Umudumuz aralık ayı diyenler....!!!!

evet doğru anladın. hatta tam olarak şöyle oldu. 15. günde olgunlaşmış bir yumurtam bir tane de diğerlerine göre olgunlaşmış ama çatlamak için yeteri kadar olgunlaşmamış yumurtam vardı. pregnyl çatlatma iğnesi vuruldum. o 15 . günde ki olgunlaşmış yumurtam çatlamış. daha sonra 18. gün diğer yumurtam olgunlaşmış ve kendiliğinden çatlamış. ben de o kendiliğinden çatlayan o minik :) yumurtadan hamile kalmıştım. doktorlar genel bilgilerine göre konuşurlar. ama insan öyle bir yaratıkdır ki onları da şaşırtır :)) ümidini kesme yani.
ayyy canım ya nasıl bir mucizedir.allah banada o mucizeyi tattırır inşallah.valla şimdi bu doktora bişe dicem ama neyse...nasıl ağlattı bugün beni.hamile kalsamda gidip sonucu yüzüne çarpsam.çok bakalım 2 gün sonra başka bir doktora gidecem.bakalım ne diyecek.herşey için saol şekerim:)

iyi gejeler kızlar nasılsınız ???
kızlar ya benim reglim biteli 5 gün oldu ,3 günde reglim sürmüştü.ama bugün kremsi akıntım geliyo neden olabilir sizce ?
fikri olan warmı acaba???:44:

Ben dün de yazmıştım..Yeni üyeyim...Aranıza yeni katıldım...Beni de aranıza alma imkanınız var mı, güzel sohbetiniz ile benim içim de biraz rahatlar diye düşündüm. .Bir de benim yazdıklarım gözükmüyor mu acaba...Hani yeniyim ya ondan dedim..Benim Bat 8 Aralık...2 aydır deniyoruz. Bir sonuç olmadı. Bu ay bakalım ne olacak...Evlilikte 3 senem bitti, 4.seneye girdik. 32 yaşındayım. Artık harekete geçme zamanıdır diye düşündük. Ama şimdi de olmuyor...Allah hepimize hayırlı günler nasip etsin.Ne zor işmiş bu...

Bu arada sevgili dostlar, forumda bazı yazıları okudum da...Bir hekim dostumla konuştuğum şeyi paylaşmak isterim. Büyük bir sabırsızlıkla tüm kardeşlerimiz Rabbinin mucizesini bekliyor elbette, ve erken hamilelik belirtilerine çok yükleniyor. Hekimin ifadesine göre, bu kişiden kişiye değişkenlik göstermekte.. Ovulasyon olduktan sonra, adete son 7-8 gün kala, kasıkta batma, ağrı yada şişkinlik gayet doğal, çünkü progesteron ve ostrojen adet gününe dek, son 7-8 günde, en yüksek seviyeye ulaşıyor, bunu illa hamileliğe bağlamamak gerekliymiş.Eğer zaten döllenme olmazsa, adet oluyoruz ve kanama ile hormonlar normal seviyeye düşüveriyor..Hormonların bize oyunu bu.. Bazen adet öncesi de canımız tatlı ekşi yada tuzlu çekebiliyor. Yani kısaca belirtiler birbirine çok ama çok benziyor. Bundan dolayı çok umut bağlayıp, odaklanmak, sonrasında hayal kırıklığı ve ağlama krizleri getirebiliyor.Buna ben de dahilim :)) İnş. Rabbim hepimizin dualarını kabul eder.

canım bazılarında hiç düşmüyor yüksek ateşle adeti başlayanlarda var.herkeste farklı yani.bu ay ilkkez mi ateş ölçüyosun???
benim adete 2 gün kala düşüşe geçiyo mesela...
daha erken meraklanma sen yarın yükseliverir belkide :KK34:

ay inşallah umudun boşa çıkmaz tatlım ya :KK49::KK49::KK49:
ben bazen umutlanıyorum büyük ihtimal hamişim diyorum.
bazen tam tersi bu ay olmadı diyorum.karışık bi durum yaneee....
mesela bugün bende hiçbi şey yok.çok üşümek dışında ellerim ısınmadı sabahtan beri.
ama ben sanırım grip olcam.geçen ayda böle bi gün dondum sonra 3 gün ateşlerle yandım hasta oldum...
belirtin varmı canım.herkeste farklı oluyo ama...

