Uludağ üniversitesinde tüp bebek yaptıranlar ve yaptıracaklar

Canım benim Allah razı olsun.İlk sonucu gördüğümde senin için dua ettim.biraz dinleneceğim sonrasında ya nasip diyip bakacağız.🤗Açıkcası hiç bir şey hissetmiyorum çok duygusuzum şuan,pazartesi gidicem balım hastaneye....
Allah razı olsun canım benim, Rabbim inşallah güzel kalbini mutlulukla doldurur.İnşallah doğru zamanda o bebiş senin kuçağını dolduracak, ben buna canı gönülden inanıyorum.

Canim cok uzuldum 😢
Demekki daha zamani degilmis
İnsan ne söyleyeceginide bilemiyor hepimiz yaşıyoruz yaşicaz ne diyecegimi bilemedim ama inan cok uzuldum 🥺
Buradaki herkesin samimiyetine duasın öyle çok inanıyorum ki,sizler virşey yazmasanız da ben niyetinizden eminim hepinizden Allah razı olsun.Evet bizler için hayırlısı ne ise rabbimin bize onu tayin ettiğine inanıyorum.İnanın içimde hiç bir his yok üzüntüye dair...Sanrım bu da Allah'tan!...Eşime diyorum çoktan ağlamam lazımdı ama üzülemiyorum.
Allah razı olsun canım benim, Rabbim inşallah güzel kalbini mutlulukla doldurur.İnşallah doğru zamanda o bebiş senin kuçağını dolduracak, ben buna canı gönülden inanıyorum.
Hayırlısı ne is rol olsun canım sağ ol, 🤗 Pazartesi her ihtimale karşı hastaneye gideceğim ilaçlarımı kullanmaya devam edeceğim.Birwz dinlenmek istiyorum ama bir yandan da acıbademdeki şahin beye randevu alıp gidip görüşeyim.Dinlenme kararını ona göre uzatır ya da kısaltırım.Benim için yeni bir umut kapısı açıldı .Bardağın dolu tarafından bakmaya çalışıyorum

Gunaydin arkadaşlar malesef benim sonuç negatif🤷🏻‍♀️
Bende çok üzüldüm..ama hayırlısı hakkında canım...doğru zaman gelmemiş demek ki daha...Rabbim sağlık versin sana ...yine biraz rahatlayinca başlarsın tedaviye...Allah gönlüne göre versin inşallah...

Buradaki herkesin samimiyetine duasın öyle çok inanıyorum ki,sizler virşey yazmasanız da ben niyetinizden eminim hepinizden Allah razı olsun.Evet bizler için hayırlısı ne ise rabbimin bize onu tayin ettiğine inanıyorum.İnanın içimde hiç bir his yok üzüntüye dair...Sanrım bu da Allah'tan!...Eşime diyorum çoktan ağlamam lazımdı ama üzülemiyorum.

Hayırlısı ne is rol olsun canım sağ ol, 🤗 Pazartesi her ihtimale karşı hastaneye gideceğim ilaçlarımı kullanmaya devam edeceğim.Birwz dinlenmek istiyorum ama bir yandan da acıbademdeki şahin beye randevu alıp gidip görüşeyim.Dinlenme kararını ona göre uzatır ya da kısaltırım.Benim için yeni bir umut kapısı açıldı .Bardağın dolu tarafından bakmaya çalışıyorum
Aynen canım, senin böyle pozitifliğini çok seviyorum, gerçekden senin bu kadar güçlü olman Rabbimdendir.Ağlamak istersen sakın tutma ağla,at üzerindeki ne kadar ağırlık varsa. He bide seni hep seven sana dua eden benim gibi kardeşlerin var😘❤️Sen KK gülüsün

Bende çok üzüldüm..ama hayırlısı hakkında canım...doğru zaman gelmemiş demek ki daha...Rabbim sağlık versin sana ...yine biraz rahatlayinca başlarsın tedaviye...Allah gönlüne göre versin inşallah...
Amin canım cümlemizin🤲🏻Bugün test sonucuna baktıktan sonra internet haberlerini gezerken önüme günün hadisi ve ayeti çıktı.Bir sevinç kapladı içimi...😌

GÜNÜN AYETİ
Hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez. (Secde sûresi/17)

GÜNÜN HADİSİ
“Allah Teâla hazretleri şöyle demiştir: Ben kimin iki sevdiğini almışsam ve o da sevabını umarak Sabretmişse, ona cennet dışında bir mükâfat vermeye razı olmam.” (Tirmizi)

Aynen canım, senin böyle pozitifliğini çok seviyorum, gerçekden senin bu kadar güçlü olman Rabbimdendir.Ağlamak istersen sakın tutma ağla,at üzerindeki ne kadar ağırlık varsa. He bide seni hep seven sana dua eden benim gibi kardeşlerin var😘❤️Sen KK gülüsün
Teşekkür ederim canım güzel bakan güzel görüyor.🤗

Amin canım cümlemizin🤲🏻Bugün test sonucuna baktıktan sonra internet haberlerini gezerken önüme günün hadisi ve ayeti çıktı.Bir sevinç kapladı içimi...😌

GÜNÜN AYETİ
Hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez. (Secde sûresi/17)

GÜNÜN HADİSİ
“Allah Teâla hazretleri şöyle demiştir: Ben kimin iki sevdiğini almışsam ve o da sevabını umarak Sabretmişse, ona cennet dışında bir mükâfat vermeye razı olmam.” (Tirmizi)
İşde bu ayet hadisleri okuyup hayata umutdolo bakmamak ne mümkün. Alhamdül illah ki müslimanız ve hep yüçe Rabbime sığındık.

