Üçüncü çocuk ve kayınvalide ile yaşamak

Sen tek tarafli dusunuyorsun.
7 sene senin cocuklarina bakan kadin kanepede mi yatacak? Tabi ki odasi olacak.

O evde senden fazla vakit geciren kadinin tabi ki soz hakki olacak.

Kole gibi cocuklarina baksin.
Ama hicbirseye karismasin
Evin hanfendisinin istedigi yemekleri yapsin
Evin hanfendisinden izin alarak esyalari kullansin.
Evin hanfendisinden izin alarak misafir cagirsin

Oldu canim:KK66:
Ne gelsin ne de baksın

Canım ben de çalışan bir anneyim.İlk çocuğuma 21 ay kendim baktım.Sonra iki yıl bakıcıya götürdüm.ikinciye hamile kalmadan önce bir ev aldım ödedim.Su an oturduğum evin kirasını o ev ödüyor.Kizim 7 yaşındayken ikinci çocuğuma hamile kaldim ve dogurdum.Su an ücretsiz izin deyim.Beni kayınvalidem oğluna almadı,ben hayat arkadasimi seçtim.Belki planlamamin ve şartları kendim oluşturmamin ,kendi sorunumu kendim cozmemin nedeni budur .Bilmiyorum.

Ben onu düşündüğüm için bu zamana kadar herşeye sustum herşeye katlandım. Ama beni düşünen hiç yok. Ayrıca kondomun %100 koruyuculuğu olduğuna dair hiçbir veri yok kaldı ki spirallle hatta kordonlarını bağlattırıp hamile kalanlar bile var. Araştırabilirsiniz.
Kamuda mı calisiyosunuz

Bilmiyorum belki de biz beceremedik bende daha önce iğne ve deri altı implant kullandım hormonlarım çok bozulunca bu yönteme başvurduk.
2kez 3aylık iğne vuruldum tam korudu çünkü sürekli kanama adama fursat vermedi ayda 1hafta gelmiyodu ondada eşim evde olmuyodu bazen bana hap yasak spiralden korkuyom prezervatif alerji yapıyo biz geri çekmeyle 3yıldır korunuyoz güvenilir değil ama kalmadı

Evet belki normal ama benim artık sabrım kalmadı. Bu durumdan biran önce kurtulmam lazım yoksa çok daha tatsızlaşacak durum.
Biliyormusunuz kv gitse de yine koltuğa uzanıp oturup tv izleyemeyeceksin bunu unutma 2 yaşındaki çocuk hep ilgi ister diğeri etkinlik yapmak ister sizinle,ev işi bitmez ...Misafir yine alamazsın çalıştığından çocuklarına vakit ayırmak zorundasındır.Bence tayin aldırabiliyorsan kv e yakın şehre gidip onun evine götürür akşam alır çocukları evine geçersin.

Her tercih bir vazgeçiştir. Ya evinizin konforunu tercih edip, maaşınızdan olacaksınız ya da maaşınızı tercih edip evinizin konforundan.. Ama kv nize tepkilisiniz gibi geldi bana yazdıklarınızdan. Ne güzel gelip bakmış çocuklara.. siz de sayesinde gidip çalışıp paranızı kazanmışsınız. O yüzden sanki biraz daha özenli bahsedilmeyi hakediyor değil mi? Ya da kendi muhitinizde ona ayrı ev açın, orada otursun kvniz. Kirasını siz ödeyin, eviniz size kalsın..
Kayınvalidem sağolsun geldi baktı ama beni de çok yıprattı. Her şeyimiz farklı yemek kültürü, ev düzeni, ev temizliği, çocuk Ayrı ev konusunu etrafdaki insanlar bile söylediler ama hem çocuk bakıp hemde ayrı ev mi açacağım diyor çocuklar olmasa zaten gelmem diyor. Ben ödeyeyim desem onu da hakaret gibi algılayıp bak bizi istemiyorlar diyecekler. İstanbul da kendimizi zar zor idare ederken ikinci bir ev nasıl açayım siz söyleyin. Güvenilir bakıcı bulsam bakıcıya vericem ama el kadar çocuk ağzı yok dili yok nasıl güveneyim ellere

