tutarsız dengesiz baba

babam dünyadaki en tutarsız insan olabilir hanımlar. bir dediği bir dediğini asla tutmuyor ve çok yoruldum artık. özellikle kıyafet konusunda çok canımı sıkıyor. bir yere gideceğim zaman, özel bir günde her zaman giydiğim açıklıkta bir kıyafete laf edesi tutuyor ve günümün içine ediyor. bugün de yine aynısını yaptı tam hazırlandım bayram için babaanneme gidicez. altıma kot üstüme crop giydim. onun üstüne de gömlek giyecektim. geldi sen böyle mi gideceksin normal bir şey giy dedi ve benim tepem attı olanlar oldu. kavga ettik baya. ağzıma geleni söyledim. ve sonuç olarak bayrama da gitmedik. hep bunu yapıyor. bütün özel günlerimi mahvediyor. hiçbir giydiğime karışamaz o ayrı ama normalde giydiğim şeylere bir anda laf edince o kadar sinirleniyorum ki. bütün gün tadım kaçık oluyor vallahi bıktım.
edit: kavga etmeyince hiçbir şeyden anlamıyor. yanlış ne kadar tavırları varsa sürdürüyorlar. annem de babam da böyle. anca bir şeyin doğrusunu öğretmek için kavga etmek gerekiyor. yıllardır bütün mutlu günlerimde aynısını yaptığı için kavga ettim durduk yere değil yani.
Crop giymedin diye babana ağzına geleni saymana gerek var mı? Eski nesil hoşlanmıyor pek croptan, dar kıyafetlerden, ne olacak giymesen, babanı kırmaya değer mi, sen çocuksun, babayla dalaşmak nedir, haddini bilmen lazım , sen de ilerde anne olacaksın, çocuğun sana ağzına geleni saysa iyi mi, üzülmez misin..

Gerçekten olayı bu kadar dramatize etmenize hayret ettim. Bu yorumu okuyan babamı sokağa atımışım falan zanneder yani.
Ayrıca bir sevgilim var ve giydiklerim de dahil olmak üzere bütün kararlarımın arkasında durur. Ben mutluysam o da mutludur. Ha öyle olmasa da asla giydiğime karışılmasına izin vermezdim o ayrı. 21 yaşına gelmiş birinin kıyafetine karışmak kimsenin haddi değil.
Allah kimseye sizin gibi evlat vermesin! kıyafet için ne fevrilikler yaptınız.. Hala da büyük büyük laflar. Kızım daha 21 yaşındasın çok pişman olursun bu sözlerinden..

Crop giymedin diye babana ağzına geleni saymana gerek var mı? Eski nesil hoşlanmıyor pek croptan, dar kıyafetlerden, ne olacak giymesen, babanı kırmaya değer mi, sen çocuksun, babayla dalaşmak nedir, haddini bilmen lazım , sen de ilerde anne olacaksın, çocuğun sana ağzına geleni saysa iyi mi, üzülmez misin..
olayın crop giymemem olmadığını anlayabilseniz keşke. olay tutarsızlık, olay dengesizlik, olay bütün güzel günlerimin kasıtlı olarak mahvedilmesi.

Allah kimseye sizin gibi evlat vermesin! kıyafet için ne fevrilikler yaptınız.. Hala da büyük büyük laflar. Kızım daha 21 yaşındasın çok pişman olursun bu sözlerinden..
size bir şey diyeyim mi beni gören herkes benim gibi evlat ister. bunu da söyler. kardeşim doğduğu günden itibaren annelik yaptım. annem çıkıp çıkıp gitti babam gelmedi bütün gün ben baktım aylarca, yıllarca. üstelik sınav senemde. imkansızlığın içinde okuyup çok başarılı olup hukuk kazandım. ailemden ne maddi ne manevi destek gördüm bu süreçte. okuyorum hala halda çok başarılıyım ailemden bir kere bile olsun aferin duymadım. yedi kat eller arayıp tebrik etti babam aferin kızıma demedi. günlerdir hastayım bir neyin var diye sormadı, hastaneye götüreyim mi, ilaç alayım mı demedi. ama konu bayramımı mahvetmeye gelince babalığını yaptı ama aynen allah kimseye benim gibi evlat vermesin. çok büyük konuşuyorum, çok büyük laflar ediyorum neden acaba?

