Umudumuz Bu Ayda Devam Ediyor !

Aslıcım sağol canım yanımdasınız biliyorum gerçekten hep destek oluyorsunuz bana. Ama beklemekten başka çarem yok maalesef hamilelliğim boyunca hep beklemek zorunda kaldım bebeğimle ilgili net hiçbir zaman cevabım olmadı hayırlısı diyorum artık canım biraz doktor canımı sıktı. Bebeğin kalp atışı dursaydı bundan iyiydi dedi bana. Mol gebelikten şüpheleniyorlar ctesi belli olacak inşallah...

Aslıcım sağol canım yanımdasınız biliyorum gerçekten hep destek oluyorsunuz bana. Ama beklemekten başka çarem yok maalesef hamilelliğim boyunca hep beklemek zorunda kaldım bebeğimle ilgili net hiçbir zaman cevabım olmadı hayırlısı diyorum artık canım biraz doktor canımı sıktı. Bebeğin kalp atışı dursaydı bundan iyiydi dedi bana. Mol gebelikten şüpheleniyorlar ctesi belli olacak inşallah...

cnm mol gebeliği araştırdın mı hiç bak ben bişeyler buldum istersen oku? doktorlar canım öle acımasızlar pat diye söylerler. asiyecim yaşın kaç senin?

bence seninki mol gebelik değil canım kalp atışını duydu sonuçta eğer mol gebelik olduysa hiç duyulmaz

cnm mol gebeliği araştırdın mı hiç bak ben bişeyler buldum istersen oku? doktorlar canım öle acımasızlar pat diye söylerler. asiyecim yaşın kaç senin?

Yaşım 28 canım netten araştırdım oradada pek parlak bişey yazmıyo maalesef. Bide hangi çeşidi oluyo ne bilim onun kötü olanı var biraz daha iyi olanı var anladığım kadarıyla.

günaydın kızlar asiyecim üzülme canım bebeğin seni bırakmayaca kalp atışlarını duyacaksın olumsuz düşünüp stres yapma canım:teselli:

bence seninki mol gebelik değil canım kalp atışını duydu sonuçta eğer mol gebelik olduysa hiç duyulmaz

Araştırdım normal fetus gibi görünüpte mol gebelikte olan varmış ben doktora 30 temmuzda baktırdığımda kalbi atıyodu dedim . O da dedi ki o zaman atıyodu ve şu an atmıyosa bide değerlerin yükseliyorsa o zaman kesin mol gebelik dedi.

kan değerim 64.000 den 83.000 e çıkmış doktor mol gebelikten şüphelendiğini söyledi. Tekrar test istedi ctesi kendi doktoruma gitcem canım. Kan değerleri yükselir ve kalp atışı alınmazsa mol gebelik oluşumu var demekmiş. Hemen sonlandırmak gerekirmiş. Kendi doktorum sağolsun biraz patavatsız sonuçları söylediğimde bana bebeğin kalp atışı dursaydı bundan iyiydi mol gebelik kötü bişey dedi. Moralmen sıfırladı beni.

araştırdım normal fetus gibi görünüpte mol gebelikte olan varmış ben doktora 30 temmuzda baktırdığımda kalbi atıyodu dedim . O da dedi ki o zaman atıyodu ve şu an atmıyosa bide değerlerin yükseliyorsa o zaman kesin mol gebelik dedi.

canim içini ferah tut dr. Herzaman en kötüsünü söylüyorlar inş herşey yoluna girer canim

günaydınnn kızlar
asıyecım canım moralınız bozma ınsallah bebegın senı bırakmayacak dualarımız senınle

kızlar hepinizin günü aydın olsun...İsimleri tek tek sayamayacağım ama tek tek öpüldünüz...:))) Bugün fazla giremeyebilirim..çok kaynatmayın..Görüşürüz...

Asiyecim canim benim sakin sikma canini olurmu kiyama sana bebis olucak buyucek biz burda onun canina okucaz bizi uzdu diye sadece biraz oyun oynamak istiyo kendi dr gittinmi duyucaksin kalp atisini nekadar saglikli oldugunu

Asiyecim canim benim sakin sikma canini olurmu kiyama sana bebis olucak buyucek biz burda onun canina okucaz bizi uzdu diye sadece biraz oyun oynamak istiyo kendi dr gittinmi duyucaksin kalp atisini nekadar saglikli oldugunu

Cuma günü kendi doktoruma gitmiştim doktorumun kocası da kadın doğum uzmanı eşi poliklinikte çalışıyo oan yönlendirdi tahliller için bide oradaki makinelerle bakılsın dedi.Ama hem cuma günü kend doktorumda hemde poliklinikteki cihaz kalp atışı alamadı. Ctesi kendi doktoruma tekrar gideceğim bakalım sonuç ne olcak. Ama eşi de o da mol gebelikten şüpheleniyorlar. Ben de öle diyorum bebek beni çok üzüyo diyorum doğurunca ebeye diycemki benim yerimede 2 kere vur o beni üzdü diycem.