3000 tl maaş alıp 1100 tl kira verip 500-600 fatura ödeyip 2000 tl bakıcıya verebilirdik tabi ki. Ayrıca etrafımızda torununa bakan insanların hiçbirinin ayrı bir odası olduğuna onlara özel yatak alındığına ben hiç şahit olmadım. Üstelik çocuklar benim değil bizim çocuklarımız yani onların torunları. Yaşadıklarım bana ağır geliyor ama beni ne eşim nede kayınvalidem anlamak istemiyorlar.
Canım bak bu konuda haksızsın kabul et. Benim çevremde de kimse torununa bakmıyor, herkes ya izne çıkıyor ya da bakıcı tutuyor. Tamam bunalmış olabilirsin ama “aaa mecbur canım bakacak” mantığı çok çirkin. Kadın sende 2 gün kalıp gitmiyormuş ki kanepede yatırasın. Ne güzel,güzel uyku çeksin diye yatak almışsın ki lafı dahi edilmez. Bence sen çok bunalmışsın o yüzden tepkilisin herşeye. Yoksa kadına gıcık olmanı gerektirecek bir durum yok. Evi bellemiş o da orayı normal yani zaten bunca zamandır böyle hissetmesi. Sen madem al karşına anne sağol bugüne kadar yaptıkların için, ama ben bakıcı tutacağım ya da izne ayrılacağım, ev ev üzerine pek olmuyor. Allah razı olsun baktın ettin ama gerisini biz hallederiz de. Ama şimdi de hamileymişsin, yine desteğe ihtiyacın olacak.. bence bunalmak içşn yanlış zaman gibi.. bilemedim..

Merhaba arkadaşlar 7 yıllık evliyim ve üçüncü çocuğuma hamileyim biri 6 biri 2 yaşında iki tane kızım var. Çalıştığım için evlendiğimden beri çocuklara bakmak için kayınvalidemler bende kalıyorlar. Artık bu durumdan çok fazla rahatsız olmaya başladım. Onların yaşadığı şehremi taşınsam yoksa ücretsiz izin alıp kendi çocuklarıma kendim mi baksam bilemiyorum kafam çok karışık.

Öyle bir kayınvalide bana rastlamadı . Çocuklarıma eve gelip bakan :)) Onların yaşadığı şehre mümkünse taşınabilirsin. Kadında evinden uzak olmaz . Bu arada kayın valide ni de :KK9:alkışlıyorum.

Konudaki tüm yorumları okudum o şekilde cevap veriyorum. Allah razı olsun gelip bakmışlar. Ama ben haklısınız yada haksızsınız demekten ziyade sizi anlıyorum demek istedim. Evet 3 bin maaş alıyorsunuz belki bunda KV bizim payı var ama ne demek onun sayesinde yada bu parayı alıp cebinize mi atmıssınız yine evinize eşinize harcamışsınız. 2 kızım var bende memurum çocuklarıma eşimle dönüşümlü birazda bakıcı desteğiyle bakıyoruz. İlerde torunum olduğunda da seve seve gönülden bakarım inş sağlığım müsade ettiği ölcüde.calısan insanların çocuk büyütürken çıktığı sıkıntıları biliyorum neden evlatlarımada bu sıkıntıyı yasatayım. İmkanlarım ölcüsünde ya aynı yerden ev tutar öyle bakarım aynı evde yasıyorsakta evin hanımına beyine saygı duyarım. Nihayetinde hayatlarını kolaylastırmak için ordayım cünkü ben anneyim bir hayatı paylasmak bu kadar zor olmamalı. Torunlarımada baksam evin gelini de oğluma destek olmak için calısıyor yatmaya keyif yapmaya gitmiyorki. Elin çocuğundan değil torundan bahsediyoruz. Bu benim düsüncem kimseye muhalefet olmak için yazmadım inş.
Canım sen tut bakıcını mis gibi yaşa evinde. İnanki camaşır bulasık ev iş çocuk daha çok yorulursun belki ama kafan rahat evinde mutlu mesut yaşar gidersin. Bir insan psikolojik olarak cöktukten sonra yemek hazır ev toplu olsa kaç yazar

sizi çok çok iyi anlıyorum aynını yaşadım.....ve eger bu durum değişmezse psikolojiniz bozulur. ben de öyle olmuştu...çareler ve ihtimalleri iyice düşünüp karar verin, hiçbirşey sizin ruh halinizden daba öenmli değil, mutsuz anne demek mutsuz cocuklar demektır.. allah yardımcınız olsun...

İlk çocuğuma hamile kalır kalmaz biz gelir bakarız öbürününkilerede baktık buna da bakarız sen izne ayrılma dediler. Bende saflığımdan kabul ettim. O 3 yaşına gelince bir tane daha yap biz bakarız dediler. O daha 1 yaşına girmeden üçüncü de olsun belki erkek olur dediler ben istemedim ama Rabbim verdi canına mı kıysaydım yavrumun? Ayrıca siz evinizde istemediğiniz yemekleri yemek zorunda kaldınız mı hiç yada düzenlediğiniz dolapların darma dağın olduğunu gördünüz mü, eşiniz ve çocuklarınızla tatil yapmak istediğiniz halde onlarada değişiklik olsun deyip cümbür cemaat tatile gittiniz mi, sizden habersiz evinize misafir geldi mi?, ücretsiz izne ayrılayım dediğimde olmaz biz bakarız dediler mi? yada sen bizi istemiyorsun ondan ücretsiz izin alıyorsun dediler mi?