yok canım reglim yeni daha cuma günü bitti cumartesi çalışma oldu sadece.:KK17: Çok rahatsızlandım grip oldum :2: aksilik işte zamanını buldu eşime de bulaşmasın diye yanaşmıyorum ona :KK14: sadece, evet bu sefer olacak diye içimden geçiriyorum.:KK16::KK16:

Ben dün de yazmıştım..Yeni üyeyim...Aranıza yeni katıldım...Beni de aranıza alma imkanınız var mı, güzel sohbetiniz ile benim içim de biraz rahatlar diye düşündüm. .Bir de benim yazdıklarım gözükmüyor mu acaba...Hani yeniyim ya ondan dedim..Benim Bat 8 Aralık...2 aydır deniyoruz. Bir sonuç olmadı. Bu ay bakalım ne olacak...Evlilikte 3 senem bitti, 4.seneye girdik. 32 yaşındayım. Artık harekete geçme zamanıdır diye düşündük. Ama şimdi de olmuyor...Allah hepimize hayırlı günler nasip etsin.Ne zor işmiş bu...

Yok canım gözüküyor. Topic çok yoğun olduğu zaman gözden kaçıyor her yazılanı göremeyebiliyorlar ya da yazılan konu hakkında yorumları olmuyor. Hakkında hayırlısı olsun inşallah en kısa zamanda bebişine kavuşursun:emir_bebek:

İSİM

BAT

hulyabaskurt

1 Aralık

su4184

1-2 Aralık

gull-aslan

2 Aralık

aysunayy

2 Aralık

seraprap

3 Aralık

haticeee

3 Aralık

perilous

5 Aralık

depresyonnn

6 Aralık

pdr55

6 Aralık

sub

6 Aralık

deryalcın

7 Aralık

kepi3

7 Aralık

didos86

7 Aralık

sea.1013

7 Aralık

mulberry8092

8 Aralık

slna

8 Aralık

eknhanifsay

8-9 Aralık

nevercare

9 Aralık

accident

9 Aralık

Sdfclb

9 Aralık

sakaaar

11 Aralık

mrysry

11 Aralık

cadicuk

11 Aralık

niluferr

12 Aralık

orkide2

12 Aralık

sama

13 Aralık

nilufereren

13 Aralık

yesil33

14 Aralık

sementa33

15 Aralık

ddeerryya

15 Aralık

yasib2538

17 Aralık

aleyyna

17 Aralık

mzuhal

18 Aralık

saranhaeyo

19 Aralık

ikizler5

20 Aralık

Beklenti

20 Aralık

gamzelal

21 Aralık

olimbera

23 Aralık

glsshh

24 Aralık

ecntrk

26 Aralık

gocmenkuslar

26 Aralık

minikgelin

27 Aralık

Ellerine sağlık canım. Hepimiz için hadi hayırlısı bakalım...

Ayşenurr aysunn nerelerdesinizzz merak ettimm sizi kızlar aysunn ateş ne oldu canım haberlerini bekliyorumm :KK3:

dun aksam merakıma yenık düştüm ve test yaptım ıkıncı cızgı cok silik olmakla beraber görundu ama sevınemıyorum pek sadece gulebılıyorum tebessumle ya kımyasal falan olursa dıye cunku 3 dusuk yaptım kan pıhtılasması var 3 aralıga kadar sevınmıyorum :) 3 aralıkda dr ya randevum var bakalım kan tahlılım ne dıycek hayırlısı olsun kızlar :)1 aralık batım :)

dun aksam merakıma yenık düştüm ve test yaptım ıkıncı cızgı cok silik olmakla beraber görundu ama sevınemıyorum pek sadece gulebılıyorum tebessumle ya kımyasal falan olursa dıye cunku 3 dusuk yaptım kan pıhtılasması var 3 aralıga kadar sevınmıyorum :) 3 aralıkda dr ya randevum var bakalım kan tahlılım ne dıycek hayırlısı olsun kızlar :)1 aralık batım :)
canım hakkında hayırlı olan neyse o olsun.inşallah bebişin seninledir.bak silik çizgiyi görmüşşün.hamilesindir inşallah.
moralini yüksek tut canım benim...

canım hakkında hayırlı olan neyse o olsun.inşallah bebişin seninledir.bak silik çizgiyi görmüşşün.hamilesindir inşallah.
moralini yüksek tut canım benim...

insallah benımledır hayırlısı cok sukur bu sefer her zaman oldugundan ıyı moralım :) sanırım cok istedıgımden kafamı rahat tutmayı basardım ve pozitifim darısı isteyen tum herkese insallah.

