tutarsız dengesiz baba

nescioquisegosum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2022
1.046
1.494
21
babam dünyadaki en tutarsız insan olabilir hanımlar. bir dediği bir dediğini asla tutmuyor ve çok yoruldum artık. özellikle kıyafet konusunda çok canımı sıkıyor. bir yere gideceğim zaman, özel bir günde her zaman giydiğim açıklıkta bir kıyafete laf edesi tutuyor ve günümün içine ediyor. bugün de yine aynısını yaptı tam hazırlandım bayram için babaanneme gidicez. altıma kot üstüme crop giydim. onun üstüne de gömlek giyecektim. geldi sen böyle mi gideceksin normal bir şey giy dedi ve benim tepem attı olanlar oldu. kavga ettik baya. ağzıma geleni söyledim. ve sonuç olarak bayrama da gitmedik. hep bunu yapıyor. bütün özel günlerimi mahvediyor. hiçbir giydiğime karışamaz o ayrı ama normalde giydiğim şeylere bir anda laf edince o kadar sinirleniyorum ki. bütün gün tadım kaçık oluyor vallahi bıktım.
edit: kavga etmeyince hiçbir şeyden anlamıyor. yanlış ne kadar tavırları varsa sürdürüyorlar. annem de babam da böyle. anca bir şeyin doğrusunu öğretmek için kavga etmek gerekiyor. yıllardır bütün mutlu günlerimde aynısını yaptığı için kavga ettim durduk yere değil yani.

Son düzenleme:
o benim hep gönlümü kırıyor. bu tavrımın sebebi de kendisi hep sakin bir insandım. her denilene tamam dedim ama bir yere kadar bundan sonra bana 1 deniliyorsa ben 10 derim. herkes haddini bilecek saygısını duyacak.
Sana hak veriyorum. Aynılarını da yaşıyorum. Daha geçen gün dayım tarafından zorbalandım. Ama şöyle düşün, yerine göre giyinmek diye bir tabir var. Bazı ş...siz akrabalar maalesef aile büyüklerine laf sokarak, iğneleyerek tat kaçırıyorlar. Onlar da bizim daha dikkatli olmamızı tembih ediyorlar. Ne yapsınlar? Aslında zamanla onları da anlamaya başladım. Akraba ziyaretlerinde giyinmeyiver sen de.

babaannemler giydiğime hiçbir şey demez ki. bu da çok iyi biliyor onu. hep gittiğim yer hep de öyle giyiniyorum zaten

Crop bende sevmiyorum . Baban varken giyme , gönlü olsun. Ne gerek var ergençe konuşmalara bir söylenirse , ben on derim karşınızdaki aileniz . Sizinde bir yuvanız evlatlarınız olacak.
ben seviyorum işte giyen kişi de ben olduğuma göre karşımdakinin sevip sevmemesi pek ilgilendirmiyor. 21 yılda tatlı dilden alttan almadan hiçbir şey anlamamış insanlar. hep kullanıldım hep bir şeyleri yapmak zorunda gibi hissettirildim. siz olsaydınız napardınız aynı tavrınızı sürdürür müydünüz?

Gömlek giyeceğim demek çok mu zordu ?

yarın bir gün sende evlat buyuteceksin. arkandan "annem dengesiz, o bir derse ben 10 dicem" diyen bir evladınız olursa o zaman babanızı veya annenizi anlarsınız. ablam hep der kim bana ne derse desin ama oğlum dönüpte bana ters birsey söyleyince dünyam yıkılıyor. öyle haklı ki. Su an 9 yaşında olan kızım bir iki sene önce bana şu an hatırlamadığım bir söz söylemiş ve çok üzülmüştüm. büyüklere karşı biraz saygılı olmakta fayda var. bayram günü babanız crop giyme dediyse giymeyin ne var? evet canınız sıkılmıştır mutlaka ama bu kendinizden en az 25 yaş büyük birine üstelik babanıza "dengesiz" diyeceğiniz kadar bence önemli değil. babanız adına üzüldüm. kimse evladını büyüyünce kendini dengesizlikle suçlayacagini düşünerek büyütmüyor. babanız size Allah korusun şiddet vs uygulasa çok haklı olurdunuz ama şu an evlat olarak biraz daha sakin olabilirsiniz

evet dengesize başka ne diyebilirim ki? ayrıca topluma göre değil kendim ne istersem ona göre giyiniceğim. eşim de karışmayacak ayrıca. 21. yüzyıldayız ya hani?

