekiyor sende şahitsin burda ne demek ya aldırmak zaten yasal süreci geçtin aldırman yasal olarak yasak o zaman ne yap0acak bebeğine sahip çıkacak ya bu adam nasıl sosyolog olmuş kaldırım sosyoloğumu kusura bakma ama eşini bir elime geçirsem evire çevire döverim
ailene gelince sanmıyorum ki seni sokağa atarlar hiç bir anne baba bu kadar vicdansız değildir bunu ancak anne olduğun zaman anlarsın
benim söyleyeceklerim bu kadar deyip bu konuyu kendi adıma kapatıyorum
sanada hattime düşmeyerek (ister beni bir abla ister bir dost olarak kabul et )otur adam akıllı düşün taşın bu adamla hayat sürmez elin ayağın tutuyor çalışıp bebeğine rahatlıkla bakarsın ve ayrılmaya karar verirsende bebeği asla ona gösterme o bunu haketmiyor......

rahat rahat
eşimle derdimmi

canım cok üzüldüm yaaaa....neler oluyo ben kacırdım mevzuuyu??

ayy cok sevindim ne kadarlıkmış aslının bebişi? ben zeynep senin adın neydi??umutyarene ne olmus

aslı daha bugün öğrendi hamiş olduğunu benim adım nasip daha önce tanışmıştık umudum bu ayda devam ediyorda umutyaren hakkında karar verdim artık yorum yapmayacağım kusura bakma şahsi birşey değil ama yazımda herşeyi anlattım

aslı daha bugün öğrendi hamiş olduğunu benim adım nasip daha önce tanışmıştık umudum bu ayda devam ediyorda umutyaren hakkında karar verdim artık yorum yapmayacağım kusura bakma şahsi birşey değil ama yazımda herşeyi anlattım

tamam biliyorum nasipti...pardon ya nasıl aklınızda tutuyorsunuz isimleri arkadaslarıma eklisin ama adını unutuyorum özürdilerim arkadasıma.s.a

X