Tüylere enteresan bir çözüm (dolunay ve idrar)

bende kollarıma sürmüştüm,1 ay'ı geçmiştir şu an o kadar seyrek ki,bi kaç batık vardı sanırım onlar çıktılar kalın olarak,kesinlikle işe yarıyor,ama dolunay değildi,bi de dolunay olsaydı daha bi azalırdı herhalde,9 nisan da tekrar yapıcam inşallah...

yüzdeki sivilceler için söylenmişti bnde tek tük var birkaçtne. bn yüzüme sürdüm ama etki yapmadı onuda belirteyim...

arkadaşlar ben koltuk altıma normal zamanda denedim.Ve gerçekten işe yaradı çıktı ama yarısı kadar çıktı ilerde çoğalırmı bilmem ve çokta tutamadığım halde idrarı işe yaradı gibi geldi sadece yanması geçene kadar tuttum sonra duş aldım.Bide dolunayda deniycem bakalım ne olucak.paylaşan arkadaşa ve epag arkadaşa tekrar tekrar teşekkürler.

arkadaşlar hiç idrarın içeriğindeki bileşenleri maddeleri araştıran oldumu
ben merak edip bişiler buldum
idrar yoluyla tüylere etkisi olabileceğini düşündüğüm bikaç şey var oda idrardaki asidik maddenin bulunması bir,ikinciside çeşitli elektrolitlerin bulunması
amaa içerisinde kıl yapımına yardımcı olan keratin adlı bir proteininde bulunmuş olması beni düşündürüyor...
idrar ın %95 su %2.5 u üre,%2,5 u mineraller,tuzlar ve organik maddelerden oluşuyormuş
eğer gerçekten tüylere bi etkisi oluyorsa oda %2,5 luk alana giren maddelerdendir demekki
...
idrarla ilgili bi bilgi tübitaktan ;oda idrarın steril ve bakteri içermemiş olmasıymış(asidik olduğundan bakteriler ölüyormuş)

İdranın bileşenlerini araştırmıştım bu işi ilk yapmaya karar verdiğimde.
Ve içinde %2,5 oranında bazı tüy azaltıcı kremlerde de bulunan ürenin olduğunu görmüştüm.
O yüzden ben etken maddenin üre olduğunu düşünüyorum.

Ve işlem görmeden kullanıldığı için daha fazla etki ettiği kanısındayım.

Keratin,dahili üretimde saç kılı,vücut kılı,tırnak gibi yapıları oluşturur,fakat atık protein halinde kullanıldığında cildi korur(izolasyon malzemesi gibi düşünün ki zaten cilt kendi yapısında keratin barındırıyor.)Kıl üretimine besleyici etkide bulunmaz.

Zaten bulunsa bile tüy dökücü ürünleri krem kıvamına getirmekte kullanılan maddelerin yanında oldukça masum kalırdı herhalde.

İdranın steril olduğu da "Yaralı parmağa işemek" sözünden belli,bilimden önce atalarımız bulmuş ta söylemiş bile:nazar:

Teşekkürler bebekbeklerken.

ben geçmiş sayfaları çok detaylı okumamıştım
bu bilgileri paylaştığmız iyi oldu epag
araştırarak sonuca varmaya çalışmak en doğrusu olur ,bu çok iyi oldu..
bende şayet gerçekten etkili ise,ürenin değilde asidiklerin ve elektrolitlerin etki edebilecğeini düşünüyorum ,üreyi araştırmadım daha dermişim:))
valla daha öncede dediğim gibi
bu kıl-tüy meselesini kk daki bayanlar çözecek galiba :))
kılların regl bittikten sonra alınmasınında faydasının çok büyük olduğunu düşünüyorum ,kıllar farklı zamanlarda uzuyor,hepsi aynı anda uzamıyor,15 günde bir epi yapmamın sebebi bu benim ,15 te bir çıkanları alıp ben tarifini verdiğim bitkisel karışımı uyguluyorum ,inanılmaz azalma ve özelliklede kıllarda incelme var
hatta en son yaptığım epilasyon işeminde dikkatimi çeken bişey odu;dökülen kıllar hafif yanık kokuyordu,daha önce hiç böyle koku farketmemiştim
ben başka hiçbir yöntem denemedim (sadece 1 kez secred garden adındaki bi ürünü denemiştim ve hiç memnun kalmamıştım),denediğim ilk yçntem bu bitkisel karışımlar olmuştur ,bana göre bir mucize şuan bu...
ama idrar yöntemiyle tüylerinden kurtulmaya çalışan arkadaşlarında ilerleyen günlerdeki yorumlarını merakla beklior olucam
sağlıklı ,zahmetsiz ve kısa sürede kıl probleminden kurtaracak olan hangisiyse bi an önce kavuşalım diliyorum