yahu dengesizlikle suçlamıyorum ki öyle zaten. kendisi de bunun farkında. yıllarca yeterince sakin oldum. sakin olmamdan hiçbir şey anlamıyorlar. bu evde bütün sorunlar kavga çözülüyor.

Bende açık giyerdim. Babam hep kızardı. Evden çikarken o varsa üstüme gömlek disari cikarken cikarirdim:) altimda şort olurdu üstten etek giyerdim babamla ugrasmamak icin. Annem bilirdi ama.Apartmanda veya arabada degistirirdim. Bence diklesmeden konuşmayi deneyin. Bu yaşlarda oluyor boyle seyler herkesinde basına gelmistir.

hayır hiç zor değildi ancak istediğimi istediğim zaman giyeceğimi nasıl öğrenecekti acaba?
yani şimdi şöyle ki

21 yaşında babanızın evinde oturmayın o zaman, gidin kendi evinizde, yarın olursa eşinizle istediğiniz gibi giyindiğiniz bir dünya kurun

maalesef crop -kot pek bayram kıyafeti olarak bu toplumda giyilecek kıyafetler değil -ben giymeyin demem benim kızım olsanız. ama bildiğim ailelerin %99'u karışır. babanız sıradan bir Türk babası, öyle en dengesiz bi baba görseniz demek şaftınız kayacak.

babanız öğrenmeyecek, siz büyüyeceksiniz. ergen gibi davranıyorsunuz.

ha babanız başını ört filan der, o kadar da uzun boylu değil deriz o yüzden hiç sapı samanı karıştırmayın. tüm sülalemde başı açık ilk kadınım ben, çok zorbalandım. ama bu şekilde kimseye bir şey öğretemezsiniz.
boşu boşuna bayram günü babaannenize gitmemişsiniz. hadi başka gün olsa da hep alttan alıyorum bu sefer kavgamı edecem deseniz, bayramı mı buldunuz?

hayır hiç zor değildi ancak istediğimi istediğim zaman giyeceğimi nasıl öğrenecekti acaba?
Baba üstüne gömlek giyeceğim zaten desen öğrenmiş olmayacak mıydı? Bu şekilde de bir şey öğretmiş olmuyorsun ki bayramlaşmaya gidememişsin,evde kalmışsınız kendi istediğim oldu sanıyorsun ama hayır babanın istediği olmuş oldu aslında günün sonunda. O yüzden sorunlarını ve istemediğin şeyleri başta sakin bir tavırla belirtmeni tavsiye ederim.

zaten babamın evinde kalmıyorum. hala öğrenciyim ancak babamın evinde oturmuyorum. kısa bir süreliğini buradayım.
crop-kot benim yaşadığım yere göre çok normal. sadece babaannemlere gidecektim orası için de çok normal. konunun ne toplumla ne başkasıyla ilgisi var sadece babamla ilgisi var
babam da paşa paşa öğrenecek. ben de elbette daha da büyüyeceğim ama en azından insanların kıyafetine karışılmayacağını bilecek kadar büyüğüm.
peki siz bugün crop'a karışan birinin yarın t-shirt, ertesi gün de saçımın açık olmamasına karışmayacağının garantisini verebilir misiniz? konu neye karıştığı değil. karıştığı. ben teşhircilik yapmamışım ahlaksızlık yapmamışım ama durduk yere bayramımı zehir etti . bugün buna taviz versem yarın başka bir konu da taviz istemeyeceğinin garantisi kim verebilir bana ? sınırı nerede çizeceğim mesela?
evet boşuna boşuna gitmedim babaanneme ben de çok üzüldüm kim bilir ne kadar bekledi. ancak yanıldığınız nokta bayramı bulan ben değilim babam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…