Kızlar daha dün basladim ilaclara malum
Estrofem iciyorum dun gece, bugun sabah ve 11 gibi yuttum. Birden bir ates basmasi, kalp carpintisi , nefes almak degilde derin nefes almakta gucluk gibi oldu bi huzursuzluk geldi
Ama 3.ilaci yutmadan basladi sanki

Sizlerde boyle bir etki oldu mu
Huzursuz oldum cidden bende 😢

Estrofem iciyorum dun gece, bugun sabah ve 11 gibi yuttum. Birden bir ates basmasi, kalp carpintisi , nefes almak degilde derin nefes almakta gucluk gibi oldu bi huzursuzluk geldi

Bende böyle birşey olmadı.Prospektüsünü okuyup etkisinde olmuş olabilirsin ya da alerji etki yapmış olabilir.Hsstaneyi arayıp hemşirelere sor istersen

Tedaviye başlaman hayırlı olsun, bende böyle bir sıkıntı olmadı, yalnız midemde qadtirit olduğu için bulantısı yapıyor . Sanırım size yan etki yapmış ola bilir

Tedaviye başlaman hayırlı olsun, bende böyle bir sıkıntı olmadı, yalnız midemde qadtirit olduğu için bulantısı yapıyor . Sanırım size yan etki yapmış ola bilir
Bende böyle birşey olmadı.Prospektüsünü okuyup etkisinde olmuş olabilirsin ya da alerji etki yapmış olabilir.Hsstaneyi arayıp hemşirelere sor istersen
Ya psikolojikte olabilir ama cok acayip hapi yutmadan basliyor sanki 12 saati gelince
Ekstradan tiroid levotiron 50’lik kullaniyorum.
pazartesi mutlaka gidicem
Baska arkadaslara sordum onlara gunde 1 verilmis hep

Sen başka arkadaşların kaç tane içdiyine takılma, sana günde kaçtane vermişse hepsini yazdığı saatde kulan. Bende tiroit hastasıyım 100 ml içiyorum. Hamile kalırsam tekrar tahlil ve dozları ona göre ayarlatdıracam. Bana estrofemi: sabah 8:00 öylenden sonra 16:00 ve gece 24:00. İlacları hep bir dakka gecikme olmadan saatinde aldım

Ya psikolojikte olabilir ama cok acayip hapi yutmadan basliyor sanki 12 saati gelince
Ekstradan tiroid levotiron 50’lik kullaniyorum.
pazartesi mutlaka gidicem
Baska arkadaslara sordum onlara gunde 1 verilmis hep
Ben günde 3 kere kullanıyorum.Transfer olduktan sonrada günde 2 kere alıyorum.Pazartesiye kadar kullanmaya devam ediyorum tüm ilaçlarımı...Muhtemelen psikolojiktir ya da tiroid ilaciyla birlikte kullanınca yapabilirde

Günaydın Arkadaşlar, biraz kendi belirtilerimden bahs etmek istiyorum. Bu gün transferimin 10-Cu günündeyim. 7 ci gün akşamdan başlayarak aynı adet ağrılarım var,(bel ve kasıklarda).göslerde her hangi bir hassasiyet yok. Dün ve bu gün çok hafif lekelenmem oldu. Günler geçmek bilmedi, kan testi yaptırmamak için bu gün kendimi zor tutuyorum 🤦🏻‍♀️ Çarşanba test günüm, hakkımıda artık hayırlısı olsun.

Günaydın Arkadaşlar, biraz kendi belirtilerimden bahs etmek istiyorum. Bu gün transferimin 10-Cu günündeyim. 7 ci gün akşamdan başlayarak aynı adet ağrılarım var,(bel ve kasıklarda).göslerde her hangi bir hassasiyet yok. Dün ve bu gün çok hafif lekelenmem oldu. Günler geçmek bilmedi, kan testi yaptırmamak için bu gün kendimi zor tutuyorum 🤦🏻‍♀️ Çarşanba test günüm, hakkımıda artık hayırlısı olsun.
Merhaba canım,hemen ümitsizliğe kapılma!...Bak ben negatif sonuç almış olmama rağmen hastanedeyim kan vermeye geldim.Herkeste aynı belirtiler olacak diye birşey yok.Unutma biz tüp bebek tedavisi görüyoruz ve dışarıdan hormon takviyesi yapıldığı için belirtilerimizde farklılıklar görülebilir.Yerleşme kanaması da olabilir.Dualarımız seninle,eğer çok stres yapıyorsan sağlık ocağında kan verebilirisin.Çarşamba günü de değerlerin artmış mı artmamış mı daha iyi değerlendirebilirisiniz.

