Tüylere enteresan bir çözüm (dolunay ve idrar)

ya arkadaşlar sabah çişini bi kaba koyup akşam ağdamı yapıyorsunuz o zaman idrarını özelliği gitmiyor mu nasıl olucak bu iş cevap yazın lütfen yoksa akşam yapılan idrarda fayda eder mi?????????????????????????

ya arkadaşlar sabah çişini bi kaba koyup akşam ağdamı yapıyorsunuz o zaman idrarını özelliği gitmiyor mu nasıl olucak bu iş cevap yazın lütfen yoksa akşam yapılan idrarda fayda eder mi?????????????????????????

ben 2 türlüsünü de denedim:)

ilk yapısımda sabah cisini beklettim..
2. de ağda yaptıktan sonra kaydirigubbakcemile3

bekletmeden daha iyi olur heralde bilmem kaydirigubbakcemile3
ama ikisinde de yaktı beni çok feci yandı hemde.. kızardı her yerim..

demekki bekletincede etkisi gitmiyo :)

sırnaşık şey

hiç güleceğim yoktu epaq kaydirigubbakcemile3

Ne gülüyorsun kız,çişlendin de kafayı mı buldun yoksananiknanik

Gül kuzum,valla bende bacaklarımı çişledim.Kafam güzel,bacaklarda güzel olacak inşallah.

Diz bölgemde hiç çıkmamış bu sefer.

Sistit idrar yolları enfeksiyonu demektir.

Dahili bir hastalıktır.

Yani idrarı sürmekle olmaz.

Kafamız güzel,idrar sürünce kafayı buluyoruz.

Bilgilendirme için teşekkürler ama sistitin ne demek olduğubu biliyorum.Ve bu kıl tüy uygulamasını malum bölgelere yaparsanız elbetteki sistit tehlikesi var. Çiş mesanedeyken antiseptik olabilir ama dışardayken hızla bakteri üretmeye başlayacaktır. Tabii çişinde alkol oranı yüksek olanları bilemiycem :roflol:

Harbi kafaymışınız ya :içelim:

Ne gülüyorsun kız,çişlendin de kafayı mı buldun yoksananiknanik

Gül kuzum,valla bende bacaklarımı çişledim.Kafam güzel,bacaklarda güzel olacak inşallah.

Diz bölgemde hiç çıkmamış bu sefer.

kız bnmde üst tarafında yok artık bacagımınkaydirigubbakcemile2 toplasan 2-3 tane görürsün şakkıdı

alt tarafı batık dolu oldugundan pek anlasılmıyor benneyaptımki

:nazar:

kızlar bu arada idrarı sürmek için günah diyenler vardı ben ilmine çok güvendiğim bi hocaya sordum dediki;
alkol idrar kan gibi haram kılınan şeyler ağızdan alınmadığı ve kafadan aşağı dökülmediği sürece sakıncası yoktur (ki bu sağlık için ben günah olacağını zaten düşünmüodum -bu benim düşüncem- )
vücuda sürülebilir bikaç saat durabilir ancak temizlerken çok dikkat edip 3 kere şahlamak gerekir dedi

bu konuya da aydınlık getirildiğine göre yaşasın çiş :lepi:

kızlar bu arada idrarı sürmek için günah diyenler vardı ben ilmine çok güvendiğim bi hocaya sordum dediki;
alkol idrar kan gibi haram kılınan şeyler ağızdan alınmadığı ve kafadan aşağı dökülmediği sürece sakıncası yoktur (ki bu sağlık için ben günah olacağını zaten düşünmüodum -bu benim düşüncem- )
vücuda sürülebilir bikaç saat durabilir ancak temizlerken çok dikkat edip 3 kere şahlamak gerekir dedi

bu konuya da aydınlık getirildiğine göre yaşasın çiş :lepi:

alkışş hihoyyyt

bende günah olduguna inanmadım denedim de..

ama duş alırken gerçekten 3 kattan fazla yıkandımm ona dikkat ettim ..-tatlicadiarzu-

içim rahat en azından.

iyi oldu bu yazıyı yazdıgn günah diyenler okusun iyice:jeyyar:

ya ben şimdi epilasyonla alıcam bacaklarımı akşam idrarı olsa fayda etmez mi????bide ağda yamıycam bu da etkiler mi cevap lütfen!!bide yüze sürenler ne kadar bekletiyorlar?

ya ben şimdi epilasyonla alıcam bacaklarımı akşam idrarı olsa fayda etmez mi????bide ağda yamıycam bu da etkiler mi cevap lütfen!!bide yüze sürenler ne kadar bekletiyorlar?