eğer bu mantıkla düşünürsek yani idrardaki ürenin tüyleri azalttığını varsayarsak excipial yada ürederm gibi içinde belli oranda üre bulunduran kremlerde işe yararmı acaba?
bebekbeklerken ben bişey kaçırdım sanırım, tarifini verdiğim bitkisel karışım demişsin nedir o? bakındım ama yazılarda göremedim?

Son düzenleme:
ha birde işlem görmeden direkt kullanılması mevzusuna gelince bence çok haklısın ,bence piyasadaki iddialı ürünlerin birçoğu işlem görmeden önce etkiliydiler ama işlem gördükten sonra bu özelliğini yitirdiler ,içine birçok kimyasal vs giriyo çünki ..

eğer bu mantıkla düşünürsek yani idrardaki ürenin tüyleri azalttığını varsayarsak excipial yada ürederm gibi içinde belli oranda üre bulunduran kremlerde işe yararmı acaba?
bebekbeklerken ben bişey kaçırdım sanırım, tarifini verdiğim bitkisel karışım demişsin nedir o? bakındım ama yazılarda göremedim?

farklı bir başlıkta paylaşmıştım bu bitkisel tarifi cnm
adres şu
http://www.kadinlarkulubu.com/isten...ldugunu-dusundugum-yeni-bitkisel-karisim.html

Duymadım canım valla hiç.
Ama zararlıdır sanıyorum.Kulağa çok kötü geliyor:nazar:

"Ağdadan sonra bacağınızı asite batırın,bacağınız erisin,tüylere kesin çözüm" diyecek yakında biri de.Son noktayı koyacak böylece.

:KK70: epag kopartttın gene benı kaydirigubbakcemile3

kızlar allah rızası için yardım :roflol:
sorularım olcak bilen varsa burdan veya özelden bana yazsın plss
1-nisanda dolunay ne zaman?
2-aldıktan hemen sonra mı yapıoruz idrar sürme işini
3-1 gece ööle yatmamızmı gerekio
4-genitale uygulayıpta sonuç alan varmı
çok sordum biliorum ama bunu kaçırmak istemiorum :uhm:

ben genıtale uyguluyorum 2 dolunayda yaptım ancak henuz sonuc alamadım
gene yapacam canım ama son artık bılmıyorum gamyoncuiremsu
gecınce haber edıcem zaten

Son düzenleyen: Moderatör:
:çok üzgünüm: ah ah ben ne sansızım ya dün saatlerce bacakalrımı almakla ugrastım tam bitti hemen banyoya kostum idrarımı sürecektim elektrik gitti ben köyde görevliyim ve yalnız yasıyorum havada cok rüzgarlıydı evde ne mum var ne baska bişey hemen odaya kostum bekledim elektrigi gelmedi odadan dısarıda cıkamadım gerii. sabah günes dogar dogmaz sürdüm acaba faydası olurmu cok üzüldüm ya 3 saat almakla ugras ama idrarı süremeden yat...inşallah bu kıl sorunundan hepimiz kurtuluruz birgün...bıyık bölgemide şimdi epilasyon aletiyle aldım almaz olaydım tahriş oldu kabuk bagladı yarın önemli bi randevum var napcam ben şimdi nefret ediyorum bu kıllardan kökleri kuruyasıcalar

