Umudumuz Bu Ayda Devam Ediyor !

sanırım haklsın!denemekten ne çıkar değilmi?ama bu yumurtlama dönemi hep bahsedilen gibi 14. gün falan olmayabiliyomuş!acaba adet bittikten hemen sonramı deneme lere başlamak lazım?yoksa 3-4 gün bekleyipmi?

canım adet döneminde benim bir arkadaşım hamile kaldı öle söyleyim ondan sen biter bitmez çalışmaya devam et hiç ara vermeden.

çok teşekkür ederim desteğin için acaba ameliyattan sonra ilk adetten sonra hemen denemeye başlayabilirmiyimki ameliyat yerinin iyleşmesi lazım galiba doktoruma danışırım ya bu genç yaşta böyle ameliyatlar olmak çok zor geliyo........
esmacığım hayırlısıyla iyileşirsin inş takma kafana bende bu meret olduğunda 17 yaşımdaydım ama diyorum geçti gitti sende iyileş dr. görüş sonra hemen çalışmalara başla

herkese günaydın nasılsınız arkadaşlar
keyifler nasıl
ben hala söyleyemedim vede söyleyemeyeceğim galiba
dün söylemeyi dşündüm sebepsiz yere bi kavga çıkardı geri vazgeçtim
ay dün ne oldu biliyomusunuz
kapıya br kadıngeldi sadakacı
bana dediki
kızım dedi
sen çok ezilmişin insanlklar senin üzerine çok geliyor ama sen sağlamsın
bişey yapamıyorlar
eşinde seni seviyor ama senb inanmıyorsun dedi
bide bir muradın var gelde söyleyem dedi
senin istediğin bir çocuk allahımsana vermiş olacak merak etme dedi
ay neye uğradığımı sasırdım
kocişte
yanımdaydı
işte bu kounşmadan 1 saat sonra benimle kavga etti
bende söylemekten vazgeçtim
ay ben bu adama nasdıl söyliycem

senin kocan tam dayaklık derya kusura bakma okumuş ama .........ama işde:mymeka::kızgın:

:roflol::roflol::roflol: neden gülüyorum sence gülşen:roflol:
neden kız ben merak e ttim:eek:
herkese günaydın nasılsınız arkadaşlar
keyifler nasıl
ben hala söyleyemedim vede söyleyemeyeceğim galiba
dün söylemeyi dşündüm sebepsiz yere bi kavga çıkardı geri vazgeçtim
ay dün ne oldu biliyomusunuz
kapıya br kadıngeldi sadakacı
bana dediki
kızım dedi
sen çok ezilmişin insanlklar senin üzerine çok geliyor ama sen sağlamsın
bişey yapamıyorlar
eşinde seni seviyor ama senb inanmıyorsun dedi
bide bir muradın var gelde söyleyem dedi
senin istediğin bir çocuk allahımsana vermiş olacak merak etme dedi
ay neye uğradığımı sasırdım
kocişte
yanımdaydı
işte bu kounşmadan 1 saat sonra benimle kavga etti
bende söylemekten vazgeçtim
ay ben bu adama nasdıl söyliycem

canım söyleme karnın şişince anlar nasılsa :1hug: allah yardım etsin canım işi çok zor.. annenlere söyledin mi

kızlar size bir internet sitesi önericem bilen bilmeyen bir baksın ben ordan yumurtlama tarihlerini çıkarıyorum..
http://ovulation.dynadel.com/
ilkine son adet tarihini yazıyosunuz ay/gun/yıl
sonrakine adet periyoduz
sonrakini genelde orda yazan 14 gün ..
alttaki butona basınca pembe çıkanlar adet döneminiz yaklaşık geçen süreyi gösteriyor..
en koyu yeşil olan yumurtlama ihtimalinizin en yüksek olduğu gün açık yeşiller de gene gebelik olasılığı olan günler

nesracım sen şimdi doktora gitsende doktorun biyılı doldurun öyle gelin diyecek herhangi bir tedavi yada bişi kullandırmayacak. sadece folic asid kullan diyecek. ama sen istersen yinede git. ilk gidişinde hastayken gitme hastalığın bitince git. yada gideceğin doktor belliyse gitmeden sor öyle git.

sanırım bunu bana yazdın canım sağoll cevabın için. En iyisi araştırim ne zaman gitmem gerekiyoo ben zamana bırakmak istiyorum ama bi problem varsa bunu önceden öğrenmek en iyisi diye düşünüyorumm. Sanırım bazı hormon testleri yapılıyo öyle duymuştummm..