Babanızı tanımıyorum, yazdıklarınıza istinaden yorum yaptım ama kavga da çözüm değil ki..
anlattığım şeyde bunlardan bahsettim aslında. başlık bile babamın dengesizliği-tutarsızlığı. babamın cop giymeme izin vermemesi değil ki. ben tutarsızlıktan yoruldum. aylarca yıllarca aynı kıyafete bir şey demeyip. tam mutlu günümde kavga çıkarmasından yoruldum. tam olarak bundan bahsettim.

size bir şey diyeyim mi beni gören herkes benim gibi evlat ister. bunu da söyler. kardeşim doğduğu günden itibaren annelik yaptım. annem çıkıp çıkıp gitti babam gelmedi bütün gün ben baktım aylarca, yıllarca. üstelik sınav senemde. imkansızlığın içinde okuyup çok başarılı olup hukuk kazandım. ailemden ne maddi ne manevi destek gördüm bu süreçte. okuyorum hala halda çok başarılıyım ailemden bir kere bile olsun aferin duymadım. yedi kat eller arayıp tebrik etti babam aferin kızıma demedi. günlerdir hastayım bir neyin var diye sormadı, hastaneye götüreyim mi, ilaç alayım mı demedi. ama konu bayramımı mahvetmeye gelince babalığını yaptı ama aynen allah kimseye benim gibi evlat vermesin. çok büyük konuşuyorum, çok büyük laflar ediyorum neden acaba?
O zaman çok başka sorunlar var, hakkına girmek istemem, ancak sen sadece croptan bahsedince bizler de bu şekilde yorum yapabiliyoruz. Senin kızgınlıkların çok başka, crop işin bahanesi gibi..annen baban ayrı mı?

Ne güzel, başarılı bir öğrenciymissin, tebrik ederim..ekmeğini eline alınca istediğini de giyer, bildiğin gibi de yaşarsın, üzme kendini

O zaman çok başka sorunlar var, hakkına girmek istemem, ancak sen sadece croptan bahsedince bizler de bu şekilde yorum yapabiliyoruz. Senin kızgınlıkların çok başka, crop işin bahanesi gibi..annen baban ayrı mı?
ama bahsettiğim şey crop değildi ki zaten. babamın tutarsızlığıydı. evet çok başka şeyler de var çok doluyum. en ufak şey de patlıyorum. ama patladığım şey crop değil

Ne güzel, başarılı bir öğrenciymissin, tebrik ederim..ekmeğini eline alınca istediğini de giyer, bildiğin gibi de yaşarsın, üzme kendini
teşekkür ederim. istediğim gibi yaşıyorum zaten genel olarak. şehir dışında okuyorum. ne istersem, ne uygun görürsem onu yapıyorum. ama elbet bayramda, seyranda denk geliyorsun ailenle. ve onun da böyle günlerde yapacağı tutuyor işte. ister istemez üzülüyorum. keşke üzülmesem.

Kavgayı çıkaran çıkarmayan değil ki mevzu böylemi geleceksin diye sorduğunda gömleğimi giyeceğim deseydi ve baban ısrarla uzatsaydi tamam derdim.
beni kızdıran böyle mi geleceksin sorusundan ziyade normal bir şey giy demesi oldu. her gün giydiğim ölçülerde kıyafete anormal denmesi sinirlendirdi.

teşekkür ederim. istediğim gibi yaşıyorum zaten genel olarak. şehir dışında okuyorum. ne istersem, ne uygun görürsem onu yapıyorum. ama elbet bayramda, seyranda denk geliyorsun ailenle. ve onun da böyle günlerde yapacağı tutuyor işte. ister istemez üzülüyorum. keşke üzülmesem.
Zaten uzaktasın biraraya geldiginde de suyuna git be çocuğum, isyan edeceğim diye gününü kötü etme. Biraz nabza göre şerbet vermeyi öğrenin..Yapacak birşey yok ne sen degisirsin ne baban değişir. Biraraya geldiğinizde de biraz birbirinizin huyuna gidin, o gitmiyorsa sen git, çünkü sonuçta gene üzülüyorsun..Bazen hee deyip geçmek gerekir..

X