Evet canım biliyorum haklısın , işde biraz içim umutsuzlandım ne yalan söyleyim. Eyer hamile olursam çok şaşırırım, bu kadar adet belirtisine benzemesi çok ilginç olur benim için. Eşim kan verdirmeye izin vermiyo😔, diyo: çıkmazsa çarşanmaya kadar çok üzgün oluçan. Senin içinde hayırlısı olsun canım inşallah Beklediğim güzel sonuçu verirsin bana🙏

Bu sabah sperm testimiz vardi, gittik
Gitmiskende sordum
Hemsire hanim hoca’ya sormamiz lazim dedi baya bi beklledim 1,5 saat falan
En sonunda ilaci biraksin demis. Adetin 2.gunu gel, folik asitede devam dedi sadece.

🔴 bu arada ben orada beklerken birisi telefonla
Aradi sirasini sordu ocak ayinda basvurmus herhalde, kasim aralik ayindakileri cagiriyoruz dedi
Ben evraklari 9 subatta verdim ama tup bebege yonlendirme tarihim 21 aralik idi

🔴 birde yine ben ordayken bir cift embriyolarini acibadem’e goturdu. Biraz prosedurleri varmis evrak ve motorlu kurye ile teslimat ile alinabiliyormus.

Merhaba canım,hemen ümitsizliğe kapılma!...Bak ben negatif sonuç almış olmama rağmen hastanedeyim kan vermeye geldim.Herkeste aynı belirtiler olacak diye birşey yok.Unutma biz tüp bebek tedavisi görüyoruz ve dışarıdan hormon takviyesi yapıldığı için belirtilerimizde farklılıklar görülebilir.Yerleşme kanaması da olabilir.Dualarımız seninle,eğer çok stres yapıyorsan sağlık ocağında kan verebilirisin.Çarşamba günü de değerlerin artmış mı artmamış mı daha iyi değerlendirebilirisiniz.
Canım çıkdımı sonuç? Merak etdim seni

Bu sabah sperm testimiz vardi, gittik
Gitmiskende sordum
Hemsire hanim hoca’ya sormamiz lazim dedi baya bi beklledim 1,5 saat falan
En sonunda ilaci biraksin demis. Adetin 2.gunu gel, folik asitede devam dedi sadece.

🔴 bu arada ben orada beklerken birisi telefonla
Aradi sirasini sordu ocak ayinda basvurmus herhalde, kasim aralik ayindakileri cagiriyoruz dedi
Ben evraklari 9 subatta verdim ama tup bebege yonlendirme tarihim 21 aralik idi

🔴 birde yine ben ordayken bir cift embriyolarini acibadem’e goturdu. Biraz prosedurleri varmis evrak ve motorlu kurye ile teslimat ile alinabiliyormus.
Hayırlısı olsun canım,senin tedavi başlayacak reglnin 2.günü gel dediklerine göre,inşallah güzel güzel haberlerinizi alırız.
Bend ebugün gittim kan verdim öğlene doğru sonuçlar çıktı.Beklediğimiz gibi negatifti.öğlen molasına 15 dk kala gittik .Kimse olmadığı için eşimle birlikte doktorla görüşmek istediğimi söyledim.Hasta olmadığı çin kabul ettiler.Melktem hanımla konulurken ışıl hoca geldi.Bende bundan sonraki süreçte ne yapmamış gerektiğini, genetik uzmanının bana NK testi önerdiğinden bahsettim.Önceki bebeğimin trizomi 18 olduğunu hatırlattım ve diğer kimyasal gebeliklerim.ışıl hoca NK testinin sonucu değiştirmeyeceğini benim zaten lupustan dolayı ilaç kullandığımı ,o tür immünsüpresif tedavinin benim sağlığımı bozabileceğini söyledi.Ve henüz kesinleşmiş bir bilimsel doğruluğa dayanmadığı söyledi.Embriyo kalitesinin önemli olduğunu,benimbundan önceki bebeğimde trizomi18 görülmesi ,bundan sonraki bebeklerimde de görülecektir diye birşey yok dedi.Başka bir yönteme gerek olmadığını bir kaç kere denemekte fayda olduğunu,tamamen embriyonun kalitesi ile alakalı bir durum olduğundan bahsetti.Koenzim yazdı,bir kaç ay ara vermem gerektiğini söyledi.Şuan doğal yoldan regli olmamı 2.reglinin 20.günü tedaviye başlamak istersek gideceğiz.Hatta eşim embriyolar da genetik tanı yaptırmamıza gerek olup olmadığını sordu ,bununda garanti olmadığından bahsetti.Açıkcası ben ikna oldum tekrar üniversitede devam etmeyi düşünüyorum.Eşimede söyledim , dua ederken Allah'ım bize evladımıza kavuşturacak yol nerede ise sen bizim basiretiniz aç,irademizi kararımımizi o yönde vermeyi ve ilerlemeyi nasip et ...Üniversitede ücretli tüp bebek yaptiranlarin diğer 2.denemeleri 5000₺ olduğunu benim ilk denemem sgkli olduğu için 6000₺odeyecegimi söylediler.

X