çok teşekkür ederim desteğin için acaba ameliyattan sonra ilk adetten sonra hemen denemeye başlayabilirmiyimki ameliyat yerinin iyleşmesi lazım galiba doktoruma danışırım ya bu genç yaşta böyle ameliyatlar olmak çok zor geliyo........

tatlım 1 saatlik bir operasyon ama 7-10 gün kadar yüzünün üstüne yatmanı ve dinlenmeni istiyolar diye biliyorum..

esmacığım hayırlısıyla iyileşirsin inş takma kafana bende bu meret olduğunda 17 yaşımdaydım ama diyorum geçti gitti sende iyileş dr. görüş sonra hemen çalışmalara başla

senin kocan tam dayaklık derya kusura bakma okumuş ama .........ama işde:mymeka::kızgın:
bencede ya tam dayaklık

neden kız ben merak e ttim:eek:

canım söyleme karnın şişince anlar nasılsa :1hug: allah yardım etsin canım işi çok zor.. annenlere söyledin mi
ya öylede zor işte
anneme değilde yengeme söyledim bitek o biliyor
ya
offfffffffffffffffff

Deryacım hayatım kaç yıllık evlisin canım ya neden eşin böyle yapıyorki ya bence sen oram ağrıo buram ağrıyo de ikiniz birlikte doktora gidin doktor söylesin sende şaşır işte bence öyle yap

saolasın canım.biraz ağlama kırizinden sonra kendime geldim.iyiyim şimdi ama insanın elinde olmuyo:KK43:asişcim sen ne düşünüyosun şu hamilelik monitörüyle ilgili?

Ne olduğu hakkında pek fikrim yok ama şunu biliyorum hamileliği fazla kafana takınca hamile kalamıyormuşsun psikolojikmiş kimden duyduysam işte artık oluruna bırakıpta hamile kalmış. O yüzden bence kafana fazla takmadan çalışmalara devam et derim ben..:asigim:

derya peki kızım doktora gitmicen mi sen ee nasıl olcak bu iş elbet buaralar sölemen gerek..

evet gülşen kesin takvimine güldü

bencede ya tam dayaklık

ya öylede zor işte
anneme değilde yengeme söyledim bitek o biliyor
ya
offfffffffffffffffff

derya biraz özel olacak ama çocuğunu böyle bir ortamda sağlıklı büyüteceğine inanıyormusun......
konuşman gerekir hemde derhal....
ama yalnızca bebek için değil....
aile birliğinin devamı için herkesin yaşaması gereken şeyleri sizinde yaşamanız gerektiğinin gerekliliğini anlatmalısın.....
eşin için sosyolog demiştin yanılmıyorsam...
adam toplum ilişkileri konusunda uzmanlaşmış ama aile içinimi anlamıyor....
bunada benim kafam basmıyor....
senin canına kastedecek değil ya....bence biraz fazla sinmişsin sen.....herşey ama herşey konuşularak halledilir
en kısa zamanda hatta bugün karnını tutup; ben burda seni sevdiğim için senden bir parça taşıyorum...seninde beni sevdiğini düşünerek senden destek bekliyorum diceksin.....

evet esmamemo önce yanlış yazmıştım sonra düzellttim ama neyse. ben tüm o yollardan geçtim. artık amatör degilim yani. gülüm bence tüm bu tecrübelerden sonra bi kadının hamilelik ile ilgili sorunu olabilmesi için reglinin düzensiz olması lazım. eğer reglin düzenliyse çok aşırı ağrılı olmuyorsa üç beş gün sürüp bitiyosa extra bi rahatsızlığın yoksa sorun yoktur. reglisi düzenli olan birinin neden hamiş kalamadığını doktorlar kusura bakmasınlar ama çözemiyorlar.
zaten herşey yerli yerindeyse yumurtan da çatlıyo hormonlarında düzgün çıkıyo rahim filminde kanallarında açık çıkıyo. ama malasefki dünyada şöyle bi durum var. evli çiftlerin ikisindede hiç bir sorun olmamasına karşılık tüm çiftlerin %20 sinin çocuğu olmuyor ve bunlara sebebi bilinemeyen inferlite deniliyor. işte bence ordaki bu oran da güzel allahımın buna ben karar veririm demesidir.