Epilasyon daha iyi.
Ağdanın yapışkanlığı olmadığı için kıl kökleri tamamen açık oluyor.
Akşam idrarıyla yapanlar var.Biri benim.
Yüzünde de istediğin kadar bekletebilirsin.

kızlar bidaki dolunay ne zaman çıkıyo tarih istiyorum..ayrıca dolunayı beklmeden yapsak işe yaramıyomu ?

eğer bu mantıkla düşünürsek yani idrardaki ürenin tüyleri azalttığını varsayarsak excipial yada ürederm gibi içinde belli oranda üre bulunduran kremlerde işe yararmı acaba?
bebekbeklerken ben bişey kaçırdım sanırım, tarifini verdiğim bitkisel karışım demişsin nedir o? bakındım ama yazılarda göremedim?

urederm icin bir yorum:

"kerasal" isimli kremden daha etkili bir emülsiyon. su içinde yağ emülsiyonu diye biliniyor ve %40 üre içeriyor. orva tarafından üretilen bu krem; deri ve tırnak üzerinde yer alan hasarları tamir etmede etkili. yavaşça bir etki gösteriyor ama, oldukça ağır sonuçlar da yaratabiliyormuş. bu yüzden doktorum bana günde yalnızca bir kere ve fazla miktarda olmamak kaydıyla sürmemi tavsiye etti. cilde yedirilerek sürülen bu ilaç, deriyi dökerek yumuşatıyor ve yenisini çıkartıyor.

nasır, tırnaklarda sorunlar, cilt tahrişleri ve onlar gibi onlarca şeyi tedavide tavsiye ediliyor. etkisini henüz görebilmiş değilim ama, beklemedeyim.

normalde idrarda %2,5 ure oldugunu dusunursek bu krem daha mi etkli acaba?
tabi bunun icin oncelikli olarak tuylerin olusmunu azaltin etkin maddenin ne oldugunu bulmak lazim.

urederm icin bir yorum:

"kerasal" isimli kremden daha etkili bir emülsiyon. su içinde yağ emülsiyonu diye biliniyor ve %40 üre içeriyor. orva tarafından üretilen bu krem; deri ve tırnak üzerinde yer alan hasarları tamir etmede etkili. yavaşça bir etki gösteriyor ama, oldukça ağır sonuçlar da yaratabiliyormuş. bu yüzden doktorum bana günde yalnızca bir kere ve fazla miktarda olmamak kaydıyla sürmemi tavsiye etti. cilde yedirilerek sürülen bu ilaç, deriyi dökerek yumuşatıyor ve yenisini çıkartıyor.

nasır, tırnaklarda sorunlar, cilt tahrişleri ve onlar gibi onlarca şeyi tedavide tavsiye ediliyor. etkisini henüz görebilmiş değilim ama, beklemedeyim.

normalde idrarda %2,5 ure oldugunu dusunursek bu krem daha mi etkli acaba?
tabi bunun icin oncelikli olarak tuylerin olusmunu azaltin etkin maddenin ne oldugunu bulmak lazim.

Üre olduğuna kesin emin olsak Ürederm çok işe yarardı.

Deriyi dökerek yumuşatıyor ama acaba bunu üst deriyi hafifçe tahrip ederek,alttaki deriyi çıkarma yoluyla mı yapıyor.

Öyle olsa belki kıl köklerini de tahrip ediyordur diyeceğim ama.

Desteksiz atışlara girmekte istemiyorum:uhm:

Üre olduğuna kesin emin olsak Ürederm çok işe yarardı.

Deriyi dökerek yumuşatıyor ama acaba bunu üst deriyi hafifçe tahrip ederek,alttaki deriyi çıkarma yoluyla mı yapıyor.