:çok üzgünüm: ah ah ben ne sansızım ya dün saatlerce bacakalrımı almakla ugrastım tam bitti hemen banyoya kostum idrarımı sürecektim elektrik gitti ben köyde görevliyim ve yalnız yasıyorum havada cok rüzgarlıydı evde ne mum var ne baska bişey hemen odaya kostum bekledim elektrigi gelmedi odadan dısarıda cıkamadım gerii. sabah günes dogar dogmaz sürdüm acaba faydası olurmu cok üzüldüm ya 3 saat almakla ugras ama idrarı süremeden yat...inşallah bu kıl sorunundan hepimiz kurtuluruz birgün...bıyık bölgemide şimdi epilasyon aletiyle aldım almaz olaydım tahriş oldu kabuk bagladı yarın önemli bi randevum var napcam ben şimdi nefret ediyorum bu kıllardan kökleri kuruyasıcalar

canım benim ...üzüldüm şimdi durumuna....insanın heveslenerek hayal ettiği bir şeyi yapamaması ve son anda çıkan aksaklıklar gerçekten çok moral bozucu....neyse, canın sağolsun...bir dahaki sefere umarım bir aksilik çıkmaz bitanem..sıkma canını...

fakat şu bıyık için bişeyler yapmalısın...kapatıcı ile kapatabilirsin mesela...

kökleri kuruyasıcalar

amin...hepimizin inşallah....

:Saruboceq:

Arkadaşlar bişey soracağım şu çiş meselesiyle ilgili yüze sürüyorsunuz, birde alınmış tüylere sürüyorsunuz.Peki daha sonra yıkıyormusunuz yoksa öyle yatıyormusunuz.Çok merak ettim bütün tarifler var ama bu yok .Benim eşim laborant, idral iyi bir antibiyotik diyor ama beklettiğinde mikroorganizmalar oluşur diyor.Siz nasıl uyguluyorsunuz?

ya bencede çok bekletmemek gerekir sürüp 10 dk sonra yıkanmalı idrar bu sonuçta bakteri üreyebilir.

Ben bu olayın çişle alakası olduğuna inanmıyorum arklar.dolunayda alın yeter dolunayla ilgisi var.kime sorduysam sadece dolunayda aldım başkada birşey yapmadm dyor ve gördüm bitmişler gerçekten..siz bilirsiniz ama bence çişe gerek yok bikere bulaştım bidaha bulaşmam.

yaww bir çiş hikayesi de ben duymuştum
bir yeriniz yandığı halde hemen çişinizi yapıp üstüne sürün iz miz kalmazmış... ıykkkkk

ama havayla temas ettiğinde bakteri ürüyor diye biliyorum canım

ya şöyle, sen çıkanı sürüyosun agdadan sonra,
sonra zaten şey oluyo idrarı sürüyon ya ben biraz elimle yelliyom ki kurusun dıye
10 dak ıslak ıslak durmuyo zaten havayla temas eder mı ederse nolur bılemem ama kuruyo gıdıyo
gıdınce de hava teması neyım olmuyo su dökulmus ama kurumus gıbı oluyo nası terlersınız sonra serın havaya cıkınca ustunuzde kurur, cıs de kolonya gıbı bısey sanırım ucup gıdıyo ıcınde alkol mu var nedır heheh,
yani böyle
ama dolunayda yapılan her seyın dogru oldugunu bılıyorum yani o gun agda yapın kökten alın dıyolarsa dogrudur kı buyukler boyle dıyormus bı kac konustugum arkadasın buyugu boyle demıs, ustune cıs de suruyoz 1 ayda 1 zaten sorun degıl
ama daha 15 gun vaar benım ve uzamaya basladılar ne halt edecem gene bılmıom
gecenay agda yapıyodum her 2 gunde bır sımdı saldım kayıra
belkı makasla kısaltırım hehehehe ya da tras bıcagıma gerı dönerım
ya allah kurtarsın bızı bu kolaltı bıkını ve bacak tuglerımızden.
neden vermıs kı zaten anlamadım ben
-tatlicadiarzu-

X