Üçüncü çocuk ve kayınvalide ile yaşamak

Eşiniz de erkek çocuk mu istiyor? O mu bir şeyler yaptı diye düşündüm de...
Bakıcı bulabilirsiniz bence, 3000 geliyorsa 1500 gelir en azından.

Allah razı olsun
tabi size de çok zorlukları oluyordur
benim ilkini babaanne büyüttü
2. yi bakıcı ile büyütmeye çalışıyorum
çok zor

Hamileliği bilmiyorum ama annelik çok güzel. Hasta oluyorlar,sendromları oluyor,diş çıkarıyorlar uyumuyorlar :) ama annem diye geliyorlar sarılıyorlar. Mesela kızım sabah babasıyla çıktı eden kreşe gidiyor. Babasına baba bugün çok yakışıklı olmuşsun dedi, eşimde sende çok güzelsin kızım dedi. (Bu arada ben saat 6 buçukta kalmışım oğlum diş çıkarıyor huysuz onu avutuyorum saç baş pijama dağılmış.) kızım bana dönmüş,anne sen böyle pijamalı bile çok güzelsin bende senin kadar güzel olurum anne olunca belki dedi. Aklıma geldikçe sırıtıyorum :))

İlk çocuğuma hamile kalır kalmaz biz gelir bakarız öbürününkilerede baktık buna da bakarız sen izne ayrılma dediler. Bende saflığımdan kabul ettim. O 3 yaşına gelince bir tane daha yap biz bakarız dediler. O daha 1 yaşına girmeden üçüncü de olsun belki erkek olur dediler ben istemedim ama Rabbim verdi canına mı kıysaydım yavrumun? Ayrıca siz evinizde istemediğiniz yemekleri yemek zorunda kaldınız mı hiç yada düzenlediğiniz dolapların darma dağın olduğunu gördünüz mü, eşiniz ve çocuklarınızla tatil yapmak istediğiniz halde onlarada değişiklik olsun deyip cümbür cemaat tatile gittiniz mi, sizden habersiz evinize misafir geldi mi?, ücretsiz izne ayrılayım dediğimde olmaz biz bakarız dediler mi? yada sen bizi istemiyorsun ondan ücretsiz izin alıyorsun dediler mi?

Ailenizin kredisini ödemek için kayınvalidenize çocuk baktırıp sonra da şikayet etme hakkınız yok.
Kayınvalide için sonradan yaptığınız ilavelerin inandırıcılığı bence şüpheye düşer. Millet kayınvalidemizi korudukça bir kusur yüklüyorsunuz kadına.
İşten çıkın çocuğunuzu kendiniz büyütün. Emin'im kadın da bundan memnun kalır. Ya da anneniz gelsin baksın.
Açıkçası ben burada gördüklerimden sonra büyük konuşmayayım ama torun falan bakmam. Hem çocuk bakıcam hem arkamdan laf söyleyecekler. Yemezler canım derler adama.

Alabileceğiniz tüm izinlerinizi kullandıktan sonra, işe dönünce ne yapacağınızı yeniden düşünmenizi tavsiye ederim.
(1) bakıcı tutup kendi evinizde yasamaya devam
(2) kv ile aynı sehirde, yakin bir ev tutmak
(3) ufaklık okul yaşına gelene kadar aynı düzende devam
Sanırım benim tercihlerim bu öncelikle olurdu.

Sizi düşünüp te gelmişler ailenize ait borcunuzu ödemeniz kolay olsun diye hata etmişler kısa sürede farkederler ki evlerine geçerler temennim bu yollardan geçtiniz mi diye şikayet ettiğiniz durum bizim hayallerimiz ki siz de bunu anlayamazsınız ne yazık ki

Hem anne, hem kadın, hem gelin, hem eş, hem çalışan, hem evlat olmak o kadar büyük bir yük ki omuzlarımda hangisini bıraksam bilemiyorum.

Kusura bakmayın ama bu dedıkelrınız size ağır gelıyosa verseydınız 2000 tl bakıcı tutsaydınız.
Veya işi bırakıp kendınız baksaydınız.

Veya doğurmasaydınız.

Kadın senın çocuguna bakıyor ee biz zahmet kanepede uyutma

Herkes kendine göre haklı ne diyebilirim ki

Ben şunu merak ettim, niye kv'de 7 yil kaldi? Ilk kizin 2 yaşina geldiğinde kolaylikla kreşe gidebilirdi. 7 yil kalmasi bana çok gereksiz geldi. Şimdi bile bir kizin okula diğer kizin kreşe gidebilir.

Ben ya bakiciya baktirirdim yada ücretsiz izin alirdim. Yillarca kv'de ile yaşayamazdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…