Öyle olsa belki kıl köklerini de tahrip ediyordur diyeceğim ama.

Desteksiz atışlara girmekte istemiyorum:uhm:

bana kalirsa bir doktra danismakta fayda var.
ama aklima gelen daha onemli mesele su ki dunya uzerinde tuy azaltici krem olarak patenri alinmis tek bir krem var avrupada da recetesiz satilmiyor.
onun icerigini bi incelemek lazim.
urederm i kullanmis olanlar simdiye kadar boyle bi etkisini hic mi hissetmezlerdi?
netcede o patenti alinmis krem de bunun icin uretilmis olmayip yan etkisi olarak tuyleri doktugu saptanmis oln bir krem.
urederm ve turevi olan kremlerinde benzer bir etkisi olsaydi eger yillardir hic mi farkedilmezdi?
yoksa bu bulusu KK kadinlari mi yapti yani?

bilmiyorum ama bana biraz olasiligi az gibi geliyor.
idrardaki daha farkli birsey tuyleri azaltiyor olmali..

bana kalirsa bir doktra danismakta fayda var.
ama aklima gelen daha onemli mesele su ki dunya uzerinde tuy azaltici krem olarak patenri alinmis tek bir krem var avrupada da recetesiz satilmiyor.
onun icerigini bi incelemek lazim.
urederm i kullanmis olanlar simdiye kadar boyle bi etkisini hic mi hissetmezlerdi?
netcede o patenti alinmis krem de bunun icin uretilmis olmayip yan etkisi olarak tuyleri doktugu saptanmis oln bir krem.
urederm ve turevi olan kremlerinde benzer bir etkisi olsaydi eger yillardir hic mi farkedilmezdi?
yoksa bu bulusu KK kadinlari mi yapti yani?

bilmiyorum ama bana biraz olasiligi az gibi geliyor.
idrardaki daha farkli birsey tuyleri azaltiyor olmali..

Ürenin farkedilmiş olması gerekti haklısın.
Ama üreyle etkileşime giren nedir onu da bilemiyoruz.Belki bir etkileşimden dolayı fayda sağlıyordur.

Bahsettiğin ürün Vaniqa ise içeriğini incelemek için bilgiye ulaşabileceğimizi hiç sanmıyorum.Kremin kendisi bir fenomen oldu bulunamıyor,alınamıyor.Reçete zorlaştırıyor işi.

Ben bir doktora sordum ama kimyagerler daha iyi bilebilir dedi.Belki de araştırma sonucunda bulunur bir gün kimbilir.Teferruatlı işler...

oyleyse bir kimyagerle konusmak lazim.. benim okulumdaki kimyagerlerden birisi ile iletisime gecebilirim belki ben.. su isin aslini astarini egrisini dogrusunu bulmak lazim..
bir yandan da Allah bizi boyle yaratmis neden dogal halimizi bozalim ya aslinda tuyleri yani gerekli yerler disindakileri almanin bir zarari var ancak bir gormuyorsak diyorum..
tabi bu ihtimal deli gibi tuy alma metotlarini aarastiran birisi olarak aklima geldikce yok artik dedirtiyor bana da ama ya bi ihtimal diyorum yine de..

oyleyse bir kimyagerle konusmak lazim.. benim okulumdaki kimyagerlerden birisi ile iletisime gecebilirim belki ben.. su isin aslini astarini egrisini dogrusunu bulmak lazim..
bir yandan da Allah bizi boyle yaratmis neden dogal halimizi bozalim ya aslinda tuyleri yani gerekli yerler disindakileri almanin bir zarari var ancak bir gormuyorsak diyorum..
tabi bu ihtimal deli gibi tuy alma metotlarini aarastiran birisi olarak aklima geldikce yok artik dedirtiyor bana da ama ya bi ihtimal diyorum yine de..

Aynen tatlım ben de senin gibi karışığım bu konuda.Bi yandan yok etmek istiyorum bi yandan da Allah verdiyse mutlaka bi faydası vardır hiç bir şey sebepsiz yaratılmamıştır diye düşünüyorum.Ortayı şöyle buldum;yok olmasınlar,incelsinler sadece:smiley-cool:

X