Bu arada sevgili dostlar, forumda bazı yazıları okudum da...Bir hekim dostumla konuştuğum şeyi paylaşmak isterim. Büyük bir sabırsızlıkla tüm kardeşlerimiz Rabbinin mucizesini bekliyor elbette, ve erken hamilelik belirtilerine çok yükleniyor. Hekimin ifadesine göre, bu kişiden kişiye değişkenlik göstermekte.. Ovulasyon olduktan sonra, adete son 7-8 gün kala, kasıkta batma, ağrı yada şişkinlik gayet doğal, çünkü progesteron ve ostrojen adet gününe dek, son 7-8 günde, en yüksek seviyeye ulaşıyor, bunu illa hamileliğe bağlamamak gerekliymiş.Eğer zaten döllenme olmazsa, adet oluyoruz ve kanama ile hormonlar normal seviyeye düşüveriyor..Hormonların bize oyunu bu.. Bazen adet öncesi de canımız tatlı ekşi yada tuzlu çekebiliyor. Yani kısaca belirtiler birbirine çok ama çok benziyor. Bundan dolayı çok umut bağlayıp, odaklanmak, sonrasında hayal kırıklığı ve ağlama krizleri getirebiliyor.Buna ben de dahilim :)) İnş. Rabbim hepimizin dualarını kabul eder.

yazdıkların çok doğru canım.ben ilk hamileliğimde hiçbişi hissetmemiştim.hatta adet öncesi adet olacakmışım gibi sancılarım bile olmuştu.adet olmayınca hamileliğimi anladım...kişiden kişiye değişiyor.aslında pek belirti aramamak lazım...

canım ben senin msj ını gördüm.görmez olurmuyum.listeyi dün biraz düzene koyayım dedim.bazı arkadaşları atlamışım.hemen ekliyorum tatlım.aramıza hoşgeldin.....inşallah kısa zamanda gelir bebişlerimiz...bende 31 yaşındayım bu arada 3.5 yıllık evliyim.bebek için tam zamanı.çalışmaları sıkı tut.olur inşallah Allaın izniyle...

günaydınnnnnnn :)

günaydın tatlım....

İSİM

BAT

hulyabaskurt

1 Aralık

su4184

1-2 Aralık

gull-aslan

2 Aralık

aysunayy

2 Aralık

seraprap

3 Aralık

haticeee

3 Aralık

perilous

5 Aralık

depresyonnn

6 Aralık

pdr55

6 Aralık

sub

6 Aralık

deryalcın

7 Aralık

kepi3

7 Aralık

didos86

7 Aralık

sea.1013

7 Aralık

mulberry8092

8 Aralık

slna

8 Aralık

Mugus1980

8 Aralık

eknhanifsay

8-9 Aralık

nevercare

9 Aralık

accident

9 Aralık

Sdfclb

9 Aralık

sakaaar

11 Aralık

mrysry

11 Aralık

cadicuk

11 Aralık

niluferr

12 Aralık

orkide2

12 Aralık

sama

13 Aralık

nilufereren

13 Aralık

yesil33

14 Aralık

sementa33

15 Aralık

ddeerryya

15 Aralık

yasib2538

17 Aralık

aleyyna

17 Aralık

mzuhal

18 Aralık

saranhaeyo

19 Aralık

ikizler5

20 Aralık

Beklenti

20 Aralık

gamzelal

21 Aralık

olimbera

23 Aralık

glsshh

24 Aralık

ecntrk

26 Aralık

gocmenkuslar

26 Aralık

minikgelin

27 Aralık

inşallah mutlu haberler alırsın canım umarım meleğin seninledir..:KK16:

X