Eşin ne diyor peki??

Öyle bir noktaya gelmişsin ki hak hukuk pek umurunda değil. Evinde istediğin huzuru bulamadığından çocuklardan bile şikayet etmişsin. Bu gidişle olan senin yuvana olur. Anlaşırsın anlaşamazsın, kadın kötüdür bilemem ama çocuklar konusunda yapacağını yapmış, kadına hakkını teslim et bari. Ama sen bu kadar yeter, artık ayağımın altında onları görmek istemiyorum diyorsun, önce eşinle kafa kafaya verip çözüm yolu bulacaksın. Sonra tatlı dille bunca yıllık emekleri için teşekkür edip, gönül alıp artık yalnız olmak istediğinizi anlatacaksınız(eşinle). Hayır mı dediler? İkna edene kadar devam. Onların da kırılma noktası vardır. Gerekirse karı koca ilişkinizin bozulduğunu, toparlamaya çalıştığınızı söyleyebilirsiniz. Ama güzellik ayrılın. Kalplerini kırarsanız, gitseler bile huzur bulamazsınız.

32 ay, 7 yil etmiyor ki. Konu başliği o halde doğru değil. Tüm yile bile sizde kalmamişlar. Ki tabiki 8 ay bile uzun da. Sirf dikkat çekmek için yalan bir başlik ile konu açmak ne kadar doğru yada etik?

Daha öncede dedim. Ben ücretsiz izin alirdim yada bakiciya baktirirdim. 2 yaşindaki kizinin zaten kreşe ihtiyaci var.
Dikkat çekmek gibi bir derdim yok belki kendimi yanlış ifade etmiş olabilirim sadece etrafımdaki insanlardan görüş almak istedim bunun neyi etiğe yada ahlaka aykırı anlayamadım üstelik konu başlığı Üçüncü çocuk ve kayınvalide ile yaşamak neyi yalan yada yanlış???????

Hamileliği hiç sevmedim 2 çocuğum var :) üstelik bulantı halsizlik vs yaşamadım ama sevemedim ne yalan söyleyeyim.

İlk doğum yaptığımda da bir şey hissetmedim ama sonrası mükemmel :anne:
Her zorluğuna rağmen deli gibi seviyorsun ya. İmkansız geliyordu bana ama her geçen gün bağımız kuvvetlendi. Şimdi bazen okuldayken bile özlüyorum, burnumun direği sızlıyor :KK36:

Hadi inşllah ya sabah akşam kusarken ileriki güzel günleri göremiyorum :KK70:

Kayınvalidem sağolsun geldi baktı ama beni de çok yıprattı. Her şeyimiz farklı yemek kültürü, ev düzeni, ev temizliği, çocuk Ayrı ev konusunu etrafdaki insanlar bile söylediler ama hem çocuk bakıp hemde ayrı ev mi açacağım diyor çocuklar olmasa zaten gelmem diyor. Ben ödeyeyim desem onu da hakaret gibi algılayıp bak bizi istemiyorlar diyecekler. İstanbul da kendimizi zar zor idare ederken ikinci bir ev nasıl açayım siz söyleyin. Güvenilir bakıcı bulsam bakıcıya vericem ama el kadar çocuk ağzı yok dili yok nasıl güveneyim ellere
Canım el mahkum katlanacaksın o zaman.. hani ne desek mümkünatı yok diyorsun. Ayrı ev açamam, bakıcıya güvenemem diyorsanız da mecbur kv ile yola devam edeceksin canım. Hani ama kendini niye bunaltıyorsun bu kadar onu anlamadım. Çözüm yoksa şayet şartlarını kabul edip, elindekilerle mutlu olmaya çalışman gerekir. Bak bu ruh haliyle yine kendini yıpratıyorsun. Evet kv kültür yemek tarz farklı olsa da başka alternatifim yok diyorsun. Haa bence en güzeli bul iyi bir bakıcı kaç paraysa ver.. tek maaştan iyidir hiç değilse.. şu da bir seçenek: zaten hamilesin son 3 hafta kalınca izne çıkacaksın.. sonrasında da 8+5 13 hafta iznin olcak. O zaman zaten ücretli izne ayrılacağın için o zamana kadar idare et, sonrasını süt izni vs idare ederim diyorsan o zaman tut bakıcını. Çocuklar da biraz daha büyümüş olur. Sen bilirsin canım

sizi çok çok iyi anlıyorum aynını yaşadım.....ve eger bu durum değişmezse psikolojiniz bozulur. ben de öyle olmuştu...çareler ve ihtimalleri iyice düşünüp karar verin, hiçbirşey sizin ruh halinizden daba öenmli değil, mutsuz anne demek mutsuz cocuklar demektır.. allah yardımcınız olsun...
Allah razı olsun inşallah bir hal yoluna koyabiliriz.