İster istemez insan sıkılıyo ama kendimi sakin tutmaya çalışıyorum bana iş arkadaşlarım ne kadar sakinsin biz dünyayı yıkmıştık şimdiye kadar diyorlar. Ben de hayırlısı diyorum Allah ım ne dediyse o sonuçta elimden bişey gelmez ki..

cuma günü kendi doktoruma gitmiştim doktorumun kocası da kadın doğum uzmanı eşi poliklinikte çalışıyo oan yönlendirdi tahliller için bide oradaki makinelerle bakılsın dedi.ama hem cuma günü kend doktorumda hemde poliklinikteki cihaz kalp atışı alamadı. Ctesi kendi doktoruma tekrar gideceğim bakalım sonuç ne olcak. Ama eşi de o da mol gebelikten şüpheleniyorlar. Ben de öle diyorum bebek beni çok üzüyo diyorum doğurunca ebeye diycemki benim yerimede 2 kere vur o beni üzdü diycem.

Ister istemez insan sıkılıyo ama kendimi sakin tutmaya çalışıyorum bana iş arkadaşlarım ne kadar sakinsin biz dünyayı yıkmıştık şimdiye kadar diyorlar. Ben de hayırlısı diyorum allah ım ne dediyse o sonuçta elimden bişey gelmez ki..

canim benim cok dikkatet kendine olurmu allaha emenet ol dua et gecicek uzulme lutven

hihoyyytasiyecim hiç sıkma canını moral en önemli şey olmucak dersen olmaz kalp atışlarını alırsın inşallah bu sefer unutmayın arkadaşlar bişeyleri biz kendimiz olumsuz düşüncelerle cekiyoruz umutsuzluk yok olumsuzlukta yok olucak deyinki olsun

Belirtileri mol gebelik
Erken belirtileri gebeliği taklit eder. Adet gecikmesi ilk bulgudur. Yapılan gebelik testleri pozitif sonuç verir. Bundan sonra en sık saptanan şikayet vajinal kanamadır. Kanamanın miktarı lekelenme şeklinde ya da belirgin kanama boyutunda olabilir. Rahim olması gerekenden çok daha büyüktür. Bulantı ve kusmalar çok şiddetli olur. Gebelik ilerlemesine rağmen fetus hareketleri hissedilemez. 20. haftadan önce preeklempsi ortaya çıkar ise bu molar gebeliği özellikle düşündürmelidir. Rahim içeirsinde üzüm tanesi şeklinde kesecikler mevcuttur. Bu kesecikler vajinal yola dışarı atılabilir.

Tanı
En önemli tanı aracı ultrasondur. İncelemede tipik görüntü saptanır. Gebelik hormonu olan bhCG kanda çok yüksek oranlarda saptanır.

bunlar varmıydı sende aiyecim

[
Valla canım bende ağrı ne bulantı hiçbirşey yok. Sadece kahverengi lekelenmem vardı. Geçen cuma birden az kan geldi sonra durdu bende hemen doktora gittim kalp atışını alamadı. Ptesi eşine gittim o da alamdı kan testleri 64000-83000 e çıkmış. O yüzden mol gebelik olabilir dediler ptesiye çağırdılar ama ben o kadar bekleyemeyeceğimi ctesi gelsem anlayamazmısınız dedim tamam gel bakalım dediler.

hihoyyytasiyecim hiç sıkma canını moral en önemli şey olmucak dersen olmaz kalp atışlarını alırsın inşallah bu sefer unutmayın arkadaşlar bişeyleri biz kendimiz olumsuz düşüncelerle cekiyoruz umutsuzluk yok olumsuzlukta yok olucak deyinki olsun

Ben moralimi bozmamaya çalışıyorum diyorumki belki ctesi kalp atışı duycaz hiçbirşey olmayacak ama 2 doktorda şüphelenince insan biraz tedirgin oluyor ister istemez acaba diyosun yani.

canim benim cok dikkatet kendine olurmu allaha emenet ol dua et gecicek uzulme lutven

Bol dua ediyorum canım sağol bakalım ctesiyi bekleyeceğiz mecbur şimdi ne sölesek boş oluyo maalesef. Üzüldüğüm gebeliğin başından beri hamileliğin tadını çıkaramadım hep sorun çıkıyo

X