evet canım çok haklısın aynen benimde bi arkadaşım var ve 4 sendedir eşinde ve kendisinde hiç bi problem yok ama hamile kalıp 2. ayda karnında ölüyoduu ve rahim filmini bırak iç organlarına kadar baktılar ama problem yok Allahın takdiri ve dün yine hamile olduğunu öğrendi bu 4. hamileliği Rabbim bunu nasip eder inş. ona. Ya benim normalde korunduğumuz zaman adet düzenin hiç şaşmazdıı ve adet olduğum ilk gün sancım çok olur. Ama korunmasıyı bıraktım düzenim şaştıı geçen ay 5 gün erken oldum bu ay tam zamanında oldum.adet döngüm 31 günden 28 güne düştü yanii.Hayırlısı artıkk.

ya bilem
yorumki arkadaşlar tepkisinden korkuyourm öbür bebeklerimi hep stresten kaybettimö
bunuda kaybetmek istemiyourm ya
ne yapim
yine aynı şeyleri söyleyecek yine ayndavranışlar ya ofya

tespit mespit fasa fiso kanımca......salla yumurtaları gitsin.....gülmeye aşerdin ondan:roflol:
buna değiljeyyar
takvime gülmüşsündür sen.....

derya peki kızım doktora gitmicen mi sen ee nasıl olcak bu iş elbet buaralar sölemen gerek..

evet gülşen kesin takvimine güldü

binngooooooooooooooooooooooooooooo:hooray::hooray:kupayı kazndınız hani değişmeyecekdi artık kız ya aslında bende şu bebeğin gelişimini gösteren varya ondan istiyorum ama o nerden yapılıyo bilmiyorum:KK43:((((((:-)çok üzgünüm:

derya biraz özel olacak ama çocuğunu böyle bir ortamda sağlıklı büyüteceğine inanıyormusun......
konuşman gerekir hemde derhal....
ama yalnızca bebek için değil....
aile birliğinin devamı için herkesin yaşaması gereken şeyleri sizinde yaşamanız gerektiğinin gerekliliğini anlatmalısın.....
eşin için sosyolog demiştin yanılmıyorsam...
adam toplum ilişkileri konusunda uzmanlaşmış ama aile içinimi anlamıyor....
bunada benim kafam basmıyor....
senin canına kastedecek değil ya....bence biraz fazla sinmişsin sen.....herşey ama herşey konuşularak halledilir
en kısa zamanda hatta bugün karnını tutup; ben burda seni sevdiğim için senden bir parça taşıyorum...seninde beni sevdiğini düşünerek senden destek bekliyorum diceksin.....

bendeee hamileeeeeeee olduğumuuuuuuuu öğrenmeeeeeeeeeeeekkkkkkkkkk istiyorummmmmmmmmmmmm..............

ps: buda benim yeni sloganım:)

evet canım çok haklısın aynen benimde bi arkadaşım var ve 4 sendedir eşinde ve kendisinde hiç bi problem yok ama hamile kalıp 2. ayda karnında ölüyoduu ve rahim filmini bırak iç organlarına kadar baktılar ama problem yok Allahın takdiri ve dün yine hamile olduğunu öğrendi bu 4. hamileliği Rabbim bunu nasip eder inş. ona. Ya benim normalde korunduğumuz zaman adet düzenin hiç şaşmazdıı ve adet olduğum ilk gün sancım çok olur. Ama korunmasıyı bıraktım düzenim şaştıı geçen ay 5 gün erken oldum bu ay tam zamanında oldum.adet döngüm 31 günden 28 güne düştü yanii.Hayırlısı artıkk.

esmamemo:) canım sohbetinize giricem..adet durumunun değişmesi bende de var 26 günde gelirdi korunmayı bırakınca 30 a çıktı..rahim kendini hazırlıyo diyolar bu duruma ne alakaysa.. tabi bu durumda yumurtlamada belirsizlik yapıyor sana tavsiyem adetinin ilk gününden itibaren 10-12-14-16-18 tarihleri arasında denemen..

ya bilem
yorumki arkadaşlar tepkisinden korkuyourm öbür bebeklerimi hep stresten kaybettimö
bunuda kaybetmek istemiyourm ya
ne yapim
yine aynı şeyleri söyleyecek yine ayndavranışlar ya ofya

derya bu adam seni sahte diplomayla kandırıyor olmasın anacağımtatlicadiarzu nasıl bir sosyalogluk nasıl bir okumuşluk aklım basmıyo benim 3 bebeğin doğmasına engel ol ve hala korunma hata yap tekrar bebeğin olsun eşin sana bunu söylemekden korksun yok dayanamaycam bu sefer söyleyecem okumuş ama adam olamamış:1no2:

X