Eşin ne diyor peki??

Öyle bir noktaya gelmişsin ki hak hukuk pek umurunda değil. Evinde istediğin huzuru bulamadığından çocuklardan bile şikayet etmişsin. Bu gidişle olan senin yuvana olur. Anlaşırsın anlaşamazsın, kadın kötüdür bilemem ama çocuklar konusunda yapacağını yapmış, kadına hakkını teslim et bari. Ama sen bu kadar yeter, artık ayağımın altında onları görmek istemiyorum diyorsun, önce eşinle kafa kafaya verip çözüm yolu bulacaksın. Sonra tatlı dille bunca yıllık emekleri için teşekkür edip, gönül alıp artık yalnız olmak istediğinizi anlatacaksınız(eşinle). Hayır mı dediler? İkna edene kadar devam. Onların da kırılma noktası vardır. Gerekirse karı koca ilişkinizin bozulduğunu, toparlamaya çalıştığınızı söyleyebilirsiniz. Ama güzellik ayrılın. Kalplerini kırarsanız, gitseler bile huzur bulamazsınız.
Eşim onların memleketine taşınma taraftarı küçücük bir ilçe de yaşıyorlar. Taşınma gündeme gelinde söylenenler
1) Gelenin gidenin çok olur yani bütün akrabalar sana gelip gidecek ona göre
2) Ben çocuklara bakarım sende haftasonları gelir evi temizlersin ayda bir camları silersin
3) Oğlum sende bağa bahçeye yardım edersin.
4) Bizim ev ısınmazsa sizde kalırız
5) Gelin bizim evde kalın ne olacak özel hayat sizin neyinize vs

ücretsiz izin alın, duruma bakın, öncelikle bu süreçte kendi ruh halinizi toparlayın, herkes evine düzenine çekıilsin önce, evde ayaklarımı uzatamıyorum derken nelerden bahettıgınızı anlıyorum ben, hep bir hazırol modu, işten gelmişsin zaten bitkinsin, çocukalrı geç birde kv'nın ruh halı ve beklentılerıyle uğrasıyorsun, ancak yaşayan anlar bunu, eve gelen sızın haberınızın olmadıgı mısafırler durumunu da bılırım, hatta evımın kahvehane gıbı kullanılıp heryerde sigaralarla gezıldıgınıde, zaten bi çol şey üstüste geldiğinden insan bu hale geliyor, kimse kv'den muntazaammm şeyler beklemıyor, beklenen tek şey o evin hanımına saygı, başka bişey değil, sormadan atılan esyalar, bırılerıne verılen seyler, ancak aradıgında farkettıgın ve bulamayınca sorugunda ben onu kızıma vermıstım cümleleriiii, yani konu burda adam yerıne konulmamaktan çıkıyor, herkes empati yapmalı, ben de ilerde inş bakarım torunlarıma, ama o evın hanımından habersız aslaaa bişeiyin kimseye vermem yada atmam, bana neee, ondan habersiz misafir çağırmam, belki kötü bi gün geçirmiştir, tlf acıp sormak bu kadar mı zor ????

oooffff bi milyon şey var........cok gerıldım sımdı.....

Allah razı olsun inşallah bir hal yoluna koyabiliriz.

Canım el mahkum katlanacaksın o zaman.. hani ne desek mümkünatı yok diyorsun. Ayrı ev açamam, bakıcıya güvenemem diyorsanız da mecbur kv ile yola devam edeceksin canım. Hani ama kendini niye bunaltıyorsun bu kadar onu anlamadım. Çözüm yoksa şayet şartlarını kabul edip, elindekilerle mutlu olmaya çalışman gerekir. Bak bu ruh haliyle yine kendini yıpratıyorsun. Evet kv kültür yemek tarz farklı olsa da başka alternatifim yok diyorsun. Haa bence en güzeli bul iyi bir bakıcı kaç paraysa ver.. tek maaştan iyidir hiç değilse.. şu da bir seçenek: zaten hamilesin son 3 hafta kalınca izne çıkacaksın.. sonrasında da 8+5 13 hafta iznin olcak. O zaman zaten ücretli izne ayrılacağın için o zamana kadar idare et, sonrasını süt izni vs idare ederim diyorsan o zaman tut bakıcını. Çocuklar da biraz daha büyümüş olur. Sen bilirsin canım
En iyisi ücretsiz izin almak ondan sonra Allah Kerim Rabbim bir kapısını açar mutlaka

X