Umudumuz Umut olsun

kötü kötüde bu adam sana ne diyo aranızda geçen konuşmalar neler biraz ayrıntı anlatsana bizde ona göre yorum yapalım.

merve2 cim büyütemem gidecek yerim bile yok dediğine göre deryamın işi zor aileside problem çıkarıyodur herhalde ama o adamlada mutlu olmıcaksada şu mübarek ramazan ayında yani adamın yaptığına bak

of yaaa..ne yapacak o zaman.. kesin aldırması lazım..onu nasıl büyütecek tek başına..baksana ailesi de arkasında değil..daha da büyümeden karnında aldırsın bana kalırsa...

şebnemcim belki anlatamayacaktır haklıdırda kendi aile içi sorunu ama bebek olduktan sonra değişmesi kafamı karıştırıyo tamam benimkide ilk hafta biraz aksilik yaprıydı sonra açtım ağzımı yumdum gözümü sobra düzeldi sonuçta oda istemişti bebiş ama onların durum biraz karışık gibi

of yaaa..ne yapacak o zaman.. kesin aldırması lazım..onu nasıl büyütecek tek başına..baksana ailesi de arkasında değil..daha da büyümeden karnında aldırsın bana kalırsa...

ölede mervecim2 bide ona sor cana kıymak kolay mı çok istiyodu derya bildiğim kadarıyla dimi şebnem sen benden iii bilirsin istediğini

ben şimdi bu bebeği ne yapyım kızlar
aldırsam olmz aldırmasam olmaz ben ne b...k yiyim siz bana akıl verin
ben şimdi seni ne yapayım derya başımın belası bana aksi diyorsunda beni zorla zıvanadan çıkartıyorsun her defasında sana aynı şeyleri söylemekden bıktım yokmu kızım sana destek çıkacak kimsen yoksa senmi kötüsün kocammı belanın biri ondanmı destek çıkmıyor kimse sana kayınvaliden kayınbaban ne diyor bu işe bize yazdıklarını yakınlarından biriyle paylaşman gerekiyo bu ne b.kem hayat böyle ya kusura bakma ama kocan senden nefret ediyorsa neden senle ilişkiye girip bir bebek yapıyo adam senden nefret ediyosa yanına yaklaşmaması lazım maşallah seninki hem nefret hem herkes anladı onu zaten sen senden nefret eden adamla düşünmedinmi ya bu adam beni sevmiyo neden benle beraber oluyo ben neyimki demedinmi biliyorum gittikce ağır oluyor yazım ama gerçekleri söylüyorum çünkü herzaman sana karşı gerçekci oldum derya benden bu kadar

kötü kötüde bu adam sana ne diyo aranızda geçen konuşmalar neler biraz ayrıntı anlatsana bizde ona göre yorum yapalım.

deryaaa bebeği aldırmakta ne demek :1no2:

biz burda bebeeekkk diyeee allaha yalvarıyoruz dualar ediyoruz sen sana verilen bu nimeti almak istiyorsun deryaaakötükedihüso çarpılcaksın mübarek günde.

Son düzenleme:
deryaaa bebeği aldırmakta ne demek :1no2:

biz burda bebeeekkk diyeee allaha yalvarıyorsun dualar ediyoruz sen sana verilen bu nimeti almak istiyorsun deryaaakötükedihüso çarpılcaksın mübarek günde.

mervecim ama durum iyice kötüleşmiş galiba esma da dedi okkumuşundur ama nasıl bakayım diyo

ölede mervecim2 bide ona sor cana kıymak kolay mı çok istiyodu derya bildiğim kadarıyla dimi şebnem sen benden iii bilirsin istediğini

kolay olur mu hiç?bilmezmiyim ben de ne kadar çok istiyorum bi bebeğim olsun ...sonra aldırmak zorunda kalmak korkunç bişey olmalı...ama onun durumuna bakılırsa bu kadar çıkmaz içinde en çıkar yol bu görünüyo...

mervecim ama durum iyice kötüleşmiş galiba esma da dedi okkumuşundur ama nasıl bakayım diyo

cnm annen hayatta çokşükür onunla beraber yaşarsın bebekte dünyaya gelince iş bulursun inş. allah bence verir kısmetini tam durumunuda bilmiyoruz derya açıkca anlatmıyorsun kardeşin var mı yok mu? baban var mı annen nası geçiniyor?

seher bakın bebek istemeyen karısını sevmeyen adam bebek yapma girişimindede bulunmaz doğal olarak bebekde yapamaz anlaşıldımı yaptıysan o sabi sübyanın ne suçu var eşşek gibi katlanacaksın bir söz vardır buralarda ben bu bebeği babam evinden getirmedimya derler aynen öyle hem bu deryanın ilk bebeği değil bundan önce 3 kürtajı daha var o yüzden bu kadar tepkiliyiz onada kocasınada

şebnemcim belki anlatamayacaktır haklıdırda kendi aile içi sorunu ama bebek olduktan sonra değişmesi kafamı karıştırıyo tamam benimkide ilk hafta biraz aksilik yaprıydı sonra açtım ağzımı yumdum gözümü sobra düzeldi sonuçta oda istemişti bebiş ama onların durum biraz karışık gibi

gülüm iyide biz burdan neye yardımcı olcaz o zaman bu adam neden karısını sevmiyo neden istemiyo neden çocuğa karşı bunları bilmeden nasıl yardımcı olcaz. sürekli salak o adam deli bu adam mı dicez. madem anlatamıyo hergün neden şikayet ediyo o zaman biz burdan ne yapmalıyız peki ne demeliyiz yani?
deryanın ikinci evliliğiymiş sanırım deryaya aşıkmış ama evlenip ayrıldıktan sonra deryaya deli divane olmuş deryada evlenmiş onunla. ama daha önce onunla evlenmediği için galiba deryaya kızıyomuş sürekli eskileri hatırlatıyomuş. bide sosyologmuş adamcaz . başka bişi bilmiyoruz. deryaya diyorum ki yokmu aile büyüğünüz gitsin sosyolog kocanla konuşsun diyoruz deryadan cevap yok. kocanla konuştunmu derya ne dedi cevap yok git kafanı dinle biraz ara ver diyoruz cevap yok nereye yorum yapcaz o zaman biz. yardımcı olmaya çalışıyoruz ama olamıyoruz. sürekli bu satırları yazıyo yazıyo derya ama altında bi gelişme olur sonuç olur dimi nerde bunlar. ne yani görmezden mi gelcez. sürekli ajitasyon mu yapcaz yoksa o mu yapıyo anlamadım valla.

