Uğradığım hakaretler ve manipülasyon. Gelen mesaja ne demeliyim?

Emir veriyor şaka gibi. Çocuk azarlıyor sanki. Her şeyi söyle rencide et, sonra benle konuşacaksın, ben mesaj yazınca hemen cevap vereceksin tavırları. Aşırı yüzsüz biri.
Kendi kardesimle görüşmüyorum saygısızlık yaptığı için. Bu kadar önemli bir konu. Ben çocuklarıma tapıyormuşum kimse düşkün değilmiş çocuklarına. Yahu el kadar bebek nasıl düşkün olmayayım ayrıca tabi ki tapıyorum her anne gibi. Çocuk sevmeyen hele hele benim çocuklarımı kıskanan birini hayatımda tutmuyorum. Kardeşimle iki yaş var aramızda ve kizlarimi kıskanıyor onlara olan sevgimi yani. O çocuk sevmez evli 4 kedisi var. Senin çocuğun neyse benim kedim de öyle diyor. Bu insandan empati saygı görmüyorum ve 3 yıldır görüşmüyorum. Çok ama çok mutluyum çünkü her görüşme kavgayla bitiyor. Ne gerek var. Benim huzurum herşeyden önemli

O attığı mesaja da davranırsam naparsın yaz gönder hakkını ara yaptıkları terbiyesizliğin bedelini ödesinler aptallar dök içini sende altta kalma

Birinin haddini aşacağını hissettiğim anda iletişimi kesiyorum. Niyetinin iyi olmadığını anladıysam da direkt iletişimi kesiyorum. Böyle insanlarla tartışmak bir şeyler anlatmak boşa nefes tüketmek. Değmez. İletişim kurma ve söz hakkı tanıma.

"Her istediğinizi söyleyip eteğinizdeki taşları dökmediniz mi? Bende bundan sonra canımın istedigi şekilde davranacağım,kim kırılır kim üzülür demeden. Beğenmeyen beni aramasın,mesaj atmasın" diyip geçin.
Bu kadar nefret normal değil,kardeşinizin okuluna kadar laf edilmiş,adeta fırsat kollamıslar size bu lafları etmek için. Bu normal değil yani,insan arkadaşına böyle davranmaz.
Ben olsam görüşmezdim.

Sen iyi misin ? Sana üstü kapalı o.... Demişler sen hala gorusuyor musun ?

Küfür et engeli bas neyi düşünüyorsun bu kadar. Kocadan sevgiliden ayrılmaya korkanı anlıyorum da şu arkadaş tribini çekeni anlamıyorum ben ya

Muhatap olmadan engeli basar gecerim. Muhatap olmak cevap hakki dogurur, okulunuz baslayana kadar bilenir, dusunur, tasarlar ve oyle ugrasirlar sizinle. Ama muhatap almazsaniz, vay bizi muhatap almadi diyerek kisir donguye girerler, konulari nasil bizi muhatap almaz ile sınırlı kalir.

Okulda da dirayetli durusunuzu devam ettireceksiniz ama, manipulatif insani karsilik vererek beslemek hic ama hic mantikli degil.

Bu sekidle davranamassin haberin olsun.vay fatma vay nasil davranacagimi sanami soracagim sen kimsin demekki yazmak gorusmek istemiyorum herkesle yatan dusen kalkan o potansiyelde biriyim madem ne diye yazip duruyorsun asil siz tutarsiniz diyip engeli basacaksin. O zamanda yazmistim sinikliginden faydalaniyorlar. Cevval ol. Ben diyoeum bazi seyleri siddet cozer burdakiler bana kiziyor

Bu şekilde davranamazsın haberin olsun diyor bunlar senin sırlarınımı biliyorlar? Sürekli seni eziyorlar dalga geçiyorlar sen neden korkuyorsun bunlardan ? Arkadaşlık edineniyormusun pasif bi kızmısın sen pirim veriyosun arkadaşlık yapmak için kimseye kulla olma. “Artık sizinle arkadaşlık yapmak istemiyorum yaz engelle

Bi yerden yazarsada seni şikayet ederim polise yaz küfür felan ederse

Bu şekilde davranamazsın haberin olsun mu?
Şu cümle bile o kadar sinir bozucu ki. Hiçbir şekilde sınırlamayın kendinizi. İçinizden saydırıp bitirmek mi geliyor hiç muhatap olmadan son vermek mi buna bi bakın.

Ha ben olsam 2 cümle,çok değil iki cümle ile noktayı koyardım. Fazlası bu tiplere kelime ve zaman israfı

Kısa ve net bir şekilde artık görüşmek istemediğimi söyledim. Artık onlarla görüşmenin kendime saygısızlık olacağını kalbimde kafamda artık bu dostluğun yeri olmadığını yazdım. Dünden beri arayıp duruyorlar tekrar tekrar özür diliyorlar hatta böyle davranamazsın haberin olsun diyen fatma beni affetmen için ne gerekiyorsa uzun bir mesaj at yeter ki dostluğumuz bozulmasın biz seni çok kırdık tarzında bir konuşma yaptı aynı şekilde zehra da. Ben de ısrarla artık istemediğimi söyledim. Sonucunda ben şehir dışından dönünce yüz yüze konuşup bu meseleyi tartışma kararı aldık o zamana kadar görüşmeyeceğiz. Fatma benim döneceğim tarihe denk geleceği için seyehatini iptal ettiğini söyledi. İnsan hiç mi hata yapmaz özür diliyoruz modundalar ama ben tekrar samimiyet kurma aşamasını çoktan geçtim.

Sakın kararından geri adım atma. Seni kıran insanlar fırsat bulduğu an tekrar yapacak bunu. Ayrıca seninle bağlarını koparmak istemiyorlar çünkü senin gibi sakin ve sorun çıkarmayan birini bulamazlar. Kendine saygını yitirme sakın tebrikler insan hata yapabilir elbette ama kötülük yapmak başka birşey ve sen de buna izin verme

Kendini çok ezdirmişsin aralıklı cevap vermeyi bırak direkt engellemen lazım kimseyle konuşmak zorunda değilsin böyle davranamazmışsın falan filan ona mı soracaksın nasıl davranacağını engelle geç ayhh dövesim geldi

Lütfen affetme ,çünkü çok kötüler ,lütfen yüz yüze konuşma yapmana bile gerek,bunlar seni aşağı çekecek insanlar.

onucunda ben şehir dışından dönünce yüz yüze konuşup bu meseleyi tartışma kararı aldık o zamana kadar görüşmeyeceğiz
Sizin yerinizde olsam bu tiplerle görüşüp olayları tartışma moduna hiç girmezdim. Yazdıklarınızdan anladığım, o kişilerle arkadaşlığınızı zaten bitirmek istediğiniz. O halde konuşup da meseleleri sakız gibi uzatmaya ne gerek var?

Sonuç olarak, kendiniz için en doğru kararı siz verirsiniz tabii ki. Ben sadece görüşmek zorunda olmadığınızı hatırlatmak istedim. İyi düşünün.

Yilan sadece daha buyuk bir yilan olmak için deri değiştirir sakın ah ah vah vahlarina inanma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…