ben şimdi seni ne yapayım derya başımın belası bana aksi diyorsunda beni zorla zıvanadan çıkartıyorsun her defasında sana aynı şeyleri söylemekden bıktım yokmu kızım sana destek çıkacak kimsen yoksa senmi kötüsün kocammı belanın biri ondanmı destek çıkmıyor kimse sana kayınvaliden kayınbaban ne diyor bu işe bize yazdıklarını yakınlarından biriyle paylaşman gerekiyo bu ne b.kem hayat böyle ya kusura bakma ama kocan senden nefret ediyorsa neden senle ilişkiye girip bir bebek yapıyo adam senden nefret ediyosa yanına yaklaşmaması lazım maşallah seninki hem nefret hem herkes anladı onu zaten sen senden nefret eden adamla düşünmedinmi ya bu adam beni sevmiyo neden benle beraber oluyo ben neyimki demedinmi biliyorum gittikce ağır oluyor yazım ama gerçekleri söylüyorum çünkü herzaman sana karşı gerçekci oldum derya benden bu kadar

valla esma haklı bu nebiçim perhiz nebiçim lahana turşusu bunlara doğru dürüst cevap vermessen derya ben artık sana hiçbişi demicem ne halin varsa gör.

seher bakın bebek istemeyen karısını sevmeyen adam bebek yapma girişimindede bulunmaz doğal olarak bebekde yapamaz anlaşıldımı yaptıysan o sabi sübyanın ne suçu var eşşek gibi katlanacaksın bir söz vardır buralarda ben bu bebeği babam evinden getirmedimya derler aynen öyle hem bu deryanın ilk bebeği değil bundan önce 3 kürtajı daha var o yüzden bu kadar tepkiliyiz onada kocasınada

ben artık ne diyeceğimi şaşırdım.....

anladım esmacım tabi siz bizden ii biliyorsunuz durumu

Yaa kızlar konuşmayım diyorum ama kendimide tutamıyorum...Hoş Esma gerekeni söylemiş ama..Bak Derya suç hiçbir zaman tek taraflı değildir..Biz sadece seni dinlediğimiz için sen haklısın..Yalnız sen herşeyden şikayetçisin..Beş parmağın beşi bir mi? Sen bu adamı sevmişsin 5 yıllık bir beraberliğin var. iki tane düşük yapmışsın..O adamda seni sevmese bu bebekler nerden oldu anacım? Ortada bir bebeğiniz daha var..Madem sorunu sen halledemiyorsun ağaç kovuğundan çıkmadınız ya büyükleri sokun devreye..Sen bir kocan için yanıp tutuşuyorsun bir bakıyoruz kocandan kötüsü yok..Bence öncelikle sen ne istediğine karar ver..

dicek bişi yok işte mevzu hararetlendi derya hanım gitti. birazdan kim gelcekmiş anlamadım bu kız üç gündür evinden ayrı değilmiydi hocam ya nası yani kocasımı gelmiş şimdi bizimi yiyosun derya

derya uzun lafınn kısası hayat senin hayatın ve istediğin gibi şekillendir..
allah herzaman sana yol sunacaktır doğru olanı sen bulacaksın ve günahını sevabını sen yaşayacaksın..

ışın karacanın şarkısı geldi birden... çok severimm sözlerini..

" Yetinmeyi bilir misin,
Sana verdiği kadarıyla hayatın?
Hoş, bilsen de bilmesen de
Yara bere içinde bu yollardan geçeceksin
Kazanmayı isterdim, kaybetmeyi değil
Ama olmadı yar
Kendini kayırıyor her insan önce
Bu yüzden aşka kıyar
Giderim, alışığım gitmelere
Direndi bu can ne bitmelere
Giderim, alışığım gitmelere
Gerek yok isyan etmelere "

evlilik öyle kolay değil anacım. yeri geliyo kocamızın ayağını yıkıyoruz (bu bir teşbih arkadaşlar) haklıyken haksız gibi susuyoruz sabır gösteriyoruz. yeri geliyo alttan alıyoruz. yeri geliyo yorgunluktan gebersekde çayını getiriyoruz suyunu getiriyoruz hizmet ediyoruz. hem dışarda çalışıp hem evimizden çorbamızı eksik etmiyoruz. ailesine sevsekde sevmesekde hürmet gösteriyoruz. yani çocuk gibi kocalarımıza bakıyoruz. kim ne derse desin büyük sorumluluk kadında. kadın olmak oldum demek öyle kolay değil. ki hepiniz bunları biliyorsunuz ve örnekleri çoğaltabilirsiniz. tabiiki emel haklı bu işler tek taraflı değil. derya hanım başını önüne alıp düşünsün. gitsin kocasına ben seni seviyorum düzeltmemi istediğin bişiler varsa söyle eksiklerimi bileyim desin o da sölerse otursun kendini kocasının istediği şekle sokmaya çalışsın en azından asgari müşterekde birleşsinler. aaaaaaa yeter be

X